Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  470 członków

Sansui Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sansui


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Panie i Panowie 

Wczoraj o 17:30 finalne uruchomienie 907 XR MOS Mod by Czubsi & Piotrek608 

Wzmacniacz po bardzo dokładnym dobieraniu mosfetow tych samych co w MOS 907 Limited . 
 

Przy bardzo precyzyjnym dobraniu wzmacniacz stroi się sam i na koniec wymaga tylko delikatnej korekty, to zasługa genialnego schematu Sansui . 
 

Dodatkowo wymieniono 34 rezystory Audio Note na Sinkoh . Oczywiście tam gdzie mają być są niebieskie pozłacane Rikeny 😉. Tak że wersja na bogato jeszcze lepiej niż w AU07 . 
 

Teraz tylko kilkaset godzin wygrzewania i można słuchać ulubionej muzyki. 
 

Pozdrawiam

Pygar

 

 

Edytowane przez Pygar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szanownych kolegów,

posiadam wzmacniacz Sansui AU-717 i chciał bym przesiąść się na coś lepszego/docelowego.

Mam okazje nabyć Sansui AU-X1111 MOS VINTAGE, czy jest to sprzęt którym warto się jeszcze zainteresować? Czy w razie awarii będzie możliwość jego naprawy, dostępność części?

Jak on się ma kulturą gry do serii alpha?

Chętnie zakupił bym któryś z Sansui alpha ale jakoś nie mogę takowego w dobrym stanie namierzyć.

Ze względu ze mieszkam w bloku zależy mi na tym aby wzmacniacz posiadał opcje Muting.

Kolumny jakie posiadam to Infinity renaissance 90.

 

Pozdrawiam serdecznie Arkadiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesteś poczatkujący? W audio nie ma nic takiego, co można nazwać "docelowe". 

Sansui AU-X1111 MOS VINTAGE na pewno gra lepiej od Sansui AU-717.

W dobrym stanie namierzyć? Dobry stan oznacza, że po serwisie ale to nie jest gwarancja długowieczności sprzętu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu z ciekawości interesował mnie ten wzmacniacz, wygląda z tym szklanym frontem nietuzinkowo. Na zagranicznych forach bardzo go chwalili i jeśli dobrze pamiętam był porównywany z 907 Limited i 907 NRA. Znam też osobę która go ma w swojej kolekcji i może nawet był by na sprzedaż bo kiedyś był wystawiony z zasilaniem na EU. Co do brzmienia jak pytałem to jest typowe dla Sansui czyli gęsto, dynamicznie i po cieplejszej stronie, jeśli dobrze pamiętam to był też podpięty jako końcówka mocy do Accu chyba C 280 lub 290 i bardzo dobrze to grało...

Tyle o 1111 wiem jeśli to coś pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny wzmacniacz - oparty na starszym schemacie serii 907  jednak lepiej szukać wersji z trafem Tamury - możnaby rzec, że ten z "kwadraciakiem" to zupełnie inny wzmacniacz ... no ale o tym to Ty nigdzie nie przeczytasz ... Kiedyś też na niego chorowałem i jako 3 wzmacniacz mógłbym go przytulić ale chyba bardziej z sentymentu. Roboty przy nim co niemiara ... Zrobili kombajn bazując na ciekawych poprzednikach (AU-X1 / AU-X11) ale to jednak zupełnie co innego - nazwa nie zobowiązuje ... Brzmienie to taka 907imos limited na sterydach - można to lubić 🙂 Broni się tym, że to nie AU-X111MOS tylko 1111 i to w sumie wszystko w temacie. Dużo ich w Polsce nie ma to tak dla kurażu można se kupić 🙂Temat ceny pominę - w zasadzie to tylko wynik małej "gęstości na rynku" tych urządzeń i nietuzinkowy wygląd ... 

Edytowane przez czubsi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety trafo nie jest Timury (jest okrągłe).

Fakt jestem nowicjuszem jeśli chodzi o sprzęt audio, teraz pytanie czy będzie znaczna różnica w porównaniu z moim au717. Jakie były by różnice w grze, warto wziąć ( jaka jest realna wartość tego wzmacniacza zakładając ze stan jest 100% ok) czy czekać i szukać Alpha 907.

