Skocz do zawartości
IGNORED

życie po zmartwychwstaniu - Wasze wyobrażenia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

a, 5 Kwi 2010, 20:02

 

Odpowiem Ci:

Ludzie wierzą w różne rzeczy/postaci.

Jedni w Boga, inni w św. krowę. Wolno im. Każdy w co chce, albo w co mu wmówiono, bo się urodził np. w Tybecie.

Znam takich, co wierzą najbardziej w zap... /tu, na ziemi/. /Pracoholicy./

A Bóg to taki szef, tyle, że po II. stronie życia.

 

Przyjdzie, osądzi i będzie co ma być. Tego co będzie to nie jestem pewien ale chyba,w sumie, nic dobrego.

Bo, że wyroki będę kontrowersyjne (ale NIEPODWAŻALNE) to tego się raczej należy spodziewać ( z punktu kumania ludzkiego rozumku.)

Skoro On wszytko wie, ja nie mogę tego swoim ziemskim rozumkiem objąć (choć ponoć jestem stworzony na wzór i podobieństwo /BTW: szkoda(?), żem taki niedoskonały/).

* * *

Chyba wiesz, że Szef ma zawsze rację ?

Proste, prawda ?

* * *

Byleby te "wyroki" były (wydawały się) sprawiedliwe (a nie tylko boskie).

/Wcale na jedno wychodzić nie musi. (Ach te ziemskie doświadczenia chyba mnie wypaczają ;)/

 

Poza tym, ktoś kiedyś powiedział: "nie wierzcie w piekło - Bóg jest zbyt miłosierny".

No nie wiem. Ale to sam sobie rozważ, skoroś jest "na podobieństwo" stworzony ;)

* * *

Poza tym, może zapytaj innego (bardziej uczonego) księdza, bo może trafiłeś na niewłaściwego.

* * *

 

Pewnie, że nie wiadomo. Ale skoro o tym w tym wątku rozmyślasz i nie daje Ci to spokoju, widocznie ten czas jest już relatywnie blisko ("nie znasz dnia ani godziny").

 

A zatem czy masz coś wartościowego do powiedzenia ?

Co chcesz mieć na nagrobku ? (Audiofil, czy tylko "a" i "wysraczy" ? /:)/)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zapytaj Boga, odpowie Ci o ile na to zasługujesz.

 

Co do Twoich pytań, biblia mówi o ludziach, czyżbyś chorych, kalekich i homoseksualnych nie uważał za ludzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Myślę że warto poczytać i zwrócic uwagę na to jak Bóg zapatruje się na wszystkie kwestie,żadnej ściemy,na każde pytanie odpowiedz(prawdziwa,nie owijająca w bawełnę),najważniejsze to zdać sobie sprawę że nie ma innych biblii,wszystkie są takie same,różnią się odrobinę słowem,ale chodzi zawsze o to samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

andrea29, 5 Kwi 2010, 20:31

 

>A zatem czy masz coś wartościowego do powiedzenia ?

>Co chcesz mieć na nagrobku ? (Audiofil, czy tylko "a" i "wysraczy" ? /:)/)

 

a dlaczego miałbym mieć "coś wartościowego" do powiedzenia?

postawiłem proste pytanie: jak wierzący wyobrażają sobie swoje życie po zmartwychwstaniu?

nie prosiłem o pouczenia, wróżby czy oceny mojej osoby (dziękuję jednak!)

 

Kolega xniwax np. zdaje się żywić przekonanie (o ile właściwie zrozumiałem), że zdeformowane, kalekie dzieci, te często oddawane do przytułków przez własnych rodziców, również zmartwychwstaną i będą się radować

hm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a

 

 

Tak,właśnie tak będzie,ci którzy nie poznali i nie mieli okazji poznać prawdy będą mieć tę szansę,zresztą można o tym przeczytać,podałem adres strony gdzie cała zawartość Pisma Świętego można sobie wyczytać drogą elektroniczną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

xniwax, 5 Kwi 2010, 20:58

>a

>Dlaczego mam nie zywic takiego przekonania?

 

ja tak sugerowałem? w życiu! Twoje niezbywalne prawo, oczywiście

 

dla mnie takie wyobrażenie jest nieco..., jak to ująć delikatnie?, pozbawione empatii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie takie wyobrażenie jest nieco..., jak to ująć delikatnie?, pozbawione empatii?

 

Myslę, że to błędne wyobrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem, ze cos nowego i swiezego, a tu serwuje sie znowu odgrzewane kotlety o charakterystycznym fetorku, bo catering pochodzi ze znanej bywalcom AS garkuchni pod wezwaniem "U pana a.".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

areczek, 5 Kwi 2010, 20:36

 

Skoro Bóg stworzył Adama i Ewę to czyż (w domyśle) nie były to istoty doskonałe (jak wszystkie/wszystko inne prze Niego stworzone) ?

