Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Fajna okazja :)

 

@Witek, kupuj!

 

Ja dziś przełączyłem znowu na AW180 i ... coś mi się wydaje, że grają z większą swobodą niż AW400. Będę musiał jednak te porównanie staranniej zrobić niż pierwotnie zakładałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A reszta?

Warto wypełnić profil..

Widać przecież, że mam firmowego CD mk4 i gramofon Gyro ze SME i AN i lampowy pre :)

Głośnikowe stereovoxy, xlr Furukawa. Co chciałbyś jeszcze wiedzieć Mateuszek.

 

Panowie, gra ktoś na bi-wiringu na EC?

Wiem, że opinie są podzielone, ale rezultaty mnie zdumiewają, szczególnie większa punktowość i dynamika na basie. Zarówno w AW180 i 400 setkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kuś....

ja po takiemu nie rozumiem;-)

 

Warto, grają pięknie :)

Przepinam na zmianę 180 vs 400 i przynajmniej z moimi kolumnami ten dźwięk z aw180 ma w sobie jakoś jakby więcej wyrafinowania niż 400”setki. Może jest to jeszcze kwestia wygrzania tych 400’setek. Sam nie wiem :)

 

Ale widzę, ze tam na północy to taniej jest troszkę...

 

Cena bardzo okazyjna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie kuś....

ja po takiemu nie rozumiem;-)

 

Ale widzę, ze tam na północy to taniej jest troszkę...

 

Taniej bo jest tego na kilogramy a poza tym kurs korony jest atrakcyjny.

Kwestia ile to ma lat i czy są kartony bo czasem wzmacniacze są zabytkowe i nue ma jak tego wysłać

 

 

Widać przecież, że mam firmowego CD mk4 i gramofon Gyro ze SME i AN i lampowy pre :)

Głośnikowe stereovoxy, xlr Furukawa. Co chciałbyś jeszcze wiedzieć Mateuszek.

 

Panowie, gra ktoś na bi-wiringu na EC?

Wiem, że opinie są podzielone, ale rezultaty mnie zdumiewają, szczególnie większa punktowość i dynamika na basie. Zarówno w AW180 i 400 setkach :)

 

Jak można to zawsze biwire jest lepsze od singel.o oczywiście jak kolumna ma możliwość.

Wygrzej porządnie 400tki

Jeśli twoje kolumny sa jasne to 180tki finalnie mogą zagrać fajniej. Zakładam że obie konstrukcje są w podobnym wieku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twoje kolumny sa jasne to 180tki finalnie mogą zagrać fajniej. Zakładam że obie konstrukcje są w podobnym wieku

 

Może tak grały starsze wersje jak piszesz. Aktualne wersje AW180, grają równo, szybko i przejrzyście. Do jasnych kolumn to teoretycznie lepiej powinny się sprawdzić AW400, które mają większą moc, niższe zejście i dźwięk jest kreowany za pomocą grubszej kreski. Obie pary mają jednak bardzo zbliżoną sygnaturę. Obie imho bardzo dobre. Teraz kwestia indywidualnego spasowania z kolumnami. Jednak nie ma najmniejszej mowy o jakimś zamuleniu odczytywanemu jako analogowość w najnowszych wersjach. Może słuchałeś jakiegoś nieudanego upgreadu Mateuszek :) Może to też być spasowanie z pre. 4.8 dobrze gra.

Co do AW400, to oczywiście może się jeszcze pewnie dużo zmienić. Dynki jakie miałem ostatnio, to dopiero zaczeły grać wg stereotypowego wzorca po 6 miesiącach.

 

Co do biwiringu, to moje kolumny są chyba do niego stworzone :)

post-59356-0-21631000-1522996823_thumb.jpeg

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajne okazje wyszykujesz Mateuszek :)

 

Był kiedyś w klubie temat właściwego zasilania. Z tego co Lord Vader zamieścił, to plus powinien być po prawej stronie.

U mnie jest takie zjawisko, że na AW180 nie robi to wrażenia, ale na AW400 jest polaryzacja bardzo wpływa na zachowanie monobloków.

Przy podłączeniu rekomendowanym, z plusem po prawej stronie u mnie niestety dosyć mocno brumią trafa we wzmacniaczach. Jeśli plus we wtyczkach jest z lewej strony, to jest całkowita cisza. Macie Panowie jakieś doświadczenia w tym temacie? Pewnie jest to w znacznym stopniu sprawa lokalizacji budynku itd. Osobne zasilanie, listwa, różne sieciówki itd. Nic to nie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne okazje wyszykujesz Mateuszek :)

 

Był kiedyś w klubie temat właściwego zasilania. Z tego co Lord Vader zamieścił, to plus powinien być po prawej stronie.

U mnie jest takie zjawisko, że na AW180 nie robi to wrażenia, ale na AW400 jest polaryzacja bardzo wpływa na zachowanie monobloków.

