Skocz do zawartości
IGNORED

Cło na produkty ze Stanów


Apetyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie będzie dotyczyło marż na produkty z USA. Droga memu sercu faktoria Vandersteen - w Stanach jej produkty kosztują połowę mniej niż w Polsce. Tam raczej też są marże dla sprzedawców - przecież nie robią tego za darmo, więc co? Pewnie, że fajnie byłoby kupić w Polsce. Tylko taki model "1 C" Vandersteena tam kosztuje w przeliczeniu na nasze 3 tyś zł a u nas ponad 6 tyś.

 

Nie wierzę, że cło itd to dodatkowe 100% ceny produktu sprowadzanego ze Stanów (transportu nie liczę, bo ceny podobne też na transport z Azji czy Europy).

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/61568-c%C5%82o-na-produkty-ze-stan%C3%B3w/
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to 10%cła na wyroby ze stanów.Tylko nie od ceny detlicznej!Pamiętaj o podatku WAT.Różnica między Stanami a Unią powinna być większa o cło i różnicę wynikającą z podatku WAT.

Tam jest ok.8-9%u nas 22% czyli jakby nie patrzyć ok.14% i do tego należy dodać koszty transportu(wcale nie małe)i też nie wyjdzie nawet 50% co dopiero 100%.

modrzew47, 9 Lut 2010, 10:29

 

>Jeśli się nie mylę to 10%cła na wyroby ze stanów.

 

To całe "cło" to jest sku.....syństwo. Płacimy i tak 22% podatku (ponad 1/5!!! - to dużo!) ... i jeszcze jakieś cła? .... podatek od wysokiego podatku - ot kwintesencja Polski

Weźmy jeszcze pod uwagę WIELKOŚC rynku. Poza tym specyfika USA jest taka, że tam maksymalnie schodzą z kosztów. Wszystko idzie hurtowo, najlepiej z ominięciem wielu kanałów dystrybucji. Cześć rzeczy dostępnych jest tylko w internecie etc. itd. Po prostu inna specyfika rynku. W sklepach RTV wybór o połowę mniejszy niż w PL (byłem w WIELU), ale za to tanio. Po prostu są tylko rzeczy co się sprzedają, jak coś jest niszowe, to będzie tylko generować koszty leżąc na półce i trzeba by było nadrabiać na innych produktach. Jak chcesz coś szczególnego pozostaje Amazon, coś podobnego lub rzadko spotykane bardzo wyspecjalizowane sklepy...

System gra dobrze, albo nie....

Kyle

 

Nie kwintesencja Polski, tylko Kodeks Celny Unii Europejskiej. W całym europejskim obszarze celnym obowiązują jednakowe stawki. Ja płaciłem cło 2,6% (cena + koszty transportu + VAT i od tego jeszcze 2.6%).

Odwolaj sie do:

Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej

− − Pozostałe . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 2,5 —

− Głośniki, nawet w obudowach:

8518 21 00 − − Głośniki zamontowane w obudowach, pojedyncze . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4,5 p/st

8518 22 00 − − Zestawy głośnikowe zamontowane w tej samej obudowie . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4,5 p/st

8518 29 − − Pozostałe:

8518 29 30 − − − Głośniki posiadające zakres częstotliwości od 300 Hz do 3,4 kHz, o średnicy nieprzekraczającej

50 mm, w rodzaju stosowanych w telekomunikacji . . . . . . . . . . . . . . . . . . bez cła p/st

8518 29 95 − − − Pozostałe . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 3 p/st

Dodaj logistyke, inne pakowanie, koszt transportu lotniczego nie zapominajac o kosztach ubezpieczenia, koszt dokumentacji tak przedwysylkowej jak i odbiorczej, koszt procesu celnego odbiorcy, koszt napraw gwarancyjnych czesto wymagajacych odeslania jednostki do fabryki. Plus VAT.

w USA niema francuzkiego wynalazku czyli VAT-u jednynie podatki stanowe i federalne . ten ostatni moża obejść w momencie zakupu w ramach turystyki.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

>w USA niema francuzkiego wynalazku czyli VAT-u jednynie podatki stanowe i federalne . ten ostatni

>moża obejść w momencie zakupu w ramach turystyki.

 

Ale któryś z nich jest chyba VATopobobny?

To czy jakiś podatek jest czy go nie ma, ma znaczenie małe, jeśli jest zatępowany innym podatkiem.

