Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników Classe Audio


wurger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, bemol napisał:

Wiek nie powoduje obniżenia ceny.Classe 47,5 oferowany był za 3 kzł,a teraz wisi staruszek Classe Five za 4,5 kzł.W tym kontekście wydałbym podobnej kwoty za uszkodzone urządzenie.

 

to chyba o czymś nie wiem i elektronika zyskuje w czasie jak stradivarius 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, baksiu napisał:

do ilu warto zainwestować? 3,5-4kzł?

Myślę, że usterka to jakaś pierdoła, typu zimny lut, urwana nóżka jakiegoś komponentu, uszkodzony jeden z przekaźników bądź zaśniedziały potencjometr i zapewne wiele osób chcących go nabyć jest tej nadziei, więc ciężko ocenić na jakiej kwocie zakończy się licytacja. Gdyby to była aukcja na Europę to myślę, że spokojnie zostałby przekroczony pułap 4000zł, a że to aukcja o zasięgu jedynie krajowym to pewnie będzie nieco niżej, o ile nie znajdzie się co najmniej dwóch zatwardziałe licytujących oferentów.

6 godzin temu, baksiu napisał:

jak rozumiem 60 najlepiej zagra po rca, bo po xlr mamy dwie desymetryzacje po drodze?

Tak bym obstawiał, choć mając symetryczną Thetę może warto pokusić się o przetestowanie XLR-a na linii źrudło-preamp.

1 godzinę temu, baksiu napisał:

elektronika zyskuje w czasie jak stradivarius 😉

Zdarza się bardzo często, że sprzęty niszowe przeżywają "drugą młodość", gdy już ich praktycznie niema na rynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mol01 napisał:

Myślę, że usterka to jakaś pierdoła, typu zimny lut, urwana nóżka jakiegoś komponentu, uszkodzony jeden z przekaźników bądź zaśniedziały potencjometr i zapewne wiele osób chcących go nabyć jest tej nadziei, więc ciężko ocenić na jakiej kwocie zakończy się licytacja. Gdyby to była aukcja na Europę to myślę, że spokojnie zostałby przekroczony pułap 4000zł, a że to aukcja o zasięgu jedynie krajowym to pewnie będzie nieco niżej, o ile nie znajdzie się co najmniej dwóch zatwardziałe licytujących oferentów.

Tak bym obstawiał, choć mając symetryczną Thetę może warto pokusić się o przetestowanie XLR-a na linii źrudło-preamp.

Zdarza się bardzo często, że sprzęty niszowe przeżywają "drugą młodość", gdy już ich praktycznie niema na rynku...

puszcza oferty z zagranicy, zalicytowałem. od thety do pre zostają xlr, a od pre do rotela rca tak samo jak teraz. na razie trzeba wygrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, baksiu napisał:

zalicytowałem

Dobra wiadomość dla Ciebie jest taka, że jest on wyposażony w opcjonalny moduł PHONO, co nieczęsto się zdarza. Zła wiadomość jest natomiast taka, że jest to inny moduł niż w nowszych modelach i go nie przełozysz np. do CP-65.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mol01 napisał:

Dobra wiadomość dla Ciebie jest taka, że jest on wyposażony w opcjonalny moduł PHONO, co nieczęsto się zdarza. Zła wiadomość jest natomiast taka, że jest to inny moduł niż w nowszych modelach i go nie przełozysz np. do CP-65.

widziałem, choć przy thecie gramiak się kurzy, trzeba go doinwestować, nie zamierzam przekładać, jak się będę przesiadał to chyba na coś z 2x wyższej półki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mol01 napisał:

No to prawie strzeliłem z pułapem ceny zakupu. Sam jestem ciekaw, co powiesz na tego "szrota" - ostrzegam tylko, że z Thetą bez ciemnych kolumn może być dość jaskrawo...

rb-1090 jest raczej ciemny. chyba potrzebuję pre sluchawkowy?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mol01 napisał:

Jeśli używasz słuchawek, to pewnie jakiś się przyda, no ale może przestaną być potrzebne 😛

sporadycznie używam, jeśli nie ma innej opcji. facet podał mi nr konta, a myślałem że na ebay tylko przez ebay można zapłacić... czy to jest normalne? w zamówieniu byla opcja wysyłki, a płatność gotówką przy odbiorze... trochę mi to śmierdzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły, jak jest coś uszkodzone to sprzedawcy w Niemczech odznaczają opcję PayPal w opcjach uiszczenia zapłaty (czego wystawiając na Polskim koncie nie możesz zrobić), byś nie miał opcji zwrotu/reklamacji... Ale dostałeś "fakturę" od eBay z numerem konta do zaplaty (tzw. "Przelew Plus"), czy normalnie podał Ci wszystko w wiadomości?

