Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy.

Chciałem zapytać co sądzicie V6.0 DAC do mojej konfiguracji, tj Rega Brio-r +Audio Physic Yara Classic. Biorę kilka wariantów pod uwagę jeśli chodzi o używki, min: Rega-dac, Arcam AirDac, Rotel RDD1580, V6.0 DAC no i może coś o czym nie wiem...POkój 16m, kolumny na ścianie krótszej (3.40), wielka płyta...Pozdrawiam.

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

180 W zależności od wieku.za nowsze chcą około 15 za starsze około 10. Polecam sprawdzić czy starsze niż 2004 miały robiony upgrade . Lampowe Pre jak najbardziej byle by było symetryczne co generuje koszty. Moim zdaniem do nich starczy zwykle Pre ss

 

Hej,

Dzięki za odpowiedź, o jakim upgradzie piszesz, jak to sprawdzić ?

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie użytkuje ktoś lub użytkował CD Abrahamsen V1.0 ? Chodzi mi o to, że nie mam do niego oryginalnego pilota, chodzi mi o to, że CD gra trochę ciszej jak powinien a z tego co widzę, na oryginalnym pilocie jest opcja ściszania i podgłaszania, CD dostałem w ramach wymiany, na uniwersalnym Logitech przy dodania tego modelu CD jest też ta opcja volume tylko nie reaguje - ten sam poziom volume, teraz pytanie, czy na oryginalnym pilocie jest to aktywne i dotyczy CD i można to regulować, czy też tylko tyczy to może wzmacniacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na Alle ktoś sprzedaje pilota Abrahamsena.

Pilot ma funkcję ściszania CD. Można ją również wyłączyć.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem koledze EC 4.5 i dokupił świetną końcówkę AW 60 i ma nieprawdopodobny sound z tego mariażu. Gra na Spendorach. Już wcześniej

doradzałem mu AW 100 DMB ale trudno było znaleźć w rozsądnej cenie więc złapał AW 60 ( niesamowita maszyna )

To ja. Polecam - to jest niesamowity system.

 

Wypróbuj Spendora S8 , znajomy ma takie zestawienie z dzielonym Electrocompanietem a będziesz mile zaskoczony przepięknie jedwabistą górą pasma,

fajnym środkiem i nisko schodzącym basem. Kolumny kupisz w granicach 5 - 6 kzł z drugiej ręki.

Konkretnie S8e :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pilot ale nie reaguje na ściszanie i podgłaszanie - jak tę funkcję włączyć ?

 

- wciskasz jednocześnie lewe i prawe pokrętło odtwarzacza

- na wyświetlaczu pojawi się MENU/CANCEL

- lewe pokrętło obracasz lekko w prawo (wyświetli się VOLUME ON).

 

Powodzenia.

Edytowane przez traumeel

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>No i faktycznie było ściszone, tersz mam na 60 - max, teraz jest prawidłowo, bo coś cicho mi grałoChyba, że się mylę - jaka powinna być wartość, bez podbić i zniżania? Skala jest od 0 ( brak dźwięku ) do 60

Edytowane przez darek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki kłopot z moim ECI5, że od wczoraj wzmacniacz kilka razy sam się podgłośnił. Wygląda to tak , że nagle muzyka przestaje grać a potencjometr wędruje do góry. W momencie kiedy to sie dzieje sa podswietlone wszystkie kanaly. Kiedy biorę pilota i zaczynam ściszać to pojawia się dźwięk i wszystko wraca do normy. Dodam , że jedna z diod podswietlajacych panel (kanał CD) ledwo się "pali". Myślę, że to nie ma wpływu na to co się dzieje ale wolę opisać. Wzmacniacz mam podłączony do CA streamer 6 przez XLR , pilot kontrolujący oba zestawy to pilot CA. Wcześniej nie miałem żadnych akcji tego typu, czy ktoś miał podobne doświadczenia lub wie co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka powinna być wartość, bez podbić i zniżania? Skala jest od 0 ( brak dźwięku ) do 60

Ja mam ustawione na 60.

Słyszałem opinię, że od ok. 50 dźwięk się nieco wyostrza, ale nie wydaje mi się by była to prawda. Przynajmniej ja tego nie zauważyłem.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po każdym wyłączeniu idzie na 40 a to jest o wiele ciszej, niż jak regulacja jest wyłączona

 

I prawidłowo. Zawsze domyślnie jest 40.

 

Możesz spróbować ustawić na 60, a potem wejść w ustawienia tak jak pisałem wyżej i zaznaczyć VOLUME OFF.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, przełączylem streamer z usb1.0 na usb 2.0 I prawdopodobnie to była przyczyną. Przywróciłem ustawienia w CAS6 i od dwóch dni nic się nie dzieje. Tak jak pisałem wcześniej, nigdy wcześniej nie było problemu , dopiero gdy zmieniłem ustawienia w streamer. Zadzwoniłem do serwisu i zapytałem czy to możliwe i ci usłyszałem to" twój piec dostał błędny sygnał i wszedł w tryb awaryjny. Tak się zachowują droższe wzmacniacze , mają takie zabezpieczenia. Jeśli to streamer to przywróć ustawienia wstępne i będziesz wiedział. Jeśli się powtórzy to wyłącz z prądu i wyślij do nas na przegląd".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A domyślne 40 na cd i odpowiednio więcej na wzmaku nie pasuje Ci?

U mnie od 50-55 na wzmaku mam wystarczająco dużą dynamikę.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wzmacniacz zapamiętuje ustawienia.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja msm CD podłączone do pre sle nie Abrahamsen

Jasne. Nie pisałeś o tym wcześniej.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje.

Off i za parę dni zapomnisz o problemie.

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.