Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB - Stowarzyszenie Vienna Acoustics


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od kilku lat posiadam VA Mozart Grand (do dziś jestem z nich mega zadowolony).

Przyszedł czas na zmianę wzmacniacza (a raczej jestem zmuszony). Co możecie polecić do tych kolumn?

Muzyka - dość szeroki przekrój, od starej muzyki, przez jazz, po rok a czasem i elektroniczne papki ;)

 

Myślałem o Primare i22 - choć niestety przeszkadza mi fakt braku możliwości rozbudowy jak i32 (a ten jest za drogi). a druga rzecz że strasznie skrajne opinie o takim tandemie słyszę.

 

Co sądzicie o tandemie NAD C375 z tymi VA?

Słuchałem tych kolumn kiedyś na leciwym NADzie C340 i c350 byłem zaskoczony ich brzmieniem (pozytywnie). Czy coś ciekawego widzicie obecnie?.

Nie ukrywam że ważne dla mnie jest by wzmacniacz był firmy która ma w ofercie tuner DAB lub (mniej preferowane) multimedialne centrum z netowymi rozwiązaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych kolumn wg mnie potrzeba mocnego i przejrzystego pieca. W cenie 4 kzł to ja bym szukał używki, np Krella KAV-300i. Taki wzmak będzie w stanie je trochę rozruszać, chociaż u mnie dopiero KAV-500i robił z nimi co chciał. Ale to już poza Twoim budżetem.

Edytowane przez Aero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety te urządzenia odpadają... bo pozostała część sprzętu będzie zbyt droga... choć niestety swego czasu uciekł mi NAD M3... w dobrej cenie.... także stąd się zastanawiam czy w cenie nawet do 6000 znajdę coś lepszego niż C375 - co by nie mówić to już kawałek piecyka jest... szczególnie porównując nawet do Primare i22...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krell S-300i nie jest przejrzystym wzmacniaczem. Raczej ciepłym, o dość ograniczonej mikrodynamice. W przeciwieństwie do makrodynamiki, którą potrafi zaskoczyć. W każdym razie nie do końca nadaje się do spokojnego (np wieczornego) słuchania.

Spróbuj Hegla H-200. Często się pojawia w używanych, bo prywatny import z Norwegii kwitnie. Nie mniej jednak wg mnie warto połączyć Mozarty z tak grającą elektroniką.

Edytowane przez foni

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wspomniałem w grę wchodzą tylko wzmacniacze do których jest tej samej firmy tuner ewentualnie jakiaś multimedialna jednostka co obsługuje radio przez net..

 

 

a ktoś słuchał VA Mozart Grand z NAD C375??

 

miałem możliwość posłuchać z C340... taki stary dziadek a na dużo sobie pozwalał jak na tak mała moc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz wpierw porządny wzmacniacz a potem dokup sobie np. Sonosa. W mojej ocenie trudno o lepsze urządzenie sieciowe obsługujące radio (a przy okazji dające możliwość podłączenia zewnętrzych nośników). Małe, ładne, niezawodne, z dopracowanym softem na smartfony i tablety, netem bo LANie i WiFi.

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzyłem już na Primare i32 - ciekawe urządzenie do tego świetnie wygląda ale.... niestety nie ta liga cenowa.

Niestety wynikły inne inwestycje i budżet spadł mocno... i tak z M3 robi się 375 itp...

Wymóg prosty - coś co napędzi kolumny i wzmacniacz, tuner i CD z jednej linii wzorniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zadaje konkretne pytanie:

- wzmacniacz do koło 4-6 tys. firmy, która w swojej ofercie ma również tuner DAB. Wzmacniacz do kolumn VA Mozart Grand,

 

a Ty jakieś wycieczki personalne urządzasz, nie umiesz pomóc to się nie odzywaj.

EOT

Edytowane przez cir
spór personalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz jakiś kompleks z tym licznikiem? bo zachowujesz się trochę dziwnie? masz jakąś słabość do dużych cyfr czy co.

