Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Classe Audio


wurger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.07.2023 o 19:13, Adam8080 napisał:

Witam. Melduję się z Classe cap-151. Jestem na etapie poszukiwań kolumn. Budżet do 6000pln.(używane)
Pokój 20m2,lubię duży dociążony dzwięk ,bez wyostrzeń. Proszę o poradę które kolumny zgrają się z tym wzmacniaczem?

Z dużym dociążonym dźwiękiem w tym metrażu będzie kłopot, raczej bez gruntownej adaptacji akustycznej niewykonalne... przeznacz połowę budżetu na adaptację i może resztę na głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Baksiu że się odezwałeś.Obecnie mam heco celan xt501jak dla nie zbyt sterylnie.Mówisz o adaptacji  co konkretnie masz na myśli???chcę wejść lewel wyżej ...wiem że wzmacniacz jest dobry..

 

zródło  to rotel rcd 971

 

Mówisz że mam kupić głośniki za 3 tyś???   za taką kwotę  to mam teraz...   czy ten wzmacniacz nie zasługuje na coś lepszego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Adam8080 napisał:

Dziękuję Baksiu że się odezwałeś.Obecnie mam heco celan xt501jak dla nie zbyt sterylnie.Mówisz o adaptacji  co konkretnie masz na myśli???chcę wejść lewel wyżej ...wiem że wzmacniacz jest dobry..

 

zródło  to rotel rcd 971

 

Mówisz że mam kupić głośniki za 3 tyś???   za taką kwotę  to mam teraz...   czy ten wzmacniacz nie zasługuje na coś lepszego?

 

Zacznij od podstaw, czy głośniki mają po 1m odległości od bocznych i tylnych ścian, czy fotel odsłuchowy da się odsunąć od tylnej co najmniej na 50cm? Jaki masz kąr dogięcia, czy okna są dobrze zasłonięte, z czego jest podłoga? Masz dywan? Czy w narożnikach pomieszczenia stają jakieś meble, kwiatki itp? Jak długi jest teraz pogłos, jak zaklaskasz to bardziej jak korytarz w szkole, łazienka, czy wnętrze samochodu? Classe potrzebuję też lepszego cd, cena głośników nie gra, może twoje są ok, tylko nie wyciągnąłeś z nich wszystkiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam głośników marki Heco, ale opisy w internecie wskazują na przesunięcie równowagi tonalnej na bas, średnica jest ok, ale niczym się nie wyróżnia, natomiast wysokich jest niewiele... Tym bardziej bym wskazywał na problemy pomieszczenia, skoro wg Ciebie jest zbyt jasno i mało basu. Wymiana tych głośników może zwyczajnie nic nie dać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotel RCD-971 to jasno (jak na moje nawet ostro) grający odtwarzacz, Classe te co znam raczej też są analityczne i góry nie szczędzą - myślę, że to może być podstawowy problem, że wynikowo odczuwalny jest brak dociążenia dołu, bo realnie jest bardzo jasno. W tym zestawieniu chyba więcej przyniesie zmiana źródła, jeśli akurat ten model Hero gra tak jak go piszą. Zawsze niby można by spróbować jakichś Dynaudio, Proac też pewnie nieco ociepli, ale myślę że nadal nie będziesz w pełni usatysfakcjonowany. Adaptacją w tym zestawieniu też raczej dużo się nie zdziała - według mnie podstawowy problem to brak synergii na linii odtwarzacz-wzmacniacz. Ciekawi mnie, z czym grał wcześniej ten RCD-971, jeśli jesteś uczulony na wyostrzenie brzmienia i go znosiłeś?

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mol01 napisał:

Rotel RCD-971 to jasno (jak na moje nawet ostro) grający odtwarzacz, Classe te co znam raczej też są analityczne i góry nie szczędzą - myślę, że to może być podstawowy problem, że wynikowo odczuwalny jest brak dociążenia dołu, bo realnie jest bardzo jasno. W tym zestawieniu chyba więcej przyniesie zmiana źródła, jeśli akurat ten model Hero gra tak jak go piszą. Zawsze niby można by spróbować jakichś Dynaudio, Proac też pewnie nieco ociepli, ale myślę że nadal nie będziesz w pełni usatysfakcjonowany. Adaptacją w tym zestawieniu też raczej dużo się nie zdziała - według mnie podstawowy problem to brak synergii na linii odtwarzacz-wzmacniacz. Ciekawi mnie, z czym grał wcześniej ten RCD-971, jeśli jesteś uczulony na wyostrzenie brzmienia i go znosiłeś?

Też obstawiałem, że CD do wymiany, ale zapomniałem napisać, dzięki @mol01, co do analityczności Classe, to nie potwierdzam, raczej uważam ich brzmienie za wyważone i bez tranzystorowej ostrości, oczywiście nie jest też wykastrowane. Na pewno najbardziej się liczy jakość sygnału na starcie, bo rotel wpuszcza sporo "siary" i niczym tego nie jesteśmy w stanie wyprostować na dalszym etapie, rotel to "tanie" brzmienie, adekwatne do wydanych $.

