Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB - Stowarzyszenie Vienna Acoustics


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Twoje drugie Beethoveny w kolorze rosenwood bardzo przypominają mi moje które niedawno byłem zmuszony sprzedać.

I ja je kupiłem ...

Ale nie pamiętam już komu sprzedałem :/

Cały czas je dobrze wspominam . Miały w sobie jakąś magię grania .

Obecne kolumny mam znacznie lepsze ale Vienny nie analizują , nie rozbierają na czynniki pierwsze . Tu gra muzyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj , muda44

Wiem doskonale że to Ty odkupiłeś moje Beethoveny jakiś rok temu , tak ten czas leci , jak widzę cieszy się nimi na tą chwilkę ktoś inny mając dwie pary , ja powiem tylko tak gdyby nie gość obok kolumny na zdjęciu mający wtedy trzy latka , a obecnie cztery to w życiu bym ich nie sprzedał , jedyny powód sprzedaży to obawa o ich bezpieczeństwo :) malec nadzwyczaj żywiołowy i nieprzewidywalny dzięki niemu zostałem chwilowo z monitorami za parę złotych , które jak ewentualnie spadną na podłogę to świat się nie zawali :)

A tak na marginesie możesz wkleić fotkę swoich obecnych kolumn , bardzo mnie ciekawi czy są to Harpie Amstaf w super odsłonie i na najlepszych dostępnych elementach tak jak mówiłeś , czy ewentualnie życie przyniosło całkowicie coś innego.

Pozdrawiam - italus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie możesz wkleić fotkę swoich obecnych kolumn , bardzo mnie ciekawi czy są to Harpie Amstaf w super odsłonie i na najlepszych dostępnych elementach tak jak mówiłeś , czy ewentualnie życie przyniosło całkowicie coś innego.

Pozdrawiam - italus

Nie mogę dodawać fotek na forum . Nie wiem dlaczego .

Amstaffy miałem fabryczne i swoje a mam Kef R900 + mod zwrotnic , okablowania , gniazd i wygłuszenia .

I to w tym momencie jest punkt w którym można się zatrzymać a gdyby mi coś kiedyś odbiło to bym wrócił do polipropylenowych głośników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakim

Twoje drugie Beethoveny w kolorze rosenwood bardzo przypominają mi moje które niedawno byłem zmuszony sprzedać.

Pozdrawiam - italus

 

A i owszem - z tego co mi wiadomo to są twoje egzemplarze.

Teraz mają "ambitną" rolę głośników tylnych w KD :).

Cały czas poluję na Haydyn'y lub Maestro ale ciężko znaleźć coś z vienny - szczególnie u nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

To ja zrobie notke jako powracajacy do klubu, tym razem z VA Beethoven Concert Grand.. a do tego, juz od jakiegos pol roku, Haydn w drugim systemie w sypialni czyli wychodzi na to, ze zaczynam byc od tych kolumn uzalezniony.. Ale po 2,5 latach z Thielami chcialem znowu zaczac sluchac muzyki ;)

Edytowane przez 2socks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

To ja zrobie notke jako powracajacy do klubu, tym razem z VA Beethoven Concert Grand.. a do tego, juz od jakiegos pol roku, Haydn w drugim systemie w sypialni czyli wychodzi na to, ze zaczynam byc od tych kolumn uzalezniony.. Ale po 2,5 latach z Thielami chcialem znowu zaczac sluchac muzyki ;)

 

Czy moglbys napisac z jaka elektronika graja Grand'y..... i czym wygraly z Thielami (jaki model ?)..

Dzieki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grandy grają obecnie ze wzmacniaczem Audio Research dsi200 i cd 8T Metronome.

