Jump to content
IGNORED

dali axs 5000 problem zdużym,basem


freju

Recommended Posts

witam wszystkich użytkowników, zakupiłem niedawno kolumny dali axs 5000 , klomienki grają niezle, aczkolwiek mam troche mały pokój i czasami bass sie troche rozłazi, chciałbym to zmienić, po przez i właśnie to jest moje pytanie, reszta jak na mój troche kulawy słuch jest ok, i cicho kolmienki grają rewel, z góry dzięki za rady, poz.., ps; jestem nowy na forum więc jeśli coś zle pisze lub fomuuje pytania , poprawci mnie

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich użytkowników. Zakupiłem niedawno kolumny Dali AXS 5000. Kolumienki grają nieźle, aczkolwiek mam trochę mały pokój i czasami bas się nieco rozłazi. Chciałbym to zmienić poprzez... i właśnie to jest moje pytanie. Reszta, jak na mój trochę kulawy słuch, jest w porządku. Przy niskim poziomie głośności, kolumienki grają rewelacyjnie. Z góry dziękuję za rady.

P.S. Jestem nowy na forum, więc jeśli coś źle piszę lub źle formułuję pytania, poprawcie mnie.

 

Moim zdaniem, tak to powinno być napisane.

 

Za duży bas? Odsuń kolumny od tylnej ściany.

Link to comment
Share on other sites

pytam bardziej czy mozna je jakos dodatkowo wygłuszyc,niewiem maty bitumiczne , czy cuś , ale czy to coś da , kolumny też nie są ciezkie , 13kg szt. moze ktoś posiada takowe kolumny, ? i tez ma takie spostrzezenia , napedzam je pionkiem vsx 711, wiem ze to słaba elektronika no ale cóz takie fundusze.prosze o jakies info

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pokój jest nieduży to pewno nic na to nie poradzisz. Włącz jakiś utwór ze sporym basem i pospaceruj po pokoju. Pewno zauważysz, że gdzieniegdzie tego basu nie ma wcale a gdzie indziej dudni.

Pozostaje wtedy tylko zmiana lokalizacji głośników/miejsca odsłuchowego ewentualnie wytłumienie basu co jest diabelsko trudne w małych pomieszczeniach.

Link to comment
Share on other sites

Aby sprawdzić na szybko czy dociążanie pomoże poukładaj np. książki na kolumny i posłuchaj. Można jeszcze popróbować cokoły granitowe pod kolumny oraz kable tzw. "odmulające". O kablach trzeba poczytać na forum - jest tego trochę. Myślę, że zainwestowanie w dobry wzmacniacz stereo (używany) byłoby najlepszym rozwiązaniem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.