Jump to content
IGNORED

prawda wyjdzie na jaw


bruner_

Recommended Posts

Znaleziono kolejny sposób na wykrycie tego, która osoba kłamie. Po analizie mowy ciała i ruchów gałki ocznej przyszedł czas na analizę pisma. Przeprowadzili ją naukowcy z Uniwersytetu w Hajfie.

Badacze poprosili 34 ochotników o napisanie dwóch krótkich akapitów, w których opisywali zmyśloną historię lub pisali nieprawdę i dla porównania spisywali swoje rzeczywiste wspomnienia. Używali do tego specjalnych, czułych na wszelkie bodźce elektronicznych piór.

 

Izraelscy naukowcy odkryli, że osoby, które kłamią, znacznie silniej naciskają pióra i piszą większymi literami, niż osoby, które piszą prawdę.

 

Psychologowie z Izraela są zdania, że charakter pisma zmienia się, gdy ktoś kłamie, ponieważ mózg musi wówczas mocniej pracować, żeby wymyślać fakty, podczas gdy osoby piszące prawdę nie muszą wkładać specjalnego wysiłku w proces pisania.

Link to comment
Share on other sites

  • Redaktorzy

"Izraelscy naukowcy odkryli, że osoby, które kłamią, znacznie silniej naciskają pióra i piszą większymi literami, niż osoby, które piszą prawdę."

 

Zapomnieli dodać, że statystycznie. I że na przykład osoba o dużej wprawie w ręcznym pisaniu najprawdopodobniej wypadnie "prawdziwiej" pisząc nieprawdę, niż piszący prawdę ktoś, kto od urodzenia, czyli od 20 lat, pisze wyłącznie za pomocą komputera. Do kitu z takimi pomysłami.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.