Nie martw się twoje 2800 nastukanych postów nie ma sobie równych.

 

Jak już pokaże foto to przestaniesz sobie nabijać posty i robić bałagan na forum?

 

Wracając do merytorycznej części...

 

Czy coś po za Krell-em możecie polecić? Nawet kupując wzmacniacz używany (cenowo OK) to niestety nie ma Tunera DAB już w ofercie, a dostępne urządzenie multimedialne jest ponad budżetem.

 

Co do Primare i30 to szanowny Panie arek67, gdzie mogę go zakupić razem z tunerem DAB?

Edytowane przez emgi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Ci tuner DAB? Kolega foni Ci dobrze poradził. Kup porządny wzmacniacz i dokup do tego Sonosa. Będziesz miał i radio i pliki i serwisy streamingowe. Albo chcesz, żeby dobrze grało, albo żeby ładnie razem wyglądało. Jak to drugie, to raczej sam musisz wybrać co Ci się najbardziej wizualnie podoba i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner DAB potrzebny bo z radia korzystam ja i inni domownicy :) zamiast DAB rozważam alternatywnie właśnie coś ala Sonos albo zwykły tuner...

Optymalny byłby Primare i32 z modułem multimedialnym ale wkracza słowo budżet.

 

Byłem raczej przekonany, że da się kupić wzmacniacz - dobry wzmacniacz - od producenta, który ma w swojej ofercie również Tuner, ale widzę że to będzie ciężkie o ile w ogóle wykonalne.

 

Czyli jak coś zostaje poszukać Krella, na coś jeszcze warto zwrócić uwagę?

Edytowane przez emgi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emgi

 

Ależ Ty jesteś uparciuch :)

 

Prosisz o poradę się, ale nie słuchasz co doradzają koledzy. Krell - nie! Miałem u siebie VA Mozart Grand i z Krellem S-300i to nie grało!!!

Dobre podpowiedzi to zarówno Hegel, którego ja bym polecał (znam) i podejrzewam, że również zestawienie VA z Primare będzie dobrym pomysłem.

 

A dlaczego nie mają tunerów? Czy też tunerów DAB?

Na bank znałeś odpowiedź zanim zadałeś pytanie. W dobie e-serwisów i radia internetowego... po co?!?!?! Takiego Sonosa możesz nawet w szafce trzymać i nie ma totalnie potrzeby aby wówczas system kompletować wizualnie!!

Edytowane przez foni

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foni :) to nie kwestia upartości... ale ilości informacji...raz Krell jest cacy raz jest bee. Ty mówisz że nie gra, a post wyżej że gra :)

 

Co do tunera to wymógł domowników.

Ja na Sonosa nie mówię nie :) muszę tylko przedstawić takie rozwiązanie innym użytkownikom w domu. Może przeżyją z takim rozwiązaniem i opcjami netowymi.

 

Reasumując wychodzi na to że warto spróbować z:

Primare i22...

Primare i30 jeśli się ustrzeli... (i32 żeby się dobić i zobaczyć co można wykrzesać z kolumn ;)

Hegl H-200

Atol IN100

 

Poszukam posłucham i dam znać czy jest to coś co mnie urzekło czy szukać trzeba dalej już po skonkretyzowaniu co nie pasuje lub pasuje w tych wzmacniaczach.

 

 

Dziękować :)

Edytowane przez emgi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Moim zdaniem VA Haydn Grand warte są bardziej zaawansowanej amplifikacji niż może zaproponować Rotel RA-12. Skądinąd zresztą całkiem chwalona integra,

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam .

 

Niestety na razie czlonkiem klubu nie moge zostac bo jeszcze nie mam Vienna Bach.

Mam marantz pm6005 i nie mam kasy aby go w tym roku zmienic . Czy warto do

niego kupowac Bachy?

Marantz pm6005 wymienie na mocniejszy w przyszlym roku ale juz w tym chcialbym kupic Bachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.