Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Classe Audio


wurger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, mol01 napisał:

Raczej obstawiał bym bardzo małą ilość przepracowanych godzin - musiał głównie "reprezentacyjnie" stać i zbierać kurz, skoro w środku nie widać było absolutnie oznak grzania się stabilizatorów i mostka prostowniczego (swoją drogą, dużo tam nie mają też do roboty), którego np. niefortunnie dotyka taśma lasera. Sprzęt zrobiony jest napewno z rozmachem, ale żeby był jakoś niesamowicie genialnie zaprojektowany, to bym nie powiedział - mógłbym tu przytoczyć wiele dużo fajniej zaprojektowanych urządzeń, które wyglądają zupełnie niepozornie przy nim.

CD w porównaniu do winylu to prawie wieczne jest, do niedawna w ogóle się nie zastanawiałem nad żywotnością lasera, nigdy w żadnym grajku mi nie wysiadł... ale odkąd się dowiedziałem ile kosztują lasery pokroju CDM-9 i CDM-4, te w wersji Pro, to chyba zacznę więcej grać na streamerze, a tylko do prawdziwego odsłuchu 2h/tydzień odpalać CD 🙂 Jak dobrze pójdzie, to stanę się posiadaczem Data Basic II i porównamy Krella i Thetę, bo Pearl może nie wytrzymać konkurencji... choć jest niezawodna, skromna i ma fajny napęd Pioneera, polubiłem tą obrotową tackę i wkładanie płyt na opak, zielony nieczytelny wyświetlacz też ma jedną niezaprzeczalną zaletę- funkcję off 🙂 Zastanawiam się też, czy

nie zostawić sobie kilku napędów CD, bo będzie coraz trudniej o te topowe modele, coraz więcej kończy na śmietniku, albo zepsuta przez czas i domorosłych magików, rzeka powoli wysycha, zamienia się w mizerny strumyk.

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, baksiu napisał:

ale odkąd się dowiedziałem ile kosztują lasery pokroju CDM-9 i CDM-4, te w wersji Pro, to chyba zacznę więcej grać na streamerze, a tylko do prawdziwego odsłuchu 2h/tydzień odpalać CD

O te lasery niema się co martwić - przy właściwym użytkowaniu przeżyją jeszcze kilkadziesiąt lat. To nie badziewie pokroju CDM-12 i Sony KSS-213... Niemniej ja nie pisałem o laserze, a o kondycji "peryferiów" tegoż napędu, które już nie są takie super jak stare pancerne lasery Philipsa.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mol01 napisał:

mógłbym tu przytoczyć wiele dużo fajniej zaprojektowanych urządzeń, które wyglądają zupełnie niepozornie przy nim.

dawaj, warto wiedzieć...

4 godziny temu, mol01 napisał:

przez trzy lata zdążyłem zajechać kondy w swojej Thecie,

tfu, rzeźnik z Ciebie okrutny...

na kominku ją trzymałeś, czy cały czas na kolanach;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, wit-told napisał:

dawaj, warto wiedzieć...

Choćby Classe CDT-1, Arcam Delta 170 i 250, Micromegi, T+A CM3000AC, Thorens TCD 2000, Wadie, YBA Passion CDT450, Sonic Frontiers i Spectral SDR-3000 🙂

49 minut temu, wit-told napisał:

na kominku ją trzymałeś, czy cały czas na kolanach;-)))

Nie, wystarczyło jej ciągle podłączenie do prądu stojąc luźno na napędzie - wtedy i tak jej 80% obwodów jest pod prądem, a upchanie kondów przy stabilizatorach nie pomaga (a jest ich tam koło 70 sztuk). Choć zdarzyło się trochę razy, że grała z trzy tygodnie bez minuty przerwy. Ale teraz zrobię ją tak, że ciągła praca "w gotowości" nie będzie jej straszna.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2023 o 23:33, baksiu napisał:

Daj jakieś foty, jak stoją twoje monobloki! Masz je przy kolumnach, czy dalej? Może mnie zainspirujesz, ja bym nie chciał o nie zachaczyć po ciemku małym palcem u stopy 😜

Masz może pomysł jak zmniejszyć "pojemność" zdjęcia? Chciałem wkleić ale wywala mi komunikat , że za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierasz zdjęcie w dowolnym edytorze i zapisujesz je jako JPEG z kompresją rzędu 85% (poniżej już będzie znaczna utrata jakości) - jeśli to nie wystarczy, bo zdjęcie jest w jakiejś ogromnej rozdzielczości, to przed zapisaniem zmieniasz rozdzielczość (wielkość) na 1920p szerokości (rozdzielczość Full HD) - tu i tak zostaną jeszcze pomniejszone, ale fotki na dzisiejszych urządzeniach poniżej tej rozdzielczości będą słabo wyświetlane, więc jak jak chcesz je zachować dla siebie, to lepiej niżej nie zmniejszać.

