Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny lub Monitory do Lampy 5W - do 3000zł


2A3_fan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

wkrótce nadejdzie czas kiedy będę rozglądał się za nowymi kolumnami.

Miałyby one grać z pewnoscią ze wzmacniaczem lampowym, aktualnie jest to 5W Single Ended które po modyfikacjach gra naprwade dobrze i nie chcialbym go zmieniac. W przyszlosci ewentualny wzmacniacz to tez na pewno lampa (pewnie jakis chinski lub ukrainski lampowiec).

Kolumny miałyby nagłośnic pomieszczenie z przedziału 14-20m2.

 

Aktualnie w 16m2 pokoju gram na podstawkowych Triangle Comete i bardzo doskwiera mi brak bassu masującego brzuszek :)..

Wynika to z dwoch powodow.. Triangle brzmia jasno i grają górą, oraz fakt ze moj pokoj ma ksztalt kwadratu.

 

Muzyka ktorej slucham to w zasadzie szeroki repertuar: Depeche Mode, Dream Theater, kazdy rodzaj vocalu i muzyki stricte instrumentalnej, poezja spiewana, starszy rock, blues i smooth jazz. Elektroniki tez chetnie poslucham :).

 

Moja uwage zwrocily produkty Sonus Oliva oraz akustyka, ubzduralem sobie ze za 3kzł kupie u nich produkt ktory zagra jak markowy odpowiednik za 6kzł. poprawcie mnie jezeli sie mylę.

 

Reasumując:

-monitory lub podlogowce

-do 3kzł nowe lub uzywane

-brzmienie w miarę neutralne

-wysoka efektywność

-dobrze grające z lampą.

-potrafiące naglosnic 14-20m2

 

 

Pozdrawiam forumowiczów!:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj stare Klipsche - Heresy lub Forte.

Problemem jest to, że aby zmieścić się w 3000 pln, trzeba je sprowadzić z USA (używane) - jeśli masz tam kogoś to nie będzie to wielki problem.

Jeśli chcesz się przekonać jak grają Forte z Twoją lampą - wpadaj śmiało do mnie ze wzmakiem (Warszawa)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Poszukaj na rynku wtórnym kolumn marki Loth-X - kompaktowe rozmiary i bardzo fajnie grające z lampą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie luźno rozglądam się za kolumnami, nie mam ćiśnienia na szybki zakup.(to tak jako ciekawostka).

 

@__kot__ - dziękuję za propozycję :), bardzo chętnie umówię się na odsłuch. jezeli to nie problem, to wstępnie jakos na początku przyszlego roku, w obecnym niestety nie mam kompletnie czasu.

Jeżeli bedziesz reflektował, to mogę wziąć też DAC, zawsze bedzie to okazja posłuchać jakiegoś nowego źródła.

 

podoba mi się stylistyka Klipscha, w starszych modelach trochę odstrasza mnie ich "wiek". Pojawia sie obawa, ze rozlecą się po kilku tygodniach.

 

Lothx również wypada ciekawie, zarówno pod wzgledem wizualnym jak i cenowym, szkoda, ze tak malo na forum o nich informacji.

 

Ps. zanim pojawila sie pierwsza odpowiedz w tym temacie, zdazylem otrzymac 4 PW z "okazjami" na allegro na które powienienem zwrocic uwagę. Kazda jedna aukcja to byly kolumny osob ktore wysylaly mi PW. :))...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość chml

(Konto usunięte)

Zainteresuj sie kolumnami Audio Note, J lub E. To taki dzwiek, ktory jesli ci sie spodoba, zostanie z toba na zawsze. Audio Noty maja jeszcze ta zalete, ze postawione praktycznie byle dzie w pokoju zagraja co najmniej dobrze. Ustawione prawidlowo (blisko scian) zagraja bardzo dobrze i to praktycznie z kazdym wzmacniaczem (a z SETem to juz zupelnie wysmienicie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pr1nce, 22 Lis 2009, 16:26

 

Wpadaj śmiało kiedy chcesz :) - radzę jednak przed nowym rokiem (jeśli dasz radę). Pod koniec grudnia drugie dziecię przyjdzie mi na świat i będę pewnie mocno zaabsorbowany rzeczami innymi niż audio :)

Szczegóły ustalmy na PW

 

Co do wieku kolumn - przyjdziesz to zobaczysz jak wyglądają 25 letnie Klipsch-e. Sam ocenisz czy się rozpadną

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może suba bys dołożyl bo triangle z lampą to raczej dobrze się żenią.W 16 m nie musisz 38 cm wstawiać, koszt nie powinien być wielki a efekt bardzo ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.