Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Magnepanie piszesz to na podstawie odsłuchów, porównań - najlepiej bezpośrednich, czy tak sobie, bo dziwne są Twojw opinie....

Chyba, że nie słuchałeś tych urządzeń i tylko tak sobie myślisz...

 

Witoldzie, znam Sphinxa od lat więc wiem co mówię. Końcówkę EC 100 DMB i EC 4 pre ma mój kumpel i napędza nimi Vandersteeny.

Tak znakomitego dźwięku już dawno nie słyszałem po za moim systemem. Prawdziwa Nirvana za przysłowiowe grosiki.Zestaw EC ma ode mnie.

Całość systemu połączona XLR począwszy od bardzo dobrego CDP Cambridge 640 ( jeśli dobrze pamiętam to jest to drugi cdp od góry ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic o Sphinx Project 18+8 nie napisze,bo rozmowa z tobą na ten temat,to jakbym miał rozmawiać na temat obrazu np.Picasso z niewidomym.

To po pierwsze a po drugie to w kosmos wyślij lepiej sam siebie,będzie spokój.Aaaaaaa zabierz ze sobą ten znakomity pre 4.7.Widać po twoim komentarzu jakie pojęcie masz o zaawansowanych konstrukcjach audio.Proś o cokolwiek ale w swoim imieniu chyba,że jesteś na forum z objawem rozdwojenia jaźni.

 

Tylko nie mów że Sphinx pre 8 który posiadasz to jakieś dźwiękowe objawienie albo 9 CUD ŚWIATA - bez jaj Modrzew 47 , prosimy bez JAJ.

Electrocompaniet EC 4.7 pre to absolutny BEST BUY - w pełni zbalansowany przedwzmacniacz o czym konkurencja w tej cenie może tylko sobie pomarzyć. I jeszcze ważna rzecz którą powinieneś przeczytać przynajmniej z 5 razy :

.

Zestaw Electrocompanieta EC 100 DMB / EC 4 < EC 4.7 wysyła w Kosmos twojego Sphinxa 18/8 w ciągu 5 minut bez najmniejszej zadyszki.

 

Dla userów tego forum wystarczy wpisać w google hasło Sphinx Projekt Osiem oraz EC 4.7 po obejrzeniu zdjęć zbudowanych przedwzmacniaczy wyciągną wnioski sami,bez pomocy twojego bełkotu.

 

A na marginesie poinformuje cię,że sprzedałem cały system Sphinx'a i jestem w trakcie budowy nowego.

 

Witoldzie, znam Sphinxa od lat więc wiem co mówię.

Zapytam tylko czy go posiadałeś,czy widziałeś na obrazkach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla userów tego forum wystarczy wpisać w google hasło Sphinx Projekt Osiem oraz EC 4.7 po obejrzeniu zdjęć zbudowanych przedwzmacniaczy wyciągną wnioski sami,bez pomocy twojego bełkotu.

 

A na marginesie poinformuje cię,że sprzedałem cały system Sphinx'a i jestem w trakcie budowy nowego.

 

 

Jesli coś gra dobrze w systemie to powinno zostać w systemie ale ty lubisz zmiany jak widać które nie zawsze idą one w dobrym kierunku.

 

Miałem końcówkę Sphinxa i grała bardzo dobrze czego nie można już powiedzieć o pre.Mój były zestaw EC grał po XLR i to jest jego mocna strona

brzmienia. Zbalansowany tor systemu to przepustka do lepszego dźwięku pod każdym względem. Teraz cieszy kolegę który jest po prostu zachwycony

soundem swojego systemu. EC pięknie zgrywa się z Vandersteenami.

Co do wyzszosci EC 4.7 nad EC 4.8 zdania nie zmienię, podobnie jak grupa moich znajomych która słyszała obydwa pre i wszyscy wskazali na EC 4.7

jako zwycięzcę. Akurat reszta toru pokazała wyzszość tego wspaniałego przedwzmacniacza. I na tym powinnismy zakonczyć niepotrzebne przepychanki.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem końcówkę Sphinxa i grała bardzo dobrze czego nie można już powiedzieć o pre.

Mało wiesz,malutko.Pre Project 8 Sphinx'a jest dwie klasy lepszy od kocówki 18-tki(jeśli ją miałeś w co wątpie) ponieważ był kupowany przede wszystkim do monobloków Project 26(topowych) przy których AW 400 są słabeuszami.Jak brakuje ci wiedzy to sobie wygulguj a nie wypisuj bzdur bo tylko się kompromitujesz.

