Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm.... zauważyłem ze końcówka zostawiona sama burczy, gdy wyłączy się wcześniej prę, zaś jak prę się zalaczy buczenie niknie i jest ok. To tak ma być?

Mam nadzieje ze te zbalansowane wejście faktycznie gra nie tylko głośniej ale i ciekawiej. Z drugiej strony wtedy bym chciał dwa razy zbalansowane wejście w 4.7 a tak nie ma :-(

Na razie set zaczął grać, dziś wróciłem do domu i albo uszy mi się wyczzyscily, albo set się wygrzal,[ u poprzedniego stal chyba wylaczony]dziewczyna słuchała dzis muzyki w tle wiec sprzęt był pod prądem. Na razie gram z tunera, z spofity, zauważyłem głębię i bardziej poukładane górne wiec będzie ok. Na CD nie przelaczam, i tak późno, a boje się ze czar prysnie. Więc Heimdal będzie ok. Chyba, a jak Heimdal będzie dobrze to pewnie red dawn tez,poniżej w nordost ch nie ma czego szukać, przynajmniej ja, chociaż do tej pory nie wiedziałem ze kable mogą aż tak zmienić dźwięk. mam mały pokój , wiec szczegółowość zostaje a bas jest bardziej kulturalny, i nie burczy bo kolumny mają mało miejsca i trudne warunki, a grają lepiej niż kef ls 50, i to juz osiągając lepsza barwę przy niższych poziomach głośności. Ls 50 mogą się wybronic jeszcze tym ze do odsłuchu nie miałem gabek do zmiany charakterystyki bas refleksu. Co do kabli co napisałeś, poszukam, zobaczę, ale nie wiem , najgorsze ze za bardzo nie mam jak odsłuchać, musze głównie bazować na opiniach. Nie mieszkam w Polsce. Więc trochę mam ograniczone odsluchiwanie. Po drugie mam VDH i teraz nie wiem co by trzeba było zmienić w całości co zostawić, wiec jak patrze na temat kabli jako od nowa całość a nie tylko głośnikowe to mnie to przeraza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Electrocompaniet EC 4.7 ma zbalansowane xlr 2 wejścia i 2 wyjścia xlr do wzmacniacza lub końcówek."

Tz.po jednej parze - kanał lewy i prawy. Miałem na myśli dwie pary dla 2

źródeł.

 

No właśnie po 1 parze jak kto woli.

Z wieloletniej praktyki i zabawy w audio jeszcze nie widziałem przedwzmacniacza który by posiadał po 2 pary xlr

na wejściu i 2 pary xlr na wyjściu do połączenia z 4 końcówkami na przykład bo i po co ?

Takie rozwiązania jeśli już mają zazwyczaj urządzenia Studyjne a klocki są niezwykle kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze te zbalansowane wejście faktycznie gra nie tylko głośniej ale i ciekawiej.

bedzie lepeiej. dziwek sie pouklada. bedzie lepsza mikro i makrodynamika. buczenie o ktoreym piszesz wynika z ich konstruckji i sie tego nie pozbedziesz. z xlr nie bedzie wystepowac w ogole

 

najlepiej byłoby wybrać ECM ze spiderem, i można wyrzucić gramofon za okno,

raczej nie

w sumie to na bank nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka jest podłączona na xlr... i buczy po wylaczeniu pre, mam nafzieje ze tak ma byc. gramofon tylko mogę podłączyć na chinach. Gramofon wyciagne później z szafy, wylądował tam w związku z przemeldowaniem ... Czy miał ktoś z was do czynienia z przewodami Sonus Olivia? Dziś się natknąłem. 1600 za głośnikowe posrebrzane.

 

Chyba ze chodzi o inne przewody chinch wpiete w pre i te działają na końcówkę mimo że ore jest wyłączone. ... nie wiem czy dobrze kminie. ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników wzmacniacza Abrahamsen V 20 UP - czy podłączenie źródła przez XLR jest lepszym rozwiązaniem niż przez RCA - sprawdzaliście różnice , jakie są korzyści ? Warto nad tym się zastanawiać / planować zakup CD ze zbalansowanymi wyjściami XLR / ?

