Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  471 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hahaha 

No mi czarna jakoś tak nie do końca podejszła. Nie żeby brzydka była ale do niczego mi nie pasowała i utrzymać ją w wybitnym stanie wizualnym łatwo nie jest ale co jak co dawna moja czarnulka cieszy ucho mojego dobrego kolegi pod Poznaniem więc jakby nadal w rodzinie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Marzanna

Co tu się zachwycać, moja srebrna AU-07 jest do wzięcia. Owszem, tylko ,,oryginalne ,, boczki ale też piękna. Ja zdecydowałem, że zostaje czarna, srebrna jest do kupienia. Nie pasuje czarna do czarnego Esoterica. Gramofony też są ciemne, więc pasują. Po wizycie Pawła czarna gra jak marzenie. Jednak Paweł jest mistrzem strojenia w ,,punkt,,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2023 o 06:32, Tajitsu napisał:

Pawciu Serwus!

Bardzo ładnie to wyglada 🙂

Chętnie bym zobaczył prawdziwe drewno na 907Xr 😄

Mam komplet dech z Amazaque do 907XR / 917XR - te 907XR oczywiście podejdą tez do 907limited

Tak się powoli przekonuję żeby je zrobić ... amazaque fajnie wyglądają w oleju - mają taki trochę sino zielonkawy odcień. Merbau świetnie wygląda w świetle dziennym bo widać złote refleksy i bardzo wyraźny rysunek na drewnie - w sztucznym świetle tez jest ładnie ale umyka cały ich urok i wyjątkowość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2023 o 13:07, janvideo24 napisał:

Piotr Marzanna

Co tu się zachwycać, moja srebrna AU-07 jest do wzięcia. Owszem, tylko ,,oryginalne ,, boczki ale też piękna. Ja zdecydowałem, że zostaje czarna, srebrna jest do kupienia. Nie pasuje czarna do czarnego Esoterica. Gramofony też są ciemne, więc pasują. Po wizycie Pawła czarna gra jak marzenie. Jednak Paweł jest mistrzem strojenia w ,,punkt,,.

Janku na drugą AU-07 już nie będę miał miejsca... pozdrowionka😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2023 o 21:06, czubsi napisał:

IMG_20231106_202317.jpg

Niech i ktoś kurna powie, że to nie jest piękne.... 

 

A tak na marginesie :

Tu Sansuś - tak się właśnie porównuję Sansui (oczywiście po bardzo dokładnym ich że strojeniu) jeden system, jeden czas, jeden materiał i - co najistotniejsze - w miarę dobre uszy... 

Ja pier.... ten edytor w telefonie jest jeszcze bardziej wyszukany niż nasz kolega... Zaraz wyjdę na analfabetę, tak się zirytowałem że aż mi wody odeszły... 

Paweł dla mnie to wygląda bardzo elegancko.  Pierwsze skrzypce grają fronty i gałki, a rysunek naturalnego drewna stanowi luksusowe tło dla całości urządzenia . Widać dbałość o szczegóły i bogate materiały . W rynkowych produktach z najwyższej półki w dzisiejszych czasach nikt tak dobrze nie zdobi bryły urządzeń . Najczęściej w porywach dają coś z fornirem na HDFie lub innym kompozycie a tu masz prawdziwe drewno . Dodatkowo przez nieregularną budowę wewnętrzną takie deski lepiej wygaszają mikrowibracje i naprężenia . Dla mnie bomba 👍

W dniu 6.11.2023 o 19:53, ralfs269 napisał:

Zastanawiam się nad troszkę lepszym przewodem do zapalenia trafa. Trafo Kashimura obecnie podłączone tanim przewodem komputerowym. Myślę o Furutech FP-3TS762 z wtykami Taiwan MPS Hercules. Mogę to kupić za około 400 zł. Warto?

