Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

znajomy, ktory ma starego EC, dawniej mieszkajacy, obecnie bywajacy czesto w Norwegii, wspominal ostatnio, ze wizualnie jakosc Abrahamsenow w stosunku do ECompanietow pozostawia wiele do zyczenia.

stare EC jest ok - ale glownie koncowki - pre maja nagminny problem z potkami - zreszta abrahamsen na swojej stronie "apgrejduje" wszystkie pre - wymienia tam jakies diody i naprawia potki

mnie osobiscie podoba sie dizajn abrahamsenow i to ze front jst ze szkla a nie z akrylu. poza tym jest bardziej ludzki wymiar - 17" a nie 19"

abrahamsen strzelil tez pare baboli ale glownie drobiazgow - dzwiekowo raczej sa to ok produkty.

 

mogę jedynie podpowiedzieć, że w ECI-5 pre było na tyle słabe, że wykorzystywanie tego urządzenia jako preamp mijało się z celem

 

no wlasnie - stare EC (te wezsze) maja dobre pre i ludziska tluka sie o nie na e-bayach do nieprzytomnosci. nawet w skandynawii nie wisza one na gieldach za dlugo

nie mowiac o mozliwosci zdobycia starego - waskiego pre w dobrym stanie. mimo ze nie posiada pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

<p>Witam.

 

Wkrótce dopiszę się z moim nowym systemem EC.

 

1. EMC 1UP + Spider

2. EC 4.8

3. AW 180

4. Pilot ETC-3

Kolumny zostają z poprzedniego systemu - Dynaudio 25SE

 

Pytanie, jak długo wygrzewały się Wasze nowe klocki EC?

Edytowane przez niedźwiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla urządzeń EC wystarczy 150 godzin ale powinny grać przyzwoicie już po wyjęciu z pudełka i wpięciu do systemu.

Moje gratulacje za AW 180 i EMC 1 UP ze spiderem.Uważaj z EMC 1 podczas instalacji - prześledż dokładnie instrukcje i uwolnij śruby blokujące zawieszenie napędu. Jeśli idzie o pre to wyżej cenię 4.7.Moim zdaniem 4.8 gra za bardzo na boki hiperstereofonią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla urządzeń EC wystarczy 150 godzin ale powinny grać przyzwoicie już po wyjęciu z pudełka i wpięciu do systemu.

Moje gratulacje za AW 180 i EMC 1 UP ze spiderem.Uważaj z EMC 1 podczas instalacji - prześledż dokładnie instrukcje i uwolnij śruby blokujące zawieszenie napędu. Jeśli idzie o pre to wyżej cenię 4.7.Moim zdaniem 4.8 gra za bardzo na boki hiperstereofonią.

Miałem obydwa i mam zupełnie odwrotne zdanie.Między nimi to duża różnica i większe możliwości brzmieniowe 4.8 zdecydowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan,

 

z jakim rodzajem muzyki zmagały się te przedwzmacniacze?

Ja specjanie nie cenie sobie nautralności i nazbyt wielką analityczność, musi być poprostu muzykalnie.

Gram teraz na Makach a to zupełnie inna szkoła dźwięku.

Klasyka , jazz ,wokal i muzyka orientalna.Muzykalnie było, na 5+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe a z jaką końcówką?Ja odsłuchiwałem z EC AW 400 i AW 600 nic nie rzucało a różnica między 4.8 a 4.7....przepaść.W porównaniu z ARC ref3(jaki miałem wtedy)też na korzyść 4.8 po odsłuchach ref3 powędrował do ludzi.

 

Synergia w EC to tylko razem....firmowo.Jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe a z jaką końcówką?Ja odsłuchiwałem z EC AW 400 i AW 600 nic nie rzucało a różnica między 4.8 a 4.7....przepaść.W porównaniu z ARC ref3(jaki miałem wtedy)też na korzyść 4.8 po odsłuchach ref3 powędrował do ludzi.

 

Synergia w EC to tylko razem....firmowo.Jest różnica.

Chyba sprawdzę jeszcze raz z AW 400 [ wtedy to była końcówka której nazwy nie pamętam ] i na spokojnie dokonam wyboru.To bardzo ciekawe co piszesz o AR Ref.3 że poszedł do nowego klienta vs EC 4.8.

