Jump to content
IGNORED

Marantz PM-68 Marantz CD-67SE JBL LX80 coś nie tak z dzwiękiem.


tomiwfs

Recommended Posts

Witam,

jestem nowym użytkownikiem tego serwisu. Będę bardzo wdzięczny za kilka rad i wskazówek dotyczących mojego sprzętu.

Posiadam wzmacniacz Marantz PM-68 oraz odtwarzacz Marantz CD-67SE a także kolumny JBL LX80 , kable Oehlbach. Nie jestem w pełni zadowolony z dźwięku, wydaje mi się iż jest brak dynamiki oraz bas nie jest "pełny" . Dźwięk jest dość szczegółowy. Przepraszam za tak lakoniczny opis ale nie jestem fachowcem w tej dziedzinie. Czytałem iż modyfikacje tego wzmacniacza ( podobno to samo co PM-7000) dają bardzo dobre rezultaty ale nie dowiedziałem się kto mógłby fachowo takich modyfikacji dokonać (i czego konkretnie dotyczą) w moim sprzęcie. Kolumny mają po dwa głośniki nisko tonowe a jednak bas nie jest mocny , w pełni kontrolowany i naprawdę nisko schodzący. Znajomy przyszedł do mnie z jakimś starym Pioneerem i kolumny zagrały basem znacznie lepiej ( niestety reszta znacznie gorzej) .

Bardzo proszę także o opinię na temat odtwarzacza i kolumn.

Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc , wskazówki i informację a także jakie kabelki do tego zestawu będą najlepsze. Z góry bardzo dziękuję .

Link to comment
Share on other sites

trzy rzeczy do sprawdzenia, potestowania.

1. Ustawienie kolumn. Podoginaj, poodsuwaj poprzestawiaj w międzyczasie słuchając.

2. Akustyka pomieszczenia - będzie tego trochę.

3. Kolumny. Jak nie te to inne.

4. Zaszczytne pierwsze miejsce za podium przypada elektronice. Na razie się nią nie przejmuj, masz dostatecznie dobrą żeby się nią nie zastanawiać.

5. Kable, podkładki pod kable, kable zasilające, kolor trawnika i stopień zaawansowania konsumpcji substancji budujących drzewa przez okoliczne korniki.

 

Osobiście życzę ci żeby powodem było ustawienie kolumn, w co wątpię. Pewnie trochę da radę coś dodatkowo wyskrobać w kwestiach dźwiękowych ale tylko trochę. Jeżeli akustyka pomieszczenie to trochę przesrane, i bardzo prawdopodobne. Trzeba się napocić, i mieć wyrozumiałą żonę z tego co forumowicze opisują. Kosztowne i również zależne od żony to wymiana kolumn. W twoim przypadku pomoże zdecydowanie jak na mój gust. Nie pytaj tylko nikogo na co wymienić bo większość forumowiczów żyje zmianami a nie usidleniem zestawu na całe życie. W końcu wymiana kolumn jest łatwiejsza od wymiany żony.

 

Poodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Zamieniłbym PM-68 na zestaw pre+power... Ew. na wzmacniacz z basem i drive (to nie jest domena Marantzów).

 

Pozdr.

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.