Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Szukam do kupienia jakiś dobry kabel zasilający do wzmacniacza eci5 mk2.max 1000zl długość może być 1 metr.oczywiscie rynek wtórny bo chyba lepiej.

 

Znalazłem u kolegi z forum ps audio ac12.

Może jakieś inne propozycje.

Dzięki .

 

Mogę odstąpić 1 metr nowego kabla sieciowego Electrocompanieta ( bez wtyczek ) który powinien sprawdzić się najlepiej.

Został wyprodukowany na początku roku 2000 - 2002 i jest w kolorze czarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam trochę sprzętu Abrahamsena:

CD V1 UP, Pre V3 UP, 2 końcówki V4 UP i DAC V6. Nie napiszę za wiele jak gra gdyż nie potrafię dźwięku opisywć barwami lub w inny sposób. Natomiast bardzo lubię sobie posiedziec i posłuchac jak odwarza muzykę. Kreuje ładną scenę i przestrzeń.

Całość gra na kolumnach zrobionych przez Azusa - Kartogen Audio Ontevedra (Altec-Lansing 515-515-8LF i tuba + BMS 4592ND 16 Ohm).

Podstawowym żródłem jest MiniPC (Dell Optiplex FX160, F2K, magazyn płyt i system na dyskach SSD) z konwerterem USB/SPDIF i dalej DAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam trochę sprzętu Abrahamsena:

CD V1 UP, Pre V3 UP, 2 końcówki V4 UP i DAC V6. Nie napiszę za wiele jak gra gdyż nie potrafię dźwięku opisywć barwami lub w inny sposób. Natomiast bardzo lubię sobie posiedziec i posłuchac jak odwarza muzykę. Kreuje ładną scenę i przestrzeń.

Całość gra na kolumnach zrobionych przez Azusa - Kartogen Audio Ontevedra (Altec-Lansing 515-515-8LF i tuba + BMS 4592ND 16 Ohm).

Podstawowym żródłem jest MiniPC (Dell Optiplex FX160, F2K, magazyn płyt i system na dyskach SSD) z konwerterem USB/SPDIF i dalej DAC.

Brawo - super komponenty - milego sluchania - to jest wlasnie najwazniejsze .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś fotki, bo nasz forumowy kolego robi bardzo ładne rzeczy.

 

Zdjęcia są na Audiostereo w temacie : http://www.audiostereo.pl/kolumny-kooperacji-jacka-zagaji-i-auto-tech_83363.html/page__st__150

To są te z czarną tubą i obudową z okleiną w palisander. Mniej więcej w połowie strony 6.

 

Nie dość że są ładnie zrobione to jeszcze świetnie grają. Mój kolega zaraził mnie tubami w stylu Avantgarde Acoustic z tym że nie widziałem sensu w wywalanie takiej ilości kasy w kolumny. Fizyka rozchodzenia fal dźwiękowych jest wspólna dlatego byłem przekonany, że nie tylko Niemcy potrafią zbudować dobry system oparty na tubach. Doszedłem do wniosku, że w PL na pewno jest ktoś kto potrafi wykonać kolumny grające w podobny sposób.Po poszukiwaniach skontaktowałem się z Azusem czego owocem jest projekt Ontevedra. Mam pewne porównanie odsłuchów do AA Duo i jestem bardzo zadowolony. Tak zupełnie od siebie mogę dodać, że fajnie jest spotkać kogoś tak oddanego swojej pasji, a dodatkowo osobę rzetelną i wykonującą solidną i ładną pracę.

Edytowane przez Michalki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam kolegów dołączam do klubu z Eci-4. Potrzebuję pomocy w doborze daca,kolumny to Avance signature 3mk2.Słucham urozmaiconej muzyki z przewagą jazzu. Kwota to 2-3 tys za używany że zbalansowanej XLR. Z czym Elektro ładnie się zgrywa?Myślałem o heglu czy jest wart uwagi,co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów dołączam do klubu z Eci-4. Potrzebuję pomocy w doborze daca,kolumny to Avance signature 3mk2.Słucham urozmaiconej muzyki z przewagą jazzu. Kwota to 2-3 tys za używany że zbalansowanej XLR. Z czym Elektro ładnie się zgrywa?Myślałem o heglu czy jest wart uwagi,co polecacie?

Ladny zestaw-gratuluje.

 

Ladny zestaw-gratuluje.

W kwestii tego daca - wbij sie na strone Hegla - tam trwa zagorzala dyskusja w tym temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladny zestaw-gratuluje.

Dzieki

 

W kwestii tego daca - wbij sie na strone Hegla - tam trwa zagorzala dyskusja w tym temacie.

 

Czytałem w klubie Hegla, przeważnie chwalone są wyższe modele.Wiadomo każdy swoje chwali,ciekawe jak to się zgrywa z Eci.

Wolałbym usłyszeć opinie osób od electrocampaniet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Audiofili!

 

Bede zmuszony opuscic Elektrokompanieta - niestety...

 

Z tego wzgledu bede mial do sprzedania swoj sprzet... wiec jest i dobra wiadomosc.

