Skocz do zawartości
IGNORED

CA 640 vs Marantz 7001 vs Rotel 01 vs Hk 680


5z0p3n

Rekomendowane odpowiedzi

>Patrzac w Twoje "o mnie" nie dziwie sie ze wychwalasz CA...

 

Nie wychwalam, bo tantiem z tego tytułu nie pobieram. Po prostu mówię jak jest. Staram się być obiektywny. Ja wybierałem na podstawie opini i ostatecznie odsłuchu i uważam mój wybór za dobry.

Kwestia gustu. A ten temat możemy ciągnąc dalej i sprowadzić go do poziomu konkrtenych wykonawców i zespołów, których słuchamy i przekonywać się, kto jest lepszy. A tak na prawdę obiektywne czynniki wyboru to 20% pozostałe 80% to subiektywne odczucia.

Żeby było smieszniej to z początku CA wogóle nie brałem pod uwage ... bo wydawał mi się brzydki (dalej tak uważam). Dopoiero jak posłuchałem skorygowałem optykę pojmowania tego tematu.

 

Tak więc powtórzę jeszcze raz - ODSŁUCH

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec moze szerzej powiem o muzyce. Duzo slucham radia kiedy cos robie w domu, ale od razu mowie nie do tego dobieram wzmacniacz!! Jakiej muzyki slucham z wlasnego wyboru to miedzy innymi: Łzy, Guano Apes, Goo Goo Dolls takze jak widac szeroko bo oprucz tego dochodzi Drums w dosc mocnym zestawieniu i psychedelic GOA Trance co tez jest dosc specyficzne gdyz uderzenie basu w tej muzyce jest mocne ale wazne tez aby soprany i srednie tony nie byly nim zakryte.

Przyklad:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) szczegolnie zwroccie uwage na ten kawalek.

Choc jak widze z doswiadczenia im czlowiek starszy tym i preferencje muzyczne sie zmieniaja. Ostatnio wpadl mi takze w ucho Jazz. Dlatego na poczatku nie okreslilem gatunku muzyki :/ bo jak sami widzicie jest to sprawa rozna. Ale powiem ze jestem w tego zadowolony i ze nie mowie "nie" dla jakis gatunkow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko dodam cos od siebie, co kazdy wie,

tylko odsluch, nie ma bata, jednemu to sie podoba innemu tamto. Dobrze miec pare wzmacniaczy i posluchac, ja nie mialem wyjscia duzego wiec kupilem zeby porownac, kiedys dostalem propozycje co kupic na bank dobra, milem szczescie ze moglem tego zestawu posluchac i bylem zalamany cos tragicznego, wiec najlepsze jest ucho.

Jednym slowem posluchac, jak nie ma jak kupic pare wzmaciaczy (wiem ze to boli, ale nie ma jednego uniwersalnego rozwiazania), miale pare w domu, sluchalem moze 18 wzmacniaczy i wiem ze ciezka sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5z0p3n, 2 Gru 2009, 14:13

>Jakiej muzyki slucham z wlasnego wyboru to miedzy innymi: Łzy, Guano

>Apes, Goo Goo Dolls takze jak widac szeroko bo oprucz tego dochodzi Drums w dosc mocnym zestawieniu

>i psychedelic GOA Trance co tez jest dosc specyficzne gdyz uderzenie basu w tej muzyce jest mocne

>ale wazne tez aby soprany i srednie tony nie byly nim zakryte.

>Przyklad:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) szczegolnie zwroccie uwage na

>ten kawalek.

