Skocz do zawartości
IGNORED

pomoc w wyborze solidnego budżetowego CD


bzx

Rekomendowane odpowiedzi

bzx, 31 Mar 2010, 00:02

 

>no dobra skoro te Denony tak chwalone.. (960 i 980 z pilotami brak na allegro)

>

>- czy DCD-625 jest godny uwagi? 130 PLN

>- mogę powalczyć na allegro o DCD-1015 - licytacja 249 PLN w tym momencie

 

Zostaw te DCD-1015, bo cena pewnie osiagnie ponad 300zl, a za niego to troche za duzo. A DCD-980 czy 960 wysterujesz byle jakim uniwersalnym pilotem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ni elepiej zamiast tych już starych i leciwych CD, w których za moment padnie laser, a ich stan zewnętrzny na pewno opłakany...

kupić DVD Pionka 400 za 200 zł i do tego Lampucerkę, zestaw bardziej przyszłościowy i dźwękowo w podstawowej już konfiguracji lepszy od tych "starych puszek"

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>rafal735r, 31 Mar 2010, 07:59

>Stare, stare. laser do nick to koszt 60zl.

 

A brzmieniowo?

Przez pięć lat na tym forum, jeżeli ktoś szuka budżetowego Cd to poleca mu się stare i tanie Philipsy, Denony, Marantze...

naprawdę uważacie że przez te 5 lat nic się nie zmieniło na rynku i nie ma lepszych rozwiązań od tych 10-cio i więcej już letnich "padaczek"?

 

Czy po prostu nikt nawet nie odsłuchał, nie porównał, a pisze tak, bo inni tak piszą ...

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzx, 30 Mar 2010, 17:46

>kolumienki mam B&W 601 S2 (ale jak pisałem totalne dopasowanie audiofilskie to nie jest dla mnie

>priorytet, może kiedyś jak się dobrze osłucham..)

 

chcesz na już i tanio i ...w zasadzie na co liczysz ?

czekasz na poradę grzebiąc w śmietniku ?

kup cokolwiek a zagra tak jak tego oczekujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to za 200zl moge sprzedaz Technics SL-PD8 ze zmieniarką-szufladą na 5 płyt i wyjściem optycznym. Stan wizualny i techniczny bardzo dobry, pilot. CD byl kupiony w stanach 5 lat temu, mam do niego przejsciowke 110/220V. Ostatnie 3 lata stal nieuzywany w domu u rodzicow - korzystam obecnie z cd komputera. Czyta CD-R - choc przy leciwych, slabo nagranych lub porysowanych moze przyciąć ale przypuszczam, ze przedmuchanie powietrzem i przeczyszczenie soczewki pomoze, oryginalne i nagrywane ale nie porysowane plyty czyta w porzadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-26603-100008307 1270021994_thumb.jpg

post-26603-100008308 1270021994_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dbx

 

ot choćby propozycja tego Akai którego można potem tuningować - to lepsze niż cokolwiek..

i wtedy jestem w stanie dołożyć i wydać więcej na sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj Philipsa, nieprzyzwoicie dobry jak do 150zł. Tymbardziej jeżeli się dopiero wkręcasz. Ja mam swojego 2 Philipsa i jestem bardzo zadowolony. Nie będę Ci opisywał tego wszystkiego co starsi doświadczeniem koledzy, po prostu gra jak trzeba i większość pilotów Philipsa współdziała z CDPhilipsami. Dostępnne lasery (jedna z ważniejszych spraw) i to tego tanie, o ile dobrze wiem to Marantz i chyba Denon korzystają z "wntrzności" Philpa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdz na allegro, znajdz zakladke z odtwarzaczami CD, ustaw cene na max 100zl wpisz w wyszukiwarke "audiofilski" i kupuj...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>PawelMitsu, 31 Mar 2010, 11:18

>Marantz i chyba Denon korzystają z "wntrzności" Philpa.

 

kolejny zagorzały "fan" staroci, który coś, gdzieś usłyszał / przeczytał

 

- starszy Philips i Marantz to praktycznie to samo, poza wersjami SE oraz Ki (takich Philips nie miał w ofercie)

- nowy Marantz i Denon to też "prawie" to samo (obecnie to jedna fabryka)

 

a Philips już nie robi CD.