A co co słuchawek, inną opcją jest zakup słuchawek bezprzewodowych, których nadajnik z reguły potrzebuje sygnał liniowy po RCA.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

wzmak doszedł, już jeden kawałek posluchałem 😊 Mam wrażenie że przybliża plan, wokaliści śpiewają mi przy uchu! klasę słychać od pierwszych taktów, dźwięki brzmią fizjologicznie. od początku wybija się problem szumu, wzmak szumi niezależnie czy wybieram wejście używane, czy wolne, xlr czy rca, myślałem że go stresuje końcówka, jednak po zmianue kolejności i postawieniu obok theta DSPro 3 nadal mam ten sam poziom szumów, czytałem że sprzęt wymaga ustawienia z dala od zasilacza, ale żeby aż tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, baksiu napisał:

jednak po zmianue kolejności i postawieniu obok theta DSPro 3 nadal mam ten sam poziom szumów

Gdzieś już to pisałem, ale ogólnie to Theta generuje straszne zakłócenia i gdy są w pobliżu wrażliwe elementy Theta potrafi narobić niezłego bigosu... Druga sprawa, że preampy Classe mają dość osobliwe parametry wyjściowe, które czasem powodują szum z końcówkami innych marek - w instrukcji serwisowej niektórych modeli jest nawet zawarta instrukcja jak dostosować preamp do współpracy z końcówką o bardziej standardowej czułości (wymiana rezystorów w układzie wzmocnienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mol01 napisał:

Gdzieś już to pisałem, ale ogólnie to Theta generuje straszne zakłócenia i gdy są w pobliżu wrażliwe elementy Theta potrafi narobić niezłego bigosu... Druga sprawa, że preampy Classe mają dość osobliwe parametry wyjściowe, które czasem powodują szum z końcówkami innych marek - w instrukcji serwisowej niektórych modeli jest nawet zawarta instrukcja jak dostosować preamp do współpracy z końcówką o bardziej standardowej czułości (wymiana rezystorów w układzie wzmocnienia).

myślałem że te rezystory są do gramofonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja widzę tylko rezystory do płytki phono, u mnie to 200ohm, 20dB gainu. ogólnie płytka phono nie była dokręcona i odpadła w transporcie, już ją przytwierdziłem, widzę też jakieś cuda na obudowie potencjometru... na zdjęciach z netu tego nie ma. ogólnie ten gain musi być mocno podkręcony, bo na 06 na wyświetlaczu jest już głośno. zaznacz proszę na zdjęciu które to te rezystory... phono gra bajecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2021 o 20:56, mol01 napisał:

że z Thetą bez ciemnych kolumn może być dość jaskrawo...

 

20 godzin temu, mol01 napisał:

ale ogólnie to Theta generuje straszne zakłócenia i gdy są w pobliżu wrażliwe elementy Theta potrafi narobić niezłego bigosu

ciekawe spostrzeżenia......

miałem i mam kilka urządzeń tej firmy i nie zauważyłem generowania zakłóceń, a dźwięku nie nazwałbym rozjaśnionym....ale może to zależy od reszty sprzętu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, wit-told napisał:

miałem i mam kilka urządzeń tej firmy i nie zauważyłem generowania zakłóceń

U mnie, jak jest blisko tunera Primare T23 i poda się na Thetę sygnał, to nawet jak jest wyłączona (ale podłączona do prądu i tak ma pod prądem większość obwodów) to na niektórych stacjach od razu pojawia się szum. To najbardziej rzuca się w uszy, ale nawet na magnetofonie DAT podczas nagrywania zauważyłem zakłócenia po uruchomieniu Thety w pobliżu. Więc zapewne na preamp też może mieć niekorzystny wpływ, choć ja nausznie tego nie odnotowałem u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, mol01 napisał:

U mnie, jak jest blisko tunera Primare T23 i poda się na Thetę sygnał, to nawet jak jest wyłączona (ale podłączona do prądu i tak ma pod prądem większość obwodów) to na niektórych stacjach od razu pojawia się szum. To najbardziej rzuca się w uszy, ale nawet na magnetofonie DAT podczas nagrywania zauważyłem zakłócenia po uruchomieniu Thety w pobliżu. Więc zapewne na preamp też może mieć niekorzystny wpływ, choć ja nausznie tego nie odnotowałem u siebie.

mi theta DSPro zakłóca mocno gramofon, muszę odpinać kabel przy odsluchu winyli. jednak w classe to co innego, nawet przy wszystkim oprócz końcówki wyłączonym nadal szumi, niezależnie od wzmocnienia na potencjometrze, nawet jeśli go postawię z dala od końcówki- jest to samo! szum nie maleje w miarę odsuwania od reszty, w przypadku thety i gramofonu zależność jest liniowa, im bliżej, tym gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mol01 napisał:

A wciśnięcie GAIN obniża szum? Jeśli nie, to może temu preampowi jednak coś dolega - w końcu był sprzedawany, jako niesprawny...

może... wciśnięcie gain i innych guzików nic w szumie nie zmienia, nawet na phono szum jest taki sam, niewiele rośnie wraz z godnością, na 0 też szumi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, baksiu napisał:

20210428_092556.jpg

20210428_092601.jpg

Zdjęcia tragicznej jakości, ale to na obudowie potencjometru to nie są czasem dystanse do płytki Phono, których ktoś pod nią zapomniał dać i dlatego Ci spadła w transporcie? W każdym razie wygląda to na jakieś elementy mechaniczne, nie elektroniczne.

Edytowane przez mol01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wit-told napisał:

bo nie korzystam z gramofonu ani tunera....

Dlatego też zaznaczyłem "gdy są w pobliżu wrażliwe elementy" systemu - niemniej jednak nie oznacza to, że na "mniej wrażliwe" też nie wpływa niekorzystnie, tylko zapewne trudniej to wychwycić "gołym uchem". Sprzęt Thety jest genialny, tu niema co dywagować, ale ekranowanie klocka by mogli jednak dopracować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.