1 minutę temu, mol01 napisał:

Otwierasz zdjęcie w dowolnym edytorze i zapisujesz je jako JPEG z kompresją rzędu 85% (poniżej już będzie znaczna utrata jakości) - jeśli to nie wystarczy, bo zdjęcie jest w jakiejś ogromnej rozdzielczości, to przed zapisaniem zmieniasz rozdzielczość (wielkość 40Mpix i więcej niż 8K na dzisiejszych komórkach jest często spotykana) na 1920p szerokości (rozdzielczość Full HD) - tu i tak zostaną jeszcze pomniejszone, ale fotki na dzisiejszych urządzeniach poniżej tej rozdzielczości będą słabo wyświetlane, więc jak jak chcesz je zachować dla siebie, to lepiej niżej nie zmniejszać.

 

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mol01 napisał:

Otwierasz zdjęcie w dowolnym edytorze i zapisujesz je jako JPEG z kompresją rzędu 85% (poniżej już będzie znaczna utrata jakości) - jeśli to nie wystarczy, bo zdjęcie jest w jakiejś ogromnej rozdzielczości, to przed zapisaniem zmieniasz rozdzielczość (wielkość) na 1920p szerokości (rozdzielczość Full HD) - tu i tak zostaną jeszcze pomniejszone, ale fotki na dzisiejszych urządzeniach poniżej tej rozdzielczości będą słabo wyświetlane, więc jak jak chcesz je zachować dla siebie, to lepiej niżej nie zmniejszać.

 

a prościej wstaw je w sms lub na messengera, a później pobierz, będą skompresowane 🙂

Edytowane przez baksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, baksiu napisał:

a prościej wtaw je w sms lub na messengera, a później pobierz, będą skompresowane 🙂

Ta i będą wyglądać jak mozaika na kaszce (kompresja w okolicach 50% - połowa obrazu to czarne kropki)... Moją metodą będzie jakość nie do odrodzenia od oryginału gołym okiem.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mol01 napisał:

Ta i będą wyglądać jak mozaika na kaszce... Moją metodą będzie jakość nie do odrodzenia od oryginału gołym okiem.

ja tak robię i jest gitara, przecież nie będziemy tych zdjęć wywoływać i oprawiać w ramkę, chyba że może chcesz nad łóżko? 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, baksiu napisał:

może chcesz nad łóżko? 😜

No jasne - zawsze to jakiś dodatkowy bodziec 😂

Żarty żartami, ale jak byłem nastolatkiem, to miałem na ścianie nad łóżkiem (poza wielkim plakatem Lamborghini Diablo SE30 Jota) wierzę składająca się z wymarzonych klocków Sony QS (byłem wtedy ultrasem Sony)... narysowanych i wyciętych z bloku technicznego w skali 1:1 😅 Sprzętu lepszego się dorobiłem, teraz jeszcze tylko Lambo 😂

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, mol01 napisał:

Co to za kolumny?

Tak , są to Vienna Acoustics Imperial Liszt. Chyba podałem kompletną nazwę.

58 minut temu, wit-told napisał:

Ładnie to wygląda, pewnie też fajnie gra;-)

Dziękuję. Gra to bardzo czysto, przestrzennie. Tak jak lubię. Czasami to ciarki mam.

12 minut temu, baksiu napisał:

 🙂dobrze widzę, że masz tam przyklejony styropian? Jaki efekt akustyczny daje ten styro? 

Styropian pomógł w pewnym stopniu zlikwidować pogłos jak i wyciszył pomieszczenie. Zrobiło się ciszej, w pewnym stopniu izolacja akustyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mario1976 napisał:

Tak , są to Vienna Acoustics Imperial Liszt. Chyba podałem kompletną nazwę.

Dziękuję. Gra to bardzo czysto, przestrzennie. Tak jak lubię. Czasami to ciarki mam.

Styropian pomógł w pewnym stopniu zlikwidować pogłos jak i wyciszył pomieszczenie. Zrobiło się ciszej, w pewnym stopniu izolacja akustyczna.