 

Co do kolumn to były to Thiele 2.4SE. Miałem je jakieś 2,5 roku, cieżko powiedzieć że przegrały w bezpośrednim starciu, po prostu chciałem już coś zmienić i je sprzedałem. dopiero po paru miesiacach poszukiwań kupiłem VA. Co do Thieli to grały bardzo czysto i przestrzennie ale po pewnym czasie zaczelo mi brakowac muzykalnosci (wiem, to słowo mowi wszystko i nic) ;). Niby wszystko było fajnie, detaliczność, ogromna scena (na szerokość pokoju ale już nie tak holograficzna jak w Grandach) i duża dynamika.

Czesto tej detaliczności było aż za dużo i przy większych poziomach głośności powstawał, jak na mój gust, jazgot i słuchanie muzyki nie dawało przyjemności. Jeżeli chodzi o brzmienie to dobrze współpracowały z Accu E-550 w klasie A, ale to koniec koncow byl za słaby wzmak zeby je wysterować i przy potencjometrze podkreconym ponad "godzine 10" była już tylko nieopanowana ściana dzwieku..

 

VA Grandy wybrałem przede wszystkim ze wzgledu na ich umiejetność budowania wciągającego spektaklu muzycznego, fajną scenę 3D z dokładnie zlokalizowanymi zrodlami dzwieku, naturalnosc i ciepło brzmienia ludzkiego głosu i instrumentow.. no i nawet sluchajac bardzo glosno dalej wszystko gra i ma swoje miejsce na scenie..

Edytowane przez 2socks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grandy grają obecnie ze wzmacniaczem Audio Research dsi200 i cd 8T Metronome.

 

Co do kolumn to były to Thiele 2.4SE. Miałem je jakieś 2,5 roku, cieżko powiedzieć że przegrały w bezpośrednim starciu, po prostu chciałem już coś zmienić i je sprzedałem. dopiero po paru miesiacach poszukiwań kupiłem VA. Co do Thieli to grały bardzo czysto i przestrzennie ale po pewnym czasie zaczelo mi brakowac muzykalnosci (wiem, to słowo mowi wszystko i nic) ;). Niby wszystko było fajnie, detaliczność, ogromna scena (na szerokość pokoju ale już nie tak holograficzna jak w Grandach) i duża dynamika.

Czesto tej detaliczności było aż za dużo i przy większych poziomach głośności powstawał, jak na mój gust, jazgot i słuchanie muzyki nie dawało przyjemności. Jeżeli chodzi o brzmienie to dobrze współpracowały z Accu E-550 w klasie A, ale to koniec koncow byl za słaby wzmak zeby je wysterować i przy potencjometrze podkreconym ponad "godzine 10" była już tylko nieopanowana ściana dzwieku..

 

VA Grandy wybrałem przede wszystkim ze wzgledu na ich umiejetność budowania wciągającego spektaklu muzycznego, fajną scenę 3D z dokładnie zlokalizowanymi zrodlami dzwieku, naturalnosc i ciepło brzmienia ludzkiego głosu i instrumentow.. no i nawet sluchajac bardzo glosno dalej wszystko gra i ma swoje miejsce na scenie..

 

 

Ha - tak wiec porzadna klasa D na wzmocnieniu.....

Mialem okazje posluchac wlasnie VA Concert Grand z integra Yamahy i szczerze mowiac odrobine braklo mi w dzwieku naturalnosci i ciepla, o ktorych pisza recenzje tych kolumn.

 

Buduje 2 system i poszukuje kolumn, ktore zagraja tak, jak to opisales w podsumowaniu swojego postu (wyglada na to,ze cenimy w dzwieku to samo), elektronika jaka moglbym zapiac to McIntosh (Mc275,lampa, albo Mc602 tranzystor) lub ewentualnie Accu A50.

Nie mam mozliwosci wypozyczenia kolumn do odsluchu, wiec szukam w necie opinii jak VA graja z rozna elektronika...

