Skocz do zawartości
IGNORED

Audioplan


ptx

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe:)

Tak sobie poczytałem i widzę mało sensowną "walkę słowną". Będę obiektywny, w ocenie spierających się. Nie znam ani "starego audiofila", jak i "siwego1". Natomiast sprzęt "sa" wydaje się być, jeśli nie zacniejszy to "bogatszy". Ponadto tak naprawdę nie wiemy czy Panowie posiadają to co podają:)Ale do rzeczy: Opinia "sa" nie jest dla mnie sensowna z dwóch względów: za krótki odsłuch, a przede wszystkim nie wiadomo czy kabel był wygrzany (co jest ogromnie ważne). Natomiast wypowiedzi "s1" mają mało wspólnego w ogóle z wypowiedziami....Pomijam fakt, że bawi mnie wywyższanie czegoś co się posiada nie podając argumentów, możliwe też, że "s1" współpracuje z nowym dystrybutorem. Reasumując:

Wypowiedzi kogokolwiek mogą mieć znaczenie jeśli są konstruktywne, mądre, przekazujące jakiś sens, prawdę, fizykę i kulturę. Jeśli człowiek pisze "Gówno wiesz....Twój sprzęt to "siamto-owamto", patrz. "s1" takie wypowiedzi to jest właśnie "gówno" i tyle też wnoszą, poza smrodem jaki pozostawiają. Jeśli ktoś reprezentuje taki poziom to może sobie pod podstawówką pogadać, albo "tanią" celą. Jak dla mnie to bardziej wiarygodny jest "sa", argumenty opisane wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Powercorda S - bardzo gładki dźwięk, ale nie wiem czy nie gubi po drodze szczególików, barwa bardzo przyjemna by nie powiedzieć lampowa, muzykalny - tego nikt mu nie odbierze, dynamika bardzo dobra. Wygląda najzwyczajniej, ale składa się 4 żył x 2,6 mm2, zamiast 3 - dodatkowy przewód jest drugim przewodem uziemiającym ułożonym w opozycji do pierwszego. W ten sposób powstaje quazi układ symetryczny, przewodnik to srebrzona miedź o wysokiej czystości -lica o podwyższonej przewodności, poszczególne lice izolowane są materiałami nie powodującymi strat i nie gromadzącymi ładunków. - materiał izolujący Sicomin - tyle w skrócie ulotka. Kabel jest ciekawy konstrukcyjnie i dźwiękowo, prawidłowa polaryzacja zaznaczona na obu wtykach, które są zwyczajne, niewypasione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio

 

"dodatkowy przewód jest drugim przewodem uziemiającym ułożonym w opozycji do pierwszego. W ten sposób powstaje quazi układ symetryczny,"

 

Co to jest przewód w opozycji ?

Co to jest układ układ quazi symetryczny przewodzie zasilającym ?

 

Zyzio wyjaśnij ponieważ nic z tego nie rozumię.

 

ps. Opozycja to mi się tylko z polityką kojarzy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>siwy1

Przepraszam ,że osobiście nie mogę się zgodzić z Twoją opinią na temat kabli YP Sound Argentum.

Nie można uogólniać,że te kable są złe.

Stoję tutaj w obronie opinii kabli głośnikowych tego producenta. ( manufaktury)

Wręcz przeciwnie, używam kable głośnikowe YP Sound Argentum i jestem z nich co najmniej zadowolony !

Dobrze spisują się z lampą. W moim przypadku jest to 300B.

Tylko nie wiem dlaczego,dopiero po pół roku ten kabelek nabrał oczekiwanego wybrzmienia.

Jeśli chodzi o IC Sound Argentum w moim systemie -to było znaczniej gorzej.

Tutaj poniósł klęskę.

pozdrawiam tissot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>tissot

ciekawy wpis, hehe, potwierdzajacy moje obserwacje odnosnie yp sound, jestem ich fanem, tzn. je posiadam w swoim systemie, a mialem różności kabli.

Glosnikowy gra od razu na poziomie, natomiast interkonekt na początku moze straszyc ;-) Jedynym przeciwnikiem jest duński Argento, wielokrotnie droższy, ale chyba to sa te srebra ktore spasowaly sie w audio najlepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem głośnikowego YP, tego który teraz użytkuje Abs. Kupiony jako nowy grał źle. Po około 2 miesiącach nabrał wigoru i pokazał swoje właściwości soniczne. Uważam ,że jest bardzo ciekawy przewód za relatywnie śmieszne pieniądze, biorąc pod uwagę ile konkurencja życzy sobie za taki poziom.

 

Ale znalazłem coś , co mi bardziej odpowiada. Vovox. Szwajcarska studyjna manufaktura. Głośnikowy zagrał gęściej na średnicy, z taka samą precyzją i rozdzielczością, z niższym basem.

Wspomnę tylko, że sieciowy Vovox wymiótł Shunyatę pythona i anacondę, Nordost vishnu.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mialem rca yp na furutechach,ktorego takze uzytkuje teraz ABs.Laczyl dac z pre lampowym-bylo

pieknie.Zrealizowalem inny pomysl na dzwiek innym kabelkiem-jest przepieknkie.