Przy podłączeniu rekomendowanym, z plusem po prawej stronie u mnie niestety dosyć mocno brumią trafa we wzmacniaczach. Jeśli plus we wtyczkach jest z lewej strony, to jest całkowita cisza. Macie Panowie jakieś doświadczenia w tym temacie? Pewnie jest to w znacznym stopniu sprawa lokalizacji budynku itd. Osobne zasilanie, listwa, różne sieciówki itd. Nic to nie zmienia.

 

No nie było już pisane mnóstwo watków na temat prawidłowego zasilania.

 

Prawidłowo jest tak że faza patrząc na gniazdko el. w scianie ( bolec na górze ) powinna być Z LEWEJ. To samo wtyk w urządzeniu - faza zawsze po lewej patrząc na gniazdko w urządzeniu .AW 400 brumią bo po prawej nie można dawać fazy a TYLKO PO LEWEJ.

 

Wszystkie urzadzenia w moim systemie mają podłączoną fazę po LEWEJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fajne okazje wyszykujesz Mateuszek :)

 

Był kiedyś w klubie temat właściwego zasilania. Z tego co Lord Vader zamieścił, to plus powinien być po prawej stronie.

U mnie jest takie zjawisko, że na AW180 nie robi to wrażenia, ale na AW400 jest polaryzacja bardzo wpływa na zachowanie monobloków.

Przy podłączeniu rekomendowanym, z plusem po prawej stronie u mnie niestety dosyć mocno brumią trafa we wzmacniaczach. Jeśli plus we wtyczkach jest z lewej strony, to jest całkowita cisza. Macie Panowie jakieś doświadczenia w tym temacie? Pewnie jest to w znacznym stopniu sprawa lokalizacji budynku itd. Osobne zasilanie, listwa, różne sieciówki itd. Nic to nie zmienia.

Skontaktowalbym się z dilerem

Dziwna sprawa. Ale dobrze ze chociaż w jednej pozycji jest cicho.

Najczęściej trafa potrzebują czasu żeby się ułożyć po transporcie którego nie lubią ale w tym przypadku nie wykluczone że coś jest spaprane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo wtyk w urządzeniu - faza zawsze po lewej patrząc na gniazdko w urządzeniu .AW 400 brumią bo po prawej nie można dawać fazy a TYLKO PO LEWEJ.

 

Jak po lewej jest faza, to faktycznie jest cisza całkowita. Nie wiem czy jest o tym napisane w manualu. Muszę to dziś sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak po lewej jest faza, to faktycznie jest cisza całkowita. Nie wiem czy jest o tym napisane w manualu. Muszę to dziś sprawdzić.

 

Tego nie ma w manualu i nie będzie ( a szkoda ) bo to już są standardy światowe.Niemcy jako jeden z nielicznych krajów w Europie ( dystrybutorzy )

naklejają czerwoną kropkę po lewej w gniazdku każdego urządzenia aby użytkownik wiedział gdzie powinna być faza. Nawet Japończycy którym się

zdarzało fazę ustawiać po prawej ( jeszcze kilka lat temu ) teraz już mają fazę po lewej w swoich urządzeniach.

Tylko jedna firma FURUTECH ma totalnie przewalone bo robi fazę po prawej w kablach sieciowych oraz zaznacza na wtykach el.i gniazdkach

że faza powinna być z prawej - tak jest do dzisiaj. Prawdopodobnie wielu użytkowników w PL poszło za ich tokiem ' mądrego myślenia ' i sądzą że

faza jest lub ma być z prawej. Z tego powodu też wymyślono gniazda ścienne schuko gdzie nie ma bolca ale uziemienie jest i można w zależności

od potrzeb wkładać wtyczkę sieciową na dwie strony.

Ale co najważniejsze to to że źle włożona faza do urządzenia objawia się przy odsłuchach odchudzonym i zniekształconym dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak się już osłuchasz AW400 to może zrób delikatne porównanie tych wzmacniaczy - tak dla potomności ;-)

 

Porównanie może sobie jednak podaruję, ale powiem tylko, że pięknie te aw400 grają. Po dwóch tygodniach użytkowania, prawidłowym podłączeniu jestem bardzo zadowolony. Spokój i moc jaki mają te końcówki daje wiele radości. Wahałem się, bo brakowało mi otwartości jaka jest w AW180, która jednak z czasem pojawiła się w 400’setkach. Jak dla mnie to jest bardzo dobry i kompletny dźwięk :)

Wkrótce zobaczymy jak wypadną na tle NEMO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie może sobie jednak podaruję, ale powiem tylko, że pięknie te aw400 grają. Po dwóch tygodniach użytkowania, prawidłowym podłączeniu jestem bardzo zadowolony. Spokój i moc jaki mają te końcówki daje wiele radości. Wahałem się, bo brakowało mi otwartości jaka jest w AW180, która jednak z czasem pojawiła się w 400’setkach. Jak dla mnie to jest bardzo dobry i kompletny dźwięk :)

Wkrótce zobaczymy jak wypadną na tle NEMO :)

 

Gratulacje i dobry wybór choć AW 180 są równie fajne. Jednak AW 400 to kompleksowe i harmoniczne granie. Teraz to może być tylko coraz lepiej.

