Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po co się tak męczyć, słuchaj lepiej muzyki :) ile chcesz za nie ? :)

 

za moje kolumny ? Ostatnia poważna oferta to było 12k i się nie zdecydowałem sprzedać. Ale to było wtedy :D

To są fajne kolumny, wg mnie bardzo równe. Kilka razy już wracając z odsłuchów stwierdzałem, że te AP to jednak porządne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za moje kolumny ? Ostatnia poważna oferta to było 12k i się nie zdecydowałem sprzedać. Ale to było wtedy :D

To są fajne kolumny, wg mnie bardzo równe. Kilka razy już wracając z odsłuchów stwierdzałem, że te AP to jednak porządne granie.

Pytałem za AW180 :) ale oczywiście życzę Ci sukcesu w poszukiwaniu idealnej konfiguracji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem za AW180 :) ale oczywiście życzę Ci sukcesu w poszukiwaniu idealnej konfiguracji :)

AW nie moje jeszcze, a sklepowe. Więc raczej ewentualnie kupuję, niż sprzedaję.

 

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

I wzajemnie, bo czytając to Ty dużo poszukujesz:)

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Magnepan, a jak sytuacja z faza na gniezdzie w monoblokach NEMO rowniez po stronie lewej patrzac od tylu. Bo nic tam nie jest napidane nawet w instrukcji. Powinno byc jakies np.1 a na drugim 0. Skad to mamy wiedziec!!!

 

Wszystko zalezy skąd pochodzi egzemplarz NEMO :-) ,( trochę żartuję) W związku z tym że w Germanii jest Centrala Electrocompanieta na całą Europę

to faza powinna być po lewej stronie patrząc na tylną część wzmacniacza ( Niemcy mają takie normy i prawidłowo więc większość urzadzeń audio

które trafia na rynek niemiecki powinny mieć fazę po lewej i tam gdzie jest faza przykleja się czerwoną kropkę ) . Jesli nie ma oznaczeń wystarczy wziąć

na ucho i przemiennie posłuchać wzmacniaczy. Jesli faza będzie po przeciwnej stronie to natychmiast to usłyszymy - skraje pasma będą dość

intensywne i nie będzie odpowiedniej masy dźwieku tak jakby środek był lekko wycofany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim ECI - 2 jak i u kumpla w ECI-5 "zywy " jest z prawej strony.Ahoj

 

He, he, to dziwne , nawet bardzo dziwne. W moich ECI 1 i ECI 4 faza była tam gdzie powinna być czyli po lewej patrząc na tył wzmacniacza.

Generalnie faza jest z lewej , po prawej robią tylko Japończycy w swoich klockach.Może wasze egzemplarze przeznaczone były na rynek japoński ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to foto coś nieco rozjaśni na temat fazy. Powyżej pinów jest kontrolka która zapalając się na czerwono pokazuje czy faza jest po właściwej stronie czy nie. Klikając na fotografię poniżej otrzymamy powiększenie zdjęcia.

 

.

 

 

649295119_thumb_628ab19c1c47dfb5f5f6e6c8f66536ad.jpg

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta dioda to jest dobre rozwiazanie. Niestety ja takiego udogodnienia nie posiadam - szkoda;-(, dzieki za podpowiedz. Pozdr.

 

W monoblokach NEMO taka dioda jest również i myślę że w innych konstrukcjach koncówek EC również . Ale jak napisałem nie martwić się tylko

popróbować przepiąć wtyczkę na inny sposób i podłączenie z niewłaściwą fazą będzie od razu słyszalne. Ja od zawsze stosowałem fazę na lewą

stronę wtyku patrząc na tył wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy phono stage Electrocompaniet ECP-2 to dobre urzadzenie. Ktos to posiada?? Warto zainwestowac w niego. Jakie macie z typ phonostage doswiadczenia. Co ewentualnie polecacie? Z gory dziekuje za wszystkie sugestie.

 

 

 

Wszystko zalezy skąd pochodzi egzemplarz NEMO :-) ,( trochę żartuję) W związku z tym że w Germanii jest Centrala Electrocompanieta na całą Europę

to faza powinna być po lewej stronie patrząc na tylną część wzmacniacza ( Niemcy mają takie normy i prawidłowo więc większość urzadzeń audio

które trafia na rynek niemiecki powinny mieć fazę po lewej i tam gdzie jest faza przykleja się czerwoną kropkę ) . Jesli nie ma oznaczeń wystarczy wziąć

na ucho i przemiennie posłuchać wzmacniaczy. Jesli faza będzie po przeciwnej stronie to natychmiast to usłyszymy - skraje pasma będą dość

intensywne i nie będzie odpowiedniej masy dźwieku tak jakby środek był lekko wycofany.

