Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To samo, napisałem do Norwegów żeby wyjaśnić. Jakby nie było wzmacniacz jest fantastyczny!

 

I wszystko jasne.

 

the ECI-5 amplifier has no STANDBY (ECI-5MKII has). Mute has nothing to do with using less energy. When you are not listening to the amp please turn off the unit of main power knob.

 

If you have ECI-5MKII than you have to press MUTE for a few seconds, to bring the ECI-5MKII in STANDBY (info in Display).

 

STANDBY on the Remote is for CD-Player ECC-1, which can also used with the same remote.

 

All further info you will find in the Owners-Manual of your amp.

 

Best regards,

 

M. Roth

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

Zapisuję się z DAC Abrahamsen V6.0. Świetne granie ;)

Zastanawiam się nad jego zakupem.

Napisz o V6.0 coś więcej. Jaka jest reszta systemu, czym jest podpięty, z czego słuchasz plików, jak brzmi itd.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System obecnie mam typowo budżetowy (kolumny Eltax Liberty 5+, Tannoy M1, M3, wzmacniacze: Primare A10, MF B1, NAD 3300PE, głośnikowe Real Cable TDC 500, IC Supra Dual i kilka różnych na miedzi posrebrzanej, DAC Audiotrack Prodigy i Audioquest Dragonfly). Gram z plików flac do (24/192) z komputera, Foobar 2000.

Abrahamsen w tym towarzystwie to DAC pewnie przynajmniej o klasę lepszy od reszty toru :)

DAC V6.0 zakupiłem z myślą nad dalszym upgradem systemu, planuję w przyszłości wykorzystać jego wyjścia XLR i dokupić docelowo wzmaka w pełni zbalansowanego (Primare, TEAC, MF, Atoll... może jeszcze jakieś propozycje i sugestie z waszej strony?). Do wymiany będą też kolumny, najlepiej oparte na Scan-Speakach.

Co do brzmienia dominującym uczuciem zaraz po wpięciu był spokój i ułożenie sceny, nasycenie środka no i świetny bas, taki jak lubię: mocny, kontrolowany, nisko schodzący i wielobarwny. W końcu usłyszałem pełną skalę tonalną i wybrzmienia kontrabasu (Stanley Clarke). Co do środka i góry, to oprócz płynności i nasycenia, ma on taką "pastelową" barwę, ale bez utraty szczegółów i przejrzystości.

Nie widzę praktycznie żadnej różnicy w jakości dźwięku pomiędzy wejściami USB a optycznym czy S/PDIF. Na każdym z nich jest podobnie.

Całkowity balans tonalny określiłbym jako neutralny z lekkim ociepleniem, przy czym z każdym wzmacniaczem prezentacja jest ciut inna. Najlepiej paradoksalnie zgrał się barwowo ze starym niepozornym MF B1.

No i wygląd :) Pancerna obudowa i elegancki panel przedni :) Do tego niezła funkcjonalności i mnogość wejść, w tym USB.

Edytowane przez marantz_boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję _boy.

 

Czy ktoś mi może wytłumaczyć (jak trzyletniemu dziecku) jaka jest różnica między V6.0 a Abra A-DAC USB Converter?

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem.

Mam cd i integrę Abrahamsena. Nawiasem mówiąc: polecam.

Parę dni temu przy okazji odsłuchu przed ew. zakupem Canto Grand Studio 16Hz porównywaliśmy integrę Abrahamsena z Heglem 90 (odtwarzacz: któryś z modeli Atolla) i… Hegel wypadł tak sobie - w opinii właściciela. Nieprzyjemnie ostra góra, suche brzmienie i takie tam.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to v2.0 w wersji Upgraded, to cena jest OK.

Sprawdź czy na tabliczce przykręconej do pokrywy wzmacniacza jest napis Upgraded version.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem okazję taki klocek kupić. Odpuściłem.

Parę tygodni później kupiłem półroczny UP w stanie idealnym za 3.000.

Warto szukać.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abrahamsen ogólnie rzadko pojawia sie w sprzedaży, szczególnie tu w UK. Z tego co wyczytałem to wersja upgraded miała lepsze zasilanie. Czy to jedyne zmiany w tym wzmaku i czy różnica pomiedzy obiema wersjami jest aż tak sporo, że nie warto zawacać sobie glowy tą zwykłą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis ze strony producenta:

 

The V20 UP is a redesign of the V20 Integrated Amplifier. Doubling of electrolytes in power supply(Noticeable sonic improvement). Changing the emitter resistor card for higher class A operation and greater linjeritet. New improved display, light blue background with dark blue lettering, significantly better readability. New "Upgrade" sign on the top lid. New remote control receiver(significantly better reception). Improved user software. V20 can be upgraded to V20 UP.

 

===========

 

V2.0 is the integrated alternative in Abrahamsen`s new V-series. With timeless design, extremely user friendly and plenty of power, this is the way to go if you want a real high-end sound experience to a affordable price. The amplifier is equipped with 3 RCA inputs and one balanced XLR input. To achieve the best possible result it is recommended to us a fully balanced CD player such as the Abrahamsen V1.0 CD player. The V2.0 delivers 2x70Watts in 8 Ohm and doubles the output in 4 Ohm. With the V2.0 you can easily set up one of the inputs to a home theatre input.This means that you can integrate it with an existing surround receiver. The remote control is compatible with the rest of the products in the V-series.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

 

Teraz pytanie z innej beczki. Na jakich norweskich stronach mozna szukac sprzętu?

Druga sprawa powiedzmy, że znalazłem cos i mam kogos kto mieszka w Norwegii i moze to dla mnie kupić i wyslać mi w paczce. Czy taka paczka będzie podlegać cłu i innym oplatom? Ewentualnie czy jak ta osoba przywiezie osobiscie taki sprzet np do PL czy też musi to zglosić i wnieść jakies opłaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwegia nie należy do europejskiej unii celnej, więc przy wysyłce musisz się liczyć z cłem i podatkiem. Przy przewozie osobistym - nie wiem co robić by nie wyszedł przemyt..

 

Któryś z kolegów mówił mi, że Abrahamsen swoje produkty wysyła za granicę ze Szwecji. Jeśli tak jest w rzeczywistości, to przepisy celne i podatkowe są inne.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 4700 zł - UK

Ok. 5000 zł - importer na Alle

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo, napisałem do Norwegów żeby wyjaśnić. Jakby nie było wzmacniacz jest fantastyczny!

 

I wszystko jasne.

 

the ECI-5 amplifier has no STANDBY (ECI-5MKII has). Mute has nothing to do with using less energy. When you are not listening to the amp please turn off the unit of main power knob.

 

If you have ECI-5MKII than you have to press MUTE for a few seconds, to bring the ECI-5MKII in STANDBY (info in Display).

 

STANDBY on the Remote is for CD-Player ECC-1, which can also used with the same remote.

 

All further info you will find in the Owners-Manual of your amp.

 

Best regards,

 

M. Roth

 

Kurczę mam ten wzmak ze dwa lata a nie wiedziałem o tej opcji wsunie fajnie to działa ,dzięki Pawel Ski

Edytowane przez Sebmon666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.