 

dziękuję za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponowię moje pytanie, może ktoś z Was testował :

1. czy podłączenie CD z wyjściem xlr do wzmacniacza Abrahamsen V20 up przyniesie polepszenie jakości dźwięku, w stosunku do rca / używam Furukawę Vivaldi/ ?

2. mam lampowy CD Jolida jd 100 , fajnie się zgrywa z tym Abrahamsenem. Planuję niedługo przegląd konserwacyjny, czyszczenie napędu, itp. Przy okazji serwisant może wykonać modyfikację tego CD / czytałem, że wiele osób modyfikowało tą Jolidę z dobrym skutkiem /. I tutaj mam dylemat - czy wydać kilka stówek na modyfikację, czy może lepiej zamienić na CD z XLR , np .Unison Research Unico CD .

Bardzo polubiłem lampowe CD i raczej nie chcę odejść od tej opcji, kwestia wyboru jaki CD, na jakim typie interkonektów , a może zostać przy rca , a dopieścić Jolidę ?

 

dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mateuszku

dzięki za Twój głos , jednak :

1. kolumn / Audio Physic Tempo 3/ nie mam zamiaru wymieniać

2. Abrahamsen, moim zdaniem, dobrze się z tymi kolumnami układa, tez nie chcę wymieniać, wiem jak trudno i z jaką stratą taka wymiana się odbywa. Próbuję już sprzedać jeden wzmacniacz i najlepiej, jakbym go oddał prawie za darmo. Nie chcę tego ponownie przechodzić.

3. celem mojego pytania było :

a/ czy połączenie xlr / CD - wzmacniacz Abrahamsen / jest wyraźnie lepszym rozwiązaniem, jeżeli tak, to zainteresuję się innym CDP , koniecznie lampowym, z wyjściem xlr.

b/ jeżeli nie , to czy tuning Jolidy jd 100 pozwoli jeszcze nieco poprawić jakość sygnału. Przy okazji - dlaczego uważasz, że Abrahamsen nie odczuje takie modyfikacji ? Na czym to opierasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy podłączenie CD z wyjściem xlr do wzmacniacza Abrahamsen V20 up przyniesie polepszenie jakości dźwięku, w stosunku do rca / używam Furukawę Vivaldi/ ?

 

Oczywiście że tak - generalnie mówiąc kazdy cdp z wyjsciem xlr podłaczony do w pełni zbalansowanego wzmacniacza

z wejsciami xlr zagra ZDECYDOWANIE lepiej od połączenia rca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym to opierasz .

ano na tym ze abrahamsen to abrahamsen. jak chcesz sprawdzic czy uslyszysz roznice to wypozycz dac z xlr i rca i dwie pary takich samych kabli (rca i xlr) sprawdz czy bedzie lepiej.

jesli sprzedasz jolke - a jak znam zycie to sprzedasz ja od razu - to co kupisz w tej cenie? nic co zagra porownywalnie.

jesli chcesz zmienic kondy w jolce to wydasz z 500pln. dobre lampy to koszt okolo 500pln w gore. mozna tez wymienic okablowanie w srodku, gniazda rca i lamp... pamietaj ze ugread razej sie nie zwroci przy ewentualnej odsprzedazy.

nie wiem jakie masz kable ale z twojego zestawu najslabsze sa kolumny a potem wzmak. jolka (jesli to produkt z usa a nie chrl) raczej reprezentue wyzszy poziom

 

Raczej każdy ze zbalansowanym stopniem wyjściowym, bo samo gniazdo XLR nie jest gwarantem jakości, niestety...

no wlasnie - takie sprzety sa razej drogie. symetryczny CD z wyjsciem na lampie to nie bedzie tania zabawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej każdy ze zbalansowanym stopniem wyjściowym, bo samo gniazdo XLR nie jest gwarantem jakości, niestety...

