Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  470 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, hoobi napisał:

Jaki jest profit, skoro to pre robi synetryzacje sygnału? Jak rozumiem bierze tylko połowę sygnału xlr na wejściu, robi z niego sygnał symetryczny, przetwarza i wypuszcza w formie symetrycznej?

Mógłbyś kilku słowach opisać/narysować ten przepływ sygnału?

To zależy czy sygnał dostarczony do pre będzie symetryczny czy też nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jestem stosunkowo świeżym użytkownikiem tego forum i nie jestem w stanie przekopać wszystkich wątków. Jeśli jest mi w stanie ktoś doradzić, to będę zobowiązany.

Ogólnie tak - nigdy nie słyszałem żadnego wzmacniacza Sansui, ale z tamtej epoki słuchałem Luxmanów i Roteli i byłem bardzo zadowolony. Teraz chciałbym wypróbować Sansui, a że mieszkam w małej wiosce z dala od większych miejscowości nie mam jak podjechać, posłuchać, czy pożyczyć. Więc chcę kupić wzmacniacz Sansui, który by wysterował moje kolumny Dynaudio Contour I (Impedancja 4 Ohm, czułość 86 dB, moc 100 Watt, zalecana moc wzmacniacza 40-200 Watt)

Czy pomoglibyście mi dobrać odpowiedni model? Koniecznie czarny front. Myślałem o Sansui AU 6600, czy to dobry trop? Jakie modele jeszcze warto rozważyć? Poszukuję modelu dziewiczego przed serwisem, gdyż chętnie sam wykonam sobie ów serwis.

 

Za pomoc z góry dziękuję, Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te nowe mi się mniej podobają. Ale to mniej istotne. A jak z ich dźwiękiem? Obecnie słucham Audiolab 8000a z końcówką mocy 8000sx i rzecz jasna chciałbym lepiej. Z tamtej epoki słuchałem Roteli (m.in Ra-2020) czy Luxmanów (m.in L410) i podoba mi się tamten zaokrąglony, ocieplony dźwięk.

 

PS. mój budżet to 2k pln. 

Edytowane przez zombie7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś do serwisu ale na chodzie da się trafić AU 6600. Po serwisie to już ze 2 x drożej. 

Pamiętaj, że to tylko 40 W (8 Ω) i nie jestem pewien czy da z siebie tyle byś był zadowolony, przy czułości 86 dB, w dodatku impedancja 4 Ohm. 

Celuj raczej w AU-6900 60 W (4 Ω, 8 Ω,). Miałem niższy model i grał pięknie ale z kolumnami czułości 90 dB i 6 Ohm. Też bardzo lubię takie, nie wyczynowe granie, a tylko dla przyjemności. Tamten wygrał z MF A-1 X ale nie dał rady tak wygrzać pokój jak A-1. 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zombie7

Jak podobał Ci się ,,zaokrąglony,, dźwięk, to spróbuj poszukać Alpha 607 MOS Premium lub Alpha 607 MOS Limited. Otrzymasz właśnie brzmienie o takim charakterze. Nie polecam nic poniżej serii Alpha. Wszelkie AU starszej daty to proszenie się o kłopoty. Owszem, mogą się podobać, ale co z tego. No chyba , że jesteś elektronikiem i potrafisz sam przeprowadzić odpowiednią wymianę i odnowienie( poprzez czyszczenie styków, przekaźników itp) . Nie chcę wszczynać tu znowu wojenki z san-sui, ale muszę zaznaczyć, że jego ,,pomoc,, może Cię drogo kosztować. Jak by jednak z twojej okolicy było w miarę blisko w okolice Hrubieszowa, mogę służyć AU-999. Oczywiście kol. san-sui natychmiast opluje ten model, ale taki mam u służę pomocą w odsłuchu. Mam też kilka innych modeli Sansui. Jak by co pisz na priv.

Pozdrawiam

Jan

san-sui, zauważyłem twój zaczepny wpis, jednak nie masz tego poziomu, by z tobą dyskutować.

