Jump to content
IGNORED

Propozycja nowego działu


czterdziestolatek

Recommended Posts

Przeglądam to forum od prawie roku,a wpisałem niedawno.Elektronik ze mnie marny,skończyłem zabawę z ta dziadzina dawno temu na etapie polskich UL.. i 2N...Ale jeszcze coś pamiętam. W różnych tematach spotykam pytania o płytki,schematy,podzespoły.Jednemu nie mogę zaprzeczyć-Macie ludzie ogromną wiedzę i doświadczenie i widać że jest to wasza pasja.Jednak jest spora grupa początkujących entuzjastów,zaczynających zabawę,i nie wszyscy mogą się połapać np. w modyfikacjach jakiegoś urządzenia.I dlatego moja propozycja jest taka,aby stworzyć dział,w którym można by zamieszczać gotowe projekty-schemat,opis elementów i najistotniejsze PCB.Może coś w rodzaju galerii,z gotowymi urządzeniami?Zaraz powiecie,że ktoś pójdzie na łatwizne i bedzie korzystał z gotowców.Tak,racja,ale od czegoś trzeba zacząć.A jak się uczyć to od najlepszych,a nie przechodzić męki jak coś nie idzie.To tylko taka moja sugestia,można usunąć temat,jeśli jest nie na temat.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Można założyc wątek w tym dziale o nazwie przykładowo "pliki do termotransferu i gotowce dla początkujących". Zainteresowany może sprawdzic czy forumowicze będą chętnie wklejac tam projekty i ich aktualne mody. Jeżeli będzie się cieszył popularnością to zrobi się opasły i nowi i tak będą zadawac pytania, setki razy te same, bez jego wertowania.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej było by poprostu opisac od "A do Z" najbardziej popularne konstrukcje na forum i umiescic to w DIY. W miare czasu uzupełniać o nowe ale nie prowadzic tam dyskusji co i jak.

Przykład: temat GC ciągnie sie w nieskończonośc, cały czas te same pytania i problemy, zamiast opisac co i dlaczego sie stosuje, w jednym miejscu bez potrzeby przewalania setki stron ( bo jak wiadomo nikomu sie nie chce i powiela pytania z przed kilku stron.

Link to comment
Share on other sites

Najbliższy przykład-Audioton-wszystko co potrzeba na początek jakiejś konstrukcji.Pytań nie da się uniknąć,niestety,łatwiej je zadać niż poszukać odpowiedzi.Znam to z forum o zupełnie innym temacie.Czarno na białym przedstawione rozwiązania,ze szczegółowymi opisami a i tak mnóstwo oczywistych pytań.Chyba dlatego,że ktoś jest niecierpliwy i już chce znać odpowiedż,zamiast jej poszukać.W ogóle to nie ukrywam,że sam chętnie bym skorzystał z niektórych projektów,ale że nie jestem tak oblatany jak większość,to na razie zadowalam się czytaniem.Nigdy bym nie zwrócił uwagi na cóś takiego jak DAC,bo nie wiedziałem co to.A to takie przydatne ustrojstwo...I wiele innych jeszcze..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.