Skocz do zawartości
IGNORED

CA 640 vs Marantz 7001 vs Rotel 01 vs Hk 680


5z0p3n

Rekomendowane odpowiedzi

jak bys mnie nazwal erotomanem to jeszcze bym sie zgodzil,don vasyl przewalilem wiecej sprzetu niz masz wlosow na glowie wiec milcz amatorze gawedziarzu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rob juz wstydu, bo juz zaczyna to byc nudne,

kazdy lubi muzyke i sprzet jaki chce, nic na sile, chyba ze chcesz komus prezent kupic na gwiazde.

 

HK to gowno, Sony ES tez gowno - pamietasz i tej wersji sie trzymaj, wolny rynek.

Kazda marka ma cos dobrego i cos zlego.

 

Miesiac nie czyni Cie znawca sprzetu

 

Miales Audio Show trzeba bylo sie tam wykazac i posluchac tarcia drewienka, piszczalki, dzwoneczka :)

 

wiesz dobrze kto pisze i wiesz dobrze ze ja wiem (podworko mamy te same) choc u mnie piaskownice zasypali tak jak u Ciebie i posadzili drzewka.

 

Walnij opis niech inni wiedza co masz, da im to do myslenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie tylko na glowie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prosze, jedni przypuszczali a inni wiedzieli :) brawa za ujawnienie oszusta :)

 

jedno-miesięczne doświadczenie w sprzęcie audio to faktycznie robi imponujące wrażenie celeb :ppp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tematu bo o wzmacniaczach tu mowa, a nie o owlosieniu, ale skoro idzie zima to dobrze jest zapuscic futrzaka

 

CA 640 vs Marantz 7001 vs Rotel 01 vs Hk 680

tak wiec najlepiej je miec wszystkie w domu i porownac na spokojnie, innej metody nie ma, ja jak wiadomo mam HK 680 i 690 i dla mnie jest dobrze i mi sie podoba, z tego co wiem rotle gra znacznie ostrzej, maranz mnie nie interesuje jak wiekszosc nowych wzmacniaczy bo sa kiepskie, CA slyszalem ale chyba 540 zagral tak sobie ale lepiej od Arcama (niskich model, muli sie strasznie) ja na pewnoe nie bede namawial do HK 680 bo to nie w moim interesie, ale dla mnie gra bardzo dobrze, sprawdzalem w dwoch pokojach u siebie i jest super (80%) tego co chcialem, u Ciebie w domu jak sluchalismy tak sobie zagral, ale taki masz pokoj ze sobie tak gra, piszesz ze HK to gowno, sorki ale ten pioniek to tragedia gra jak ta yamaha ktora mialem nie pamietam modelu ale byla fatalna choc bas miala wyje...

ale nadmiar. Nauczylem sie jednego przez krotki czas, zeby nie mowic komus ze jego sprzet to gowno i juz Ci to na wizji mowilem.

Nie znam tym kolumn co masz, ani tez nie bede doradzal ba sa tu lepsi spece odemnie, jedno powiem posluchaj, bo te co wymieniles to jest szansa i nie ma z tym problemu. Proponuje tez poszukac na forum osoba, ktore maja takie kolumny i zobaczyc co maja do nich podpiete, dobra metoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD 355 ladny On nie jest, powiem jedno usnalem przy nim tak byl fuck dynamiczny, strasznie senny wzmacniacz, dla mnie odpada do muzyki dynamicznej, przy spokojnej ladnie zagral.

Problem jest dorwac wzmacniacz uniwerslany, bo jedne graja dobrze cymbalki inne nie, daj cos z popu to zobaczysz jak wysiadaja niektore wzmacniacze, czasem nie potrafia wokalu zagrac, szkoda ze na Audio Show puszczali cymbalki i tarcie drewienka, malo kto odwazyl sie odpalic normalna muzyke (tzn dla mnie) bo duza czesc tego sprzetu po 50tys po 80tys nie wiedziala by ja zagrac, co z tym robic.

Cos mi sie rozpisalo duzo.