 

Tj. Elektrokompaniet AW180 monobloki plus Pre EC 4.7

orginalny stan, nie grzebane w srodku, ja rozwiercalem terminale - poprzednio pasowaly chyba tylko wiedelki albo same cienkie kable.

Teraz standardowe banany, ja rozwiecalem pod Nordosa czyli chyba standard, albo minimum.

 

i cedeka Elektrokompaniet EMC -1 UP (24/192) ze standardowym dociskiem.

 

 

Ceny duzo bardziej konkurencyjne niz na polskim allegro

 

Wiadomosci na priv

zdjecia itd...

nie mam paragonow - sprzetr z drugiej reki

ani pudelek - ze wzgledu na cene, bardziej wage preferowany odbior osobisty.

 

kontakt : [email protected]

Edytowane przez Andrze_2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dobry wieczór, mam pytanie dotyczące pre ECI 4.6.

Posiadam ten pre od 8 lat i steruje końcówką BAT VK 200.

Przy okazji robienia serwisu końcówki, postanowiłem zrobić przegląd tego przedwzmacniacza, czyszczenie płyty głównej z kurzu, ewentualnie wymiana kondensatorów, itp. sprzęt swoje lata już ma.

 

Serwisant powiedział mi coś ciekawego twierdzi, że ten pre ma o 20% niższe napięcie na wyjściu niż na wejściu przez co nie może poprawnie wysterowac tej końcówki. Powiedział, że prawdopodobnie do kompletu powinien być jeszcze equalizer lub coś tego rodzaju co wyrówna napięcie lub to pre poprawnie funkcjonować będzie tylko z końcówką tego samego producenta.

Faktycznie, jak porównaliśmy z innymi przedwzmacniaczami, które miał u siebie to dźwięk był wyraźnie głośniejszy i z większym rozmachem, bardziej otwarty.

 

Pytanie, czy może to być prawda, czyli ten typ tak ma i powinienem sprzedać to pre i poszukać innego, ewentualnie czy może jest to wynikiem jakiejś usteki i można to naprawić?

 

Serdeczne dzięki za pomoc

Edytowane przez Arek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, mam pytanie dotyczące pre ECI 4.6.

Posiadam ten pre od 8 lat i steruje końcówką BAT VK 200.

Przy okazji robienia serwisu końcówki, postanowiłem zrobić przegląd tego przedwzmacniacza, czyszczenie płyty głównej z kurzu, ewentualnie wymiana kondensatorów, itp. sprzęt swoje lata już ma.

 

Serwisant powiedział mi coś ciekawego twierdzi, że ten pre ma o 20% niższe napięcie na wyjściu niż na wejściu przez co nie może poprawnie wysterowac tej końcówki. Powiedział, że prawdopodobnie do kompletu powinien być jeszcze equalizer lub coś tego rodzaju co wyrówna napięcie lub to pre poprawnie funkcjonować będzie tylko z końcówką tego samego producenta.

Faktycznie, jak porównaliśmy z innymi przedwzmacniaczami, które miał u siebie to dźwięk był wyraźnie głośniejszy i z większym rozmachem, bardziej otwarty.

 

Pytanie, czy może to być prawda, czyli ten typ tak ma i powinienem sprzedać to pre i poszukać innego, ewentualnie czy może jest to wynikiem jakiejś usteki i można to naprawić?

 

Serdeczne dzięki za pomoc

 

Możliwe że tak własnie jest jak mówi serwis.........i 4.6 na pewno zagra lepiej z Electrocompanietem niż z BAT którego bym puścił w obieg w pierwszej kolejności - życzę pozytywnych przemyśleń.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedź.

Chyba jednak BAT zostanie, a Electrocompaniet na sprzedaż, zrobiłem duży, kosztowny serwis końcówki łącznie z wymianą kondensatorów, zresztą w pre też, ale jednak ten końcówki droższy.

 

Arku80 , prosimy o podpowiedź gdzie robiłeś serwis i kto jest godny zaufania dłubania w Elkectrocompanietach......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów! Zajrzałem tu bo ostatnio zaintrygowałem się skandynawskim brzmieniem i stylistyką,a to za sprawą Densena Beat 100 którego użytkują od jakiegoś czasu.Jest to już sprzęt leciwy ale ani ząb czasu ani poprzedni użytkownicy nie odcisneli na nim swego piętna.A ma już równe 20 lat mk1,a wygląda jak nowy.

ZAcząłem od czytania angielskiego forum dotyczącego integry V 2.0. i tak trafiłem na to forum właśnie zakończyłem czytać 29 stronę.I już prawie podjąłem decyzję zakupu w przyszłości nowego Abrahamsena V 2.0UP jednakże po lekturze tego forum zacząłem brać pod uwagę używane integry Elecompanieta ECI 2/3/4/5(jak mniemam z wpisów Ostatnie wypusty 4 i model 5 są lepszą opcją) Ponieważ kilkoro z forumowiczów miało styczność z Densenem Beat 100 a słuchali badż posiadają ww modele,prosiłbym ich o jakieś spostrzeżenia i porównania.Czy np Abrahamsen V 2UP to ruch do przodu czy raczej w bok(inna sygnatura dżwięku) Jak się ma ten Densen do ECI 2? Osobiście nie mam możliwości odsłuchu tych modeli.PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.