Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Abrahamsen już ładnych "parę" lat jest na rynku i ciekawy jestem jak to jest w stosunku do Electrocompaniet ?

 

Per Abrahamsen czyli niegdyś świetny inżynier i zdaje się założyciel Electrocompaniet produkuje obecnie pod swoim nazwiskiem te same czy porównywalne konstrukcje ?

 

Klocki Abrahamsen są tak dobre czy Electrocompaniet przeceniony ? Jak to jest ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jesteś ciekawy ? To nic prostszego i przetestować samemu jak gra Abrahamsen i Electrocompaniet. Jak już posłuchasz to

napisz swoje osobiste uwagi - chętnie je poczytamy :-)

 

 

Tylko że ja niedoświadczony meloman chciałem wysłuchać opinii elit audiofilskich :)

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Od niedawna jestem posiadaczem integry ECI 3.

Wkrótce będę szukał kolumn.

Pomieszczenie ma 32m (4x8).

Kolumny będą ustawione na 1/3 dłuższej ściany.

Niestety nie będę mógł ich odsunąć od ściany o więcej niż 60cm z tyłu.

Tak więc raczej kolumny z BR z tyłu odpadają.

Słucham muz.akustycznej, pop-u, jazz-u, "elektroniki".

Nastawiam się raczej na kolumny używane do ok. 5.000zł.

Czy możecie polecić jakieś kolumny ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Przez miesiąc słuchałem EC 4.8 z zestawem AW 400 i nie mogłem się do niego przekonać - EC 4.7 zagrał ciekawiej więc pozostał.

Co to znaczy ciekawiej?EC 4.8 jest dużo lepszym pre od 4.7 i to się słyszy przy podpięciu do AW 400....wyraźnie.

 

Moim zdaniem 4.7 zamula dźwięk w stosunku do 4.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałeś z czymś innym?

 

Gdy go kupowałem ładnych kilka lat temu, byłem szczęśliwym posiadaczem ECI-1. Pasował do niego, pożyczyłem z salonu, posłuchałem i kupiłem. Więcej mi do szczęścia nie było potrzeba. Natomiast cyfrówek do niego słuchałem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy ciekawiej?EC 4.8 jest dużo lepszym pre od 4.7 i to się słyszy przy podpięciu do AW 400....wyraźnie.

 

Moim zdaniem 4.7 zamula dźwięk w stosunku do 4.8.

 

EC 4.7 jest zdecydowanie lepszym preampem od ec 4.8 ale o tym wiedzą tylko wtajemniczeni :-)

 

Po za tym EC 4.7 to już czołówka światowa i testy posiadaczy tego urządzenia mówią same za siebie......

http://www.audioreview.com/cat/amplification/preamplifiers/electrocompaniet/ec-4-7/prd_118269_1591crx.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które Ci najbardziej podpasowały?

 

Ja z sentymentu ECI 1, lub ECI 2 (tańsza i trochę gorsza opcja, co nie znaczy zła)

 

Z powodu ograniczonego wtedy budżetu najtańsze, która dopiero zagrały to była Tara RSC Air 75. Teraz Siltech Golden Ridge na XLR i jest elegancko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Z powodu ograniczonego wtedy budżetu najtańsze, która dopiero zagrały to była Tara RSC Air 75. Teraz Siltech Golden Ridge na XLR i jest elegancko :)

 

Pisałem o tym wielokrotnie i napiszę jeszcze raz dla fanów tej marki....Otóż Electrocompaniet po XLR gra

znakomicie, wręcz wybitnie. Firma Electrocompaniet jako jedna z pierwszych w Europie i jedna z niewielu

na świecie już na przełomie lat 80/90 wprowadziła w pełni zbalansowane układy na wejściu, wyjsciu w

większości swoich urządzeń.

