Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

EMC-1 nie słyszałem. Żebyśmy się zrozumieli. Jeśli miałbym kupić nowy ECC-1 za te 9800 PLN, to nie kupiłbym go za tyle. Za ok 10k PLN moża kupić już świetny używany CD jeszcze wyższej klasy, w tym jeszcze wyższy model EC kosztujący nowy ok 19 k PLN bodajże. Jeśli masz natomiast okazję i możesz kupić ECC-1 w idelanym stanie do max 6000 PLN, to warto rozważyć tę opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że miałem u siebie DAC ECD1 i nijak sie ma do CDka EMC1 którego używam od ładnych paru lat.

To nie ta klasa nawet jeśli go podepniemy dobrą cyfrówką do dobrego transportu i zastosujemy dobrą siecówkę.

Polecam EMC1 i EMC1UP a ECC1 jest sporo słabszy choc nie powiem że zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie kupilbym zadnego cdeka za 10k

no chyba ze mialbym zlota rybke

 

EC4,7 pre jest slabe i ma pochrzaniony potek - jak ktos lubi sie meczyc to prosze sie meczyc

naped w EMC jest spoko ale bez przesady - za uzywke trzeba dac okolo 5k za ta cene mozna kupic z 10 dobrych napedow.

moim zdaniem jedyne co electrocompaniet robilo dobrego to koncowki - AW250R i AW180. o wyzszych nie pisze bo to juz inny poziom cenowy. z reszta wszystkie sa super - stare tez a reszta sprzetu po prostu ladnie wyglada i pasuje do siebie. moja zona byla zrozpaczona jak pozbywalem sie EC. nowych nie slyszalem ale to nie jest juz Electrocompaniet. inni dizajnerzy i projekanci. electrocompaniet nazywa sie teraz abrahamsen i tyle. holding robi jakies nowy klocki za horrendalne pieniadze i sa ludzie ktorzy sie nimi podniecaja ale za ta kaske mozna trafic duzo lepsze klocki.

masz 8k? ok

za naped - na przykald tego pionka o ktorym piszesz trafisz za powiedzmy 500pln w stanie igla z piotem. z reszta te napedy wystepujace w tych pionkach mozna juz trafic juz za mniejsza kaske.

a za dobrego dacka jak dasz 3-4 k i to juz bedzie na prawde wysoka polka - wybor jest szeroki.

pozostala kaske mozesz dodac do innych klockow albo najzwyczajniej przebalowac

no chyba ze chcesz koniecznie EC - jeden moj znajomek sprzedawal komplet 4.7, AW250R i EMC-1. klienta nie obchodzilo ze sprzet jest nie sprawny - mial wygladac i kluc w oczy. kto co lubi...

 

Tak się składa że miałem u siebie DAC ECD1 i nijak sie ma do CDka EMC1 którego używam od ładnych paru lat.

 

ja zauwazylem minimalna roznice in plus na korzysc dacka

tez mialem wersje UP ale bez spidera. podpinalem wyjscie cyfrowe z EMC1 do ECD1 - zeby uslyszec roznice na prawde bylo trzeba sie skupic

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zaczęło dziać.... i o to chodzi !!!! Byleby konstruktywnie do końca.....

Reasumując:

- raczej szukać używki EMC-1 ( strasznie ciężko coś znaleźć)

- ECC-1 odpada nowy za drogi (ew. dobra używka)

- w roli transportu CD Pionnera wysokie modele PD-9300 9700 jeśli niższe to jakie. Chodzi o konkretny roszaj transportu czy konkretne modele ?

- no i wisienka na torcie DAC. Jaki ? czy można ożenić transport Pioneer'a z każdym DAC ? Czy jestem w obrębie tej kaski znaleźć jakiś naprawdę fajny. Proszę o jakieś przykłady.

No i dziękuję wszystkim za poświęcony czas w uświadamianiu gościa który nie ma bladego o tym pojęcia.

 

A pro po EC 4.7

EC4,7 pre jest slabe i ma pochrzaniony potek - jak ktos lubi sie meczyc to prosze sie meczyc

przecież w swoim opisie chwalisz ten pre ? No ale jak wszyscy wiemy gusta (a raczej wymagania wzrastają) w miarę osłuchania sprzętu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwalisz ten pre ?

jest najlepsze z Ec ktore mialem u siebie ale generalnie polecam lampowe pre - chinczyki nie sa drogie

polecam jako napedy wszystkie pionki z odwrocona plyta - takie byly tez montowane w klockach za gruba kase np w wadii - poczytaj watki discomaniaca - ten przeryl temat doglebnie

dac to dac i tak dlugo jak ma normalny opor na wyjsciu to jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

electrocompaniet robilo dobrego to koncowki - AW250R i AW180.

 

Nie wiem, czy można te konstrukcje można postawić koło siebie.....ja bym nie kupił 250-ki, a 180 b. chętnie, ale w dobrej cenie

Też wolałbym używkę EMC 1 niż ECC, można czasem trafić..