Jesli coś gra dobrze w systemie to powinno zostać w systemie ale ty lubisz zmiany

Powiedz kto bogatemu zabroni?Jeśli ktoś lubi zmiany to co w tym złego?Zawiść to coś bardzo złego jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Pre 4.8 szukałem pol roku praktycznie nie do kupienia ma rynku wtórnym. Jakieś pojedyczne sztuki sie trafiają...4.8 potrzebuje bardzo duzo czasu na wygrzanie w pierwszym porównaniu rzeczywiście moze wydać sie gorszy od 4.7 ale potem pokazuje swoją klasę.

Czy po dłuższym czasie otworzył się na górze?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po dłuższym czasie otworzył się na górze?

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

Testując EC 4.8 miałem wrażenie ze jest za mało wysokich tonów , podobnie jak zauwazyłeś. Pre miałem na testach około 2 miesiące i nie był

to nowy egzemplarz ale po kilkudziesięciu godzinach grania albo i wiecej. Dystrybutor nie był w stanie określić jego czas użytkowania.

 

Pre 4.8 szukałem pol roku praktycznie nie do kupienia ma rynku wtórnym. Jakieś pojedyczne sztuki sie trafiają...4.8 potrzebuje bardzo duzo czasu na wygrzanie w pierwszym porównaniu rzeczywiście moze wydać sie gorszy od 4.7 ale potem pokazuje swoją klasę.

 

Na audiomarkt był EC 4.8 za 1800 euro jeszcze w ubiegłym tygodniu oraz EC 4.7 za 1200 euro. Sprzedały się obydwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pre 4.8 szukałem pol roku praktycznie nie do kupienia ma rynku wtórnym. Jakieś pojedyczne sztuki sie trafiają...4.8 potrzebuje bardzo duzo czasu na wygrzanie w pierwszym porównaniu rzeczywiście moze wydać sie gorszy od 4.7 ale potem pokazuje swoją klasę.

Eee tam,Magnepan ma najlepsze pre na świecie i nic go nie ruszy-to EC4.7 a 4.8 nie ma góry i basta.Ależ ta firma Electrocompaniet to głupia jezd...lepszy u nich jezd tańszy od gorszego....psia mać.I patrzcie a u nas na hifi.pl jezd 4.7 i sprzedać go któś nie może.

 

Magnepan kup sobie drugiego jak one takie dobre som.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mi decydować, kto ma rację, co jest lepsze, a jak to w audio pewnie każdy, ale w swoim systemie, natomiast Panie modrzew47, poziom dyskusji jaki Pan tu wprowadził zupełnie nie rozumiem po co. Patrząc na inne wątki taki Pana styl. Może to ten nadmiar gotówki wprawił w przekonanie o swojej nieomylności, a może ta zgryźliwość to brak szczęścia mimo zer na koncie. Nie wiem, ale przykro się czyta, bo można swoje zdanie wyrazić zupełnie inaczej. Też jednoznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem tutaj od niedawna i szukam jakiś opinii na temat produktów marki Abrahamsen. interesuje mnie zakup przedwzmacniacza v3.0 oraz dwóch końcówek v 4.0.Czy ktoś z Was drodzy forumowicze miał okazje testować w/w klocki i jak się to ma do electrocompaniet?Oczywiscie wersje po upgradzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mi decydować, kto ma rację

Żeby decydować o tym kto rację ma,trzeba mieć wiedzę.Wiedza nie wynika z tego,że było się na wystawie i słuchało się całkiem przypadkowych zestawień a z posiadania danych zestawów i wielokrotnych odsłuchów u siebie w domu w warunkach akustycznych jakie się zna.Posiadałem wymienione pre i 4.7 i 4.8 a po wielu godzinnych odsłuchach doszedłem do takiego wniosku,więc się wypowiadam.Nie po to by zrobić komuś na złość a po to by czytający posiedli prawidłową wiedzę.Nie zgadam się z Magnepanem i o tym piszę.Dziwnym jest również fakt,że zachwalanie tego pre(4.7)zbiega się akurat z wystawieniem go na hifi.Zamiast zwracać komuś uwagę radzę wyciągać z wpisów właściwe wnioski,nawet te pochodzące z kłótni i wzajemnym dogryzaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnym jest również fakt,że zachwalanie tego pre(4.7)zbiega się akurat z wystawieniem go na hifi.Zamiast zwracać komuś uwagę radzę wyciągać z wpisów właściwe wnioski,nawet te pochodzące z kłótni

 

He,he, Modrzew nie mam nic wspólnego , ani ja , ani moi znajomi ze sprzedażą EC 4.7 na hifi.pl czy allegro ,więc to jakaś transowa pomyłka ( jak zwykle ).