Oczywiście ECI 1 oraz ECI 2 nie miały układów XLR więc ich możliwości soniczne były zaledwie połowiczne

w porównaniu z w pełni zbalansowanymi urządzeniami tej firmy ,jednak integra ECI 1 przez wielu posiadaczy

i audiofili pomimo braku XLR i tak jest bardzo wysoko ceniona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... integra ECI 1 przez wielu posiadaczy i audiofili pomimo braku XLR i tak jest bardzo wysoko ceniona.

przez baaaaaardzo długo nie miałem wewnętrznej potrzeby, aby go wymienić na coś lepszego. Teraz cieszy się nim kolejny entuzjasta Electrocompanieta, a ja go dobrze wspominam. Zarąbisty sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC 4.7 jest zdecydowanie lepszym preampem od ec 4.8 ale o tym wiedzą tylko wtajemniczeni :-)

 

Po za tym EC 4.7 to już czołówka światowa i testy posiadaczy tego urządzenia mówią same za siebie......

http://www.audioreview.com/cat/amplification/preamplifiers/electrocompaniet/ec-4-7/prd_118269_1591crx.aspx

Możesz wypisywać różne opinie a moja będzie inna..... w takim razie.Miałem w systemie przy końcówkach AW 400

pre 4.7 i 4.8 i pre 4..8 grał zdecydowanie lepiej i kropka.Jeśli chodzi o przedwzmacniacze,to znam lepsze od 4.7 i również od 4.8

 

A z tą czołówką światową,to masz z czego odjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wypisywać różne opinie a moja będzie inna..... w takim razie.Miałem w systemie przy końcówkach AW 400

pre 4.7 i 4.8 i pre 4..8 grał zdecydowanie lepiej i kropka.Jeśli chodzi o przedwzmacniacze,to znam lepsze od 4.7 i również od 4.8

 

A z tą czołówką światową,to masz z czego odjąć.

 

Przecież każdy ma prawo do własnej opinii bo słyszymy inaczej......ale jak to możliwe aby 9 użytkowników

EC 4.7 którzy wystawili noty 4.9 na 5 możliwych myliło się ? Otóż problem może jest w tym że wszystkie

produkty EC ulepszano i modyfikowano w czasie trwania produkcji nie informując zbytnio o tym klientów.

Moje pre 4.7 pochodzi z ostatnich dwóch lat produkcji przed jej zakończeniem.

Miałem wygrzane EC 4.8 dostarczone przez dystrybutora i przez ponad miesiąc porównywałem te preampy

w asyście kilku znajomych audiofili którzy również wskazywali jednogłośnego zwycięzcę - EC 4.7.

Sam byłem zdziwiony bo byłem 100% pewien że EC 4.8 zostanie na stałe w moim systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, przeglądając to forum widze że nie brakuje tu jedynie symapatyków Electrocompanieta ale także i znawców.

Mam pytanie odnośnie modelów ECI4 i ECI5 - czym one się różnią? TYLKO zasilaniem? Jeśli tak to pewnie stąd te upgrady modelu 4 na 5. Ale skoro tak to czemu Electrocompaniet ECI4 po upgradzie nazwał ECI5 a nie ECI4mk2? Czy może zmiany sięgają jednak głebiej? ECI5mk2 różni sie dużo bardziej od ECI5 niż 4 od 5 patrząc na budowę wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, przeglądając to forum widze że nie brakuje tu jedynie symapatyków Electrocompanieta ale także i znawców.

Mam pytanie odnośnie modelów ECI4 i ECI5 - czym one się różnią? TYLKO zasilaniem? Jeśli tak to pewnie stąd te upgrady modelu 4 na 5. Ale skoro tak to czemu Electrocompaniet ECI4 po upgradzie nazwał ECI5 a nie ECI4mk2? Czy może zmiany sięgają jednak głebiej? ECI5mk2 różni sie dużo bardziej od ECI5 niż 4 od 5 patrząc na budowę wnętrza.

 

Sprawa jest banalnie prosta jak to w życiu bywa........