Czy jest jakaś różnica w dżwięku i jego charakterze [ po za mocą oczywiście] pomędzy AW 400 a AW 600 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem u siebie EC4,7 zestawionego zarówno z AW250dmb-r jak i obecnymi AW180

grało faktycznie fajnie... dźwięk był bardzo nasycony, wciągający, wszechobecny... namacalnie prawdziwy bym rzekł

 

to co mnie doprowadzało do furii i w końcu do decyzji o rozdzieleniu firmowego zestawu to kontrola głośności

nie będąc wcale bardzo złośliwym powiedziałbym, że głośność regulowało się tam zero-jedynkowo: albo cisza, albo głośno

no może czasem udało się znaleźć coś pośrodku...po paru próbach z "volume up" i "volume down"

troszkę oczywiście przesadzam ale ustawianie głośności w EC 4.7 chyba każdego w końcu doprowadzi do poirytowania

z tego co wiem, na forach norweskich temat potencjometru (dodatkowo psującego się) w EC4,7, oraz starszych modelach, jest wałkowany niejednokrotnie

upgrade tego urządzenia obejmuje w pierwszej kolejności właśnie zmniejszenie gainu, dzięki czemu obszar użytkowy potencjometru przenosi się ciut wyżej

 

teraz gram na EC 4 1/2 i oczywiście problem jest ten sam ale to tylko małżeństwo na chwilę

po rozbiciu zestawu firmowego szukam dobrego pre, które wstrzeli się w mój zestaw i mam nadzieję że takie niedługo u mnie zagości

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszek, muszę Cię sprostować : drobna a może istotna różnica ?

 

moc moca ale jak to sie ma do charakteru - sygnatury?

nie wiem - pewnie jest to bardziej niz tylko istotna roznica...

 

tak czy inaczej nemo uzywane sa czesto na rynku wtornym i raczej wisza dlugo. AW180 schodza momentalnie - zreszta tak samo jak AW250. AW600 natomiast nie ma jak na lekarstwo. na bank ma to powiazanie z iloscia sprzedanych nowych egemplarzy nie mniej jednak o czyms to swiadczy.

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew 47, podaj proszę różnice w dżwięku i charakterze momiędzy AW 400 i AW 600.Pozdrawiam.

Nie ma różnicy a przynajmniej ja jej nie słyszałem.Moc jest tylko większa i wydajność prądowa.Między AW180 a AW400 jest różnica ale minimalna w każdym aspekcie brzmienia i może ona wynikać również z mocy i wydajności prądowej a co za tym idzie,ważne jest z jakimi kolumnami będziemy te końcówki porównywać.Co do AW250 to jest najgorsza i muląca końcówka mocy jaką słyszałem z tej firmy.Dla mnie tragedia.wracając do pre to powiem tak:Próbowałem różnych od ARC po lampowe i najlepiej grało z EC4.8 i basta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modrzew47

 

ja miałem styczność jedynie z AW250DMB-R i wg mnie jest ona mniej muląca niż AW180

poważnie!

 

nie zmienia to faktu, że AW250R jest najgorzej postrzeganą końcówką w historii modelu "250" i Twoje spostrzeżenie może być jak najbardziej właściwe

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy a przynajmniej ja jej nie słyszałem.Moc jest tylko większa i wydajność prądowa.Między AW180 a AW400 jest różnica ale minimalna w każdym aspekcie brzmienia i może ona wynikać również z mocy i wydajności prądowej a co za tym idzie,ważne jest z jakimi kolumnami będziemy te końcówki porównywać.Co do AW250 to jest najgorsza i muląca końcówka mocy jaką słyszałem z tej firmy.Dla mnie tragedia.wracając do pre to powiem tak:Próbowałem różnych od ARC po lampowe i najlepiej grało z EC4.8 i basta.

Modrzew 47 , dziękuję za opinie o róznicach a właściwie żadnych poza mocą AW 400 vs AW 600.

Jak długo bawiłeś się AW 600 ? Czy porównywałeś Nada i Nemo z pomocą pre 4.8 i AR Ref 3 ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.