 

HK 680 ma lepsza dynamikę, podstawę basową od CA 640 i w żadnym wypadku nie gorszą średnicę/górę, ale balans tonalny nie jest tak mocno przesunięty w górę jak w CA, gdzie dźwięk jest bardziej "lekki", przejrzysty ale nie ma czasem odpowiedniej "masy" więc do cięższej muzyki nie jest to zbyt dobry wybór (co nie znaczy że nie będzie tam "przyzwoicie" grało)

w zasadzie tutaj nie ma co rozpatrywać który jest lepszy, bo z tym dwóch lepszy jest i to zdecydowanie Harman, oferuje bardziej neutralny dźwięk niż CA, wyższą moc i lepszą dynamikę - co słychać od razu przy niskich poziomach głośności !

zresztą wystarczy porównać ceny, używany HK kosztował przed ostatnimi podwyżkami elektroniki (w tym CA) prawie tyle samo co CA 640, a nowy HK 680 był 3-4x droższy od nowego CA 640...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem przyjemność być u kolegi McGyvera na odsłuchu zlampizowanego przez niego Maranza 7001 ,powiem krótko rewelacja ,przestrzeń powietrze,niczym nieskrępowana dynamika ,na wyjściu stopień na lampie plus transformatorki ,obok stał naim cd5i i niestety poległ bez pardonu,maranz górą ,co ciekawe porównywaliśmy na maranzu brzmienie z płyt super audio i cd i wniosek był taki ,że zwykły standard lepiej brzmiał niż sa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że słuchałem wszystkich wymienionych, z jednym z nich miałem "bliższy" kontakt. Zgadnijcie z którym? :) Był z nich zdecydowanie najlepszy. Potwierdzam opinie dona111 i discomaniaca71. Dziwi mnie odrobinę dyskusja na ten temat, gdyż wydaje się ona zbędna. Jaki koń jest każdy widzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widze ze Rotel ewidentnie przegral ta potyczne a chyba lekkim plusem wygral HK :) Jednak jest to wzmak ktorego trudniej dostac np niz CA i pewnie dlatego jego ceny czasem sa zawyzone. To nic teraz nie pzoostalo jak tylko polowac na niego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam szybkie pytanie ze względu na to że w tym wątku coś się dzieje :)czy wzmacniacz HK 980 jest lepszy od wyżej opisywanych wzmacniaczy?

z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest go trudno dostać bo nie jest produkowany od ponad 10 lat. Polecam lekturę www.ebay.de Tam można go dostać najszybciej, w najlepszym stanie (wiem coś o tym)i w miarę w dobrej cenie- lepszej niż w Polsce.

Rotel jest całkiem, całkiem, według mnie do żwawo zagranej muzyki, z drive'm. Harman bardziej uniwersalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

martwypixel

2 Gru 2009, 20:53

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 21 / 5 / 0

 

mam szybkie pytanie ze względu na to że w tym wątku coś się dzieje :)czy wzmacniacz HK 980 jest lepszy od wyżej opisywanych wzmacniaczy?

z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

 

 

Jest wyraznie gorszy a do HK 680 brakuje mu kilku klas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martwypixel, 2 Gru 2009, 20:53

 

>mam szybkie pytanie ze względu na to że w tym wątku coś się dzieje :)czy wzmacniacz HK 980 jest

>lepszy od wyżej opisywanych wzmacniaczy?

>z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.

 

HK 680 to brzmienie jedną półkę wyżej, 980 to klasa mniej więcej CA640 ale inny charakter brzmienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy odsłuch były i w jakich warunkach oraz jakimi gratami, ze taka jednoznaczna opinia?? Bo to że to niższy model niż kiedyś 680 to można z katalogu wywnioskować, ale opinii na temat brzmienia już nie bardzo....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam tylko opinie, z odsłuchem mogę mieć problem, przyglądam się kilu wzmacniaczom, między innymi CA 740, Denon 1500AE,Rotel 1520, Creek Evo 2,Arcam A18,Nad 372,Yamaha AS700 lub 1000.... ale nie wiem co wybrać ? chodzi mi o jakiś najbardziej uniwersalny pasujący do HD970 którego nie zamierzam na razie wymieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadna rewelacja te hk 680,nie ma sie czym podniecac,zwykly tani wzmacniacz niczym szczegolnym sie nie wyroznia od innych w swojej klasie a nawet wypada gorzej,sluchalem i mam mieszane uczucia nie rozumiem co takiego super ma ten wzmak,dla mnie jest cienki,marantz 7001 to juz inna bajka swietna srednica bardzo szczegolowy czego nie mozna powiedziec o hk o wiele wiecej mozna uslyszec na marantzu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nie pitol Celeb, najlepszy jest Pioneer a nie Marantz :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak wiesz wiele jest rzeczy na tym świecie które się fizjonomom nie śniły