Edytowane przez janvideo24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janvideo24 bardzo dziękuję. Mieszkam między Krosnem i Jasłem. Może faktycznie kiedyś bym skorzystał Napiszę na priv. Póki co mam ciężko z czasem.

Tak, jestem w stanie wykonać rzetelny serwis starego AU i wręcz właśnie po to to robię. Rozbierając taki model, studiując schemat najlepiej poznaje mi się dany model.

I bardzo dziękuję za polecenie wyżej wymienionych modeli. Ja będę szukał bez pośpiechu. 

Edytowane przez zombie7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry szukam Vintage ale w bardzo dobrym stanie lub do renowacji. Kolumny Harbeth 40.1 i takie małe Sonofer SF2. Jaki Sansui Alpha lub inny Sansui. Preferuję średnicę i po stronie ciepłej dźwięk, bas miękki i sprężysty, słucham cicho. Jest tyle tego sprzętu jak na razie to mam 3 oferty na oku, 907 XR, MR i   Sansui B-2103 MOS. Pozdrawiam

Edytowane przez Trismus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sytuacja się zrobiła taka jak widać na foto 😊. Rodzinka Sansui się powiększyła. Czas na zmiany. AU-alpha 707NRA jest do oddania w dobre ręce. Wzmacniacz w stanie „gabinetowym”. Po przeglądzie zrobionym w Serwis Audio Hi-Fi  Hi-END.   Filmik z ww przeglądu na You Tube
https://www.youtube.com/watch?v=MO9Dghb9mv4&t=2s

Nie wymaga żadnego wkładu finansowego.  Zamieściłem ogłoszenie na Allegro. W przypadku sprzedaży poza Allegro, cena do lekkiej negocjacji.  Zainteresowanych zapraszam na priv lub do kontaktu tel /696 714 517/

sansui alpha.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2024 o 13:02, knerazk napisał:

Sytuacja się zrobiła taka jak widać na foto 😊.

Gratuluje AU-07 🙂🤝

„Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.“ —  George Orwell _______________________________________________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.03.2024 o 11:19, Trismus napisał:

Dzień dobry szukam Vintage ale w bardzo dobrym stanie lub do renowacji. Kolumny Harbeth 40.1 i takie małe Sonofer SF2. Jaki Sansui Alpha lub inny Sansui. Preferuję średnicę i po stronie ciepłej dźwięk, bas miękki i sprężysty, słucham cicho. Jest tyle tego sprzętu jak na razie to mam 3 oferty na oku, 907 XR, MR i   Sansui B-2103 MOS. Pozdrawiam

Mam odmienne zdanie niż proponowane wzmacniacze do Harbeth 40.1. Proponuję 907 XR.  Doda tym kolumnom energii, moc i neutralne brzmienie, których kolumnom brakuje. Harbeth 40.1 podbarwiają i podbijają dół pasma i ten  przeciągły bas .... więc łączenie ich z 907MR lub innymi nieco ocieplonymi, kolorowymi oraz słabszymi wzmacniaczami nie będzie dobre, choc może się to podobać. Sprawdzić się może też końcówka B-2103Mos Vintage. Gra dość podobnie do 907XR, dość neutralnie ale delikatniej. Trzeba posłuchać i wybrać, gdyż każdy ma swoje upodobania. 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wiem że temat wałkowany ale chciałbym kupić 907NRA. Jak w ogóle wygląda średnica w Sansui Alpha 907 jest na pierwszym planie czy gdzieś daleko w głębi. Przyznam że mam Octave 70Se i jak na razie gra to z Harbeth 40.1 i nie zamierzam zmienić zestaw ale wzbogacić o Sansui pytanie co się zmieni. Octave to nie jest chyba taka typowa lampa. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