Biery do domu i sluchac, pokoj tez wazny ja u siebie zrobilem male przemeblowanie i w trzech roznych miejscach siedzialem i za kazdym razem ten sam wzmacniacz gral inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mowie ze to gowno tylko ze mi sie nie spodobalo to brzmienie,hk680 jeszcze jakos zagral ale ten drugi to calkowita porazka,a jezeli chodzi o pionka wcale zle nie bylo nie pier....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w pokoju (w dwoch) inaczej gra niz u Ciebie, u mie w duzym pokoju gra kiepsko tak samo ja u Ciebie. Ten pioniek nie rob se jaj, wiem ze chcesz rozruszac towarzystko, ale on gra kiepsko, ale jesli podoba sie to co sie zastanawiasz nad gownianymi wzmacniaczami za 5tys, po co wydawac kase. Pioniek gra dobrze badz happy, dzieki temu zostalo ci duzo kasy na laski i picie. tak naprawde to wszystko i ten caly sprzet to naciaganie by wydoic klienta.

amen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole zeby wzmacniacz sprawdzal sie lepiej w muzyce dynamicznej Juno Reactor, Guano Apes, Prodigy gdyz tego slucham wiecej w muzyce klasycznej, Jezzie Chill Out niech zachowuje sie po prostu poprawnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Juz oduczylem sie od polecania tego co mam:) Poza tym im mniej osob mialo do czynienia z topowym Sansui tym lepiej:) Podczas odsluchu nie mialem mozliwosci zmiany pieca (niestety). Nowy Krell KAV 300i kosztowal zdaje sie okolo 13kzl czyli mniej wiecej tyle co PM 11 S1. Tez kiedys sadzilem ze Krell jest jasny. Bzdura. Jest neutralny do bolu. Z VA potrafi byc bardzo muzykalny a jednoczesnie przezroczysty. Accuphase jest takze neutralny tyle ze bardziej w strone muzykalnosci. Najtansze Accu to wydatek rzedu 10kzl czyli ciut mniej od Marantza.

Powyzsze do Yunnan Tea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5z0p3n, 6 Gru 2009, 23:02

>discomianiac71 napisales: "Tendencja do jasnosci przy jaskrawych kolumnach" a czy wlasnie to nie

>objawi sie negatywnie przy Tannoyach gdzie one maja bardzo wyrazna gore i przede wszystkim

>srednice??

 

 

Tannoye F4 nie mają ostrej góry tak jak piszesz, może Ci się tak wydaje ale gdybyś posłuchał innych kolumn z tego przedziału cenowego to byś dopiero zobaczył prawdziwą ostrość, wg mnie Tannoye F mają bardzo przyjemną górę (zaznaczam że takie brzmienie właśnie preferuję, nawet lekko kosztem szczegółów)

problemem za w Tannoyach czasem może być fakt, że one grają mało dynamicznie, spokojnie, stąd może być odczucie eksponowanie w nich bardziej średnicy-góry

wzmacniacz do nich powinien być dynamiczny przede wszystkim, z mocnym uderzeniem oraz szczegółową górą (ostatni warunek niekonieczny)

te warunki z trójki HK, Rotel, CA spełniają tylko HK i Rotel (z tym że HK 680 będzie dużo lepszy od RA 01 z uwagi że reprezentuje identyczny poziom brzmieniowy jak RA 985 - a to wyższy model nawet od RA 06)

tego modelu Marantza nie słyszałem ale na podstawie modelu PM 80 (wysoki starszy model) oraz z zasłyszanych opinii o innych modelach tego producenta wyłania się obraz wzmacniaczy raczej spokojnych, wręcz mulastych...

skoro szukasz w używkach to polecałbym jeszcze zwrócić uwagę na Denony, co prawda to wzmacniacze określane w większości jako mające "chamskie" brzmienie, podające prosto na twarz ale trochę właśnie takiego te Tannoye potrzebują (dynamika, bas to podstawowe atuty Denona, średnica mniej eksponowana, góra "w normie")

z tego co pamiętam chyba Rafal735r opisywał takiego jednego chyba Denona 925r, z jego Magnatami 605 zagrało paskudnie, z Tannoyami zapewne byłoby na odwrót... także może poszukaj czegoś z tej serii właśnie x25,x35

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

don111 Marantz PM 80 i PM 7001 to dwie zupelnie inne bajki. PM 7001 brzmi dosc charakterystycznie dla wspolczesnych konstrukcji producenta. Dzwiek moze nie dochodzi zza kotary ale ma dosc specyficzny cyfrowy nalot. Jest pozbawiony kultury brzmienia i wiekszej ilosci detali. Nie dostarcza wiekszej przyjemnosci sluchania muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki serdeczne don111 troszke zle sie wyrazilem z ta ostra gora chodzlo mi o wyrazna :) Mi ona tez pasuje wysmienicie dlatego nie chce ich zmieniac. A fakt sluchalem kolumn ktore graja ostro gora one do nich nie naleza. Zle sie wypowiedzialem. Dziekuje za Twoje uwagi duzo mi daja na prawde :)

