Jump to content
IGNORED

Dorobienie wejścia coaxial do kina domowego

Tom6_9

Recommended Posts

Witam,

Posiadam zestaw kina domowego JVC TH-A9R

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Niestety laser dokonał żywota i zestaw nie czyta żadnych płyt. Naprawa raczej się nie opłaca ale że reszta zestawu jest sprawna i gra bardzo dobrze, pomyślałem że kupię odtwarzacz DVD i podłączę go pod mój zestaw. I tu zaczyna się problem. W tym kinie nie ma wejścia audio 5.1 ani cyfrowego ani analogowego. Ściągnąłem sobie schemat i zastanawiam gdzie się wpiąć żeby podłączyć sygnał 5.1. Opcją jest podłączenie się analogowo przed subwooferem w którym jest też końcówka mocy, ale wtedy nie mam możliwości regulacji dźwięku (DSP, VOLUME) z pilota do zestawu.

Prosze o pomoc, gdzie i jak najprościej się wpiąć z sygnałem do tego zestawu.

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to jest schemat toru audio z przetwornikiem, myślałem że może da się wykożystać to wyjście D.AUX ...

Pozdrawiam

Raczej nic nie zdziałasz - nawet jeżeli podepniesz się pod sam przetwornik - nie masz pewności, że obsługa danego wejścia czy co tam sobie chcesz jest zaimplementowana w procku żeby to obsłużyć.

Nawet jeśli uda Ci się wyprowadzić wejście cyfrowe... to nie masz pewności, że np. procek od napędu nie wysyła czegoś do głównego procka, i dopiero ten nie aktywuje dekoderów DTS/Dolby Digital... etc;)

Raczej szukałbym samego lasera do napędu - a później jelenia na to kino [allegro Twoim drugim domem]

a później sprawiłbym sobie coś co pozwoli rozwinąć skrzydła.

Pozdrawiam

teoretycznie procesor ma wejście SPDIF - złacze CN402 pin11 oznaczony jako IEC958. W praktyce trzeba by spróbować się tam wpiąć przez układ konwertujący sygnał SPDIF na poziomy akceptowalne przez procesor - nie wiekszych niz napiecie zasilania - chyba tutaj +5V.

Jezeli sygnał z układu napedu jest przesyłany po spdif to moze sie uda.

>Przed tym złączem jest już procesor AV

To tym lepiej - wygląda że ten procesor wydziela sygnł SPDIF ze strumienia danych A/V z napedu i przesyła go do procesora audio (DD/DTS i co tam jescze) .

Trzeba by kujnąc sondą najlepeiej cyfrowego oscyloskopu i zobaczyć, chociaz jak napęd jest martwy to nic sie nie zobaczy :-)

Popatrz w sieci na konwertery S/PDIF -> TTL

Czyli coś z tego typu?

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czy tego

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.