 

To fakt ze wiedzę trzeba mieć o audio i niejedna lekcja przydałaby się dla Ciebie na temat urzadzeń firmy Electrocompaniet .Na początek kilka

info na temat EC 4.7 od samych użytkowników tych przedwzmacniaczy . Linkuję 9 opinii które dają łączny wynik 4.9 / 5 - jest to bardzo wysoki

współczynnik oceny tego przedzwmacniacza. Z moją opinią możesz się nie zgadzać ale jak jest 9 zachwyconych użytkowników EC 4.7 rozlokowanych

w różnych miejscach świata to z taką opinią wypada się liczyć. Wykazałem kolejną indolencję kolegi Modrzewia. EC 4.8 nie liczy zupełnie w opinii

fachowców i użytkowników a jego cena spada na przysłowiowy pysk za używki.

 

http://www.audioreview.com/cat/amplification/preamplifiers/electrocompaniet/ec-4-7/prd_118269_1591crx.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan masz najlepsze pre na świecie...zadowolony?Ale ja tego śmiecia nie chcę nawet za darmo.Nie interesują mnie opinie innych.Uznaje tylko i wyłącznie moje własne uszy i nie istotne jak to zabrzmi dla niektórych.

 

niejedna lekcja przydałaby się dla Ciebie na temat urzadzeń firmy Electrocompaniet

Jak przerzucisz tyle klocków EC co ja to pogadamy.Opiniami,którymi się próbujesz posługiwać jest piekło wybrukowane.

 

He,he, Modrzew nie mam nic wspólnego , ani ja , ani moi znajomi ze sprzedażą EC 4.7 na hifi.pl

Hehe pewny jesteś?Mimo wszystko buja się gościu trzeci chyba raz spada z listy i na nią wraca,itd.Dlaczego nikt nie chce nabyć najlepszego pre na świecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Magnepan masz najlepsze pre na świecie...zadowolony?Ale ja tego śmiecia nie chcę nawet za darmo.Nie interesują mnie opinie innych.Uznaje tylko i wyłącznie moje własne uszy i nie istotne jak to zabrzmi dla niektórych.Jak przerzucisz tyle klocków EC co ja to pogadamy.Opiniami,którymi się próbujesz posługiwać jest piekło wybrukowane.Hehe pewny jesteś?Mimo wszystko buja się gościu trzeci chyba raz spada z listy i na nią wraca,itd.Dlaczego nikt nie chce nabyć najlepszego pre na świecie?

Modrzew pytając zupełnie serio, co nie podobało Ci się w tych pre, czy ogólnie w Electro. Pytam jako mniej doświadczona osoba zainteresowana zestawem Aw180. Co w podobnych pieniądzach Ty byś wybrał.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan masz najlepsze pre na świecie...zadowolony?Ale ja tego śmiecia nie chcę nawet za darmo.Nie interesują mnie opinie innych.Uznaje tylko i wyłącznie moje własne uszy i nie istotne jak to zabrzmi dla niektórych.

 

 

Modrzew , kpiny to zostaw dla swoich dzieci , kto powiedział że Electrocompaniet EC 4.7 jest najlepszy na świecie ? Chyba Ty, na pewno Ty.

Ja tak nie twierdzę bo są lepsze pre ale w tej cenie to jest absolutny lider.Uszy to masz ale nie do słuchania muzyki , raczej od parady ....he,he.

 

Jak przerzucisz tyle klocków EC co ja to pogadamy.Opiniami,którymi się próbujesz posługiwać jest piekło wybrukowane.

 

 

I tu się mylisz , bardzo mylisz , miałem wszystkie liczące wzmacniacze tej firmy ECI 1 , ECI 4 ,AW 100 DMB, AW 120 , AW 180 , Nada i Nemo.

EC 4 , EC 4.5 , EC 4.7 i EC 4.8 oraz kilka CDP. Chyba wystarczy. Nie ośmieszaj się.

 

Modrzew pytając zupełnie serio, co nie podobało Ci się w tych pre, czy ogólnie w Electro. Pytam jako mniej doświadczona osoba zainteresowana zestawem Aw180. Co w podobnych pieniądzach Ty byś wybrał.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

Nie pytaj bo nie dostaniesz rzetelnej i prawdziwej odpowiedzi......ale może być tak że Modrzew po prostu już nie pamięta jak to grało :-) :-) :-)

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę tygodni temu pytałem o zakres zmian wprowadzonych przez upgrade Abrahamsena.

Otrzymałem jedynie odpowiedź, że poprawiono zasilanie.

