Jump to content
IGNORED

Pytanie o Kondycjoner


crusher07

Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym jakoś zabezpieczyć sprzęt przed zwarciami,piorunami itp i czy kondycjoner np ten

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) będzie dobry czy wystarczy zwykła listwa za 200zł ? I czym sie różnia wejscia pod komputer a wzmacniaczem ?

Link to comment
Share on other sites

Za 20zł to raczej "listewka" a więc namiastka,900zł to dużo i mało zależy od kategorii kupującego ale jak dobrze poszukasz w necie to napewno znajdziesz coś dobrego i zapewne tańszego.Ja mam do sprzętu listwę za ok 200(nie pamiętam producenta,a pozatym mocno schowana)i niezależne zasilanie całości indywidualnie poprowadzone grubym przewodem,co na razie mi wystarcza.pzdr

Link to comment
Share on other sites

crusher07

 

Polecam Fellowesa za 160 zł. Mam to od trzech lat do kompa i "kina". Od tamtej pory zero zakłoceń od lodówki, pralki, sąsiadów itp. Wystarczy.

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Link to comment
Share on other sites

Uuu, niedługo przeprowadzam się do nowego mieszkania i tam nigdzie nie ma uziemienia :/ Będzie to miało jakiś wpływ na mój system ?

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Link to comment
Share on other sites

Urządzenia są teraz najczęściej robione w 2 klasie ochronności. Mimo że mają gniazdo z 3 bolcami to przewód uziemienia jest w środku urządzenia nie podłączony. Nawet jeśli jest to starsze urządzenie i ma podłączenie do uziemienia, to powinno dobrze działać w instalacje 2 przewodowej. Przykre skutki braku uziemienia w instalacji odczuwamy czasem niestety na własnej skórze w sytuacjach kryzysowych (przepięcia, zwarcia fazy na obudowę itp).

Na zapas się nie martw. Połowa społeczeństwa ma taką instalację :)

Link to comment
Share on other sites

Barthezz, 23 Sty 2010, 19:05

 

>kali77 to się nazywa placebo,wydasz 3-4 tys na listwę to musi grac :)A producenci się cieszą z

>jeleni.

 

Jesteś strasznie zarozumiały.Uważasz że miliony ludzi na całym świecie którzy używają markowych produktów typu listwy i kondycjonery ulegli zbiorowej halucynacji.Nie uważasz że właśnie z tobą coś się dzieje ?

Link to comment
Share on other sites

crusher07, 23 Sty 2010, 16:04

>Chciałbym jakoś zabezpieczyć sprzęt przed zwarciami,piorunami itp

 

Sprzęt należy zabezpieczyć przed przepięciami, czyli gwałtownymi, ale krótkotrwałymi wzrostami napięcia, które mogą sie tam pojawić z wielu powodów, a w szczególności od włączania elementów indukcyjnych gdzieś w okolicy (silniki, czyli np, lodówki, odkurzacze) albo też od wspomnianych wyładowań atmosferycznych, czyli od pioruna.

 

Zła wiadomość jest taka, że od pioruna bardzo ciężko jest zabezpieczyć sprzęt, ponieważ takie wyładowanie przekazuje ogromne napięcie i bardzo dużą energię. W takim wypadku żadna listwa ani wypasiony kondycjoner za kilka tysięcy złotych może nic nie dać. A na pewno nie da gwarancji ochrony. Byłoby strasznie smutno wydać tyle pieniędzy na kondycjoner i zaliczyć zniszczenie sprzętu od pioruna, czego nikomu nie życzę. Od pioruna można się ochronić tylko w jeden sposób: gdy idzie burza, odłączamy WSZYSTKIE przewody elektryczne prowadzące do sprzętu, a więc wyjmujemy gniazka z sieci (lub wypinamy listwę), odłączamy antenę telewizji kablowej, oraz ewentualnie inne przewody gdy ktoś takie ma. Koniec. Nie ma pewnego zabezpieczenia przed piorunem.

 

Dobra wiadomość jest taka, że od drobnych, a więc niosących niewielką energię zakłóceń można się doskonale zabezpieczyć za pomocą względnie tanich listew sieciowych. Wspomniane powyżej listwy Filtercon wyglądają dość solidnie, a co ważne, producent pokazuje schemat wewnętrznych zabezpieczeń. Nie ma tam magii, tylko normalne elementy zabezpieczające (dławiki, warystor, kondensatory, bezpiecznik). Podane parametry elektryczne, a nie "magiczne" także budzą zaufanie. Inną firmą produkującą bardzo dobre i niedrogie listwy jest polski Lestar, model LF2005 jest także bardzo dobry. I nie jest to tania listwa! Na Allegro kosztuje ok. 60 zł. Listwy takie skutecznie wyeliminują trzaski np. od włączania lodówki.

 

Gdyby ktoś chciał porównać czym różnią się omówione wyżej listwy np. od "audiofilskiego kondycjonera" Shunyata, to bez problemu znajdą odpowiedni wątek ze zdjęciami wnętrza urządzenia, gdzie wyraźnie widać, że Shunyata kosztująca nie pamiętam ile, ale chyba kilka tysięcy złotych, zawiera w sobie tylko warystory. Warystory kosztują około 50 gr/szt. Wnioski należy wysnuć samodzielnie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.