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój raczej zagracony ,tzn jest rogówka,dywan,kwiaty,firanki,obraz.Ale odstawienie kolumn metr od ściany nie ma szans. Co do rotela 971 to macie rację jest jasny i sterylny ,przed nim miałem rotela 951 i lepiej mi podchodził.

Panowie a w jakich pieniądzach i który CD byście polecili??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wit-told napisał:

 

Obawiam się, że po wymianie z muse na Goldy brzmienie to Wlk niewiadoma, bez odsłuchu, a najlepiej porównania z oryginałem... stąd myślę taka promocyjna cena... najgorsze że ww kol. Oczekuje niskiego basu w zagraconych 20m2 z głośnikami wciśniętymi na ścianę... theta nie pomoże, trzeba złotej rybki...

43 minuty temu, Adam8080 napisał:

A nie lepiej coś z wyjściem balanced?

Lepiej, ale więcej $, a pamiętaj że masz też do kupienia napęd...

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mol01 Czy mógłby kolega zerknąć na schemat czy ten wzmacniacz jest w pełni zbalansowany? Chciałem wysłać go tutaj ale wyskakuje błąd -200. Schemat jest ogólnie dostępny .

W sumie może być tak że classe gra tak jak ten rotel. 

Mówiąc jasno,ostro brzmiący nie miałem na myśli tych najwyższych tonów. Bardziej jak to mówią wyższą średnicę. Jest jakby krzycząca,jakby zasłaniała wszystko to co dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Adam8080 napisał:

@mol01 Czy mógłby kolega zerknąć na schemat czy ten wzmacniacz jest w pełni zbalansowany? Chciałem wysłać go tutaj ale wyskakuje błąd -200. Schemat jest ogólnie dostępny .

W sumie może być tak że classe gra tak jak ten rotel. 

Mówiąc jasno,ostro brzmiący nie miałem na myśli tych najwyższych tonów. Bardziej jak to mówią wyższą średnicę. Jest jakby krzycząca,jakby zasłaniała wszystko to co dobre.

Może jest zepsuty? Tego się ze schematu nie dowiemy... niemożliwe, żeby sprawny classe tak grał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, baksiu napisał:

Może jest zepsuty? Tego się ze schematu nie dowiemy... niemożliwe, żeby sprawny classe tak grał

Nie no bez przesady,poznał bym jakieś przestery . Nie jest to jakaś mega mocno częstotliwość wybiegającą przed szereg ale mnie drażni. Mówiąc że gra jak ten Rotel miałem na myśli "tak jak najsłabsze ogniwo"

Ten classe gra podobnie trochę jak krell kav 300i tylko bardziej ludzko ,przyjemniej ale też z mniejszym basem. W krellu też mnie ta "wyższa średnica " wkurzała. Dlatego pomyślałem o wymianie kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Adam8080 napisał:

Nie no bez przesady,poznał bym jakieś przestery . Nie jest to jakaś mega mocno częstotliwość wybiegającą przed szereg ale mnie drażni. Mówiąc że gra jak ten Rotel miałem na myśli "tak jak najsłabsze ogniwo"

Ten classe gra podobnie trochę jak krell kav 300i tylko bardziej ludzko ,przyjemniej ale też z mniejszym basem. W krellu też mnie ta "wyższa średnica " wkurzała. Dlatego pomyślałem o wymianie kolumn.

Wyższą średnica może drażnić, jeżeli się całe życie słuchało sprzętów ją dyskryminujących, jak np większość sprzętu pokroju technics. Wyższą średnica to dominujący w muzyce zakres, na który nasze uszy są najbardziej wyczulone, żeby była kulturalnie podana wymaga sporo od całego toru, na razie masz przypadkowy zestaw, potraktuj go za punkt wyjścia i zacznij od wymiany źródła, które jest na bank do wymiany, jak na starcie jest siara, to wzmacniacz ją wzmocni i siara poleci z głośników, nie ma zmiłuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem kaleczyłem sobie kiedyś słuch z sopranami i basami na max. Były to jakieś niskie modele Sony i JVC. Ale nie Technics na Boga😉. Racja w sumie nie małem nigdy źródła z prawdziwego zdarzenia i od tego zacznę. Oprócz theta co jeszcze godnego uwagi ? Czy napęd robi aż tak dużą różnicę? Czy może jakiś CD z prawdziwego zdarzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Adam8080 napisał:

Miałem classe cap 80 był barwny dobrze wygładzał to co mnie drażni. Ale też był mało dynamiczny,miał fajny ale mało kontrolowany bas. Dlatego pomyślałem o cap 150.

Sprzęt nie może nic wygładzać, bo jest wtedy do kitu, jak długo słuchałeś na tanich japońcach  to musisz przejść odwyk, żeby od nowa zacząć słuchać prawdziwego dźwięku. Źródło jest najważniejsze, dobry dac to 70% jego jakości, 30% to napęd. Zacznij od daca i jak usłyszysz progres, to kupisz napęd. Nie tylko theta jest dobra, ale dobra i tania chyba tylko ona, więc nie kombinuj, tylko spróbuj, potem możesz drążyć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Adam8080 napisał:

@mol01 Czy mógłby kolega zerknąć na schemat czy ten wzmacniacz jest w pełni zbalansowany? Chciałem wysłać go tutaj ale wyskakuje błąd -200. Schemat jest ogólnie dostępny .

