Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Magnepan dzwoniłem parę razy,wysyłałem maila z prośbą że jak coś będą mieli z używek niech dadzą znać. I cisza.Myśle że jak coś mają fajnego to rozprowadzają wśród "swoich" albo ebay. Ale oczywiśćie to tylko moja opinia.

Widać musiało się tak stać...Teraz słucham sobie VK-30/VK-500 i............. jest bardzo dobrze. Ale będzie lepiej muszę zmienić sieciówki i XLR. i dokonać jeszcze adaptacji akustycznej pomieszczenia bona razie jest jak w katakumbach :-)

pozdrawiam

 

oczywiście "bo na "razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masza a ja własnie będę potrzebował Amperexy Buggle Boy Long Gitter z lat 50 do mojego daczka tylko nie pamiętam

symbolu dokładnie 12AX7.Czy polecisz kogoś godnego i zaufanego w PL lub po za ?Czy Twoim zdaniem Siemensy będą też dobre ?, słyszałem że tak.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz lampy w VK30?

Jeśli Sovteki to wymień na Siemensy. Broń Boże Amperexy jak się poleca na amerykańskich forach.

Siemensy wywindują brzmienie tego preampa sporo wyżej.

Miałem svetlana 6922 ale już były na wykończeniu. teraz wsadziłem tesle bo takie miałem

Edytowane przez zoller12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan dzwoniłem parę razy,wysyłałem maila z prośbą że jak coś będą mieli z używek niech dadzą znać. I cisza.Myśle że jak coś mają fajnego to rozprowadzają wśród "swoich" albo ebay. Ale oczywiśćie to tylko moja opinia.

Widać musiało się tak stać...Teraz słucham sobie VK-30/VK-500 i............. jest bardzo dobrze. Ale będzie lepiej muszę zmienić sieciówki i XLR. i dokonać jeszcze adaptacji akustycznej pomieszczenia bona razie jest jak w katakumbach :-)

pozdrawiam

 

oczywiście "bo na "razie

Miałeś po prostu pecha..........okres wakacyjny rządzi się swoim prawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

czesc

 

zaczynam sie zastanawiac nad zmiana Focali 836v, na jakies monitory z nisko schodzacym basem, do ECI-2. Obecne polaczenie w tej kwestii jakos mnie nie zadowala (moze to wina srednio akustycznego pokoju). Powierzchnia pokoju niecale 20m2, niewykluczone, ze z racji, ze zostalem niedawno ojcem, zmienimy mieszkanie, wiec zakladam docelowo, ze szukam monitorow na 15-20m2, zalezy mi jak wspomnialem na dobrym basie, wyzsze pasma nie powinny byc za bardzo analityczne (juz w Focalach to mam;)), jesli chodzi o muzyke: death metal, rock, jazz, troche elektroniki i popu. Znajde cos w uzywkach w okolicach 5k PLN? Za czym sie rozgladac? Jedyna propozycje, jaka kojarze, ze mi polecano kiedys, to ProAC Studio 100.

 

Moon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość Synthax

(Konto usunięte)

Powoli zaczynam się interesować tą marką. Czy ich najprostszy DAC ECD1 jest wart uwagi? Czy jako prostszy model jest raczej umiarkowanie dobry... Jak się ma jakościowo do Myteka, Eximusa, i mojego Pioneera PD9700 z mechaniką stable platter ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synthax, marka Electrocompaniet kojarzona jest w świecie audio z wyśmienitymi produktami - szczególnie linia classic i produkty tej firmy zdobyły wiele znaczących

nagród,nominacji, Best of the Best itd,. W PL marka jest dość rozpoznawalna ale na tle innych brandów niedoceniana chociaż gra lepiej od urządzeń niejednej super firmy

sprzedajacej swoje produkty za tryliony.

Mottem brzmieniowym urządzeń firmy Electrocompaniet jest maksymalne zbliżenie się do granicy grania na żywo - live - tak aby dżwięk urządzeń przypominał brzmienie instrumentów muzycznych.