Duże znaczenie ma jego wysokość. UE wymaga VATu w minimalnej wysokości 15%. W Niemczech wystarcza 19% i to po serii podwyżek tłumaczonych kosztami zjednoczenia. W Luxemburgu, i na Cyprze wystarcza 15%. W Hiszpani 16%.

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

"w USA niema francuzkiego wynalazku czyli VAT-u jednynie podatki stanowe i federalne . ten ostatni moża obejść w momencie zakupu w ramach turystyki."

 

Podatek federalny nie ma nic wspolnego z punktu widzenia odbiorcy detalicznego z cena. Podatek stanowy jest forma europejskiego VAT'u i faktycznie moze byc niedodany, ale tylko w niektorych okolicznosciach. Przykladowo, jezeli kupimy towar bezposrednio od wytworcy z innego stanu, ale ten wytworca ma dzialalnosc gospodarcza w naszym stanie, zaplacimy nadal podatek stanowy. Teoretycznie powinnismy byc zwolnieni z podatku stanowego przy eksporcie dobr, ale do tego bedzie nam potrzebny tzw freight forwarder, czyli spedytor i w opisywanym wypadku kupujacy zostanie odeslany do dystrybutora w swoim rynku, lub zaplaci podatek stanowy w detalu i inne dalsze koszty przy indywidualnym eksporcie. W praktyce nie ma w stanach mechanizmu zwrotu podatku juz zaplaconego podatku stanowego, a w takich sytuacjacj procedura jego zwrotu jest po prostu nieoplacalna. Podobnie zreszta jak zwrot zaplaconego VAT'u przez osobe z USA w EU, lub po opuszczeniu EU przy zakupach detalicznych. Sugestia moze byc zakup w USA w stanach nie posiadajacych podatku stanowego.

Trzeba tez pamiętać, ze patrząc na cenę w sklepie w USA jest ona BEZ tego podatku, który doliczają przy kasie. Dobrze wiec znaleźć stan gdzie jest on minimalny - Nevada ma przykładowo 6,xx California 9,xx (kwoty po przecinku dokładnie nie pamiętam).

Natomiast w sklepach z elektronika (nawet sieciowych) mozna sie targowac i bez problemy wyrwać obniżkę odpowiadając temu podatkowi. Dodatkowa znizke mozna uzyskac, jezeli produkt byl juz otwierany, takie z reguly od razu sa opisane nizsza cena z odpowiednia karteczka informującą o tym fakcie.

 

Nowości na CD można tam kupić około 13 USD, płyty normalne 10-11 USD zaś przeceny w supermarketach są od 3-5 USD. Podziwiam tupet wytworni płytowych w Polsce narzekających, ze Polacy muzykę masowo kradną.

 

Tak dla scislosci ubrania Levisa, Calvina Kleina czy Tommy Hilfingera to poziom cenowy nieco wyzszy od Reserved w Polsce. I jak tu sie nie .....

barni

 

Tak, oczywiscie masz racje, ze ceny w US sa duzo nizsze. Pamietaj jedynie o tym, ze oni sa ponad 300-milionowym krajem wiec wyobraz sobie jak duzy jest to rynek zbytu. To raz. Po drugie jest to rynek, na ktorym wieksza czesc spoleczenstwa stac na markowe lub w miare jeszcze markowe ciuchy/rzeczy itd. Typowy konsumpcjonizm ze wszystkimi zaletami/wadami. Po trzecie kiedy oni budowali kapitalizm mysmy budowali pomniki, cmentarze, koscioly, przydrozne kapliczki, figurki Matki Boskiej i socjalizm (ktory to jest wciaz najlepszym systemem ale tu sie nie udal). Ale tak czy inaczej Ameryka idzie na dno i jest to coraz bardziej widoczne. Pozdrawiam Cie i pamietaj, ze u nas za 30 lat tez bedzie OK.

Trzeba tez pamietac, ze podatek nie jest zawsze taki sam w danym stanie. Poniewaz podatek od sprzedazy w USA sklada sie z trzech elementow, czyli z: podatek stanowy + podatek gminy + podatek miasta = sales tax. Sa stany, w ktorych podatek moze byc identyczny bez wzgledu na miejsce zamieszkania poniewaz gminy, lub miasta nie narzucaja swojego podatku do podatku stanowego. Przykladowo w Los Angeles podatek wynosi 9.75%, natomiast w San Diego 8.75%, a San Francisco 9.5%

 

Stany bez podatkow to: Alaska, Delaware, Montana, NH, Oregon oraz...wyspy Samoa

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.