Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że opisy sprzętu przez Mateuszka to jedno wielkie nieporozumienie i niezrozumienia ale dobrze że chociaż ktoś

jeszcze oprócz mnie to napisał. Ale pozdrawiamy kolegę z mrożnej krainy i życzmy sobie aby wpisy były bardziej

racjonalnie przydatne do sytuacji w której się znajdujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo...

bo gra lepiej?

bo u mnie zagral lepiej??

bo moim zdaniem gra lepiej czy zdanem mojego kolegi?

bo co?? bo mial lepsza rozdzielczosc, mikrodynamike, bas, przestrzen?

to chcesz uslyszec?

nie kumam

 

nie wierzysz? sprawdz..

rusz chlopie 4 litery jedz posluchaj moze dla ciebie to bedzie to!

 

wytykasz mi doswiadczenie??

czemu? z jakiej racji?

masz liste w "o mnie"

zabawki po kolei - jak i co - tam masz zabawki ktorymi sie bawilem (tylko te ktore mialem dluzej)

wyciagnij wnioski

piszesz ze czytales watek - co jeszcze chcesz uslyszec? masz wszystko czarno na bialym

chcesz pogadac - no problem - zyjemy w XXIwieku i sa telefony

 

ale zawsze mozesz wierzyc w bajki magnepana albo sprzedawcow - prosze bardzo

nie moja broszka

jesli mieszasz wiedze tajemna z pewnym doswiadczeniem to ciezko bedzie nam sie porozumiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mateuszek, czemu Ty z uporem maniaka przekonujesz do swojej racji mimo, że jej nie masz.

Znam ten portal ogłoszeniowy. To co pokazujesz to sprzęt używany i cena w Norwegii.

Dodaj do tego koszt przesyłki z Norwegi, a jest on wysoki, do tego Norwegowie najczęściej nie chcą wysyłać za granicę, dodaj cło i podatek vat, i ile Ci wychodzi?

Dam Ci przykład: w Polsce paczka papierosów kosztuje około 15 zł, ta sama paczka na Ukrainie około 3 zł.

I tak jest z wieloma rzeczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to jak to jest z tym Abrahamsen ...Taka np. integra V2.0 upgrade jest godna alternatywa chwalonych Electrocompaniet ECI 3 czy 5 ? A moze jest lepiej ? Podobna jest to szkoła grania ?

 

Jeli o design Abrahamsen chodzi to mnie sie bardzo podoba , bardzo oryginalne klocki .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jest z wieloma rzeczami.

wierzysz ze klocki z allegro trafily do polski oficjalnymi kanalami?

wyrecze cie i odpowiem . nie!

a wiesz czemu?

bo na polske nie ma oficjalnego dystrybtora

proste?

wnioskujmy

na alledrogo czeka na jelenia podobny zestawik za ponad 6,5k

w norwegii taki sam jest za 1,5k (wlasciciel pisze ze sprzeda taniej niz w ogloszeniu)

i prosze nie chrzanic mi tu dyrdymalow ze wysylka z clem to 5k bo to nie jest nawet smieszne.

uzywki mozna przeslac bez cla. kazdy -nawet srednio rozgarniety norweg o tym wie bo to oni sa poza unia. tym bardziej od osoby prywatnej do osoby prywatnej - nic w tym dziwnego.

dodam tylko ze ta norweska wartosc jest realna a ta polska zawyzona - delikatnie rzecz ujmujac

 

zaczynam podejrzewac ze obecna tu dyskusja jest efektem pojawiena sie na alle wlasnie tych klockow.

przyjechali drobni handlarze na swiata do mamusi i zwiezli troche zabawek kupionych pewnie jeszcze ponizej kosztow z norweskiej gieldy i chca znalesc jelenia ktorzy wyskoczy z kaski przeplacajac ponad 3 razy

 

ale jesli ktos lubi - to czemu nie. ja racji oczywiscie nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierzysz ze klocki z allegro trafily do polski oficjalnymi kanalami?

Nie wierzę.

Zdaję sobie sprawę, że ktoś przywiózł na handel i chce zarobić.

 

uzywki mozna przeslac bez cla. kazdy -nawet srednio rozgarniety norweg o tym wie bo to oni sa poza unia. tym bardziej od osoby prywatnej do osoby prywatnej - nic w tym dziwnego.

 

Wytłumacz to polskiemu celnikowi. Powodzenia.

Sam byłem świadkiem jak celnik oclił ludziom prywatną paczkę świąteczną , i nie było gadki. Płacicie, albo nie wydajemy.

Byłą awantura, ale ludzie nie wygrali, bo to urzędnik państwowy.

 

w norwegii taki sam jest za 1,5k

 

Oj naginasz do swojego, oj naginasz.

Nie ma takiego kursu korony norweskiej.

 

zaczynam podejrzewac ze obecna tu dyskusja jest efektem pojawiena sie na alle wlasnie tych klockow.

 

Mówiłem, żeby czytać ze zrozumieniem.

To nie ja, ani inni , który zabierają głos zaczęli ten temat, tylko kolega któy chciał kupić i pyta o zdanie.

Bądź więc tak łaskaw, i nie siej tutaj zamętu.

dodam tylko ze ta norweska wartosc jest realna a ta polska zawyzona - delikatnie rzecz ujmujac

 

I tutaj też się z Tobą mogę zgodzić ,co Cię pewnie zdziwi, ale chodzi tylko o to, że nie każdy( czytaj większość) ma możliwość sprowadzenia sobie sprzętu z Norwegii.