Poniżej cytuję informacje o całym zakresie zmian, pochodzące ze strony producenta:

 

Upgrade your V series product to V series UP. When upgrading your Abrahamsen product, you will notice a deeper, tighter bass, bigger "soundstage" and more air and details in the higher frequency area.

 

The tonality of your Abrahamsen products will not be changed with these upgrades.

The upgrades are very noticeable.

 

Upgrade consists of:

- New improved display (light blue background with dark blue lettering, significantly better readability)

- New remote control receiver. (significantly better reception)

- Doubling of electrolytes in power supply. (Noticeable sonic improvement) V2.0 / V4.0

- Changing the emitter resistor card for higher class A operation and greater linjeritet. V2.0 / V4.0

- New CD front tray. (brushed aluminum)

- Improved software.

- New "Upgrade" sign on the top lid.

 

http://www.abrahamsenaudio.no/#services

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę tygodni temu pytałem o zakres zmian wprowadzonych przez upgrade Abrahamsena.

Otrzymałem jedynie odpowiedź, że poprawiono zasilanie.

Poniżej cytuję informacje o całym zakresie zmian, pochodzące ze strony producenta:

 

Upgrade your V series product to V series UP. When upgrading your Abrahamsen product, you will notice a deeper, tighter bass, bigger "soundstage" and more air and details in the higher frequency area.

 

The tonality of your Abrahamsen products will not be changed with these upgrades.

The upgrades are very noticeable.

 

Upgrade consists of:

- New improved display (light blue background with dark blue lettering, significantly better readability)

- New remote control receiver. (significantly better reception)

- Doubling of electrolytes in power supply. (Noticeable sonic improvement) V2.0 / V4.0

- Changing the emitter resistor card for higher class A operation and greater linjeritet. V2.0 / V4.0

- New CD front tray. (brushed aluminum)

- Improved software.

- New "Upgrade" sign on the top lid.

 

http://www.abrahamsenaudio.no/#services

 

Przyzwoite ceny za upgrade produktów Abrahamsen. Również jak ktoś by chciał może zupgrade'ować urządzenia firmy Electrocompaniet ( prawie

cała oferta produktów ) za wyjątkiem doskonałych monobloków AW 400 ( NADA ) które prawdopodobnie były najnowwszą konstrukcją Peera A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawił się wzmacniacz http://allegro.pl/abrahamsen-v2-0-bez-sladow-uzytkowania-i6843572172.html

W opisie sprzedawca zaznacza, że jest to wersja poprawiona. Czy tak może być w rzeczywistości?

 

Rozumiem, że Abrahamseny sprzedawane jako nowe UP zaopatrzone są w stosowną plakietkę

na obudowie.

Co się dzieje jeśli indywidualnie upgradujemy starszą wersję? Czy wówczas również montowana jest plakietka UP?

Czy możliwe jest by klocek zupgradowany nie miał zamontowanej plakietki?

Czy przy indywidualnym upgradowaniu Abrahamsen wystawia dokument potwierdzający ten fakt?

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,fajnie ze w końcu poruszył ktoś temat abrahamsena.Posiadam integre v2.0 od roku i przymierzam się do zmiany.Od 3dni odsłuchuję hegla h160 i porównuje do abrahamsena.Ogolnie wrażenia nieco stonowane.Jak na klocek który kosztuje 24tys koron to dupy nie urywa.Fakt,moim zdaniem hegel gra detalicznej,ma trochę lepsza górę,ale abrahamsen tez nie ma się czego wstydzić.Ogolnie za ta cenę naprawdę dobry sprzęt.

Jak myślicie,co lepiej zagra,integra electrocompanieta eci-5 czy może dwa monobloki abrahamsena plus pre amp 3.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V 2.0 po upgrejdzie? Za ile gotów jesteś sprzedać? (Info może być jak wolisz na priv.)

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w moim ECI-3 czasem dobywają sie trzaski z obu kanałów (losowo lub w obu na raz). Podejrzewam przekaźnik RE-404DP (Goodsky lub zamiennik), który chetnie wymieniłbym na nowy na początek. Nie udało mi się go jednak zdobyć poprzez dystrybutora/dealera. Macie jakiś pomysł na źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie i proszę o pomoc. Szukam przedwzmaka do końcówki Atolla AM200 i rozważam Electrocompaniet EC 4,5. Pre miałoby łączyć się po XLR z DAC, który obecnie działa właśnie jako preamp. Brakuje mi obecnie sceny 3D, "materializowania się" muzyków, oraz nieco blasku na górze pasma. Czy myślicie, że wpięcie EC 4,5 będzie krokiem w dobrą stroną? Z góry dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.