Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  56 członków

Radmor Klub
IGNORED

Klub RADMOR


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze raz. Osoby pragnące zrewitalizować lub naprawić swoje Radmory zachęcam do kontaktu z Radmor S.A.:

 

http://www.radmor.com.pl/pol/Dystrybucja-i-serwis/Serwis-audio

http://www.radmor.com.pl/pol/Uslugi/Galwanizernia-Radmor

 

Masz jakieś profity z reklamy? :)

Bezpośredni link do strony Romana: http://www.serwisradmor.pl/

 

Korzystałeś kiedyś z usług Galwanizerni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dopasowanie impedancji ma znaczenie gdy w grę wchodzą zjawiska falowe. Przy wzmacniaczu audio i kolumnach ten problem nie istnieje. Poza tym impedancja kolumn nie jest czystym oporem i może być mocno zależna od częstotliwości.

 

bowers_cm10_pomiary_impedancja.jpg?c109c533f9fd9d39dc685fbe0647a876=06fc0908777bcd297f5915bec7e0aa2b

Edytowane przez melgibson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasowanie impedancji ma znaczenie gdy w grę wchodzą zjawiska falowe. Przy wzmacniaczu audio i kolumnach ten problem nie istnieje. Poza tym impedancja kolumn nie jest czystym oporem i może być mocno zależna od częstotliwości.

 

Zjawiska falowe w torze w.cz. to nieco inna sprawa. Problem niedopasowania impedancji zespołów głośnikowych do wzmacniacza istnieje, podobnie jak dopasowanie impedancji wejścia wzmacniacza do impedancji źródła sygnału. A różnica pomiędzy impedancją i rezystancją jest oczywista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie masz korzyści z namiętnego reklamowania seriwsu R. Bartkowskiego? Potencjalni ludzie zainteresowani, inteligentni poradzą sobie, znajdą i zorientują się, co tam się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co miesiąc kilka-kilkanaście zapytań na PM o serwis Radmor, więc odpowiedziałem zbiorczo. Ten serwis, który podaję znam, inne - nie, co nie oznacza, że nie są dobre. Pewnie są. Ale ich nie znam. I tak dalej, dalej...

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam pytanko gdyż posiadam Radmora 5100. Jest prawie cały rudy no właśnie prawie. Co zrobić aby był cały?Wiem że można dać na słońce ale ile trzeba czekać? a jak by dać pod lampę solarną? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Można też udać sie na daleką Syberię gdzie Rosjanie przeprowadzają od czasu do czasu próby termojądrowe. Wystarczy wybrać dogodne miejsce i solidnie przytroczyć panel przodem do centrum wybuchu ;) Można ewentualnie dogadać się ze stacją orbitalną i poprosić o wyeksponowanie go na zewnątrz modułu tak by słoneczko na niego se troszkę poświeciło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też udać sie na daleką Syberię gdzie Rosjanie przeprowadzają od czasu do czasu próby termojądrowe. Wystarczy wybrać dogodne miejsce i solidnie przytroczyć panel przodem do centrum wybuchu ;) Można ewentualnie dogadać się ze stacją orbitalną i poprosić o wyeksponowanie go na zewnątrz modułu tak by słoneczko na niego se troszkę poświeciło ;)

No w sumie do Rusków nie mam daleko ale tak poważnie czy jest jakiś sposób na te przebarwienia? tak aby był jednolity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie do Rusków nie mam daleko ale tak poważnie czy jest jakiś sposób na te przebarwienia? tak aby był jednolity?

 

Możesz kupić świetlówkę UV i naświetlić płytę czołową. Wypłowieje ona szybko, ale nie masz gwarancji, że równomiernie. Przed naświetlaniem wyczyść ją dokładnie, to zmniejszysz prawdopodobieństwo powstania plam. Jak odpowiednio długo naświetlisz płytę, to będziesz miał taki unikat jak Radmruś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 5 minut od odpalenia ( musi się troszkę rozgrzać ) zniekształcenia w przeciw fazie są nieco większe, szczególnie wokalu.

Po rozgrzaniu spadają do śladowych lub niewychwytywanych dla ucha...