 

Dzieki za odpowiedz.

pzdr !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie nie mam doświadczenia z McIntoshem w tym zestawieniu ale może i by się zgrało... co do Accu to słuchałem swego czasu - wiem że to inne kolumny ale może charakterystyka brzmienia podobna - Mozart Grandów z moja E-550 no i powiem że brzmiało rewelacyjnie. Już wtedy pomyślałem że trzeba te VA przetestować dokładniej ;)

 

mieszkam pod Warszawa więc jeśli kiedyś będzie Ci po drodze daj znać, wpadniesz posłuchać jak grają. możesz przytargać swoje wzmocnienie.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie nie mam doświadczenia z McIntoshem w tym zestawieniu ale może i by się zgrało... co do Accu to słuchałem swego czasu - wiem że to inne kolumny ale może charakterystyka brzmienia podobna - Mozart Grandów z moja E-550 no i powiem że brzmiało rewelacyjnie. Już wtedy pomyślałem że trzeba te VA przetestować dokładniej ;)

 

mieszkam pod Warszawa więc jeśli kiedyś będzie Ci po drodze daj znać, wpadniesz posłuchać jak grają. możesz przytargać swoje wzmocnienie.

 

pozdrawiam!

 

Bardzo dziekuje za zaproszenie !

Mieszkam niedaleko Krakowa - do stolicy czasem sie wybieram - wiec byc moze kiedys zapukuje to dobrze ponad 100 kilo wzmacniaczy i "najadę" na odsluch.... :-)

 

Oprocz dzwieku VA zaintrygowala mnie wygladem i jakoscia wykonania (sadze, ze w tym przypadku mozemy liczyc na wysoki WAF...:-) ), pierwsza liga - spokojnie mozna postawic na rowni z np. Sonus Faber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oprocz dzwieku VA zaintrygowala mnie wygladem i jakoscia wykonania (sadze, ze w tym przypadku mozemy liczyc na wysoki WAF...:-) ), pierwsza liga - spokojnie mozna postawic na rowni z np. Sonus Faber.

 

zdecydowanie tak! :))

wykonanie godne najlepszych mistrzów, jak najbardziej można porównywać z Sonus Faber. Szukając kolumn brałem także pod uwagę Cremone M i jak już jesteśmy w obszarze wyglądu to osobiście wolałem wykonanie i prezencje VA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie....wnoszę akces do klubu ze swoimi VA Mozart Grand. Na początku grały z amplitunerem denon 4308. Nie było najgorzej ale....ale jest zawsze......dopiero Krell kav 500 i pokazał na co stać te kolumny. Wydajność tego wzmacniacza powoduje że kolumny grają z niesłychaną łatwością, bas pojawia się niewiadomo gdzie, jest sprężysty zróżnicowany,mocny, pełen PRAT. Cała reszta pasma również uległa zdecydowanej poprawie. Do tego energia i niczym nieskrepowana dynamika. System gra po xlr z Lyngord cd1(ciekawe źródło). Do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze adaptacji pokoju odsłuchowego, kabli głośnikowych i sieciowek. Ale wszystko w swoim czasie.....

Pozdrawiam fanów VA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

... chyba niedługo będę mógł zapisac się to Waszego zacnego towarzystwa ... rozważam zakup VA Grand Mozart SE do mojego setu Yamaha S2000 ... i tu prośba do posiadaczy Yamahy + VA Mozart o podanie "za" i "przeciw" dla twego zestawu.

 

Dzięki

Kondi

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nieco z innej beczki....... byc moze klubowicze cos podpowiedza...

 

Jak czesto VA bywa na rynku wtornym ?

Chcialbym sprobowac VA Beethoven Concert Grand.... 17 k PLN obecnie przekracza moj budzet na kolumny dla 2go systemu..

Jakiej ceny nalezy sie spodziewac za w/w kolumny wg Was...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nieco z innej beczki....... byc moze klubowicze cos podpowiedza...

 

Jak czesto VA bywa na rynku wtornym ?