Później można pomyśleć nad zmianą bezpieczników na lepsze ( to jeszcze przede mną ) i sieciówki .Czekamy na dalsze porównania Nemo vs 400

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje i dobry wybór choć AW 180 są równie fajne. Jednak AW 400 to kompleksowe i harmoniczne granie. Teraz to może być tylko coraz lepiej.

Później można pomyśleć nad zmianą bezpieczników na lepsze ( to jeszcze przede mną ) i sieciówki .Czekamy na dalsze porównania Nemo vs 400

 

Magnepan, możesz napisać z jakiego grasz źródła i jakich używasz kabli xlr ?

Sieciowe już chyba wiem jakie posiadasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnepan, możesz napisać z jakiego grasz źródła i jakich używasz kabli xlr ?

Sieciowe już chyba wiem jakie posiadasz :)

 

Moje źródło to dzielony Accustic Arts , XLR - ' Emotion ' - Kubala Sosna lub Metacarbon - Stealth Audio a sieciówki ' Emotion ' - Kubala Sosna

lub Cheetach - Zyggiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam odwarzacz CD Abrahamsen V 1.0 gra on u mnie jako transport podłączony do daca Protagonist Dac. Moje pytanie czy w tym odtwarzaczu można poprawić tor cyfrowy ? Twórca mojego daca tunninguje też odtwarzacze CD, czy przykładowo poprawienie jakości wyjść cyfrowych poprzez zamontowanie precyzyjnego zegara i układu kształtowania toru cyfrowego w tym odtwarzaczu coś by poorawiło ? Czy jedynie w grę wchodzi tylko zamiana odtwarzacza CD na transport ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi prosze wyjawic jaka moc ma ECI 2 i do jakiej mocy jest w czystej klasie A (jesli w ogole przechodzi przy jakiejs mocy do AB?).

Najlepiej gdzies jakis artykul gdzie to bylo zmierzone a nie deklaracje producenta czy wyciag z instrukcji obslugi. Nie moge znalezc zadnego testu gdzie go zmierzyli.

 

Dlaczego?

Dlatego ze kumpel go kupil ostatnio i gra to......naprawde wyjatkowo dobrze. Byl ustawiony naprawde cicho ale mial w sobie taki wigor ze masakra. Kumpel mowi ze to moze przez to ze to wlasnie jest klasa A, ale nie jest pewien (on nawet nie wie jaka jest moc tego jego ECI2).

Nie znam hierarchi ECI 1 do 6 (w sensie jak one sie maja wzgledem siebie) ale ten ECI2 to naprawde mnie mega pozytywnie zaskoczyl.

Moze to (ten wigor i potega juz od najnizszych glosnosci) faktycznie przez ta klase A wszystko??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moze mi prosze wyjawic jaka moc ma ECI 2 i do jakiej mocy jest w czystej klasie A (jesli w ogole przechodzi przy jakiejs mocy do AB?).

Najlepiej gdzies jakis artykul gdzie to bylo zmierzone a nie deklaracje producenta czy wyciag z instrukcji obslugi. Nie moge znalezc zadnego testu gdzie go zmierzyli.

 

Dlaczego?

Dlatego ze kumpel go kupil ostatnio i gra to......naprawde wyjatkowo dobrze. Byl ustawiony naprawde cicho ale mial w sobie taki wigor ze masakra. Kumpel mowi ze to moze przez to ze to wlasnie jest klasa A, ale nie jest pewien (on nawet nie wie jaka jest moc tego jego ECI2).

Nie znam hierarchi ECI 1 do 6 (w sensie jak one sie maja wzgledem siebie) ale ten ECI2 to naprawde mnie mega pozytywnie zaskoczyl.

Moze to (ten wigor i potega juz od najnizszych glosnosci) faktycznie przez ta klase A wszystko??

 

Klasa A to nie wigor a raczej szlachetność w graniu. ECI 2 może mieć dobre zasilanie i dlatego gra tak pozytywnie , do tego dochodzić może wysoka

czułość wzmacniacza we współpracy ze źródłem która w konsekwencji sprawia takie wrażenie.Pozytywne wrazenie może również wynikać z wysokiej

czułości kolumn pod 90 db/m i wszystko razem sprawia wrażenie opadu szczęki.ECI 2 w sumie to nic specjalnego - raczej wstęp do lepiej grających

urządzeń firmy Electrocompaniet.

 

ECI 2 z A klasą nie ma NIC WSPÓLNEGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.