 

Czy Bóg mógł w ogóle stworzyć coś nie doskonałego ? Tj. nie do końca po swojej myśli ???

Dał im wolność wyboru, by zobaczyć jak z niej skorzystają (istoty ludzkie, czyli ułomne/niedoskonałe - bo przecież nie równe Bogowi) ?

 

Taki dłuugi na ponad 2000 lat eksperyment (po drodze z wszelkimi dla ludzkich istnień konsekwencjami...).

 

Zatem CZEMU więc Ewa posłuchała diabła (Adam też okazał się mało jakiś taki mało hmmm... "roztropny") ?

* * *

I czemu Bóg ma NADAL ma swego diabła (choć jest Wszechmocny i Wszechmogący) ?

* * * * *

Wszystko zrozumiałeś i wszystko ci tu "gra" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, 5 Kwi 2010, 20:52

 

Ok.

* * *

To co, uważasz, jest sensem Twojego żywota ? Znasz go ? Masz w ogóle taki ?

Czy go szukasz ? (Ja szukam, tj. się zastanawiam: po co ja tu i co na tym świecie robię, jakie mi "przydzielono" zadanie ? Bo chyba, nie głownie po to, bym "chodził do pracy" ;)

Znasz odpowiedź na proste pytanie: "po co żyję" ? Nie chodzi mi o "zadanie" biologiczne do spełnienia :) Dla mnie to nie jest żaden cel istnienia.

Niektórzy umierają i nie zostawiają potomstwa, dlatego myślę, że rozmnażanie się nie może być celem samym w sobie i "wartym" życia w ziemskiej formie jakie znamy. (E, choć znajdę wielu adwersarzy.)

* * *

To co chciałbyś mieć na nagrobku ? (Ja wiem - nie powiem, bo to bez znaczenia dla innych.)

* * *

A ad. tych dzieci:

Zostaw to Bogu. Na pewno się postara coś z tym "tematem" dobrego zrobić.

Przecież to Bóg.

* * *

Mnie męczą tego typu pytania, jak np. to: co z ludźmi z Dachau... ? Wiem, że to "ludzie ludziom zgotowali ten los", ale GDZIE BYŁ WTEDY BÓG i DLACZEGO NIE ZAINTERWENIOWAŁ po swojemu ?

Patrzył na to tylko ???

 

A przecież tyle cudów znamy... (z opowieści).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z innymi żyjątkami,np:Insekty,gady,płazy,tez zmartwychwstaną? Czy bóg jest tylko dla ludzi? jak to jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

When it comes to A Class amplifiers . I am totally biased.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefan5000, 6 Kwi 2010, 00:43

 

>A co z innymi żyjątkami,np:Insekty,gady,płaz y,tez zmartwychwstaną? Czy bóg jest tylko dla ludzi?

>jak to jest?

 

 

Bóg jest tylko dla ludzi, zwierzątka zasypiają i już się nie budzą,

tak jest w religii żydowskiej i tak chrześcijanie to przejęli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto szuka nie błądzi. Od czego są google. :)

Natknąłem się na taką propozycję:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jacek Salij to autor na pewno godny polecenia, sam tej książki nie czytałem ale sądząc po tytule może odpowie ona na niektóre wątpliwości.

W każdym razie na pewno nie ma co zaglądać na stronę Strażnicy. A te "drobne" różnice w przekładzie zrobionym przez Świadków Jehowy to to są po prostu manipulacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrea29 napisał:

>>Mnie męczą tego typu pytania, jak np. to: co z ludźmi z Dachau... ? Wiem, że to "ludzie ludziom zgotowali ten los", ale GDZIE BYŁ WTEDY BÓG i DLACZEGO NIE ZAINTERWENIOWAŁ po swojemu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrea29

 

Bóg stworzył Dwojga ludzi,byli oni doskonali(nie mieli być doskonalszymi od samego Boga),mieli oni zaludnić ziemię.To jeden z potężnych aniołów sprzeniewierzył się Bogu,nie chciał być poddanym jemu.Bóg dał wolną wolę również Adamowi i Ewie(dał wyraz swojemu zaufaniu oraz tym samym pokazał iż nie ma zamiaru kierować ludzmi),jednak przestrzegł przed jednym-to był tylko jeden warunek.