Norwegom często się nie chce wysłać paczki wewnątrz swojego kraju,a co dopiero za granicę.

Wiem, bo sam z kilkoma rozmawiałem w tej sprawie.

To tak jak z tą ceną "fajek" u nas i na Ukrainie.

 

Aha i ja nie mam nic wspólnego ani ze sprzedającym na Allegro.

 

A tak swoją drogą to skoro znasz te klocki "na wylot" to może byś się wypowiedział wyczerpująco na zadane przez kolegę pytanie ?

Podkreślam wyczerpująco :).

Edytowane przez papaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj naginasz do swojego, oj naginasz.

nic nie naginam tylko czytam co jest napisane w ogloszeniu

 

Bądź więc tak łaskaw, i nie siej tutaj zamętu.

nie sieje zametu tylko jestem na forum na tyle dlugo ze naczytalem sie dosc duzo podobnych "zbiegow okolicznosci"

nie wierzysz - pogadaj z parantulla. on jest specjalista od takich kwiatkow

 

Wytłumacz to polskiemu celnikowi.

nic nikomu nie trzeba tumaczyc - wystarczy wlasciwie wypelnic papiery celne.

o fakcie ze w sumie wiekszosc obywateli znad wisly zna kurierow jezdzacych do kraju ojcow co najmiej raz w tygodniu nawet mi sie pisac nie chce. bo w sumie i po co skoro wiesz wszystko najlepeij?

 

wyczerpująco

 

wszystko zostalo juz napisane

pare razy.

ceny tez juz zostaly omowione zarowno poszczegolnych klockow jak i w odniesieniu do ec

jak dla mnie temat jest wyczerpany

nie rozumiem co cie jeszcze moze interesowac

moze to ze w abrahamsenie galki lataja i generalnie wykonanie jest na 3+ a ec ma tendencje do luszczenia sie czarnej farby z tylu akrylowych frontow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zostalo juz napisane

 

Widzisz na wszystko masz odpowiedź.

Tyle tylko, że własną, bo zdaje się, że właśnie o to chodzi, żeby zawsze na swoim postawić, niezależnie od faktów.

 

Ja w takim razie kończę, niech Mateuszek ma zawsze rację.

Szczęśliwego Nowego Roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszek , gadasz trzy po trzy ... żadnych nie masz merytorycznych wypowiedzi ...Niegdyś powolywales sie na znajomość niemal braterska z PER Abrahamsen ....Teraz gadasz i pieprzysz odwołując sie do cen na jakichś norweskich giełdach używanych sprzętem .

 

Taka integra Abrahamsen V2.0 ?...Wiem ze podstawowa wersja kosztuje w wyprzedaży (nowa od producenta) ok 5400 NOK a do tego upgrade czyli następne ok 2000 NOK .

Dodaj do tej kwoty ryzyko i przesyłkę człowieka ktory do sprowadzi do Polski .

 

To ze pobyt poza granicami kraju jak i typowa dla Ciebie Polska zawiść i zazdrość Ci nie służy to tylko Twoj problem .

 

Gwoli ścisłości nie jestem żadnym importerem audiofilskich klocków a jedynie audiofilem ...Szukającym dobrego brzmienia a nie stosunku brzmienia do ceny i odwrotnie .

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi wyjasnic co ma moja znajomosc z konstruktorem do calych waszych pretensji?

Bo rozumie ze chcialbys cos kupic ale nie wiesz co i dlaczego. Chcialbys otrzymac na te pytania odpowiedz. Ja natomiast napisalem ze nie mam zamiaru za was podejmowac zadnych decyzji.

Nie podejmuje sie tez importu. To cie boli?

Doprawdy bardzo mi przykro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt cię nie prosi ani o import ani o przysługę. Jedynie jeżeli już musisz pisać o produktach Electrocompanieta

lub Abrahamsena w tym wątku to pisz ze zrozumieniem i o konkretach. Najlepiej pisz o samym brzmieniu a nie o tym ile co jest warte bo każdy z nas może najlepiej ocenić na co go stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Najlepiej pisz o samym brzmieniu a nie o tym ile co jest warte bo każdy z nas może najlepiej ocenić na co go stać.

 

.

 

Oj naginasz do swojego, oj naginasz.

 

Rozumie że masz pod nosem dystrybutora.

Ale w Polsce o tym wiemy i widzimy Twoje podejście do tematu.

 

 

 

 

 

W swoim czasie posiadałem zestawienie :

 

B&W P6 ( z jajeczkiem na szczycie obudowy)

Electrocompaniet ECI-2

California audio labs DX-2 (firma już nie istnieje)

Okablowanie VDH.

Pokój 24 m2

 

Bardzo fajnie się to zgrywało.

Dżwięk analogowy , detal wtopiony w całość i scena prezentowana w głąb z dużą stabilnością żródeł pozornych.

Wiem dlaczego sygnaturę wzmacniaczy tej firmy się tak szanuje dlatego pozdrawiam użytkowników tej firmy.

 

 

ps.

 

A tak w roli ciekawostki .

 

Dwupłytowy album cd na pozłacanym nośniku .....

Michael Jackson " HISTORY" 1995 r.

W dołączonej broszurze jest dokładny opis jakie to wzmacniacze

wybrał Król Popu do realizacji tego projektu - oczywiście przy całym swoim nieograniczonym potencjale finansowym.

 

Dla niecierpliwych zdradzę że był to NEMO.

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.