 

A do autora wątku, kup chłopie sobie nowe DVD Pioneera DV-410 za 200 zł można trafić

kup do tego DAC Lampucerkę mini lub Maxi, wydasz razem 500 zł i nie będziesz miał kłopotu ze starymi badziewiami, padającymi laserami,

poza tym jakością dźwięku przeskoczysz te staruszki już na starcie o dwie klasy, a Lampucerkę można "zlampizować"

Pionieerka zGodmundować :-)

 

nie pakuj się w stare trupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skoro koniecznie chcesz "starucha" poszukaj czegoś co ma wewnątrz TDA-1541, (np kilka starszych modeli SONY)

to można zawsze "grzebnąć" i się odwdzięczy dobrym graniem,

ale taki rozsądny MOD przewyższy kilkakrotnie cenę zakupu takiego CD i zawsze jest ryzyko, że jak już wpakujesz w modyfikację 1kzł to padnie laser.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro jest SONY CDP-XE700 i CDP-XE800. Te CD-ki naprawde zagraja swietnie, zwlaszcza 800-ka. Pozatym tylko seria ES. Niższe to krótko mówiąc krew z uszu. Mozesz tez pomyslec o Harmanach HD710 lub 720.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiej zaczepki, czlowiek szuka cd a ty mu proponujesz kombajn bizon...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie namawiam na sile - ale tak - proponuje bo jest z pierwszej reki, nie rozbierany, w bardzo dobrym stanie, wizualnie jak nowy , pilot prawnie nie uzywany i jesli ktos nie bylby zadowolony z przetwornika CA to ma wyjscie optyczne ktore moze podpiac do DAC i ma wtedy fajny naped. Za ten sprzet cena 200zl (do negocjacji) to nie jest wpuszczanie w kibel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reaper napisał:

"....Na Allegro jest SONY CDP-XE700 i CDP-XE800. Te CD-ki naprawde zagraja swietnie, zwlaszcza 800-ka. Pozatym tylko seria ES. Niższe to krótko mówiąc krew z uszu. Mozesz tez pomyslec o Harmanach HD710 lub 720....."

 

Nie patrzyłem po ile stoją te CD o których piszesz. Ale 700 miałem swego czasu razem z jednym z wyższych modeli Sony CDP-9xx - sorki nie pomnę numerku, ale miał 2 przetworniki BB i był moim zdaniem o klasę lepszy od XE. Moim skromnym zdaniem cała rodzina Sony z literką E to plastikowy koszmar(np. tunery Sony SE, cd-ki XE, wzmacniacze FE - no poza FE-910 - ten nawet nawet, itd.), odwrotność literek ES, które są synonimem jakości.

Także znowu wyłącznie moim zdaniem pomiędzy XE, a ES stoi cała rodzina QS (nie XE z nalepioną karteczką QS, nie bardzo wiem co Sony chciało tą prowizorką osiągnąć) i z 7-9 Modeli zwykłych CDP Sony bez żadnych rozszerzeń.

Natomiast w pełni się z Tobą zgodzę, że XE poniżej 700 to "krew z uszu."

Co do serii ES to sam ostatnie parę tygodni szukałem chcąc dokompletować CD do całej wieży ES i dałem na luz. Kompakty o niskich numerkach 2xx to znaczek ES mają chyba mocno na wyrost ;P albo dla zmylenia przeciwnika. A te z literką X 2xx to już odlot na maksa. Jakiś sabotażysta Sony to zrobił ;P. Chociaż jak trafisz taki koło stówy to można wziąć - choćby z ciekawości i żeby się samemu przekonać.

Wyższe grają super, tylko lipa, prędzej trafisz 3 z pod rząd 6 w lotto, niż trafisz laser do nich.

Dlatego ja sobie odpuściłem CD z rodzinki ES.