Mam dziwne przeczucie, że te kolumny mogłyby mnie zainteresować... widzę że masz do nich dołożone suby?! Właśnie o tą przestrzeń mi chodzi najbardziej, ja mam audio physic virgo 3 i jestem bardzo zadowolony, tylko gram bez subów, bas jest ogromny, strach pomyśleć jak by jeszcze schodził do 20Hz, choć podział pasma jest umowny i tego już raczej nie usłyszymy, prędzej poczujemy. One są aktywne? Jaka to marka, też VA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, baksiu napisał:

Mam dziwne przeczucie, że te kolumny mogłyby mnie zainteresować... widzę że masz do nich dołożone suby?! Właśnie o tą przestrzeń mi chodzi najbardziej, ja mam audio physic virgo 3 i jestem bardzo zadowolony, tylko gram bez subów, bas jest ogromny, strach pomyśleć jak by jeszcze schodził do 20Hz, choć podział pasma jest umowny i tego już raczej nie usłyszymy, prędzej poczujemy. One są aktywne? Jaka to marka, też VA?

Powiem tak. Zawsze jak ktoś przyjdzie posłuchać, sub mam odłączone. Wszyscy są zachwyceni jakie zejście mają te kolumny i proszą żeby odłączyć subu żeby posłuchać jak grają Vienna bez nich. 

U mnie są to 2x REL 212 SE. Używam ich do uzupełnienia dolnych partii. Robią większą przestrzeń a przy okazji,o dziwo uzupełniają dźwięk. Nie potrafię tego opisać, trzeba posłuchać. W małym skrócie jest więcej przestrzeni, uzupełniene jest całe pasmo. Suby nie powinny dominować, pełnią rolę uzupełnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mario1976 napisał:

Powiem tak. Zawsze jak ktoś przyjdzie posłuchać, sub mam odłączone. Wszyscy są zachwyceni jakie zejście mają te kolumny i proszą żeby odłączyć subu żeby posłuchać jak grają Vienna bez nich. 

U mnie są to 2x REL 212 SE. Używam ich do uzupełnienia dolnych partii. Robią większą przestrzeń a przy okazji,o dziwo uzupełniają dźwięk. Nie potrafię tego opisać, trzeba posłuchać. W małym skrócie jest więcej przestrzeni, uzupełniene jest całe pasmo. Suby nie powinny dominować, pełnią rolę uzupełnienia.

jeśli tak, to fajne te Vienna, głupio by było, gdyby kolumny za tyle $ nie potrafiły odtworzyć poprawnie basu, jeśli te Rel uzupełniają całe pasmo, to może być problem ze zgodnością fazową i powstaje więcej przestrzeni jak przy KD, tylko takiej nie wynikającej z nagrania. Posłuchaj tego krytycznie i oceń, czy przypadkiem niektóre nagrania nie zaczynają się nienaturalnie uprzestrzenniać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vienna bez suba gra bardzo poprawnie i w całej przestrzeni. Nie mam zastrzeżeń. Wszystko jest poukładane w przekazie. Dźwięk jest tam gdzie powinien być . Grają finezyjnie.

Żadna kolumna nie zejdzie i nie odda tego dźwięku jaki ma do zaoferowania Rel. Dolne partie uzupełnia fenomenalnie.

Można mieć wrażenie że REL uzupełnia całe pasmo, dzieje się to pewnie przez ten potencjał jaki mają suby. Jest ogrom przekazu. Moc. Trzeba nausznie " tego doświadczyć.

Edytowane przez Mario1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mario1976 napisał:

Vienna bez suba gra bardzo poprawnie i w całej przestrzeni. Nie mam zastrzeżeń. Wszystko jest poukładane w przekazie. Dźwięk jest tam gdzie powinien być . Grają finezyjnie.

Żadna kolumna nie zejdzie i nie odda tego dźwięku jaki ma do zaoferowania Rel. Dolne partie uzupełnia fenomenalnie.

Można mieć wrażenie że REL uzupełnia całe pasmo, dzieje się to pewnie przez ten potencjał jaki mają suby. Jest ogrom przekazu. Moc. Trzeba nausznie " tego doświadczyć.

skąd jesteś? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

jestem na kupnie Omega Omicron, gadałem z gościem, który miał większą Omegę, z resztą sprzedawał ją na allegrolokalnie, jest gdzieś w archiwum, mówił, że fajna, ale jego Halcro wygrały, tylko one chodzą w cenach 60000zł w używce za komplet, więc ruzumiem, że mogą być ciut lepsze 😉 Ktoś próbował omegi, albo omegi omicron?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.