A z DAC-ów polecam Thetę od ProPrime II w górę, ceny śmieszne, a jakość niezła..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC4,7 pre jest slabe i ma pochrzaniony potek - jak ktos lubi sie meczyc to prosze sie meczyc

Nie musisz się wcale męczyć z żadnym 'potkiem' . Wystarczy że obniżysz o kilka decybeli czułość db w monoblokach

i wszystko pracuje perfekcyjnie i z dobrą synchronizacją. Pre 4.7 jest bardzo dobry biorąc pod uwagę cenę zakupu a muzykalnością goni konkurencję że aż tylko się kurzy.

 

250 jest gorsza sonicznie od monobloków 180 i tutaj kwestia gustu nie ma nic do rzeczy.

Końcówkę stereofoniczną TRZEBA omijać.Polecam AW 180, AW 400, AW 600.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pojawił się jakiś konkret jeśli chodzi o DAC !

dac to dac i tak dlugo jak ma normalny opor na wyjsciu to jest ok

przecież są urządzenia które kosztują 800 zł i 50 000 zł za DAC'a (co mówiąć szczerze mnie troche przerażą) biorąc pod uwagę co jest w środku, ale to nie pierwszy taki przypadek w audio. Proszę jeszcze o jakieś typy. Wsumie nikt z Was nie sugeruje kompletu transport/DAC z jednej firmy (Np. NAIM lub cokolwiek innego) czyżby komplety nie były tego warte ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że obniżysz o kilka decybeli czułość db w monoblokach

zalezy do czego to podlaczysz - jak do AW180 to nie bardzo masz jak obnizac gain z reszta nieczesto sie przytrafiaja takowe klocki

250 jest gorsza sonicznie od monobloków 180 i tutaj kwestia gustu nie ma nic do rzeczy

zakladam ze miales obie na raz i sluchas obu na tym samym sprzecie

Pre 4.7 jest bardzo dobry biorąc pod uwagę cenę zakupu a muzykalnością goni konkurencję że aż tylko się kurzy

no to polsuchaj sobie chinskich lampowych pre - cena zakupu uzywki z rozwalonym potkiem to koszt okolo 3k za 1000baksow masz juz nowe chinczyki...

 

Już pojawił się jakiś konkret jeśli chodzi o DAC !

przecież są urządzenia które kosztują 800 zł i 50 000 zł za DAC'a (co mówiąć szczerze mnie troche przerażą) biorąc pod uwagę co jest w środku, ale to nie pierwszy taki przypadek w audio. Proszę jeszcze o jakieś typy. Wsumie nikt z Was nie sugeruje kompletu transport/DAC z jednej firmy (Np. NAIM lub cokolwiek innego) czyżby komplety nie były tego warte ?

a po co? zeby ladnie wygladalo na poleczce?

kup sobie jakieiegos dacka ktory jest latwozbywalny . a potem mozesz kombinowac do woli - zamienac pozyczac i kombinowac...

 

natomiast pojawiaja sie powoli dac z transportem - nie napedem i to jest chyba cos w co warto inwestowac - problem w tym ze to nowosc i kosztuje za duzo a na rynku wtornym sucho

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy do czego to podlaczysz - jak do AW180 to nie bardzo masz jak obnizac gain z reszta nieczesto sie przytrafiaja

W moich monoblokach jest regulacja poziomu db.

 

250 jest gorsza sonicznie od monobloków 180 i tutaj kwestia gustu nie ma nic do rzeczy

Słuchałem jednego zestawu po drugim.250 odpadła po 10 minutach odsłuchu.

 

no to polsuchaj sobie chinskich lampowych pre - cena zakupu uzywki z rozwalonym potkiem to koszt okolo 3k za 1000baksow masz juz nowe chinczyki...

 

Mateuszek, bez urazy ale jeśli chińskie to tylko jedzenie w knajpie - co najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam EMC1 i EMC1UP a ECC1 jest sporo słabszy choc nie powiem że zły.

Też wolałbym używkę EMC 1 niż ECC, można czasem trafić..

 

Panowie, każdy by pewnie wolał EMC-1 ponad ECC-1. Porównywanie ECC-1 z EMC-1 to trochę jak porównywanie np. MA6300 z MA7000, klasy C do klasy S, serii 1 do serii 5 itd. To zupełnie inne konstrukcje, choć w dużej mierze duch ten sam (duch EC). Wszystko ostatecznie i tak zależy od zasobności portfela. Za 10k PLN i jeśli się trafi,to nic tylko brać w idealnym stanie EMC-1. Ja póki co skończyłem na szukaniu źródła, ale EMC-1 też brałem pod rozwagę. Jeśli ktoś jednak ma te ok 5k PLN, to ECC-1 będzie udanym wyborem, pod warunkiem, że naturalnie odpowiada komuś sposób prezentacji ECC-1 i EC w ogóle.