np takie kwiatki jak ocena Pioneera 616 na 5/5 gwiazdek w kategorii ogólnej i równanie go do wzmacniaczy za 4-5 tys.

sorry kolego ale opinia nt HK 680 kogoś, kto wypisuje takie rzeczy o Pioneerze 616 jest dla mnie po prostu niedorzeczna i śmieszna

w opinii o tym wzmacniaczu również "wiele" o konfiguracji odsłuchowej się można dowiedzieć:

"testowany zestaw: zestaw audiofilski"

"przed zakupem porównywałem z: mnostwo wzmacniaczy"

 

nawet nie raczysz wymienić swojego zestawu na jakim testowałeś...

strzelam że porównywałeś to na kolumnach a'la Altus lub pokrewnych, czyli Pioneer to w tym przypadku faktycznie absolutnie idealny wzmacniacz - zamulona totalnie góra łagodzi jazgot a kluchowatość dołu zmniejsza dudnienie basu kolumn, no i wokalista stoi na przodzie - gratulacje - odkryłeś właśnie coś co się nazywa "stereo" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzawa na temat porównań wzrosla no i dobrze przeciez o to chodzilo :)

Wiec do gry dorzucam kolejne 3 modele: Pioneer A-A6 (kiedys go sluchalem podobal mi sie, ale nie wiem jak zagra z Tannoy'ami) Rotel 05 i NAD 325 Bee.

I tak bardzo wam juz dziekuje wszystkim za pomoc :) Jak wczesniej wspomnialem nie mam mozliwosci odsluchu gdyz nie ebde targal kolumn gdzies do komisu gdzie pewnie i wezma za to kase i warunki odsluchowe nie pozwola mi na stwierdzenie ktory jest lepszy, zwlaszcza ze pewnie jeden bedzie w jednym komisie a drugi w innym. zalezy mi po prostu na tym abyscie okreslili jaki dzwiek wzmacniacza nadaje sie do Tannoy'a ktory uwydatni ich zalety a nie pokaze wad :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szanowny kolego don222 czy jak tam,z tego co piszesz moge wywnioskowac jedno jestes pewnie jednym z tych fizjonomow,w bezposredniej konfrontacji hk680 vs pioneer 616 w moim przekonaniu pioneer zagral o lepiej niz ten twoj hk680,jest bardziej dynamiczny mnostwo detali i bardziej masywna srednica nie ma zmulonej gory ani jazgotu jak piszesz,a z tym kluchowatym basem to chyba na twoich altusach tak zagral,hk680 jest jasniejszy ale malo szczegolowy kiepski po prostu a ty kolego zastanow sie co wypisujesz,polecam posluchac i porownac a nie piepszyc glopoty ze hk680 to taki cod,dla mnie to nie wart uwagi gniot za ktory nie dalbym 100zl,chyba nawet pianocraft zagral lepij

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak, Pioneer "bardziej dynamiczny, mnóstwo detali, masywna średnica"

nie wiem czy się śmiać czy płakać... ok, właściwie to nie będę już się nad tym zastanawiał bo te Twoje wpisy to chyba po prostu kolejna na tym forum, marna prowokacja...

 

napisz tylko wszystkim, jak możesz co to za "audiofilski zestaw" (ten z opinii o Pioneerze) tak pięknie zagrał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.