 

Otóż ECI4 to produkt w czystej postaci pomysłu Peera Abrahamsena. To on również wpadł na pomysł modyfikacji

a właściwie ulepszeń produkowanych modeli bez rozgłaszania o tym wszem i wobec. Za czasów jego szefowania

w firmie Electrocompaniet model ECI 4 doczekał się modyfikacji lepszego zasilania i to było główną zmianą

w modelu ECI 4. Kiedy koncern Electrocompaniet został przejęty przez konsorcjum wydobywcze złóż naturalnych

jego ambitny produkt menager został odpowiedzialny za sprzedaż produktów firmy Electrocompaniet.

Pierwszą ' odkrywczą ' rzeczą jakiej dokonał to zmienił model ECI 4 na model ECI 5 i podniósł cenę o jakieś

40% tłumacząc że ECI 4 przeszedł znaczne modyfikacje. Jak było naprawdę to wiedzą tylko serwisanci czy rzeczywiście

ECI 5 to ulepszona wersja ECI 4 o lepsze zasilanie czy o coś tam jeszcze. Najlepiej byłoby zapytać u samego

źródła w Electrocompaniecie czym modele ECI 5 ECI 5mk.1 i ECI 5 mk.2 różnią się między sobą.

Posiadałem ECI 4 z ulepszoną wersją zasilania i powiem krótko - wybitny wzmacniacz o doskonałym mięsistym

dźwięku i co najważniejsze w pełni zbalansowany układ XLR na wejściu i wyjściu który pozwalał na jeszcze

lepsze jakościowo efekty dźwiękowe.

Różnica dźwięku pomiędzy ECI 1 a ECI 4 po xlr to lata świetlne na korzyść nowszego modelu. Ogólnie mówiąc

kiedy czytam wpisy użytkowników ECI 1, ochy i achy na temat jego brzmienia to automatycznie pojawia się

uśmiech na mojej twarzy i myśl - co napisałi by ci sami użytkownicy na temat ECI 4 lub ECI 5 - Nirvana

panie kochany, nirvana.:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety swojej przygody z Electrocompanietem póki co nie zaliczam do udanej. Może ich urządzenia dobrze grają i nieźle wyglądają, ale poziom jaki reprezentuje ich serwis w zakresie komunikacji z klientem jest tragiczny. Na odpowiedź na jakiekolwiek zapytanie trzeba czekać po kilka dni albo się kilkukrotnie ze sprawą przypominać, po czym otrzymuje się jednozdaniową odpowiedź, z której właściwie nic nie wynika. Kolejne dopytanie znów musi się znów wyleżeć u nich z kilka dni aby nabrać ważności i tak do ..... W przypadku mojego zgłoszenia sprawę prowadziła centrala w Norwegii, która do naprawy wskazała serwis w Niemczech. Niestety mimo naprawy urządzenie dalej nie działa. Póki co nie mogę od nich wydobyć wskazania co mam z nim dalej zrobić - czy wysłać znów do Niemiec, czy może do Norwegii do samej fabryki, aby je dokładnie sprawdzili. Firma niby profesjonalna, a serwis jakości jednego ze sławnych na tym forum domowych konstruktorów DIY.

Edytowane przez barni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety swojej przygody z Electrocompanietem póki co nie zaliczam do udanej. Może ich urządzenia dobrze grają i nieźle wyglądają, ale poziom jaki reprezentuje ich serwis w zakresie komunikacji z klientem jest tragiczny. Na odpowiedź na jakiekolwiek zapytanie trzeba czekać po kilka dni albo się kilkukrotnie ze sprawą przypominać, po czym otrzymuje się jednozdaniową odpowiedź, z której właściwie nic nie wynika. Kolejne dopytanie znów musi się znów wyleżeć u nich z kilka dni aby nabrać ważności i tak do ..... W przypadku mojego zgłoszenia sprawę prowadziła centrala w Norwegii, która do naprawy wskazała serwis w Niemczech. Niestety mimo naprawy urządzenie dalej nie działa. Póki co nie mogę od nich wydobyć wskazania co mam z nim dalej zrobić - czy wysłać znów do Niemiec, czy może do Norwegii do samej fabryki, aby je dokładnie sprawdzili. Firma niby profesjonalna, a serwis jakości jednego ze sławnych na tym forum domowych konstruktorów DIY.