 

Omawiany potężny anioł nie był nigdy wcześniej szatanem ani diabłem,stał się nim gdy namówił Ewę do zerwania jabłka i zjedzenia jego,powiedział że Bóg oszukuje ich-wtedy stał się kłamcą oszczercą-diabeł,przeciwnik-szatan.Bóg nie mógł zgładzić szatana bo tym samym by wskazał iż jest nie miłosierny i załatwia sprawę jak morderca.

 

Nie można mówic o pewnego rodzaju próbie dokonywanej przez Jehowę na ludziach,dlatego iż Bóg nie doświadcza ludzi,nie skazuje ich na cierpienie,potępienie itd.To dzięki Adamowi i Ewie jesteśmy doświadczani,stalismy się śmiertelni,niedoskonali jako ludzie(nie jak Bóg jest doskonalszy),.chorujemy,starzejemy się.

 

Należy najpierw zrozumieć że Bóg kieruje się logiką,ustalonym prawem(to prawo jest bezsprzecznie i niepodważalne),jeśli się nie zgadzasz z tym że jest na odwrót to znaczy że podważasz Boga,nie ufasz jemu itd..To tak jak byśmy podważali że Bóg cokolwiek na ziemi stworzył zle,niestety we wszystkim co on robi bez doszukiwania się dostrzec można przemyślany projekt i porządek.

 

Jeżeli nie rozumiemy dlaczego tak postępuje Bóg nie jest to niczym złym,Bogu można bezkrytycznie zaufać,powstanie pytanie dlaczego-bo Bóg jest naszym ojcem i tak jak każdy rodzic nie chce zle dla swoich dzieci!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotor, 6 Kwi 2010, 11:03

 

>Andrea29 napisał:

> >>Mnie męczą tego typu pytania, jak np. to: co z ludźmi z Dachau... ? Wiem, że to "ludzie ludziom

>zgotowali ten los", ale GDZIE BYŁ WTEDY BÓG i DLACZEGO NIE ZAINTERWENIOWAŁ po swojemu ?

>To jest temat na grubsze rozprawy ale ja bym powiedział krótko (co oczywiście nie wyczerpuje

>tematu): Bóg tak bardzo szanuje wolność każdego człowieka że nawet tym hitlerowcom ich wolności nie

>odebrał. Widocznie w oczach Boga wolność jest dla człowieka cenniejsza niż brak cierpienia.

 

 

Skoro nie wiecie jak naprawdę myśli Bóg to przynajmniej nie dawajcie fałszywego świadectwa Bogu!

To faktycznie jest straszne że ludzie ludziom ''gotowali''takie losy!,ale nie należy tym samym Boga stawiać w świetle złym,on wskrzesi ludzi uciskanych,najbardziej cierpiących z rąk oprawców.Wydaje mi się że ludzie ci nie będą pamiętać tego co im czyniono,nie będą rozpamiętywać,Bóg myślę wynagrodzi im cierpienie(które i tak nie z jego woli zadawane było).

 

Dlatego poznanie prawdy jest tak istotne i przydatne,bo kiedy można wydawać świadectwo o kimkolwiek?,wtedy gdy znamy prawdę o tej osobie.Tylko wtedy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotor, 6 Kwi 2010, 10:31

 

>Kto szuka nie błądzi. Od czego są google. :)

>Natknąłem się na taką propozycję:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>Jacek Salij to autor na pewno godny polecenia, sam tej książki nie czytałem ale sądząc po tytule

>może odpowie ona na niektóre wątpliwości.

>W każdym razie na pewno nie ma co zaglądać na stronę Strażnicy. A te "drobne" różnice w przekładzie

>zrobionym przez Świadków Jehowy to to są po prostu manipulacje.

 

 

Wskaż proszę gdzie świadkowie Boga manipulują.Proszę dać jawne i ewidentne porównania.

Wskazać co złego świadkowie Boga przekazują,czy jest to nie zgodne z logiką,bardzo proszę to uczynić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrea29

 

Na tym polegała doskonałość wolnej woli,którą dał Bóg ludziom.Mogli wybrać,bez jakiejkolwiek ingerencji innych osób.Zostali pouczeni i doskonale zdawali sobie sprawę z tego!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Aby nie było że znów zmieniona Biblia przez świadków Boga.Sprawdzić,następnie dawać świadectwo świadkom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Areczek, chodziło mi o podkreślenie wartości wolności człowieka, która jest ważniejsza niż szczęście w życiu doczesnym, bo ono mija dosyć szybko.

 

Przykład manipulacji w przekładzie Nowego Świata: Ewangelia wg św. Jana, początek, Bóg pisany z małej litery, sugerowanie, że Jezus nie jest od początku Bogiem, tylko... właśnie, konia z rzędem temu kto wyjaśni o co Świadkom tu chodzi. Manipulacja polega na niewłaściwym tłumaczeniu z języka greckiego. Takich przykładów jest więcej.