 

A i dziekuję za zwrócenie uwagi o możliwości odłączenia wyświetlacza z pilota od CDP-991, miałem go kiedyś pożyczonego do posłuchania i brałem bez pilota, stąd moja niewiedza. Mój błąd - sorry, teraz już będę wiedział.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i wesołych świąt !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz Szreku o jaki sprzet pyta osoba zakladajaca ten watek. Wiec mysle, ze proponujac mu CDP-XE800 to strzał w 10-ke. Pozartym z serii XE i FE nie wszystko jest plastikowe. CDP-XE900 ma front alu. Tak samo wzmaki od TA-FE600 i wyższe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale spojrzałem za ile stoi ta 800.

250 zł + przesyłka. Moim zdaniem zdroworozsądkowe maksimum za ten CD to 120 zł + przesyłka. + 30 zł dopłata za pilota, bo w treści aukcji nie widzę wzmianki o nim.

Sorry za 200 zł to jak ktoś wspomniał wolałbym to wymienione DVD.

A co dopiero 250 zł - i nie jest to chyba moja opinia bo to aukcja kup teraz i stoi.

 

 

(o rany, uświadomiłem sobie, że zaraz się na nas rzucą audiofile i aż się spociłem ze strachu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etemmu

sluchaj mam duzo plyt nie porysowanych a cd nie gra-o kurde

moglbys mi go przedmuchac powietrzem i ta soczewke przeczyscic,

ale to po swietach -gitara,z gory dzieki i wesolych swiat.

Jakby cos tego to dawaj na pw.-ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etemmu, 31 Mar 2010, 13:09

 

 

próbujesz robić z siebie chama? - nikt ci nie uwierzy - dziś prymamaprylis

spadaj z tym kapciem do właściwego wątku co roch sprzedającym założył

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stereoMac, 31 Mar 2010, 11:36

 

>A do autora wątku, kup chłopie sobie nowe DVD Pioneera DV-410 za 200 zł można trafić

>kup do tego DAC Lampucerkę mini lub Maxi, wydasz razem 500 zł

 

Wlasnie, 500zl. A nie 200zl. Czemu czepiasz sie tych starych sprzetow to ja nie wiem. Laser jak napisalem kosztuje 50zl, a mechanika jest 100 razy lepsza od tego twojego DVD Pionera i przezyje jeszcze ciebie. Uzywam kilka miesiesiecy 17-letniego CD i nie mialem z nim zadnego problemu. Plyty wczytuje wszystkie jak leci, czego nie mozna powiedziec o odtwarzaczch DVD, nie wpominajac o szybkosci dzialania obu urzadzen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Autora wątku - naturalnym partnerem do Twojego wzmacniacza jest RCD-971, ale jeżeli chwilowo (czego życzę) :), kieszeń nie pozwala - to Technics SL-PG490, lub Onkyo DX-7211 będą optymalnym wyborem. Praktycznie niezawodne technicznie, pracujące bezgłośnie, czytające chyba wszystkie cdr-y.

A większość proponowanych elementów będzie się w tym momencie różnić jedynie funkcjonalnością (im bardziej karkołomne kombinacje, tym gorszą) - brzmieniowo nie ma o co się kłócić, bo to jeszcze miłe złego początki...:)

Wesołych Świąt:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok spadam stad, forum pelne nadetych burakow (takze wartosciowych i pomocnych ludzi - im dziekuje za posty, duzo sie dowiedzialem) prawdopodobnie leczacych swoje kompleksy pieniedzmi, ktore mozna wydac bog wie na jaki sprzet i leczacymi swoje seksualne zapewne frustracje. Smieje sie, bo sadzac po ilosci bezsensownych postow (non stop na forum) wiekszosc z tych bufonow nie ma kiedy sluchac tej muzyki a co chyba najwazniejsze - z kim. Milej zabawy frajerzy. Jeszcze raz dzieki dla tych ktorzy potrafia sensownie odpowiedziec na pytania "kowalskiego" i wiedza po co wlasciwie sa fora i po jest sprzet audio bez wzgledu na jego cene. Adios.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za rady, odpowiedzi i pw. dowiedziałem się dużo fajnych rzeczy w tym tematy DIY ;)

 

życzę wszystkim tutaj więcej luzu i mniej jadu.

Wesołych i Zielonych Świąt!

bzx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.