Nie wiem jak u Ciebie z cierpliwością ale polecam dozbierać więcej kasy i poszukać dobrego kabla z drugiej ręki, oczywiście oryginalnego z lepszej miedzi i większym przekroju żył plus porządne miedziane wtyki. Kabel przed trafem przekłada się na osiągi całego systemu i gdy damy odpowiedni to przyrost jakości będzie wyraźnie słyszalny co da wiele radości . Szukałbym w kablach polecanych do listew i kondycjonerów które nadają się do do końcówek mocy tak żeby mogły dostarczać dużo prądu . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu to zdjęcie jest z oryginalnymi boczkami w AU07 ... Na merbau są bardzo czytelne wzory rysunku drewna a na oryginałach wszystko się świeci i w zasadzie to cały afekt - dopiero przy kącie prostym widać faktyczny urok drewna kryjącego się pod lakierem. W ten sposób mija się trochę z celem walor estetyczny a pierwsze skrzypce gra jedynie walor soniczny czyli właściwości tłumiące zastosowanych boczków. W olejowanych merbau mamy i to i to 🙂

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pygar

Dla mnie bomba , to jest, że znowu gościsz w naszych progach, powitać. Co do boczków, mnie też się podobają, choć, jak pisałem, lubię połysk. Olejowane drzewo ( orzech ) mam w dubeltówce i tam nie lubię połysku. Olejowanie pięknie wyciąga fakturę dremna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno.

Tak sobie czytałem statystyki i co zauważyłem. W Audiostereo promowane są kluby, które chyba są sponsorami, bo mają mało członków i notorycznie tkwią na pierwszej pozycji promowanych klubów. Taki rotel ma 700 z małym ogonkiem członków i nie promuje się go, to samo Sansui klub, prawie 500 członków . Jakie to są koleje losu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, janvideo24 napisał:

Jeszcze jedno.

Klub klubowi nierówny?

W dniu 1.12.2023 o 15:22, czubsi napisał:

Mam komplet dech z Amazaque do 907XR / 917XR - te 907XR oczywiście podejdą tez do 907limited

Fajna sprawa Pawciu 🙂

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ponieważ zalega w schowku, a może kogoś cieszyć, wzmacniacz Sansui au-x711. Wzmacniacz osobiście przerobiłem na mosfety z dostosowaniem rezystorów i kondensatorów. Jestem z Warszawy i odbiór osobisty mile widziany. Cena do ustalenia.

 

A może jakieś ciekawe 07 by było do wzięcia do drugiego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2023 o 13:07, janvideo24 napisał:

Co tu się zachwycać, moja srebrna AU-07 jest do wzięcia.

 

8 godzin temu, hoobi napisał:

A może jakieś ciekawe 07 by było do wzięcia do drugiego systemu?

🙂

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2023 o 09:16, Pygar napisał:

Paweł dla mnie to wygląda bardzo elegancko.  Pierwsze skrzypce grają fronty i gałki, a rysunek naturalnego drewna stanowi luksusowe tło dla całości urządzenia . Widać dbałość o szczegóły i bogate materiały . W rynkowych produktach z najwyższej półki w dzisiejszych czasach nikt tak dobrze nie zdobi bryły urządzeń . Najczęściej w porywach dają coś z fornirem na HDFie lub innym kompozycie a tu masz prawdziwe drewno . Dodatkowo przez nieregularną budowę wewnętrzną takie deski lepiej wygaszają mikrowibracje i naprężenia . Dla mnie bomba 👍

Nie wiem jak u Ciebie z cierpliwością ale polecam dozbierać więcej kasy i poszukać dobrego kabla z drugiej ręki, oczywiście oryginalnego z lepszej miedzi i większym przekroju żył plus porządne miedziane wtyki. Kabel przed trafem przekłada się na osiągi całego systemu i gdy damy odpowiedni to przyrost jakości będzie wyraźnie słyszalny co da wiele radości . Szukałbym w kablach polecanych do listew i kondycjonerów które nadają się do do końcówek mocy tak żeby mogły dostarczać dużo prądu . 

Deska ładna dla oka ale deski na pewno nie wygaszają lepiej mikrowibracje i naprężenia. Tu bardziej sprawdza się MDF, płyta drewnopochodna (zmielone drewno plus spoiwo - związki organiczne). Pewnie dlatego firmy go stosują, zamiast desek. 

Do takich celów, jak piszesz, czyli do wygaszania mikrowibracji i naprężeń najlepiej sprawdza się kamień, w dodatku dobrze dociąża i stabilizuje, co polecam. 

 

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - swoje wizje zachowaj dla siebie ... Te twoje teorie z mdf , płytą mieloną wiórową klejoną srojoną możesz wnukom ... sorry prawnukom  opowiadać do poduszki a Panom z sansui napisz e-mail że poje...bani bo do AU07 , która uchodzi za jeden z najbardziej dopracowanych modeli drewno dali ...