Dac ECD-1 jest wyśmienitym urządzeniem i został swego czasu uplasowany przez miesięcznik AUDIO w Niemczech w ścisłej czołówce najlepszych dacków w historii bez wzgledu na cenę razem z Wadią,Esoterickiem i dCS na czele. Tak więc porównywanie ECD 1 do ' wynalazków ' Myteka,Eximusa czy Pionnera jest dużym nieporozumieniem.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam się interesować tą marką. Czy ich najprostszy DAC ECD1 jest wart uwagi? Czy jako prostszy model jest raczej umiarkowanie dobry... Jak się ma jakościowo do Myteka, Eximusa, i mojego Pioneera PD9700 z mechaniką stable platter ?

mam pionka i mialem ECD1

ECD1 jest lepszy ale pamietaj ze i tak to juz dziadzius

w erze dackow mozna by stwierdzic ze to zabytek

w polaczeniu z PD9700 zagral u mnie lepiej nic EMC up1

nie ma usb wiec jest malo praktyczny

poszukaj sobbie abrahamsena V6 - w sumie to to samo a kosztuje polowe i ma jeszcze usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

 

zaczynam sie zastanawiac nad zmiana Focali 836v, na jakies monitory z nisko schodzacym basem, do ECI-2. Obecne polaczenie w tej kwestii jakos mnie nie zadowala (moze to wina srednio akustycznego pokoju). Powierzchnia pokoju niecale 20m2, niewykluczone, ze z racji, ze zostalem niedawno ojcem, zmienimy mieszkanie, wiec zakladam docelowo, ze szukam monitorow na 15-20m2, zalezy mi jak wspomnialem na dobrym basie, wyzsze pasma nie powinny byc za bardzo analityczne (juz w Focalach to mam;)), jesli chodzi o muzyke: death metal, rock, jazz, troche elektroniki i popu. Znajde cos w uzywkach w okolicach 5k PLN? Za czym sie rozgladac? Jedyna propozycje, jaka kojarze, ze mi polecano kiedys, to ProAC Studio 100.

 

Moon

czesc

 

zaczynam sie zastanawiac nad zmiana Focali 836v, na jakies monitory z nisko schodzacym basem, do ECI-2. Obecne polaczenie w tej kwestii jakos mnie nie zadowala (moze to wina srednio akustycznego pokoju). Powierzchnia pokoju niecale 20m2, niewykluczone, ze z racji, ze zostalem niedawno ojcem, zmienimy mieszkanie, wiec zakladam docelowo, ze szukam monitorow na 15-20m2, zalezy mi jak wspomnialem na dobrym basie, wyzsze pasma nie powinny byc za bardzo analityczne (juz w Focalach to mam;)), jesli chodzi o muzyke: death metal, rock, jazz, troche elektroniki i popu. Znajde cos w uzywkach w okolicach 5k PLN? Za czym sie rozgladac? Jedyna propozycje, jaka kojarze, ze mi polecano kiedys, to ProAC Studio 100.

 

Moon

 

 

nikt?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie udany zakup więc nie masz czego żałować że nie udało się zakupić Electrocompanieta....

Jak to się mówi nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Zestaw VK-30 i VK-500 jest (wg mnie) znakomity. Myślę że zestawienie pre lampowego z końcówką tranzystorową jest OK. Wcześniejszy komplet EC 4.7/AW-70 niestety odstaje brzmieniowo. Ale i cena też jest inna....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejszy komplet EC 4.7/AW-70 niestety odstaje brzmieniowo. Ale i cena też jest inna

Zoller, zabrakło Ci jeszcze jednego AW 70 który może pracować jako końcówka monofoniczna AW 220 x2 / EC 4.7 i można już trochę zaszaleć.

