Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki chcialem zwrocic Waszą uwage na kondycjoner manufaktury DB ,model DB5 ,ktory mam przyjemnosc wlasnie testowac we wlasnym systemie i ktory wypadl swietnie. Chcialem Was zainteresowac tym produktem przede wszystki dlatego ale tez z powodu iz producent zdecydowal sie na wypuszczenie serii nazwanej Electro ,dopasowanej wzorniczo wlasnie do urządzen Electrocompanieta. Czarna tafla szkla na froncie ,ciemnoniebieskie wyswieacze i zlote dodatki ( sruby mocujace front,kolce). Znajac zakres i charakterystyke dzialania tej konstrukcji moge smialo Wam ją polecic. Wizualnie pieknie dopelni Wasze systemy a przede wszystkim urzadzenia w nich pokażą wszystkie swoje zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja electro jest w fazie finalizacji. Z tego co sie orientuje chodzi o wszelkie zlocenia.Fotki egzemplarza ktory stoi u mnie wklejalem juz

 

O to bardzo fajnie i ciekawie będzie wyglądać - taka idealna harmonia z produktami Electrocompanieta. Ciekawe czy będzie również miała pozytywny wpływ na dźwięk tych urządzeń ?

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

O to bardzo fajnie i ciekawie będzie wyglądać - taka idealna harmonia z produktami Electrocompanieta. Ciekawe czy będzie również miała pozytywny wpływ na dźwięk tych urządzeń ?

Witam Cie serdecznie. Gwarantuje ,ze zrobi kupe dobrej roboty. Dostaniesz oczywiscie na testy dla Was.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naganiactwo dotarło i do tego wątku...

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie Koledzy, że z innej beczki.

W swoich poszukiwaniach zestawu za bardzo rozsądną cenę właściwie jestem zdecydowany na Abrahamsena.

Jako że chciałbym planowane na klocki pieniądze (max. 5k za klocek) wykorzystać jak najrozsądniej mam do Was parę pytań.

 

Urządzane pomieszczenie odsłuchowe wygląda z grubsza tak:

http://www.audiostereo.pl/czy-w-tym-pomieszczeniu-jest-szansa-by-muzyka-zabrzmiala_132755.htmlz

A więc mało wdzięcznie. Ale nie o walce o poprawę akustyki teraz. ;)

Słucham głównie jazzu i klasyki.

 

1. Co radzicie: wzmak i CD od Abrahamsena? Na mój rozum powinny najlepiej się zgrywać.

2. Wzmak Abrahamsena, CD inne

3. Może CD Abrahamsena, a wzmak innego producenta?

Jakie macie doświadczenia i refleksje nt. takich kombinacji?

 

Kolejna kwestia to monitory.

Rozważam: Usher 601, Focal Aria 906, Studio 16Hz Canto Grand, ewentualnie coś z bydgoskich BMN.

Czy ktoś z Was używa lub słyszał z Abrahamsenem powyższe?

A może zaproponujecie jakieś inne monitory?

 

Będę wdzięczny za każdy Wasz głos.

Edytowane przez traumeel

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby nikt nie chciał podzielić się przemyśleiami na temat posiadanego systemu?

Nie wierzę! ;)

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie Koledzy, że z innej beczki.

W swoich poszukiwaniach zestawu za bardzo rozsądną cenę właściwie jestem zdecydowany na Abrahamsena.

Jako że chciałbym planowane na klocki pieniądze (max. 5k za klocek) wykorzystać jak najrozsądniej mam do Was parę pytań.

 

Urządzane pomieszczenie odsłuchowe wygląda z grubsza tak:

http://www.audiostereo.pl/czy-w-tym-pomieszczeniu-jest-szansa-by-muzyka-zabrzmiala_132755.htmlz

A więc mało wdzięcznie. Ale nie o walce o poprawę akustyki teraz. ;)

Słucham głównie jazzu i klasyki.

 

1. Co radzicie: wzmak i CD od Abrahamsena? Na mój rozum powinny najlepiej się zgrywać.

2. Wzmak Abrahamsena, CD inne

3. Może CD Abrahamsena, a wzmak innego producenta?

Jakie macie doświadczenia i refleksje nt. takich kombinacji?

 

Kolejna kwestia to monitory.

Rozważam: Usher 601, Focal Aria 906, Studio 16Hz Canto Grand, ewentualnie coś z bydgoskich BMN.

Czy ktoś z Was używa lub słyszał z Abrahamsenem powyższe?

A może zaproponujecie jakieś inne monitory?

 

Będę wdzięczny za każdy Wasz głos.

Jak to nikt ? Mialem V 1.0 UP ,gral z Electrocompaniet ECI-2.Plus Proac 1SC.Bardzo mile dla ucha doznania.serwus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne były te ECI 2, mam wciaż duży sentyment, i coraz bardziej mnie kusi, żeby sobie wstawić takiego do drugiego systemu;-)

 

Witold , Ty nie mów tylko działaj bo wkrótce nie uświadczysz starszych komponentów Electrocompanieta. Proponuję wspaniałą i w pełni zbalansowaną koncówkę AW 100 DMB o mięsistym dźwięku i pre EC 4. Ja jestem pod wrazeniem gęstosci muzycznego planktonu tego duetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witold , Ty nie mów tylko działaj

Generalnie staram się tak postępować...

Twoja propozycja jest godna, ale ja nie szukam komponentów do głównego zestawu, bo wtedy byłby to downgrade; tylko tak z sentymentu myślę, czy nie powrócić do wzmacniacza, który kiedyś miałem, w tzw. systemie piwnicznym;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie staram się tak postępować...

Twoja propozycja jest godna, ale ja nie szukam komponentów do głównego zestawu, bo wtedy byłby to downgrade; tylko tak z sentymentu myślę, czy nie powrócić do wzmacniacza, który kiedyś miałem, w tzw. systemie piwnicznym;-)

 

To na czym aktualnie grasz poza Proacami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie na Yamaha, Steinway, Shigeru Kawai, Bechstein, Bosendorfer, i inne takie;-)

 

No,no, z tego zestawu najbardziej cenię Bosendorfera i Kawai . Miałem kiedyś symtezator Kawai który był dużą konkurencją dla Yamahy DX7 i takiego

brzmienia organów Hammonda trudno było uświadczyć na innej lekkiej klawiaturze.Nawet Roland nie miał takiego wykopa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,no, z tego zestawu najbardziej cenię Bosendorfera i Kawai . Miałem kiedyś symtezator Kawai który był dużą konkurencją dla Yamahy DX7 i takiego

brzmienia organów Hammonda trudno było uświadczyć na innej lekkiej klawiaturze.Nawet Roland nie miał takiego wykopa :-)

 

Obawiam się Waldku, ze się nie zrozumieliśmy...

DX7 to oczywiście była fajna zabawka, ale syntezatory to jednak nie to o czym pisałem;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się Waldku, ze się nie zrozumieliśmy...

DX7 to oczywiście była fajna zabawka, ale syntezatory to jednak nie to o czym pisałem;-)

 

Witoldzie, rozumiemy się doskonale , to była tylko dygresja na temat lzejszych klawiatur przy okazji omawiania ulubionych fortepianowych brandów .

Jak wpomniałem, miałem Kawai w postaci lekkiej ale profesjonalnej klawiatury.Co do DX7 to był totalny przełom brzmieniowy dla większości dobrych

zespołów połowy lat 80 i wzwyż. Nawet Herbie Hancock nie stronił od takiej zabawki ( jak to nazwałeś ) i nagrał kilka fajnych utworów z Yamaha DX7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.