W modelach 5100 należy pamiętać że radio startuje zawsze od zera i za każdym razem kondensatory musza się ładować. Dlatego dobrze jest się postarać o kondensatory elektrolityczne o jak najmniejszym ESR . Np. 4,7uF raczej nie powinien mieć więcej jak 1 ohm. Taki surowy wymóg ja sobie stawiam ale bardziej wiarygodna TABELKA PONIŻEJ

post-39340-0-98736000-1460456797_thumb.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=KswAWwlFJx8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radmorek taki jak ja mam:-) Ale nie technicznie Heh. Jeszcze nie wiem czemu ale ostatnio mi lewy kanał zaczął grać ciszej:-(jak puknę od góry lekko po panelu nad wskaźnikami lewy prawy to gara dobrze. Może ktoś coś podejrzewa?

Czasami miłość to za mało..... Trzeba jeszcze wiedzieć jak to zrobi, a nie każdy potrafi ;D

To może być wiele rzeczy. Zimny lut, zabrudzone przełączniki, luźnie lub zaśniedziałe złącza. A więc tak bezkońca...

Pamiętam jak ze 30 lat temu lampowy chyba Neptun 126 N przestawał działać. Porządne walnięcie z prawej strony pomagało i przez najbliższe półgodziny był obraz. To zazwyczaj wystarczało by obejrzeć dziennik telewizyjny do końca wraz z mapą pogody ;D

Edytowane przez Radmruś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze 5 minut od odpalenia ( musi się troszkę rozgrzać ) zniekształcenia w przeciw fazie są nieco większe, szczególnie wokalu.

Po rozgrzaniu spadają do śladowych lub niewychwytywanych dla ucha...

W modelach 5100 należy pamiętać że radio startuje zawsze od zera i za każdym razem kondensatory musza się ładować. Dlatego dobrze jest się postarać o kondensatory elektrolityczne o jak najmniejszym ESR . Np. 4,7uF raczej nie powinien mieć więcej jak 1 ohm. Taki surowy wymóg ja sobie stawiam ale bardziej wiarygodna TABELKA PONIŻEJ

 

Czy musisz każdy temat o sprzęcie Radmoru zaspamować swoimi historiami i filmami? Większego natręta chyba w sieci nie było. Każdy już słyszał o Twoim unikacie i jego parametrach, którymi przewyższał zarówno pozostałe 5100, jak i japońskie amplitunery z najwyższej półki.

A z tabeli nic nie wynika, bo wyciąłeś kawałek wypowiedzi i nawet nie są opisane wszystkie jednostki, w związku z czym trudno określić jakie zależności przedstawia tabela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy już słyszał o Twoim unikacie

Obywatelu ! W czyim to imieniu przemawiacie ? Wydaje mi się że każdy jest wolny i decyduje co sobie ogląda...

Jeżeli obywatelowi nie podobają się moje filmy, proszę nigdy więcej ich nie oglądać.

Jest tyle milionów innych ciekawszych filmów do obejrzenia ... ;)

post-39340-0-82790200-1460881777_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy jest wolny i decyduje co sobie ogląda...

Jeżeli obywatelowi nie podobają się moje filmy, proszę nigdy więcej ich nie oglądać.

Jest tyle milionów innych ciekawszych filmów do obejrzenia ... ;)

 

Każdy decyduje, ale to nie znaczy, że masz zaśmiecać każdy temat swoimi natrętnymi wypocinami, które są oderwane od rzeczywistości. Załóz oddzielny wątek o swoich unikatach, bo ten temat był ciekawy (jak wiele innych podobnych, na innych forach), dopóki go nie zaspamowałeś. Skończy się pewnie jak w pozostałych tematach o Radmorze, w których uczestniczyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się pytam kto ma na zbyciu Bn-75/3311 ?

rzadko

Na pewnym portalu aukcyjnym sporo tego bywa " alledrogo " .

Nawet z alps -ami, ale bardzo rzadko.

Jeśli mieszkasz sobie w Polsce, z zakupem nie powinno być najmniejszego problemu.

W wyszukiwarce " alledrogo " wpisz np. RADMOR i przeglądnij sobie ....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzadko

Na pewnym portalu aukcyjnym sporo tego bywa " alledrogo " .

Nawet z alps -ami, ale bardzo rzadko.

Jeśli mieszkasz sobie w Polsce, z zakupem nie powinno być najmniejszego problemu.

W wyszukiwarce " alledrogo " wpisz np. RADMOR i przeglądnij sobie ....

Pozdrawiam

Nic właśnie nie ma.Wszystko jest ,ale w archiwum:aldrogo

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ma być płytka od przestrojenia ukf.Ja się na tym nie znam.Mój znajomy powiedział,że mam znależć moduł p_cz.

Edytowane przez smax

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.