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam Arkadiusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to można Ci odpowiedzieć wszystko... Jedź chłopie i posłuchaj 907. Ani nie wiadomo w jakiej kondycji jest Twój wzmacniacz ani jakie masz preferencje itd itd. Generalnie starsze są bardziej nagina jące rzeczywistość, nowsze - alfy zbliżają się do realnego brzmienia no i to w zasadzie tyle co również nie oznacza dla Ciebie progresu jeśli chodzi o zakup 907... Ta A-ux1111 Ci się po prostu podoba i dlatego chcesz ją mieć i dlatego też spodziewasz się że ktoś powie kup... Za 16 tys. to dostaniesz B2301l... a nie klocka który przede wszystkim ładnie wygląda... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Pawle nie chodzi o to ze ta x1111 mi się podoba bo nie widziałem jej na żywo 🙂 ale ze zdjęć bardziej podobają mi się 907 niestety żadnej nie mogę namierzyć a szukam już od dłuższego czasu.

To jak gra au717 mi odpowiada ale chciało by się spróbować czegoś lepszego, ważne dla mnie jest żeby nowy wzmacniacz miał funkcje muting ze względu na precyzyjniejsze ustawianie głośności.

Ten Sansui AU-X1111 MOS VINTAGE mogę mieć od kolegi za 10tys.

Gdzie znajdę takiego Sansui B-2301 za 16tys ?

Pozdrawiam Arek

🙂

Edytowane przez bagi_glogow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pygar

Ciekaw jestem wniosków z tego eksperymentu. Czy usłyszysz różnicę?

@bagi_glogow

Na FB jest grupa Sansui Polska. Prezentują głównie amplitunery Sansui, ale czasem zdarzają się oferty sprzedaży.
Na OLX nadal jest kilka sztuk 907 XR.

@janvideo24

B2301L chętnie bym za kilka lat u siebie widział.
Dźwięk jak dźwięk, ale te dwa słupki ognia przyciągają wzrok.

----
Tymczasem u mnie sansujowe święto.
Do mojego zestawu dołączył gramofon SR-929
spacer.png

Po niedawno zakończonej pełnej renowacji wyglądu i mechaniki/elektroniki:
malowanie plinty, wymiana kondensatorów, przelutowanie, konserwacja, itd.
Widziałem zdjęcia z prac. Niestety nie zachowała się tabliczka znamionowa.
Trafił do PL z USA (110V?), zasilam go przez 907XR (100V)..
Sprzedający zajmuje się renowacją gramofonów i od kilku lat posiada taki sam model.
Pracuje też nad kolejną sztuką, więc obejrzałem, jak to wygląda w środku.

Fotki tego nie oddają, ale wygląda znakomicie. Duży, ciężki, czarny, lśniący. Cacko 🙂
Niewiele mam dobrych płyt winylowych, dopiero się oswajam, przyjemnie się słucha.
(używana wkładka MM Audio-Technica AT12S)

Jak wspominałem, jesienią chciałem kupić gramofon Sansui, ale ogłoszenie okazało się już nieaktualne.
Kilka dni temu zapytałem, czy "coś ma z gramofonów", myśląc o jakimś modelu vintage za 2-3k pln.

W odpowiedzi dostałem fotki świeżo ukończonej "czarnulki". Przepadłem.
I oto jest 🙂


spacer.png

Mój 907 XR ma teraz sporo pracy, bo do źródeł dźwięku dodałem też odtwarzacz DVD/Blu-Ray Denon DBP-2010
Sprzęt młodszy od DCD-S10mkII o jakieś 15 lat, lekki, tani, made in China, ale ma HDMI, pilota, pozwala mi oglądać i słuchać koncertowych DVD.
spacer.png


Całość wygląda tak:
spacer.png


Do pełni szczęścia brakuje przedwzmacniacza gramofonowego, przewodów głośnikowych i kolumn.

Co do "różnicy" to ją dziś usłyszałem włączając płytę CD Faith George'a Michaela jednocześnie na obu odtwarzaczach.
Jedną z Japonii Blu-spec, drugą "normalną": brzmienie wyraźnie na korzyść DCD-S10II i japońskiej płyty !!!
(gdyby było inaczej byłbym zawiedziony)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bagi_glogow 

Przy wyborze wzmacniacza powinieneś kierować się własnymi upodobaniami dźwiękowymi.  