No nie jest to zbalansowany wzmak - desymetryzacja jest zrealizowana zaraz za wejściami XLR. Więc korzyść może wnieść tylko źródło z wyraźnie lepszym wyjściem zbalansowanym, inaczej lepiej zostać przy RCA bez niepotrzebnych konwersji.

10 godzin temu, baksiu napisał:

niemożliwe, żeby sprawny classe tak grał.

Bo to nie wina Classe, a Rotela - podbicie przełomów średnicy z górą i dołem to w zasadzie charakterystycza cecha Rotela, a RCD-971 ma przełom średnicy i góry jeszcze bardziej podkreślony niż przeciętny Rotel według mnie.

@Adam8080, jeśli wolisz odtwarzacz w jednym pudełku od DAC-a, to warto spróbować NAD-a S500 - to naprawdę fajnie skonstruowany i grający odtwarzacz, który też i wzorniczo będzie Ci się komponował z Classe.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, baksiu napisał:

długo słuchałeś na tanich japońcach  to musisz przejść odwyk, żeby od nowa zacząć słuchać prawdziwego dźwięku.

Długo ale bardzo dawno temu, jakieś 15 lat temu. Prawdziwą przygodę z audio zacząłem od dali 505 i Harman Kardon hk680.

Dziękuję koledzy za rady ,jak kupię jakieś fajne źródło to na pewno dam znać. Postaram się też (chodź to będzie trudne) nakłonić żonę do zmiany ustawień mebli w pokoju. Będę chciał ustawić kolumny na krótszej ścianie. 

Godzinę temu, mol01 napisał:

No nie jest to zbalansowany wzmak - desymetryzacja jest zrealizowana zaraz za wejściami XLR. Więc korzyść może wnieść tylko źródło z wyraźnie lepszym wyjściem zbalansowanym, inaczej lepiej zostać przy RCA bez niepotrzebnych konwersji.

Dzięki. W sumie to i dobrze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Adam8080 napisał:

Długo ale bardzo dawno temu, jakieś 15 lat temu. Prawdziwą przygodę z audio zacząłem od dali 505 i Harman Kardon hk680.

Dziękuję koledzy za rady ,jak kupię jakieś fajne źródło to na pewno dam znać. Postaram się też (chodź to będzie trudne) nakłonić żonę do zmiany ustawień mebli w pokoju. Będę chciał ustawić kolumny na krótszej ścianie. 

Dzięki. W sumie to i dobrze 😉

Ja bym zostawił na dłuższej ścianie, żeby baza miała ze 3m i pozostawał luz po bokach, bez tego wysiłki będą daremne. Źródła szukaj i czekamy na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jest Theta. Jest lepiej rotel przy tym dacu to skrzeczał na średnicy. Teraz jest szczegółowo ale nie szorstko czy piskliwie. Dźwięk jest ciut gęstszy bardziej wypełniony. Najmniej się zmieniło na dole pasma. Na razie jako transport służy mi stary Philips przyniesiony ze strychu. Z ustawieniem kolumn jeszcze nie kombinowałem. W zamyśle mam kupno nowego transportu (audiolab lub Roksan) dobry trop?

IMG_20230809_202931333.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam8080 napisał:

Jest Theta. Jest lepiej rotel przy tym dacu to skrzeczał na średnicy. Teraz jest szczegółowo ale nie szorstko czy piskliwie. Dźwięk jest ciut gęstszy bardziej wypełniony. Najmniej się zmieniło na dole pasma. Na razie jako transport służy mi stary Philips przyniesiony ze strychu. Z ustawieniem kolumn jeszcze nie kombinowałem. W zamyśle mam kupno nowego transportu (audiolab lub Roksan) dobry trop?

IMG_20230809_202931333.jpg

Miło widzieć, że idziesz ścieżką, którą i ja wcześniej szedłem 😜 W zakładce hi-end na tym forum jest sporo tematów nt transportów. Ja polecam thetę do zestawu, z innych marek krell, mark levinson, sonic frontiers. Thetę i krella miałem u siebie i mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Adam8080 napisał:

Tylko że Theta i Krell to jedynie używki. I tu się trochę boję że laser może być na wykończeniu 

Nie bój nic, żadnych problemów z thetami i krellem nie miałem, nabywcy moich thet dalej na nich grają i cieszą, jesteśmy w kontakcie. Aktualnie gram na krellu z lat '90 na Philipsie cdm-4 pro, jest po serwisie u kolegi @mol01 I obawiam się, że ten napęd mnie przeżyje...

Możesz zacząć od nowszego mark levinson no.37, jest w Europie za ok 5kzł, sam się zastanawiam nad nim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.