Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB - Stowarzyszenie Vienna Acoustics


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecynie fanòw VA!

Od niedawna jestem posiadaczem Bach Grand (kupione na niemieckim eBay).

Kilka impresji po przesiadce z Epos M15.2:

Pierwsze wrażenie to szokujący niedobór/wycofanie górnej średnicy. Sade zabrzmiała jakby właśnie wyszła od dentysty i nie miała ochoty śpiewać...

Tymczasem w głębokich dolinach pojawiły się skarby nieopisane o których w Eposach (nawet po zasypaniu ołowiem) chyba nie można marzyć.

Summa summarum po osłuchaniu i naturalnej kompensacji zmysłowej koniecznej przy tak radykalnej zmianie kultury brzmienia wygrała Vienna choć czasem tęsknię za analitycznością Eposów...

Jeszcze ciekawostka dla miłośników vintage. Ostatnio wpadł mi w łapki B&O Beogram CD7000 i właśnie robi za źródło. Połączenie wydaje się nieco ryzykowne bo B&O to na moje ucho podobna szkoła brzmienia ale o dziwo jego niezwykła kultura w jakiś nieokreślony sposób pasuje do VA!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry wszystkim,

 

Marzenia się spełniają...i w końcu mam przyjemność zapisać się do klubu Vienna Acoustics. Póki co zacząłem od mniejszego pomieszczenia w którym grają mi VA Haydn Grand SE w połączeniu z Marantzem. Brzmienie VA znam od jakiegoś czasu, już kilka lat temu pokochałem brzmienie Bachów i Mozartów. Te jednak teraz nie wchodziły w grę (może za jakiś czas do większego pokoju). Haydny znałem najsłabiej. Tym większe było wrażenie kiedy je podłączyłem. Moim zdaniem są to monitory znakomite, żeby nie powiedzieć wybitne w swojej cenie. Nawet jeśli nie jest to wzór neutralności. Barwa, średnica, ale też scena i wgląd w nagranie - rewelacyjne.

 

Niedawno wystartowała nowa strona VA. I w związku z tym mam pytanie: co się stało z VA Bach Grand? Czy VA zaprzestaje ich produkcji a mnie ten news ominął? Nigdzie na stronie nie widzę Bachów, są Haydny, Mozarty i wyższe modele, nie widzę Bachów. Druga sprawa, nie widzę już jasnego forniru w specyfikacjach. Jak rozumiem firma zrezygnowała z tego wybarwienia? Szkoda.

 

pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, VA wycofała Bachy. Trochę szkoda...

 

Mnie natomiast lekko zszokowała nowa polska cena VA Mozart Grand SE, to już 12 500 PLN za komplet:

 

http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/mozart-grand-se.html

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba z 5 lat temu byly za 7k jesli sie nie mylę... Potem pod 10. W ogóle ceny serii SE są wysokie. Haydny SE za prawie 7k para...

 

Wracając jeszcze do Haydnów, to co mnie zaskoczylo dzis, to fakt, ze radza sobie niezle również w większym pokoju. Grają większym dźwiękiem niż się spodziewałem. Kto wie, być może zostawie je jednak w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, VA wycofała Bachy. Trochę szkoda...

 

Mnie natomiast lekko zszokowała nowa polska cena VA Mozart Grand SE, to już 12 500 PLN za komplet:

 

http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/mozart-grand-se.html

Od do ok. 6 m-cy widnieje taka cena,niestety...

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, VA wycofała Bachy. Trochę szkoda...

 

Mnie natomiast lekko zszokowała nowa polska cena VA Mozart Grand SE, to już 12 500 PLN za komplet:

 

http://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/mozart-grand-se.html

 

to dotknelo calej linii, teraz Beethoven Concert Grand zaleznie od koloru wykonczenia za 22-23k PLN...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe ceny są nieco szalone, ciekawe czy to rzeczywista podwyżka cen,czy szalony pomysł polskiego dystrybutora....znając życie to drugie.

 

10999zł za SZTUKĘ....concert grandów to już szaleństwo...jeszcze rok temu było jakieś 16tyszł za parę...straszna inflacja w tej Austrii:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kiedyś Vienny były bardziej przystępne cenowo. Ale to żadne odkrycie, bo dotyczy to praktycznie wszystkich brandów na rynku.

 

Mam nadzieję, że wciąż będzie zachowana jakość stolarki i wykończenia. Osobiście uważam, że w tej kwestii Vienny to perełki 10/10. Pisałem już kiedyś o moich wrażeniach organoleptycznych w porównaniu z Tempo 6, które cieszą się u nas wielką estymą. Jednak np. do Mozartów trochę im brakuje IMO.

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Panowie co myślicie? Warto nie warto?

 

http://allegro.pl/vienna-acoustic-mozart-grand-i5073073918.html

 

kolumny mają 7 lat - dwóch właścicieli

Ktoś miał z klubu Vieny styczność także z polskimi kolumnami (Harpia, Audio Academy, Studio 16hz)?

Jestem ciekaw czy to mniej więcej ta sama półka jeśli mówimy o dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co myślicie? Warto nie warto?

 

http://allegro.pl/vienna-acoustic-mozart-grand-i5073073918.html

 

kolumny mają 7 lat - dwóch właścicieli

Ktoś miał z klubu Vieny styczność także z polskimi kolumnami (Harpia, Audio Academy, Studio 16hz)?

Jestem ciekaw czy to mniej więcej ta sama półka jeśli mówimy o dźwięku.

 

Jeśli jesteś zainteresowany to ja mam na sprzedaż te kolumny w kolorze piano black. Jestem pierwszym właścicielem, kupione w styczniu 2010 w Top-Hifi. Oczywiście mam wszystkie papiery i kartony. Komplet jak ze sklepu. Jakby co, to więcej info na priv.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Aero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja też kiedyś nie uznawałem innych kolumn niż w jasnym fornirze. Meble mam z jasnego rattanu i miałem poczucie, że nic innego niż w klonie nie pasuje. Ale czasami inny kolor może być fajnym przełamaniem. Mam Haydny w wersji cherry, które co prawda nie pasują do mebli, ale pasują do innych elementów wystroju pokoju (zasłony, lampy na ścianie itp).

 

Warto więc sprawę przemyśleć dwa razy zwłaszcza, że VA są pięknie wykonane i zawsze są ozdobą pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baby cholewa nie przekonasz..a mojej zołzy upartej szczególnie. Zmienić żonkę?? Tej mi trochę szkoda, dobrze gotuje, w domu czysto nawet bardzo..granity od kolumn pucuje co drugi dzień.

Sąsiad ma kobitę obojętną na wystrój wnętrza i estetykę...ale, co z tego, że jest śpiącą królewną jak robale po mieszkaniu marszem łażą. Trafią się i klonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baby cholewa nie przekonasz..a mojej zołzy upartej szczególnie. Zmienić żonkę?? Tej mi trochę szkoda, dobrze gotuje, w domu czysto nawet bardzo..granity od kolumn pucuje co drugi dzień.

Sąsiad ma kobitę obojętną na wystrój wnętrza i estetykę...ale, co z tego, że jest śpiącą królewną jak robale po mieszkaniu marszem łażą. Trafią się i klonowe.

 

Znam to i nie raz przerabiałem. Ale czasem się udaje. Mam teraz kolumny, które współczynnik WAF mają chyba na ujemnym poziomie! Uparłem się, były spory, ale jak posłuchała to w końcu przestały być brzydkie! Czasem trzeba zaryzykować! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.