Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

AW zgraly sie super z VA - nie mam mowy o slodkosci - jest piekny, bogaty, aksamitny i dynamiczny dzwiek, super scena.

EC jest b. szybki znakomicie kontroluje VA, zero wyostrzen zero sybilantow - moc szczegolow i piekne wokale...

 

 

Tak myslałem że bedzie idealna synergia pomiędzy AW 180 a VA ale Vovoxy to energetyczne kabelki i u mnie też

sprawdziły się doskonale z róznymi urządzeniami [ Textura ].Gratuluję dobrego wyboru i rozkoszuj się muzyką z ECI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myslałem że bedzie idealna synergia pomiędzy AW 180 a VA ale Vovoxy to energetyczne kabelki i u mnie też

sprawdziły się doskonale z róznymi urządzeniami [ Textura ].Gratuluję dobrego wyboru i rozkoszuj się muzyką z ECI.

 

Dziekuje !

 

jesli chodzi o vovox'a to u mnie gosci Vocalis lub Initio jako glosnikowe a XLR'y to link direct...z metra.. :-)

Edytowane przez VISTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Nabyłem dopiero co nowe kolumny AP Virgo V i szukam wzmaka do nich. Po podłączeniu to tego co aktualnie mam w o mnie brakuje mi vs Paradigmy trochę bardziej żywiołowej góry pasma, może nawet wyeksponowanej. niby się wydaje, że tonalnie jest ok, ale jednak czuję niedosyt -chyba dlatego kiedyś wybrałem Paradigma.

Rozważam ECI3 i dwa pytania. Czy napędzi ten wzmak kolumny, no i czy jest on jeśli chodzi o górę niezamulony ?

 

Dzięki serdeczne

 

spec kolumn

3 Way floor-standing loudspeaker

Power handling...............30-180W rms

Sensitivity . . ...............................89db

Minimal imped........................4.0 ohms

Nominal Imped..........................8 ohms

Frequency range................32hz-40Khz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virgo nie wygladaja (z podanych parametrow) na bardzo wymagajace w stosunku do wzmacniacza.... powinien je napedzic kazdy poprawnie zbudowany piecyk.

Nie znam brzmienia ECI3..... moze ktos inny gra takim i opisze.

 

Jak zawsze najlepiej posluchac przed zakupem - sprobuj wypozyczyc i przetestuj w swoim systemie... powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECI3 to dla początkujących fanów marki Electrocompaniet i tylko 70W/8. Lepiej już dopłacić do ECI4,ECI5,ECI6 [ 120W/8]

 

Wzmacniacz już kupiłem :) i to używany, więc nie za bardzo była opcja dokładania do wyższych modeli. Może z czasem. Tymczasowo musi być. Zobaczymy jak go podłączę, ale z tego co czytałem nie powinien mieć problemów. Mam nadzieję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz już kupiłem :) i to używany, więc nie za bardzo była opcja dokładania do wyższych modeli. Może z czasem. Tymczasowo musi być. Zobaczymy jak go podłączę, ale z tego co czytałem nie powinien mieć problemów. Mam nadzieję :)

 

a ja jestem szczerze ciekaw jak zagral zestaw.... napisz jak daje rade najmniejsza integra.

 

Przy okazji jak oceniacie DAC'a ECD 1....??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że będę się delektował. Choć wątpliwość powstała w głowie:( co do mocy

 

Na pewno dam znać jak zagrał vs obecny pm7000 z modyfikacjami. Mam mieć wzmaka w pon lub wtorek.

Szukam też źródła, i skłaniam się do przejścia na pliki, strumieniowce, dac, nos itp itd, coś w tym kierunku w każdym razie. Tymczasem już mnie głowa boli od czytania nt strumieniowców, co jak z czym połączyć.

Edytowane przez maciek36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że będę się delektował. Choć wątpliwość powstała w głowie:( co do mocy

 

Na pewno dam znać jak zagrał vs obecny pm7000 z modyfikacjami. Mam mieć wzmaka w pon lub wtorek.