 

Inne kwiatki Świadków Jehowy:

Pan Jezus opowiada przypowieść o biedaku Łazarzu i bogaczu (Łk 16,19-31). Po śmierci spotkał obu taki los na jaki sobie zapracowali.

"marł także bogacz i został pogrzebany. Gdy w Otchłani, pogrążony w mękach, podniósł oczy, ujrzał z daleka Abrahama i Łazarza na jego łonie. I zawołał: Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu."

Widać wyraźnie, że bogacz po śmierci coś jeszcze myśli czuje a nawet rozmawia w Abrahamem.

Ciekawe, bo ŚJ twierdzą że człowiek z chwilą śmierci przestaje istnieć a więc nie ma duszy nieśmiertelnej. Zatem dlaczego Pan Jezus opowiada o nieśmiertelnej duszy Łazarza, bogacza jak również Abrahama???

Świadkowie Jehowy mają na to wyjaśnienie, ale jest ono tak pokrętne i nielogiczne, jak to tylko możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotor

 

Niestety mylisz się,Jezus nie był nigdy Bogiem-to doktryna kościelna zrobiła z Jezusa jednoznacznie Bogiem.Jezus to syn Boży i tyle.

 

Przekład ŚJ odkrywa to że między innymi Bóg ma imię,sam Bóg wiele razy wspomina o tym w biblii.W innych przekładach usunięto imię JHWH,Jehowa lub Jahwe!

Od czasów Jezusa,nikt nie ma możliwości rozmowy z nim,gdy Jezus uczył na ziemi działo się wiele rzeczy,których od dawna nie mają miejsca.Zorientuj się dokładnie jaki cel był rozmowy Jezusa z Łazarzem,ja nie powiem na ten temat niczego bo zwyczajnie nie przeczytałem na ten temat na razie nic.

 

Ale nie można tak pretensjonalnie stwierdzić że świadkowie kłamią ponieważ Jezus rozmawiał z umarłym Łazarzem,biblia na pewno wyjaśnia dlaczego doszło do takiego faktu.Tak jak wspomniałem wyżej-nieznajomość wszystkich faktów(które sa od początku do końca logiczne i strasznie spójne)powoduje wydawania takiego a nie innego świadectwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko.

 

Bóg określił bardzo jasno kim jest,żadna istota,ani Jezus ani inni potężni aniołowie nie są w żaden sposób Bogiem.Bóg obdarzył ich mocą.Nie znaczy to że są oni Bogiem,w takim układzie byłoby Bogów kilku co jest sprzeczne z tym co Jehowa mówi że tylko on sam jest Bogiem.

Poza tym gdy Jezus umarł na palu i gdyby był jednoznacznie Bogiem,to nie mógł by sam siebie wskrzesić bo umarł.Oczywiste jest że Bóg wskrzesił Jezusa,nikt inny.

 

Pismo Święte mówi też o tym jak świadkowie będą napiętnowani,wyśmiewani,ich wędrówki i nawiedzenia w domach bliznich będą odrzucane,szydzenie z Boga ma miejsce właśnie w domach,gdzie odrzuca się wizyty Świadków!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że Ci, którzy oczekują zmartwychwstania i życia wiecznego bardzo, ale to bardzo się rozczarują :)

A właściwie się nie rozczarują bo się nie dowiedzą. Umrzemy wszyscy i część z nas zgnije, część spłonie. Może niektórych zabalsamują, a może niektórzy zostaną zmumifikowani przez gorąc i suche powietrze.

Nie ma co się łudzić i tracić czasu na próżne modły. Ale oczywiście każdy robi co chce ze swoim czasem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

to trochę zniechęcające - kiedykolwiek postawię osobom "wierzącym" konkretne pytanie, nie otrzymuję konkretnej odpowiedzi

dobrze, jeśli kończy się na wykrętach i próbach zmiany tematu, nierzadko mam okazję dowiedzieć się czegoś złego o sobie :-)

czy naprawdę nikt z licznych wyznawców idei cielesnego zmartwychwstania nie ma wyobrażeń z tym związanych? czeka nie wiadomo na co i wierzy w nie wiadomo co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bady

 

Na wiarę się nie patrzy, albo się wierzy albo wątpi albo nie wierzy w ogóle.

Chociaz nie to ostatnie, bo kazdy w coś wierzy.

 

Poza tym nie wiele tym wpisem powiedziałes bezwzgledu na to jaką wiare kto wyznaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.