Jump to content
IGNORED

Czy jest sensowna dyskusja a temat testowania naszego słuchu?


modrzew47

Recommended Posts

Tak jak w pytaniu tak w rzeczywistości każdy z nas inaczej słyszy,czy jest sens testu ABX ?Jaki cel ma taki test?

Przecież każdy z nas ma nawet inaczej skonstruowaną małżowinę uszną,inaczej słyszy a do tego różnie skonstruowane są wzmacniacze,kolumny i odtwarzacze.Przeciw komu takie testy są ogranizowane?Po co?Pytań dużo.Zapraszam do odpowiedzi na nie.

Link to comment
Share on other sites

Proszę o zwrócenie uwagi na zadane pytanie.Ono nie dotyczy testu jako takiego a raczej jego sensu

stosowania w wyżej wymienionych przypadkach.No bo jeżeli każdy z nas ma inny słuch,wzmacniacze są konstruowane różnorodnie,kable i inne składowe systemu są różne to jakim cudem może nie być różnicy?

Link to comment
Share on other sites

>konstruowane różnorodnie,kable i inne składowe systemu są różne to jakim cudem może nie być różnicy?

 

Takim cudem że jeśli zniekształcenia dwóch różnych, różnie skonstruowanych urządzeń są poniżej postrzegalności to nie ma słyszalnej różnicy (rozróżnisz sinus 100 Khz od 120 Khz ? ... nie ... a różnica mierzalna jest)

Link to comment
Share on other sites

Pawłowi z blokadami się nie dziwiłem. Ty nie pozwoliłeś mu zabrać głosu i od razu ban ... a może wniósł by jednak coś ciekawego do dyskusji?

... żeby był jakiś porządek i sens tego wszystkiego nieznanego i tajemniczego, stworzył człowiek bogów, osadził ich w miejscach niedostępnych i ich mocom oddał swój los ...

Link to comment
Share on other sites

otóz nie ma.Kazdy ma inne wrazenia i porównania estetyczne.Sluch spelnia jakąś przecietna norme zgodnie z krzywą rozkałdu staystycznego/.Dlatego tylko porównanie dwoch urzadzen przez tego samego osobnika na zgodnośc ma sens.Inaczej kazdy opowiada o czyms innym.Stad taka tecza opowiesci.

Link to comment
Share on other sites

modrzew47, 9 Gru 2009, 20:08

>Przeciw komu takie testy są ogranizowane?

 

Jak to przeciw komu? oczywiście przeciw nam!

 

Ze złym audiogramem mogą nas w wielu miejscach nie przyjąć do pracy. Pamiętam jak w Wojskowym Instytucie Medycyny Lotniczej 70 latek płakał jak bóbr bo stracił licencje balonową; bo słuch mu siadł potężnie (także od tych palników do podgrzewania powietrza-hałas potężny)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.