Skocz do zawartości
IGNORED

Mono - czy warto stworzyć osobny system?


łasic

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham właśnie Soultrane na japońskim mono wydawnictwie, brzmi fajnie, pytanie ile fajnosci więcej da system mono z prawdziwego zdarzenia. Ile trace obecnie sluchajac mono w systemie stereo? I czy w tym momencie nie był by konieczny krok w stronę vintydz?

 

Zblokuj wkładkę wyprowadzając sygnał mono, jeśli masz monobloki użyj jednego, jeśli nie zblokuj również wzmacniacz wyprowadzając sygnał mono. Jeślio posiadasz monitory dwudrożne użyj jednego. Jeśli posiadasz zestaw głośnikowy z głośnikiem średniotonowym o średnicy min 16 cm użyj takiego.

Ustaw głośnik w pomieszczeniu aby uzyskać maksimum fal odbitych (aby żadna ściana nie była równoległa do osi promieniowania głośnika), po szukaj w pomieszczeniu miejsca w którym dźwięk jest najbardziej wyrównany w paśmie. Posłuchaj kilka dni i sam ocenisz czy warto.

 

Serdeczności.

Włodek.

 

Wiele musi go to kosztować :)

 

Maciuś, zaglądasz więc czasem :-)

 

Serdeczności wszelkie jak zawsze.

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee tam. Zaraz pierdolca. Piter lubi słuchać dobrej muzyki, takiej "prawdziwej" więc ja się nie dziwię :-)

 

W.

 

+ 1000

 

Dziękować.

 

 

Ja po prostu lubię dźwięk z prawdziwych instrumentów, takich z drewna, metalu, skóry, włosia i innych naturalnych materiałów.

 

Pozdro

 

 

Taaa... słuchac to za wiele powiedziane ;) W życiu nie wysłuchałem u niego jednego kawałka od A do Z no chyba, że się uwalił i nie zdążył płyty zmienić :)

Piotrek ma winylowe ADHD :)

 

coś ostatnio mało okazji miałeś. Poczekaj ... za tydzien skoncze JBLe, a i Tandbergi nie od macochy.

Cieszę się że dajesz sygnały życia :).

 

Pozdro

 

Obiecuję poprawę we frekwencji :)

 

Trzymamy za słowo, jeszcze Umkę trzeba zmobilizować.

 

Pozdro

 

 

Wiele musi go to kosztować :)

 

Nooooo ... obiecuję, że się poprawię.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za prywatę. Piotr ujeżdżałeś ostatnio jakiegoś japońca mono, czy miałem jakoweś wizje?

 

W.

 

Tak z pamięci to mam jednego ... Nat King Cole - Love Is The Thing. Nie ujeżdżałem ale wspominałem o nim bo mam go na winylu w mono i stereo, na CD i SACD i na tasmie mono ale niestety 9,5 cm/s. I obiecałem zrobić duże porównanie :).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie barierą są oryginalne płyty! Nie te ,które teraz wznawiają ,obrobione w świecie cyfrowym. Nie mam nić do cyfry ,ale ten trend uważam za patologię i już. Na szczęście nasz kolega Pmcomp ma pierdolca w temacie mono ,więc u niego mogę nasłuchać się do woli materiałów w mono i wydań z epoki. A jest czego .

Jasną rzeczą jest że mówiąc o edycjach mono miałem na myśli tłoczenia z epoki. Nie zawsze pierwsze (choć i to się zdarza) bo te kosztują niekiedy absurdalne pieniądze, ale wczesne wznowienia z lat 60 są również warte grzechu a kosztują już w miarę przyzwoicie ( w zasadzie porównywalnie z nowymi płytami "lepszych" firm )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.