 

Masz racje z tym "zywym" bolcem. Jesli gniazdo w urzadzeniu jest :-) uziemienie dol to strona lewa, jesli :-( uziemienie gora to prawa.

 

Masz racje z tym "zywym" bolcem. Jesli gniazdo w urzadzeniu jest :-) uziemienie dol to strona lewa, jesli :-( uziemienie gora to prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zachcielibyście wyjaśnić mi na czym polega różnica między wzmacniaczem Abrahamsen V2.0, a Abrahamsen V2.0 UP ze szczególnym uwzględnieniem parametrów brzmieniowych.

 

Aktualnie na alle jest używka V2.0 za 2900 zł. Czy jest ona warta bliższego przyjrzenia się?

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zachcielibyście wyjaśnić mi na czym polega różnica między wzmacniaczem Abrahamsen V2.0, a Abrahamsen V2.0 UP ze szczególnym uwzględnieniem parametrów brzmieniowych.

 

Aktualnie na alle jest używka V2.0 za 2900 zł. Czy jest ona warta bliższego przyjrzenia się?

Wersja UP ma poprawione zasilanie.Ten bez UP nie za bardzo radzi sobie ze zbyt wymagajacymi kolumnami.Wiem bo mialem .serwus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ECI-5 MKII.

Czy ktoś może coś o nim napisać, szczególnie w porównaniu do innych wzmacniaczy? Głównie interesuje mnie kwestia szybkości I wykopu, I czy tego nie brakuje. Nie szukam ulicznego zabijaki, ale nie chcę flegmatycznego wzmacniacza, na którym zanim gitara zagra to muszę poczekać aż gitarzysta piwo wypije I zapali...

barwowo lekko przyciemniony I gęsty jest ok, ale jak z dynamiką I wykopem w tym konkretnym modelu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eci5 mk2

 

Hei

Mam ten wzmacniacz już ze dwa lata i mi pasuje :) Hm , porównać z innymi wzmacniaczami niestety nie mogę .Wczesniej grałem na copland csa 8 , tu był duży przeskok dla mnie zarówno dźwiękiem jak i Ec jest o wiele droższy .

EC gra u mnie bardzo szczegółowo lubię techniczne granie czyli dźwięk szybki i krotki na basie :) dynamika jest bardzo ok , ogólnie słucham rocka.

Jak to sie mówi zależy z czym i w czym :) u mnie z naim i b&w pm1 + kable tellurium , hm z akustyką u mnie kiepsko bo to salon.

Mam nadzieje ze mogłem pomóc choć trochę.

Poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem o 3 ostatnich modelach tzn.EC 4.5 , EC 4.7 , EC 4.8 - takie powinieneś szukać do przetestowania. Ale powtórzę : W moim systemie najlepiej sprawdził się EC 4.7 w konfrontacji z EC 4.8 ( ten zagrał ciemnym i wycofanym dźwiękiem ).

Jak zwykle ....brednie.Jak można pisać takie bzdury wiedząc,że ludzie to czytają po to by wybrać chociaż kierunek swoich poszukiwań.To jest celowe wprowadzanie w błąd,lub ma inny podtekst.Nie jest tak jak pisze Magnepan,sprawdzajcie sami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modrzew 47, Ty już nie masz klocków Electrocompanieta od wielu lat i za bardzo nie pamiętasz jak one grają a w szczególnosci ich preampy.

Na papierze EC 4.8 to referencyjny przedwzmacniacz tej firmy ale z EC 4.7 przegrywa i to z kretesem. Wystarczy posłuchać i przekonać się samemu.

Zresztą ceny używanych EC 4.8 lecą na łeb i szyję więc coś jest nie tak. Na szczęście każdy może posłuchać obydwu i przekonać się sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahaha,dobre.Nowe słowo ałdiofilskie....skleroza słuchu.

 

Tylko nie mów że Sphinx pre 8 który posiadasz to jakieś dźwiękowe objawienie albo 9 CUD ŚWIATA - bez jaj Modrzew 47 , prosimy bez JAJ.

Electrocompaniet EC 4.7 pre to absolutny BEST BUY - w pełni zbalansowany przedwzmacniacz o czym konkurencja w tej cenie może tylko sobie pomarzyć. I jeszcze ważna rzecz którą powinieneś przeczytać przynajmniej z 5 razy :

.

Zestaw Electrocompanieta EC 100 DMB / EC 4 < EC 4.7 wysyła w Kosmos twojego Sphinxa 18/8 w ciągu 5 minut bez najmniejszej zadyszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.