Szukam też źródła, i skłaniam się do przejścia na pliki, strumieniowce, dac, nos itp itd, coś w tym kierunku w każdym razie. Tymczasem już mnie głowa boli od czytania nt strumieniowców, co jak z czym połączyć.

 

nie zagralo......??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, teraz już chyba mogę napisać coś na spokojnie, bo był moment całkowitego załamania :)

Jeśli chodzi o ECI3 + AP Virgo V to na pierwszy plan wybija się spokój, balans totalny, może jak na mój gust z minimalnie wycofaną górą (czego niestety nie lubię po latach słuchania Paradigmów).

Przy kawałkach żywszych, szybszych wszystko zależy od realizacji cd. Są takie które brzmią świetnie, innym ewidentnie brakuje rozdzielczości/dynamiki.

Nawiązując jeszcze do dynamiki to tutaj też przyzwyczajenie do Paradigmów daje o sobie znać w porównaniu z AP. Może jeśli wzmacniacz byłby mocniejszy to byłoby lepiej.

Porównywałem bezpośrednio Paradigmy z AP na ECI3 plus cd Rotel i kultura dźwięku, przestrzenność AP jest bezdyskusyjna, ale różnica w cenie kolumn również.

Powtarzając się po latach słuchania Studio20v4 czuję się chwilami brak takiego wykopu w dźwięku, choć jak czytałem inni nazywają to sztucznym podbijaniem, nienaturalnością.

Chętnie bym zaprosił kogoś do siebie z jakimś mocnym, jasnym wzmakiem na winko i porównanie jakby to grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Visto

Daczek ec to zabytek i jego miejsce obecnie jest w muzeum. Jak chcesz dobrze i w sumie tanio to polecam ci to co mam w "o mnie". Jak chcesz to mozna to miec w pelnym balansie.

 

nie mialem pojecia, ze phast robi dac'a...... kiedys namawialem na to Wolodymyra, ale twierdzil, ze nie ma w tym doswiadczenia.....

gdzie mozna znalezc wiecej info n/t tego dac'a.....?

 

faktycznie EC jest taki kiepski... no nowy nie jest, ale gra tak slabiutko....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra duzo slabiej od hegla hd20 wiec dospiewaj sobie reszte

ten daczek to dziadzius...

Daczek phasta jest w sumie zlampizowanym przez Wolodie abraxasem. za tak kaske nie widze rownych.

prosty jak konstrukcja cepa a wymiata grubo. dobra lampka i kondy obowiazkowo. chcesz balans - no problem. EBU? luzik, konstruktor jest elastyczny...

post-983-0-23504200-1407015914_thumb.jpg

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra duzo slabiej od hegla hd20 wiec dospiewaj sobie reszte

ten daczek to dziadzius...

Daczek phasta jest w sumie zlampizowanym przez Wolodie abraxasem. za tak kaske nie widze rownych.

prosty jak konstrukcja cepa a wymiata grubo. dobra lampka i kondy obowiazkowo. chcesz balans - no problem. EBU? luzik, konstruktor jest elastyczny...

 

sprobuje gdzies posluchac norweskiego DAC'a - monobloki EC zrobily b. dobre wrazenie i nabralem zaufania do marki.

 

Z Phasta sie troche wyleczylem po probie reklamacji brumiacego trafa - Wolodymyr rozbrajajaco stwierdzil : "nu troszku brumic musi" - sek w tym, ze brumilo tak, ze bylo slychac go w calym pokoju...gralem koncowka Anniversary.... ale to juz dawna historia - sonicznie bylo fajnie - wykonanie ot tak sobie, gwarancja zadna...