Miałem taki zestaw i grało nieżle tak na 4+. Prawdziwa Nirvana z Electrocompanietem zaczyna się od AW 180,dalej AW 400 i wreszcie NEMO jeden z lepszych [ naj ]

monobloków na Naszej Planecie 1 x 600W/8 i 1/4 mocy w czystej klasie A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne tylko za AW400 trzeba położyć na stole prawie 40 kzł.. troszkę za wysokie progi (przynajmniej na razie) jak dla mnie. Póki co mam swoją Nirvanę Vk-30 /VK-500... nie mam co narzekać :-) może kiedyś coś z BAT-a np:

 

REX Two-chassis Preamplifier 118 590,00 zł

VK-600M SE Monoblock Amplifier (ea.) 77 490,00 zł X2

czyli gdzieś cirka - 275 000 zł

 

plus jakieś kolumienki i spokojnie wychodzi dobre mieszkanie (w Krakowie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne tylko za AW400 trzeba położyć na stole prawie 40 kzł.. troszkę za wysokie progi (przynajmniej na razie) jak dla mnie. Póki co mam swoją Nirvanę Vk-30 /VK-500... nie mam co narzekać :-) może kiedyś coś z BAT-a np:

 

REX Two-chassis Preamplifier 118 590,00 zł

VK-600M SE Monoblock Amplifier (ea.) 77 490,00 zł X2

czyli gdzieś cirka - 275 000 zł

 

plus jakieś kolumienki i spokojnie wychodzi dobre mieszkanie (w Krakowie)

Przyjemności kosztują niestety a błędy które popełniamy są czasami boleśniejsze dla kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy....?

Szkoda że nie sprawdziłeś zestawu Electrocompanieta który był pod ręką EC 4.7 ; AW 70 = AW 220 jako monoblok.Wystarczyło pożyczyć lub dokupić kolejny AW 70

w cenie 3,5 tys zł i mógłbyś już otrzeć się o dobry dżwięk.Moje monobloki AW 220 sprzedałem sympatycznemu audiofilowi z Katowic i wiem że był z nich

bardzo zadowolony.Pomimo posiadanych dobrych wzmacniaczy lampowych jakoś nie mogę rozstać się z firmą Electrocompaniet od 20 lat - brzmienie wzmacniaczy norweskiej manufaktury i wspaniałego konstruktora P.Abrahamsena jest mocno hipnotyzujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moon, a nie zastanawiałeś się nad Harbeth'ami? : ) Jak byś cierpliwie poczekał, to wypłynie jakaś używka w idealnym stanie.

 

zastanawialem sie, zastanawialem:) pytanie, ktory przyzwoicie spelni zalozone wymagania w tym zakresie cenowym, w klubie Harbetha niewiele sie dowiedzialem

Edytowane przez Moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byłeś na AS dziś. Grały 40, ale i 30. Te ostatnie bardzo przyjemnie. Było też trochę innych ciekawych pozycji. Pewni mógłbyś coś znaleźć do listy typów. Mi się bardzo Deuevel podobaly, ale nie wiem jak to by poszło z metalem : ( No i świetnie rzeczywiście Rockporty się zaprezentowały. Zero akustyki i rozjechały grające obok w pokoju Alexie WA.

Edytowane przez SVART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu też mogę docenić brzmienie EC. Najlepiej u mnie zagrał ECI-1.

Swego czasu też miałem ECI-1 i brakowało mi w pełni zbalansowanego układu xlr. Kiedy póżniej kupiłem ECI 4 z końcowej partii produkcji byłem zdumiony z jaką swobodą

rozjechał starszego kolegę ECI-1, aż sam się zdziwiłem. W ciągu kilku dni powędrował do znajomego który z niecierpliwością czekał na ECI - 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatykow Electrocompanieta. NIgdy nie sluchalem produktow tej marki, ale czesto spotykam sie z bardzo pozytywnymi opiniami. Mam mozliwosc zakupic koncowke mocy Electrocompanieta AW 250 DMB, ciekawi mnie czy ktos ja zna, ma jakies doswiadczenia? To chyba jakas starsza wersja AW250? Ma to kosztowac 6500zl.

Bardzo prosze o opinie i porade, czy to aby dobra cena?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich miłośników Electrocompanieta.

Zapisuję się do Klubu z EMC-1 UP i ECI-1.

Niedawno nabyłem te klocki i jestem coraz bardziej oczarowany dźwiękiem tych "zabawek".

Od razu mam pytanie do kolegów o dobrego serwisanta w Warszawie .

Trochę głośne mam trafo w EMC-1.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.