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie jakieiegos dacka ktory jest latwozbywalny . a potem mozesz kombinowac do woli - zamienac pozyczac i kombinowac...

właśnie chce tego uniknąć Parę lat temu miałem na to czas obecnie parę lat "straciłem" na budowę domu. Kosztowało mnie to wiele czasu i wyrzeczeń i oczywiście kasy. Teraz zaczynam powoli wychodzić na prostą z czasem , pieniędzmi (choć mam kredyt w banku). I chce kupić sobie zestaw który da mi trochę odprężenia i radości z muzyki. Parę lat miałem ECI-1+Meridian 506.20 i naprawdę dawało mi to dużo radości. Ale ECI-1 padł ( nie do naprawienia) I na Meridiana przyszła pora. Generalnie podoba mi się to jak gra EC. Chce kupić AW-250 używkę może się uda. Pewnie zaraz powiecie że ten piec jest do bani...Być może. Ale ufam że wskakując na wyższy model będę miał "ducha' EC tylko jeszcze na wyższym poziomie. Czytam ostanio różne fora. Jakże wielu pisze że średnie Accu czy Maki to fajans Krell to już w ogóle syf. A jeszcze parę lat temu (przepraszam za kolokwializm) srali w gacie jak zobaczyli klocki na Audio Show, bo w domu najtańszy anglik Cambridge, Naim ( z całym szacunkiem do tych firm).Więc dalej liczę na Wasze wskazówki.Co z tym nieszczęsnym cd lub transport DAC. I Panowie trzymajmy fason do końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoller, jesli 250 jest już wybrana to za bardzo nie można Ci pomóc i ta koncówka przypomina w charakterze grania EC1

którą miałeś - jak dla mnie za mało rozdzielcza.Dac ECD1 jest bardzo dobrym muzykalnym urządzeniem i minimalnie

lepszym od tego który jest w cd playerze. To wystarczy aby podjąć decyzje,słuchaj i jeszcze raz słuchaj przed zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Magnepan. Piszesz że DAC ECD-1 jest lepszy od tego CD playerze którego? ECC-1 czy EMC-1. Czy do DAC'a EC wystarczy wówczas poszukać jakiegoś trnasportu np. Pioneer'a ? Bo przecież EC niema transportu.

 

Dla mnie trochę dziwne żę EC wypuszcza DAC bez transportu

Edytowane przez zoller12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Magnepan. Piszesz że DAC ECD-1 jest lepszy od tego CD playerze którego? ECC-1 czy EMC-1. Czy do DAC'a EC wystarczy wówczas poszukać jakiegoś trnasportu np. Pioneer'a ? Bo przecież EC niema transportu.

 

Dla mnie trochę dziwne żę EC wypuszcza DAC bez transportu

Dac ECD 1 to bardzo dobre urządzenie i w tej cenie godne zainteresowania. Ja na Twoim miejscu zainteresował bym się

EMC 1 UP którego miałem przez jakiś czas.Gra bardzo dynamicznym i muzykalnym dżwiękiem i w cenie 8 - 9 tys. zł

za używany w dobrym stanie ciężko będzie znależć coś lepszego.Ale próbuj i słuchaj czy to jest dżwięk o który Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Towarzystwo grilluje. Znalazłem przetwornik:

Trafiłeś!

mogę polecić dwa komplety Parasound CBD 2000 plus Dac 1600 lub 2000 (lepiej)

jeszcze lepiej Theta Data Basic I lub II (lepiej) plus DAC Pro Prime II lub Gen III, V (i to jest najlepsze, i w granicach 6 tyś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Jeszcze jakieś propozycje DACów ? Czy DAC za powiedmy 5kzł-6kzl przebiję odtwarzacz cd za powiedzmy 10kzł?

 

REGA DAC + vdh the first coxial digital + blu-ray sony

 

spokojnie zmiotła Meridiana 507/24 w każdym aspekcie brzmienia ( wszystko jest bliższe naturze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszek, bez urazy ale jeśli chińskie to tylko jedzenie w knajpie - co najwyżej.

 

obywatel pozwoli ze mam inne zdanie oparte na organoleptycznych obserwacjach

istnieje co najmniej kilka chinskich marek ktore sa dobre i bardzo dobre a po lekkim tuningu wysmienite i doskonale. o sprzecie "markowym" produkowanym w ChRL nie wspomne.

 

tak wiec sugerowalbym zainteresowanemu sprawdzenie paru takowych cudakow bo efekt moze byc zaskakujacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec sugerowalbym zainteresowanemu sprawdzenie paru takowych cudakow bo efekt moze byc zaskakujacy

Obywatelu, jak pan chcesz to próbuj pan wszystkiego co Made in China, elektronikę właczając ale mnie nie zachęcaj.

Preferuję inną technologię i bardziej sprawdzoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.