 

Na zdjeciu fajne kondy "giganty".... :-) - elektronika z prawej strony w puszce...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Wlodkiem trzeba sie umiec porozumiec:-)

mi tez brumialo trafo, nawet dosc mocno w daczku wlasnie i mial pojechac do poprawki ale sie z czasem ulozylo. zobaczymy jak bedzie teraz po transporcie.

te kondy to duelundy cast - male nie sa...

dodam tylko ze cala tu trojka z nas tu w oslo ma daczki phasta w tym tylko ja w wersji single endet. koledzy w balansie a jeden nawet z USB, BNC, EBU...

tak modol elektroniczny jest w calosci dostarczany z abraxasa. tez w sumie do skomplikowanych nie nalezy. ale gra i to jest najwazniejsze.

przetrenowalismy tutaj sporo daczkow i na koniec jak ten phast na zwyklych kondach zagral ladniej od wypasionej wadii to posypaly sie zamowienia...

mialem daczka EC i cedeka z tym samym daczkiem na pokladzie. sam daczek zagral nieco lepiej od cedeka (podlaczony do tego samego transportu!) roznica minimalna. hegel go zmiotl. ba - nawet abrahamsen v6 w niektorych aspektach byl lepszy. zrobisz jak zechcesz. nie mialem u siebie jednoczesnie EC i h10 czy h11 ale podejrzewam ze i tak by byly lepsze. na przestrzeni ostatnich lat sporo sie poprawilo na tym polu. to nie kondensatory czy transformatory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Wlodkiem trzeba sie umiec porozumiec:-)

mi tez brumialo trafo, nawet dosc mocno w daczku wlasnie i mial pojechac do poprawki ale sie z czasem ulozylo. zobaczymy jak bedzie teraz po transporcie.

te kondy to duelundy cast - male nie sa...

dodam tylko ze cala tu trojka z nas tu w oslo ma daczki phasta w tym tylko ja w wersji single endet. koledzy w balansie a jeden nawet z USB, BNC, EBU...

tak modol elektroniczny jest w calosci dostarczany z abraxasa. tez w sumie do skomplikowanych nie nalezy. ale gra i to jest najwazniejsze.

przetrenowalismy tutaj sporo daczkow i na koniec jak ten phast na zwyklych kondach zagral ladniej od wypasionej wadii to posypaly sie zamowienia...

mialem daczka EC i cedeka z tym samym daczkiem na pokladzie. sam daczek zagral nieco lepiej od cedeka (podlaczony do tego samego transportu!) roznica minimalna. hegel go zmiotl. ba - nawet abrahamsen v6 w niektorych aspektach byl lepszy. zrobisz jak zechcesz. nie mialem u siebie jednoczesnie EC i h10 czy h11 ale podejrzewam ze i tak by byly lepsze. na przestrzeni ostatnich lat sporo sie poprawilo na tym polu. to nie kondensatory czy transformatory...

 

szukam DAC'a - wiec jak zwykle poslucham przed zakupem - to moze byc trudne w przypadku EC i Phast'a....

w drugim systemie bardzo liczy sie WAF - z tego powodu jestem ciekaw ECD1 - jesli faktycznie bylby taki cienki jak piszesz, no to wtedy sprobuje czegos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa seria (w fortepianowym lakierze) phasta wyglada niezle. co do dzwieku to powinies sie sam przekonac. jak bedziesz w oslo to zapraszam :)

a w polsce to nie wiem ile tych urzadzen jest - ale Wolodia robi juz je jakis czas wiec powinienes trafic cos w swoej okolicy. ja osobiscie moge polecic

EC, a w skandynawii tez abrahamsen V6 jest stosunkowo popularny z jeszcze jednego powodu - jest ciemny, taki troche za migielka co powoduje "dociazenie" jasnych tranzystorow. ludziska maja po prostu wiecej basu a mniej gory wiec odczuwaja to jako "poprawe"

co do EC to on ma jeszcze jeden problem - nie ma usb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry klubowiczą

 

Chcę zakupić kabel sieciowy do Wzmacniacza E5 i aby zawęzić obszar poszukiwań, chciałem zapytać jakie macie kable sieciowe podłączone do wzmacniaczy czy końcówek mocy Electrocompanieta (niezależnie od pozostałych elementów systemu)

 

Dziękuje za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa seria (w fortepianowym lakierze) phasta wyglada niezle. co do dzwieku to powinies sie sam przekonac. jak bedziesz w oslo to zapraszam :)

a w polsce to nie wiem ile tych urzadzen jest - ale Wolodia robi juz je jakis czas wiec powinienes trafic cos w swoej okolicy. ja osobiscie moge polecic

EC, a w skandynawii tez abrahamsen V6 jest stosunkowo popularny z jeszcze jednego powodu - jest ciemny, taki troche za migielka co powoduje "dociazenie" jasnych tranzystorow. ludziska maja po prostu wiecej basu a mniej gory wiec odczuwaja to jako "poprawe"

co do EC to on ma jeszcze jeden problem - nie ma usb

 

no ale skad wziac Phasta do odsluchu.... :-(

nie korzystam z usb - wiec tu klopotu nie bedzie....