Moze teraz troszke podsumowania z tego co wyczytalem po studiowalem rozne fora i wypowiedzi kolegow wyzej: CA ktorego najbardziej bralem pod uwage zostal jednak zdeklasowany wyczytalem takze ze nie umie grac cicho wiec to go deklasuje przyznam ze na tym takze mi zalezy natomiast moje pytanie zupelnie obiektywne wiec z czego wynika do ze CA 640 lub 540 wszedzie w czasopismach dostaja tak wysakie noty? a Powiem przestudiowalem nie jedno porownanie i zestawienie? Skad tak jest? Druga sprawa Rotel jakos nikt go nie wzial pod uwage moze z tej racj ize to nizszy model, pozniej zaproponowalem 06 czy w nim bedzie wyrazna roznica? Natomiast Marantz i Harman zostaly przez was najlepiej ocenione. Marantza sluchalem ale model nizszy z nowszej serii 5003 i z Klipschami F2 i z Missionami m34i dal rade :) Wiec przeczuwam ze to tez nie bylby zly wybor. Jednak chyba tez sklanial bym sie ku HK 680. Ale biore tez pod uwage Pioneer'a A-A6 gdyz go sluchalem co prawda albo na Magnatach albo na JBL nie pamietam ale zagral przyjemnie i na pewno dynamicznie.

Don111 pytanie do Ciebie bo widze ze masz NAD'a a te konstrukcje tez biore pod uwage, jaka one szkole dzwiekowa reprezentuja? I czy Rotel 01 a 06 to duza roznica? Na plus? :)

Musze sie tez zastanowic nad uwagami serdecznego forumowicza McGyver ktory zaproponowal lampe Yaqin'a ,natomiast tutaj kwestia ceny 1500 a 700zl jakie chce wydac na tranzystora to jest roznica a przyznam sie audiofilem to ja nie jestem :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Don111 pytanie do Ciebie bo widze ze masz NAD'a a te konstrukcje tez biore pod uwage, jaka one >szkole dzwiekowa reprezentuja? I czy Rotel 01 a 06 to duza roznica? Na plus? :)

 

 

 

wszystko zależy od połączenia z kolumnami, Paradigmy to akurat przeciwieństwo Tannoy - duża dynamika, brzmienie z wykopem

w moim przypadku NAD 3240PE zagrał ogólnie trochę lepiej zarówno od HK 680 jak i Rotela 985bx (wyższy od RA 06) choć zdarzały się pojedyncze przypadki gdzie wypadał od nich gorzej

ten NAD ma doskonale "wyważone" brzmienie pod każdym względem, dzięki temu jest bardzo uniwersalny

góra - szczegółowa ale nie męczy (zresztą gra u mnie w bi-ampingu na wysokich tonach), brzmienie nie za twarde, nie za miękkie, bas podobnie (Rotel ma mocno utwardzony, HK ciut mniej od Rotela ale trochę bardziej od NADa), dynamika mniejsza niż w przypadku HK i Rotela, ale daleko mu do "muła"

najlepszą jego rekomendacją jest fakt że w każdym prawie wzmacniaczu coś tam mi w dźwięku nie pasowało na dłuższą metę, tego podłączałem i po prostu słuchałem muzyki

czasem się pojawia za grosze (~350zł), jeśli trafisz na niego to bierz, to zakup raczej bez żadnego ryzyka bo w razie czego odsprzedasz praktycznie bez straty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celibat666 już nie spamuj, zapewne Focale i MA kolegi to jedyne kolumny których słuchałeś, a Technics i twój "haj end" Pioneer 616 5/5 gwiazdek oraz HK 680 (również kolegi) to jedyne wzmacniacze które na oczy widziałeś

ale dzięki za rozrywkę przez ostatnie dni, jesteś lepszy od joe monstera i demotywatorów razem wziętych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Marantza 7001 wersja podstawowa i nie powiedzialbym zeby byl "cyfrowy" wszysko zalezy z czym gra tzn . pozostalosci innych czesci systemu .

 

Jak koledzy radza wziasc jesli to mozliwe przesluchac porownac i wtedy bedzie wiadomo ;)

 

Kazda Ptica swego chwali ;]Accuphase .....:)

 

Pozdrawiam i zycze zadowolenia z wyboru tego wlasciwego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don vasyl nie wiedzialem ze masz paradigma sory nie chcialem w ciebie udezyc,tak na marginesie sluchalem tych paradigm monitor 9 w sklepie straszny tyfus za darmo bym tego nie wzial,studio 60 byly calkiem niezle nie warte ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już się dowiedzieliśmy jakie masz prawdziwe doświadczenia ze sprzętem audio więc nie rób już z siebie błazna

chcesz mi "dogryźć" wygłaszając opinię o moich kolumnach, nie widząc ich na oczy ? a to dobre... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.