Aaaa i jeszcze tym wszystkim idiotom co robią podstawki z twardych gatunków drewna - platformy antywibracyjne itd itd napisz że debile bo przecież mdf tak blisko a oni kombinują i krzywdę sobie robią ... albo lepiej zrób se choinkę z "Małego modelarza" ...

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz bajkopisarz radzi kamień. Ja też, uwiąż go sobie ( wiadomo gdzie), sprawdź węzeł i hoooop, do wody...  po problemie z twoimi wibracjami na tym forum. Ten tekst nie jest namawianiem bądź czymkolwiek w tym sensie. To jedynie jedyna pozytywna reakcja na twój wpis...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michal rozmus wszedłeś w posiadanie któregoś z modeli AU-a707?

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jak zachowuje się sprzęt z takimi, czy innymi boczkami, podstawkami itd., widać braki w temacie. Oczywiście wyszło jak zawsze. 🤣 

Z jakiego drewna boczki nic nie pisałem ale jak zawsze pewni mądrzy koledzy dorwali temat i zaczęło się. 

Ale gdyby to kogoś interesowało, na pewno brać pod uwagę tylko drewno bardzo twarde. To ze względu na jego bardzo zwartą budowę i podwyższony "ciężar jednostkowy".

Podobnie jak do kominka. 😁

Jednak kamień, w rozważanym temacie audio, przebije każde drewno. 

 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.12.2023 o 21:20, Piotr Marzanna napisał:

Prawda, to rywal nawet dla zestawu dzielonego...

Jeżeli chodzi o prawdę? Nie jest to szczera prawda. To "pół" prawdy. 

Choćby biorąc pod uwagę co napisał, "czarno na białym", jeden z tu "najmądrzejszych". 

Nie dajcie się ponieść chwytom marketingowym. 

Zestaw dzielony to zawsze wyższa klasa dźwięku. Nigdy na odwrót. 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, san-sui napisał:

Jeżeli chodzi o prawdę? Nie jest to szczera prawda. To "pół" prawdy. 

Choćby biorąc pod uwagę co napisał, "czarno na białym", jeden z tu "najmądrzejszych". 

Nie dajcie się ponieść chwytom marketingowym. 

Zestaw dzielony to zawsze wyższa klasa dźwięku. Nigdy na odwrót. 

No tu się z Tobą nie zgodzę że zestaw dzielony z automatu zagra lepiej i właśnie w sensie klasy dźwięku jeśli chodzi o AU 07..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Piotr Marzanna.

By nie być gołosłownym , B/C 2000 czy B/C 3000 itd itp. Jak zwykle słyszał, że dzwonią, ale nie wie w jakim kościele. Jak nie masz co pisać, nie pisz nic, zawsze to mądrzejsze koleś. Nie jesteś guru tego klubu, choć chcesz. Jeszcze mało wiesz. Zostałeś zmierzony , zważony i cienki bolek z ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, janvideo24 napisał:

Popieram Piotr Marzanna.

By nie być gołosłownym , B/C 2000 czy B/C 3000 itd itp. Jak zwykle słyszał, że dzwonią, ale nie wie w jakim kościele. Jak nie masz co pisać, nie pisz nic, zawsze to mądrzejsze koleś. Nie jesteś guru tego klubu, choć chcesz. Jeszcze mało wiesz. Zostałeś zmierzony , zważony i cienki bolek z ciebie...

Zacytowałem tylko dlatego by "nie być gołosłownym". 

Jak zwykłe, dla beki,

Jan pomylił epoki!

CELOWO?! 

Czy by pokazać niekompetencję w tym zakresie? 

B/C 2000 czy B/C 3000, to lata 70-te!, możesz porównać ale do AU-999, AU-9900, AU-11000, AU-20000.  Wówczas możemy dyskutować w temacie klasy dźwięku integry i zestawu dzielonego. 

 

 

 

 

Na marginesie:

Ty robisz śmietnik z tego forum.

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr Marzanna napisał:

No tu się z Tobą nie zgodzę że zestaw dzielony z automatu zagra lepiej i właśnie w sensie klasy dźwięku jeśli chodzi o AU 07..

Czy słuchaliście integrę AU-07 i zestaw dzielony B 2301L i C 2301 lub innym dobrym pre, obok siebie? 

 

Ten zestaw dzielony z 1982r, czy 87r, klasą dźwięku, kładzie "na łopatki", każdą integrę Sansui, bez wyjątku, także te z symbolem Alpha. 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.