Chcialbym sprobowac VA Beethoven Concert Grand.... 17 k PLN obecnie przekracza moj budzet na kolumny dla 2go systemu..

Jakiej ceny nalezy sie spodziewac za w/w kolumny wg Was...?

 

no z tym jest ciezko... rzadko pojawiaja sie z drugiej reki... tak, jak sledzilem co jakis czas portale z ofertami to mozna bylo je policzyc na palcach jednej reki w przeciagu paru miesiecy. im wyzszy model, tym rzadziej sie spotyka. chwile przed tym jak kupilem swoje, byla oferta na VA Beethoven Concert Grand. o ile dobrze pamietam za ~4 letnie gosc z Dolnego Slaska chcial 9k pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

... chyba niedługo będę mógł zapisac się to Waszego zacnego towarzystwa ... rozważam zakup VA Grand Mozart SE do mojego setu Yamaha S2000 ... i tu prośba do posiadaczy Yamahy + VA Mozart o podanie "za" i "przeciw" dla twego zestawu.

 

Dzięki

Kondi

 

 

kolumny i wzmacniacz sprzedaje ten sam dystrybutor więc łatwo sprawdzisz czy zestawienie Ci odpowiada - wystarczy umówić się na odsłuch w sklepie.

A jeszcze lepiej jak sprawdzisz kolumny w swoim pomieszczeniu - z Top Hi-Fi za kaucją wypożyczysz kolumny do domu na weekend i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w salonie i rzuciłem tekst (tak na wyrwę) "daje 13kloców i biorę" ..ale nie chcieli mnie nawet słuchać:)

 

Ja tez probowalem... :-)

I rowniez bez powodzenia (proponowalem 14k, pomimo, ze ich poki co nie mam.... ;-) )

Trzymaja cene......

 

W wisniowej okleinie prezentuja sie rewelacyjnie.... poluje na uzywane.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jakie jest wasze zdanie, o tym modelu.???? W prasie O.K., a rzeczywistość.??

http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&skey=products&produkt_id=1999&action=detail

Pozdrawiam.-:))

 

Moje zdanie jest jak najlepsze.. zreszta wspominałem już o tym wcześniej że dane mi było posłuchać ich w warunkach domowych razem z Accu E-550. Jeszcze wczesniej, kiedy poszukiwałem kolumn słuchałem ich w tophifi razem z ktoryms krellem (zabij mnie, nie pamietam z ktorym). wybrałem wtedy B&W CM9 ale Mozarty zasiały ziarno niepewności czy aby wybór był właściwy... pozniej, jak posłuchałem ich z tym wzmakiem Accu wiedziałem już że któregoś dnia musze miec Vienny ;) ich prezentacja była bardzo dobra na obu wzmacniaczach a przeciez charakterystyka Accu i Krella jest inna.

 

te kolumny to na pierwszym miejscu muzyka, na drugim... muzyka i na trzecim oczywiscie... muzyka :) są i ciepłe i miłe dla ucha (nie mylić broń Boże z jakimś zamuleniem czy miskowatoscia) ale jednoczesnie bez utraty detali muzyki i wybrzmien oraz selektywnosci sceny. moze mniej basu niz w Grandach (sama ilosc niskotonowcow na to wskazuje) ale jakosciowo ten bas rownie dobry i niskoschodzacy.. ja zostałem "skazany" na Grandy bo mam pomieszczenie trzydziesci pare metrow wiec fajnie jak cos tam czasami podudni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem jakie jest wasze zdanie, o tym modelu.???? W prasie O.K., a rzeczywistość.??

http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&skey=products&produkt_id=1999&action=detail

Pozdrawiam.-:))

 

 

Również miałem MOZART GRAND ale bez SE.