907 NRA to fajny wzmacniacz. Generalnie mało o nim pojawia się informacji bo mało osób go słuchało a jeszcze mniej naprawdę poznało ... W zasadzie to dla Ciebie pewna inwestycja. NRA ma dość mocno wyeksponowane skraje pasma ale nie dzieje się to kosztem średnicy - ta jest barwna namacalna i w żaden sposób nie - nazwijmy to - dokuczliwa. Ten wzmacniacz jest bardzo "przyjazny dla ucha" - gra gładko i dość imponująco jak na integrę. W zasadzie to łączy cechy paru innych wzmacniaczy Sansui i trudno się dziwić skoro to w zasadzie taki trochę składak ... Lubiłem ten wzmacniacz ale na dłuższą metę trochę przeszkadzał mi jego jednostajny charakter brzmienia. Wszystko było "równie dobre" - takie trochę jakby sztucznie kreowane. Po pewnym czasie miałem wrażenie że wszystkie wokale brzmią tak samo ... Wyeksponowane skraje mocno przypominały nieco siłową prezentację amerykańskiej elektroniki - jak dla mnie wzmacniacz chyba właśnie pod ten rynek stworzony ... Trochę zauważam zatracenie cech typowych dla wzmacniaczy Sansui w tym modelu - mi to nieco przeszkadzało ale Tobie nie musi 🙂 Jako alternatywa dla większości integr np Accuphase to będzie strzał w dychę - sam to zapewne stwierdzisz no i za z deczko inne pieniążki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2024 o 16:06, Krisat napisał:

Co powiecie na taki zestaw Sansui 907Nra i Sansui 907Mr z Arcus Tl 500 bedzie synergia miedzy nimi?

TL 500 najlepiej gra z 907XR oraz B-2103MV, ewentualnie MR. Z NRA zbyt mocno wyeksponuje dół pasma.

Więcej na sąsiednim forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE, Fani TEJ Wyjątkowej Marki, co Wy wypisujecie za pierdoły!!!??/oczywiścieniewszyscy/:

 Czy i jak, TAKI wzmacniacz zagra mi z tym, a jak z tym,  bo inny to coś tam coś…  ??!!?? a z tymi kolumnami, a z tymi kabelkami, a w pomieszczeniu do 25m2 ???  To jest takie samo wydziwianie jak zapraszanie przed zakupem na odsłuchy. Na tych tzw odsłuchach można jedynie stwierdzić stan wizualny sprzętu i że wszystkie jego funkcje sa sprawne.  Przecież każdy z nas ma system zbudowany  na CZYMŚ INNYM. Inne Źródło, inne AU, inne okablowanie /RCA, XLR, głośnikowe/, inne kolumny i inna kubatura!!! Bicie piany,  że coś W TYM UKŁADZIE / :-0 /  ma więcej basu, a coś gra bardziej miękko, a tam muli, a tam syczy  i słychać 2 psy na smyczy… a gdzieś indziej górą jedzie że aż szyby same się myją na święta -  to bajki z mchu i paproci!!!  Wiem, że tego sprzętu z najwyższej półki nie ma dużo. Ale dogadaj się, wypróbuj, a nie opowiadaj jeden z drugim dyrdymałów, żeby sobie podbić niską samoocenę.   

Obserwuję Ten watek od ponad 10 lat, i czasem mi wstyd jak czytam te „mądrości” . TO SIĘ TYCZY WSZYSTKICH /prawie/. Posypcie głowę popiołem, zróbcie krok w tył. Nigdy nie jest za późno na reset. Pozdrrrrr   ZbyszeK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Czubsi jaki Accuphase. Jest taki Accuphase E-470 ale mega drogo. Poza tym skoro 907 NRA ma wyeksponowane górę i dół to czy średnica nie jest też wycofana (wiem że piszesz że nie , że jest namacalna i barwna , ale?), są jeszcze korektory barwy z drugiej strony , których nie ma XR. Miałem Hegla 590 i tam też góra i dół wyeksponowane  , ale średnica jednak słaba, np. do Octave 70 SE to nie istnieje. Ba nawet bas mi się zdecydowanie lepiej podoba i mam wrażenie że jest potężniejszy z Octave niż takiego Hegla 590 niby 300 W/8ohm. Podoba mi się budowa tego 907 NRA, waży 34 kg. Poza tym ja słucham raczej cicho , Hegla to trzeba było mocno rozkręcać żeby zagrał jednak lepiej, lampka już przy małym zakresie dB podaje wszystko ładnie. Może na jeszcze jedną lampę się skuszę takiego chińczyka na KT 150 Cayin CS 150A lub Pass Labs int 150 jeszcze wchodzi do gry. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, knerazk napisał:

LUDZIE, Fani TEJ Wyjątkowej Marki, co Wy wypisujecie za pierdoły!!!??/oczywiścieniewszyscy/:

 Czy i jak, TAKI wzmacniacz zagra mi z tym, a jak z tym,  bo inny to coś tam coś…  ??!!?? a z tymi kolumnami, a z tymi kabelkami, a w pomieszczeniu do 25m2 ???  To jest takie samo wydziwianie jak zapraszanie przed zakupem na odsłuchy. Na tych tzw odsłuchach można jedynie stwierdzić stan wizualny sprzętu i że wszystkie jego funkcje sa sprawne.  Przecież każdy z nas ma system zbudowany  na CZYMŚ INNYM. Inne Źródło, inne AU, inne okablowanie /RCA, XLR, głośnikowe/, inne kolumny i inna kubatura!!! Bicie piany,  że coś W TYM UKŁADZIE / :-0 /  ma więcej basu, a coś gra bardziej miękko, a tam muli, a tam syczy  i słychać 2 psy na smyczy… a gdzieś indziej górą jedzie że aż szyby same się myją na święta -  to bajki z mchu i paproci!!!  Wiem, że tego sprzętu z najwyższej półki nie ma dużo. Ale dogadaj się, wypróbuj, a nie opowiadaj jeden z drugim dyrdymałów, żeby sobie podbić niską samoocenę.   

Obserwuję Ten watek od ponad 10 lat, i czasem mi wstyd jak czytam te „mądrości” . TO SIĘ TYCZY WSZYSTKICH /prawie/. Posypcie głowę popiołem, zróbcie krok w tył. Nigdy nie jest za późno na reset. Pozdrrrrr   ZbyszeK

Napisz na jakim sprzęcie i w jakim pomieszczeniu słuchasz? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, knerazk napisał:

SANSUI: AU-717, AU-alpha707NRA, AU-07, CD-aplha717DR, XP-99, SP-Z99, SC-5330, TU-X701. Kable Audio Purist – Musaeus, oraz T+A  . Pomieszczenie ok 35m2.

Moim zdaniem nie masz dobrze dobranych kolumn do tak dużego pomieszczenia. Poza tym napędzasz je wzmacniaczami tranzystorowymi, które nigdy nie "wycisną" z 40 cm woofera tego, co potrafi z nimi zrobić wzmacniacz lampowy. SP-Z99 to kolumny typu kabuki i nigdy w warunkach domowych nie zagrają tak, jak w warunkach studyjnych. Mają zbyt małą kubaturę! Deklarowane dla SP-Z99 pasmo przenoszenia 30–23 000 Hz, wynika z pomiarów studyjnych. W warunkach domowych, na wzmacniaczach tranzystorowych, wyciągniesz, co najwyżej, pasmo zaczynające się na dole od 50 - 60 Hz. Górę i średnicę mają ładną ale na dole nie słyszysz dolnych częstości, czyli tego co brakuje kolumnom typu kabuki. Do wzmacniaczy lampowych są bardzo dobre. SP-Z99 maja dużą czułość i łatwo je zadowolić małą mocą.

Do takich kolumn potrzebujesz również potężniej brzmiącego dołem CD, choć CD-aplha717DR brzmi pięknie ale jest zbyt delikatny na dole pasma. Tu lepiej, moim zdaniem, sprawdził by się Sansui CD-701 (bardzo trudny do zdobycia) lub Sony X5XXES i X7XXES, które dołem pasma potrafią zagrać "potężnym" basem. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, san-sui napisał:

Moim zdaniem nie masz dobrze dobranych kolumn do tak dużego pomieszczenia. Poza tym napędzasz je wzmacniaczami tranzystorowymi, które nigdy nie "wycisną" z 40 cm woofera tego, co potrafi z nimi zrobić wzmacniacz lampowy. SP-Z99 to kolumny typu kabuki i nigdy w warunkach domowych nie zagrają tak, jak w warunkach studyjnych. Mają zbyt małą kubaturę! Deklarowane dla SP-Z99 pasmo przenoszenia 30–23 000 Hz, wynika z pomiarów studyjnych. W warunkach domowych, na wzmacniaczach tranzystorowych, wyciągniesz, co najwyżej, pasmo zaczynające się na dole od 50 - 60 Hz. Górę i średnicę mają ładną ale na dole nie słyszysz dolnych częstości, czyli tego co brakuje kolumnom typu kabuki. Do wzmacniaczy lampowych są bardzo dobre. SP-Z99 maja dużą czułość i łatwo je zadowolić małą mocą.

Do takich kolumn potrzebujesz również potężniej brzmiącego dołem CD, choć CD-aplha717DR brzmi pięknie ale jest zbyt delikatny na dole pasma. Tu lepiej, moim zdaniem, sprawdził by się Sansui CD-701 (bardzo trudny do zdobycia) lub Sony X5XXES i X7XXES, które dołem pasma potrafią zagrać "potężnym" basem. 

 

 

powiem, tak: pisz sobie co chcesz. To ja TU siedzę i słucham, a Ty dywagujesz bo cię pióro swędzi. Mnie pasuje mój zestaw, a jak mi się coś znudzi to sobie zmienię. Co do Sony - to po prostu nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jako alternatywa dla większości integr np Accuphase to będzie strzał w dychę - sam to zapewne stwierdzisz no i za z deczko inne pieniążki ...

Sorry źle zrozumiałem, odebrałem że integry Accupahase lepsze. Tak zrobię zostanę przy Au-907 NRA, tym bardziej że piszecie że średnica nie zostaje w tyle, jest barwna i namacalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, ze handlarze bardzo się denerwują i frustrują, gdy pisze się jak jest, a szczególnie z czym nie zagra.

Niestety 707NRA z TL-500 nie synchronizuje się dobrze w systemie. 

TL-500 zagrają bardzo dobrze z AU-07. 

W takim składzie będą brzmiały niemal jak z C,B-2105MV. 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam na imię Jacek i właśnie dołączyłem do klubu. Zastanawiam się nad zakupem pierwszego wzmacniacza Sansui. 

Myślę o AU-a607 (ze względów budżetowych) MR, DR lub XR - nie mam pojęcia który z nich wybrać i na którym skoncentrować poszukiwania. Oczywiście czytałem ten wątek (nie wszystkie 317 stron) ale dla osoby dla której to będzie pierwsze spotkanie z Sansui ciężko jest się połapać.

Słucham raczej cicho muzyki, praktycznie każdej od rocka do jazzu.

W optymistycznym scenariuszu wchodzi jeszcze 707MR (lub z innym oznaczeniem) ale watpię abym coś znalazł w budżecie (chcę się zmieścić do 3000-4000 PLN).

Model 707 na zagranicznych serwisach pojawia się w starszej wersji z 8 przyciskami w prawym górnym rogu lub w nowszej wersji z dwoma przełącznikami (poprawcie mnie jeśli coś pokręciłem). Czy warto myśleć o zakupie tej starszej wersji z przyciskami?

Będę bardzo wdzięczny za poradę i pomoc w nowej przygodzie z Sansui.

Pozdrawia i życzę miłego dnia.

Jacek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz alfy 707 za takie pieniądze no chyba że samemu uda Ci się znaleźć w Japonii, Wietnamie czy Koreii zakupić, znaleźć kogoś zaufanego co Ci to dobrze spakuje i w okazjonalnych pieniądzach wyślę no a potem w zależności od zawartości szczęścia będziesz miał tu gładko na cle lub z przeprawami co zdarza się już teraz coraz częściej. W tym scenariuszu możesz się zmieścić... Idąc w 607 na Twoim miejscu poszedłbym w NRA. A dlaczego? Cóż, ja bym tak zrobił... Ale zarówno XR jak i MR będą dobrym i pewnym wyborem. 

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.