Niestety nie jest to audioplan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobil sie wątek o YP i dobrze, bo są to przewody moim zdaniem wybitne, glosnikowy wręcz genialny, wygonil kable pieciokrotnie droższe. Interkonekty miedzy cdp-pre i pre-amp uzywam Argento, rewelacyjne srebro, malo znane, polecam. Natomiast kolejnego YP (ten od starego audiofila) potrzebowalem za pre gramofonowym, zaraz po podłączeniu troszke sie darł, ale po kilku godzinach mam już to co chcialem - BINGO i koniec zabawy ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

No i przeminęła moda na Audioplana :-) A jeszcze rok temu tak agresywny marketing użytkownika T7, który pisał wyłącznie o Audioplanie, był jeszcze siwy 1 do pomocy- ehh ta branża :-)

Mam Audioplana Powercord S - na pewno nie goni on Shunyaty Pythona, na pewno, piszę to z pełną odpowiedzialnością po roku użytkowania i porównaniach :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Audioplana Powercord S - na pewno nie goni on Shunyaty Pythona, na pewno, piszę to z pełną odpowiedzialnością po roku użytkowania i porównaniach :-)

 

Różnice są bardzo duże (łatwo słyszalne), czy też rozpoznawalne po wnikliwych odsłuchach i porównaniach? Które aspekty brzmienia są najbardziej zróżnicowane? Ogólnie czy między tymi sieciówkami jest przepaść czy niekoniecznie? Wiadomo, że są spore różnice w cenie;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice są bardzo duże (łatwo słyszalne), czy też rozpoznawalne po wnikliwych odsłuchach i porównaniach? Które aspekty brzmienia są najbardziej zróżnicowane? Ogólnie czy między tymi sieciówkami jest przepaść czy niekoniecznie? Wiadomo, że są spore różnice w cenie;)

Przepaści nima ;) ale ilość szczegółów, trójwymiarowa scena ( z wyraźnym zaznaczeniem wysokości !) z fenomenalną rozdzielczością to domeny Pythona. Powercord S to gładki, przyjemny, równy kabelek, ale to raczej takie podpompowanie dźwięku w stylu Harmonixa z pewnym rozmyciem konturów i lokalizacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepaści nima ;) ale ilość szczegółów, trójwymiarowa scena ( z wyraźnym zaznaczeniem wysokości !) z fenomenalną rozdzielczością to domeny Pythona. Powercord S to gładki, przyjemny, równy kabelek, ale to raczej takie podpompowanie dźwięku w stylu Harmonixa z pewnym rozmyciem konturów i lokalizacji.

 

Dzięki za dodatkowe informacje. Chodzi o najnowszy model Pythona (CX)czy poprzedni? A może te dwa modele Pythona niewiele się między sobą różnią;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dodatkowe informacje. Chodzi o najnowszy model Pythona (CX)czy poprzedni? A może te dwa modele Pythona niewiele się między sobą różnią;)

Mam Pythona Helix Alpha i Helix Alpha VX - a więc poprzednią serię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przeminęła moda na Audioplana :-) A jeszcze rok temu tak agresywny marketing użytkownika T7, który pisał wyłącznie o Audioplanie, był jeszcze siwy 1 do pomocy- ehh ta branża :-)

Mam Audioplana Powercord S - na pewno nie goni on Shunyaty Pythona, na pewno, piszę to z pełną odpowiedzialnością po roku użytkowania i porównaniach :-)

 

Słuchanie Audioplana nie rzuca na kolana!!!

A mnie tak na pw straszyli te kmiotki od audioplana-telefony zachowałem,a tego co był na prezentacji na audio show widziałem,patrzył na mnie dość

zawadiacko z bokowca....tak-jakby udawał zaniepokojonego ormowca.Jednymi słowy moge powiedzieć,że kable owe wypróbowałem,ale nie zgłupiałem!!!

Kto chce to mogę dać numery telefonow do tych drobnych handlarzykow....dla mnie to pseudoaudiofile są-po prostu żle slyszą....biedacy.

Zyzio-pozdrawiam.

 

Teraz tak całkiem serio-dziwi mnie dlaczego audioplan znalazł sie w h-endzie?-aby pogadać o shunyacie-zgoda!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat lekko "zboczył" w stronę sieciówek Shunyata to którą możecie polecić do CD?

 

 

Polecam Anacondę. Kiedyś używałem jej do CD, a teraz do preampu. To wspaniały kabel!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wątek odświeżony... Jozwa się mocno nudził bo poczyszczał i poedytował temat po kilku miesiącach. O ile dobrze pamiętam to pomyłka z loginami handlarza też tu była... wyparowało. CO NA TO JOZWA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wątek odświeżony... Jozwa się mocno nudził bo poczyszczał i poedytował temat po kilku miesiącach. O ile dobrze pamiętam to pomyłka z loginami handlarza też tu była... wyparowało. CO NA TO JOZWA?

 

JÓZWA PALI FAJĘ,FAJĘ ZA FAJĄ)))

Mogę numery dać do tych planówaudio!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Tu "archiwum". Nawet zyzio słyszał wtedy Pythona:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.