Wspominam je jak najlepiej - kwestie estetyczne - wiadomo wszytkim że tutaj są ciężkie do pobicia - kwestie brzmienia - kolumny są bardzo muzykalne i brzmienie łatwo wpada w ucho, może się podobać czyli wymarzona kolumna dla melomanów - najlepiej o sprecyzowanych gustach muzycznych bo co do basu mam jedną uwagę, strojenie jest specyficzne, nastawione na głębokie zejście (jak na 2x14cm) i nie do końca czyste tzn. u mnie tego basu na niektórych nagraniach było zbyt dużo i potrafił odrobinę dudnić (pokój 23m2).

Zatyczki niewiele tutaj pomogły, dużo bardziej odsunięcie od ścian (min. 1m od tylnej i bocznej) i podstawy granitowe - mimo wszystko charakteru basu nie dało się zmienić. Muszę jednak dodać że na niektórych nagraniach ta "przypadłość" stawała się zaletą ale generalnie im bardziej dynamiczna i elektryczna muzyka tym bardziej znów stawała się wadą.

Nowszy model SE ma zmienione membrany - dalej jest to plastik z dobrym tłumieniem wew. ale jednak usztywniony przez ożebrowanie więc jest szansa na poprawę również w tym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest jak najlepsze

Również miałem MOZART GRAND ale bez SE.

Panowie wielkie ukłony, podziękowania za tak szczegółową recenzję tego modelu.

Także nic nie kombinować dalej, tylko wybrać się na odsłuchy, trochę się boję o to

dudnienie.Mogę tylko między ścianami bocznymi dać niecały metr luzu, a do tylnej,

masakra 40-50cm.Niestety takie mam warunki, pomimo wielu kompromisów.

Wielkie dzięki, pozdrawiam.-:))

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ...teraz mogę oficjalnie poczuć się członkiem (sic!) stowarzyszenia Vienna Acoustics :-)

 

zagościły u mnie nowiutkie Vienna Acoustics Mozart Grand SE w idealnym kolorze .. cherry :)

 

to prawda, że Vienny idealnie pasują (wizualnie i muzycznie) do zestawem Yamaha S2000 (CD/wzmacniacz). Jest to idealne połączenie dwóch temperamentów - teraz faktycznie słucham muzyki, a nie sprzętu - nic nie męczy, nic tylko słuchać, słuchać !

 

Chyba dziś kolejną noc zarwę bo mam duuużo płyt, które zasłużyły na odsłuch na nowym zestawie, gdzie Vienny są tu kluczowe ! Właśnie leci u mnie Faith No More !

 

PS.

Także nic nie kombinować dalej, tylko wybrać się na odsłuchy, trochę się boję o to

dudnienie.Mogę tylko między ścianami bocznymi dać niecały metr luzu, a do tylnej,

masakra 40-50cm.Niestety takie mam warunki, pomimo wielu kompromisów.

Wielkie dzięki, pozdrawiam.-:))

Kiza .. koniecznie ich posłuchaj ! Ja mam jeszcze gorzej (kolumny stoją 15cm od ścian bocznych i 30cm od ściany tylnej) i muszę przyznać, że jest super. Może gdybym chciał słuchać muzyki bardzo głośno mogłoby to przeszkadzać, ale ja słucham tak max "do godz. 10:00" na naszych wzmacniaczach.

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu tak zacnych kolumn, szybko się rozwijasz, ja to robię od 15 roku życia,

i dopiero teraz pozwoliłem sobie na takie graty.Cóż, każdy ma to na co go stać.Oby tak dalej.

Kiza .. koniecznie ich posłuchaj

Dzięki za pomocne wskazówki, bardzo optymistycznie nastawiłeś mnie do tych kolumn.

Ja niczego nie kupuję bez odsłuchów, to jest takie moje małe skrzywienie.Mam jeszcze jednego faworyta

co do kolumn, ale najpierw muszę sprzedać swoje SonusOlivy, bez tego nie ruszę z miejsca.

Dzięki Kolego, pozdrawiam serdecznie Mariusz.-:)+

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.