 

Miałem na mysli w pełni zbalansowae wyjście w cdp - to raczej oczywiste. Ale fakt faktem że zdarzają się wyjscia xlr

w cdp bez pełni zbalansowanego układu xlr.Tzw. atrapa dla wtajemniczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano na tym ze abrahamsen to abrahamsen

mateuszku, każdą podpowiedź staram się brać pod uwagę, tylko czasami mam problem ze zrozumieniem Twojej konsekwencji w wydawaniu opinii , otóż w innym wątku o sprzęcie Abrahamsen piszesz, cytuję : ,,mialem chyba wszystkie abrahamseny - moim zdaniem są warte swojej ceny,,

Co to znaczy abrahamsen to abrahamsen ? Ja jestem zadowolony , także z kolumn Audio Physic w komplecie z tym wzmacniaczem / połączone kablami głośnikowymi Zu Audio Libtec/. Uważam je za bardzo udane kolumny i na pewno nie posłucham Twojej rady, aby je wymienić. Jeżeli już to na jakie ?

Ale fakt faktem że zdarzają się wyjscia xlr

w cdp bez pełni zbalansowanego układu xlr.Tzw. atrapa dla wtajemniczonych.

jakie więc CDP mają w pełni zbalansowane xlr ? Czy Unison Research Unico CD / z dwoma lampami / należy do nich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,mialem chyba wszystkie abrahamseny - moim zdaniem są warte swojej ceny,,

i dalej sie podpisuje pod tym - to sa przyzwoite klocki

ale prosze zrozum ze jolida reprezentuje inny poziom grania

gra caly zestaw i w twoim wypadku nie ma sensu grzebac w zrodle. mozesz podpiac tam jakis wypasiony dac i nie bedzie roznicy adekwatnej do zainwestowanych pieniedzy

nie potrafie sie jasniej wyrazic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Przeczytalem dzisiaj wszystkie Wasze posty o tej firmie . Niestety nie mialem przyjemnosci korzystania z jej produktow.

Znalazlem taka strone na ktorej sa 2 produkty uzywane tej firmy.Jesli ktos bylby zainteresowany to moge pomoc , mieszkam w okolicach Wiednia. ( nie w celu zarobkowym ).

http://www.lifelike.at/service/borse/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy i od razu chcialbym dodac jakie sa moje spostrzezenia co do mozliwosci norweskigo sprzetu.U mnie zestaw - Abrahamsen V1.0 UP i Electrocompniet ECI 2 ( jeden z pierwszych egzemplarzy z 1995 !) napedza monitorki Proac One SC. Wszelakie teorie typu : bas ,srodek , gora nie maja sensu - mysle ze kazdy slyszy inaczej. Dla mnie ( i kilku kumpli - z bardzo powaznym sprzetem ) zestaw brzmi - wybornie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-59964-0-01533900-1440078945_thumb.jpg

 

Mala niespodzianka - to prawdopodobnie jedyny ! ECI-2 z sygnatura Pera Abrahamsena.

 

post-59964-0-59238100-1440082230_thumb.jpgpost-59964-0-59238100-1440082230_thumb.jpgpost-59964-0-59238100-1440082230_thumb.jpg

 

Ups : kompletnie nie radze sobie z komputerkiem. Tak czy inaczej to "bebechy" mojego EC. W tej wersji czyli z plyta PCB- 2 powstalo jedynie ca 100 szt tego wzmacniacza.To urzadzenia z pierwszej serii z 1995 -96 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-59964-0-01533900-1440078945_thumb.jpg

 

Mala niespodzianka - to prawdopodobnie jedyny ! ECI-2 z sygnatura Pera Abrahamsena.

 

post-59964-0-59238100-1440082230_thumb.jpgpost-59964-0-59238100-1440082230_thumb.jpgpost-59964-0-59238100-1440082230_thumb.jpg

 

Ups : kompletnie nie radze sobie z komputerkiem. Tak czy inaczej to "bebechy" mojego EC. W tej wersji czyli z plyta PCB- 2 powstalo jedynie ca 100 szt tego wzmacniacza.To urzadzenia z pierwszej serii z 1995 -96 roku.

 

post-59964-0-14818900-1440098841_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.