 

Czy ktos z szanownych forumowiczow posiada EC ECD1.....?

 

Dzień dobry klubowiczą

 

Chcę zakupić kabel sieciowy do Wzmacniacza E5 i aby zawęzić obszar poszukiwań, chciałem zapytać jakie macie kable sieciowe podłączone do wzmacniaczy czy końcówek mocy Electrocompanieta (niezależnie od pozostałych elementów systemu)

 

Dziękuje za podpowiedzi

 

zapewne naraze sie "kablarzom", ale o ile widze (slysze) sens w interkonektach i glosnikowych kablach, o tyle sieciowki traktuje po macoszemu.

Wszystkie moje sprzety (w tym EC AW180) sa zapiete LAPP KABEL CY 110.

 

"kablarze sieciowi" pewnie stwierdza, ze slon na ucho mi nadepnal...ale trudno - napisze : nie odczuwalem roznicy porownujac LAPP z roznymi drogimi sieciowkami. Powiem wiecej, slepe testy jakie zafundowalem sobie i znajomym melomanom/audiofilom pokazaly to samo, co wywolalo dosc intensywna dyskusje pomiedzy zwolennikami i sceptykami... ale sie dzialo.. hi, hi...

konkluzja byla taka, ze nikt nie uslyszal roznicy pomiedzy kablami sieciowymi (bylo ich w sumie 5 modeli - najdrozsze to Furutech i Acrolink - nie pamietam modeli ale ceny szly w tysiace za 1,5m kabel).Najwieksza burze wywolal wspomniany wyzej LAPP bo tez nikt go nie odroznil od reszty.

Sieciowki komputerowej nie testowalismy z szacunku dla "kablarzy sieciowych"... :-)

 

Jak zwykle polecam wypozyczenie i odsluch - wybierz najlepszy w budzecie jaki masz na to przeznaczony jesli slyszysz sieciowki.... jesli nie slyszysz potraktuj temat elektrycznie i poprostu kup poprawnie zbudowany kabelek i...... juz - sluchaj muzyki..!

 

pozdrufka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo AW180 mają tak mocno określoną swoją sygnaturę brzmienia. Nie jest to sprzęt transparentny więc nie ma sensu oczekiwać że usłyszy się na nim zmiany kabla zasilającego. No ewentualnie pod warunkiem mega przejrzystości reszty toru.

 

Wtedy nie mialem jeszcze AW.

Testy byly przeprowadzone na :

 

McIntosh C100 preamp

McIntosh MC602 koncowka bas

Accuphase A50 koncowka srednie/wysokie

Infinity Epsilon kolumny

Mcintosh MDA 700, MHDT Havana DAC

McIntosh MCD 751 naped

 

Accuphase byl tez w drugiej czesci testu zapiety bezposrednio do DAC'ow z pominieciem preampu do kolumn Infinity Reneissance 90.

 

AW180 otrzymaly juz sieciowke "z przydzialu" - tzn. bez prob i odsluchow.

 

PS. Slucham prawie tego samego co Ty masz w "o mnie"....

Edytowane przez VISTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

juz mi sie nie chce testowac sieciowek - jesli nie uslyszalem roznicy pomiedzy drogimi to i pewnie pomiedzy tanimi tez nie uslysze.....

wole ta kase dolozyc do sprzetu.

 

Phast wyglada super - jak na razie nie ma mowy o wypozyczeniu go do odsluchu - nikt w mojej okolicy go nie ma..... podobnie jest zreszta z EC.....

Poczekam moze w koncu gdzies upoluje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.