Zabierz AU-717 do znajomego, porównaj 1 : 1 i będziesz wiedział co wybrać. 

10tys. za dobry sprzęt, to nie jest dużo. Za Sansui AU-X1111 MOS VINTAGE, w dobrym stanie, to uczciwa cena. 

Funkcję muting i precyzyjniejsze ustawianie głośności można zastąpić funkcjami na pilocie np. źródła. 

Im mniej funkcji ma wzmacniacz tym mniejsza możliwość późniejszych awarii i niedomagań. 

Edytowane przez san-sui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Piotr Marzanna napisał:

na olx jest jeszcze 907 Limited

Nie wiem nic na temat w/w egzemplarza, ale gdybym miał kupować,to od kogoś zaufanego z forum. Sam tak kupiłem kilka egzemplarzy i żaden mnie nie zawiódł. Były przeglądnięte i sprawdzone konkretnie. Służyły mi dłużej lub krócej a 907XR mam już 6 lat i odpukać- gra super. 

Pozdrawiam.

Sansui 907XR ,Meridian 508.20/24,Audiobyte Black Dragon,PMC fb1i, Zu Audio Libtec, Audioquest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HenryCorrez

Gratuluję gramofonu. Wspaniała maszyna. Pre gramofonowe to parę zeta wyjdzie, by było OK. Jak to od człowieka z Rzeszowa, to go znam. Ja też mam SR 929, piękna maszyna. Poszukaj coś RCM-a . Ja mam Luxmana E-03. Mam też Sansujowy gramiak XP-99 to wkładek jaką masz na swoim SR. Do MC to już słaby jest.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr Marzanna Dziękuję. Jest radość!

@janvideo24 Dziękuję. To z moich okolic, Wielkopolska. Przez chyba 4 lata lat leżał w oczekiwaniu na kompletny remont.

To trochę jak z XR: główne urządzenie wybrane i stoi, a reszta to już zabawa na kolejne miesiące i lata.
Już wcześniej zerkałem na Luxmana E-03 po Twoim poprzednim wpisie, ale poczeka w kolejce.
 

Zrobiłem skromne porównanie CD/winyl na albumie Gilmoura "On An Island".
Przy obecnym sprzęcie (podłączonym do 907XR) CD gra znacznie głośniej, ostrzej, wyraźniej, pełniej, szerzej.
Dźwięk z gramofonu jest cichszy, muszę podkręcać gałkę, jakby z konturem, przytłumiony, mniej wysokich tonów.
Kolumny ułomne, więc to tylko takie moje subiektywne, niewyrobione spostrzeżenie nieobytego miłośnika.

Nadal słychać różnicę 🙂 !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

HenryCorrez

Wcale nie dziwi , CD ma zdecydowanie wyższy sygnał na wyjściu jak pre wbudowane w 907XR. Również jakość pre nie jest tak dobra by miało być lepiej jak z CD. To niestety może się zmienić dopiero po dodaniu dobrego pre zewnętrznego. Napisz a priv do mnie. 

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minutes ago, Bumpalump said:

C2105 - symetryzacja na elementach półprzewodnikowych

C2301 - symetryzacja na elementach półprzewodnikowych

C2302 - symetryzacja na transformatorach 

Dzięki za kompletną informację. W takim razie profitu z xlr nie będzie.

Rozumiem, że symetryzacja na wejściu. A na wyjściu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Bumpalump said:

Jest profit pod warunkiem wykorzystania zbalansowanej koncowki

Jaki jest profit, skoro to pre robi synetryzacje sygnału? Jak rozumiem bierze tylko połowę sygnału xlr na wejściu, robi z niego sygnał symetryczny, przetwarza i wypuszcza w formie symetrycznej?

Mógłbyś kilku słowach opisać/narysować ten przepływ sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, janvideo24 napisał:

san-sui

Hm, jak widać nareszcie się ktoś na tobie poznał. 

Hoobi

Większość tak.

Nie mogłeś się opanować? 

Pracuj nad sobą. 😁

P.S.

Czekam na odpowiedź na sąsiednim forum.

Ale zaczynam wątpić, że się doczekam .... 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.