 

Barni, współczuję i prawdę mówiąc nikt z nas nie chciałby znaleźć się w podobnej sytuacji i nieważne czy kupiłeś

urządzenie w PL , Niemczech czy Norwegii.

Z tego co wiem to najlepszy serwis Electrocompanieta prowadzi Peer Abrahamsen i jego brat.

Teraz na szybko nie znajdę adresu ale z tego co pamiętam to na stronie produktów Abrahamsena jest info o naprawie

i modyfikacji sprzętów które wyszły spod jego ręki.

Niezły serwis jest w Warszawie który współpracuje z HiFi Clubem, bezpośrednim importerem Electrocompanieta.

Gdybyś i tu czuł się zawiedziony , to proponuję świetnego inżyniera z Łodzi który potrafi naprawić nawet skomplikowane

awarie tych urządzeń ( w razie potrzeby na priva ).

W Niemczech też powinien być dobry serwis Electrocompanieta bo jego przedstawiciel jest aktualnie Dyrektorem

Generalnym sprzedaży na całą Europę więc nie może być lipy.

 

Tak czy inaczej powinieneś znaleźć rozwiązanie w powyższych miejscach. Daj koniecznie znać co to za urządzenie

którego nie są w stanie naprawić okoliczne serwisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie sympatyków marki i od razu przechodzę do meritum. Potrzebuję porady.

Od jakiegoś czasu "chodzi za mną" wzmacniacz eci-1. Słyszałem trochę o pewnych uwagach z dobieraniem kolumn i kabli do tego ciekawego (acz dość nietypowego konstrukcyjnie) urządzenia.

Stąd pytanie, czy ktoś z Forumowiczów spotkał się (albo z doświadczenia potrafi doradzić) z następującą konfiguracją:

Electrocompaniet Eci-1 --> Nordost Red Dawn --> Vandersteen 1ci (kolumny dość łatwe do wysterowania)

Chodzi o kwestie pojemności i indukcyjności (chyba bardziej to drugie w przypadku Red Dawn), kwestie zwrotnicy 1ci wraz z nietypowym stopniem wyjściowym eci-1.

Z góry dziękuję, pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie sympatyków marki i od razu przechodzę do meritum. Potrzebuję porady.

Od jakiegoś czasu "chodzi za mną" wzmacniacz eci-1. Słyszałem trochę o pewnych uwagach z dobieraniem kolumn i kabli do tego ciekawego (acz dość nietypowego konstrukcyjnie) urządzenia.

Stąd pytanie, czy ktoś z Forumowiczów spotkał się (albo z doświadczenia potrafi doradzić) z następującą konfiguracją:

Electrocompaniet Eci-1 --> Nordost Red Dawn --> Vandersteen 1ci (kolumny dość łatwe do wysterowania)

Chodzi o kwestie pojemności i indukcyjności (chyba bardziej to drugie w przypadku Red Dawn), kwestie zwrotnicy 1ci wraz z nietypowym stopniem wyjściowym eci-1.

Z góry dziękuję, pozdrawiam :)

 

Mój znajomy gra na Vandersteenach 1Ci i Electrocompaniecie AW 100DMB / + EC4 pre. Łączówki to kable Wile.

Gra to naprawdę nieźle , potężnym dźwiękiem a gałka głośności nie przekracza godz.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eci1 nie lubi kabli o dużej pojemności. Z moich nie tolerował koncentrycznych Mogami.

Właśnie Twój post był jednym z tych, po przeczytaniu których jestem ostrożny w doborze eci-1 :) Nie wiem na 100% jak wygląda sprawa pojemności Red Dawn, ale tu http://www.highfidelity.pl/@main-596&lang= piszą: "Układ „taśmowy” powoduje drastyczne zmniejszenie pojemności, zwiększa jednak indukcyjność, należy więc sprawdzić, czy nasz wzmacniacz jest przygotowany na tego typu obciążenie. Stąd moje obawy odnośnie kabli. Pozostaje jeszcze kwestia zwrotnicy w 1Ci. Masakra ;)

Edytowane przez zoner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.