Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem.

 

Czy ktos moze mi prosto zrobic rozpiske urzadzen ECI?

 

W sensie ktory byl najlepszy (na 1 miejscu), ktory byl nastepny itd.

Gdzies chyba przeczytalem np. ze ECI 4 gra bardzo podobnie (podobnie 'dobrze') do ECI 5 a jest od niego duzo tanszy, prawda to?

 

Rozumiem ze na pierwszym miejscu/najlepszy byl ECI 1?

Czyli:

1. ECI 1

2...... ??

3

.

.

.

 

dziekimax

 

Magnepan,

 

Jak nie ma nic wspolnego z klasa A?

 

Na plycie czolowej ma wyraznie napisane "Class A", choc przyznam sie ze sie dziwilem jak maly radiator jest w takim razie jak zobaczylem zdjecia srodka na necie.

O co w tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem.

 

Czy ktos moze mi prosto zrobic rozpiske urzadzen ECI?

 

W sensie ktory byl najlepszy (na 1 miejscu), ktory byl nastepny itd.

Gdzies chyba przeczytalem np. ze ECI 4 gra bardzo podobnie (podobnie 'dobrze') do ECI 5 a jest od niego duzo tanszy, prawda to?

 

Rozumiem ze na pierwszym miejscu/najlepszy byl ECI 1?

Czyli:

1. ECI 1

2...... ??

3

.

.

.

 

dziekimax

 

Magnepan,

 

Jak nie ma nic wspolnego z klasa A?

 

Na plycie czolowej ma wyraznie napisane "Class A", choc przyznam sie ze sie dziwilem jak maly radiator jest w takim razie jak zobaczylem zdjecia srodka na necie.

O co w tym chodzi?

 

To że pisze że to jest klasa A to tylko tyle i tej klasy A moze jest z 5W zaledwie , tyle co kot napłakał.

 

Electrocompaniet to firma która już w latach 90 proponowała połaczenia po XLR konstruując urzadzenia w pełni zbalansowane które objawiają się

dużo lepszą jakością dźwięku i głośnością od połączeń po RCA. Tak więc lista urządzeń EC tych lepszych ( XLR ) jest oczywista właśnie z tego względu.

Lista wzmacniaczy zintegrowanych ( imho ) zaczyna się od :

 

1. ECI 3

2. ECI 4

3. ECI 5 , mk.2, mk.3

 

ECI 1 i ECI 2 nie biorę w ogóle pod uwagę wg.mojego rankingu.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i super i pozamiatane. Dzieki bardzo Magnepan.

 

O ocene/pozycjonowanie koncowek mocy Electrocompanieta nawet sie nie pytam bo na pewno jest to kolejny przeskok jakosciowy jesli chodzi o dzwiek od integr tego producenta, no ale tez na pewno ceny juz wyraznie wyzsze hehe. Chyba ze Ci sie chce to podziel sie Twoim rankigiem - chetnie sie doucze.

 

Skoro wiem ze ECI 3 wymiata najabardziej jesli chodzi o integry ECI czyli zakladam ze jego jakosc dzwieku to 100% (w stosunku do innych, gorszych integr tego producenta) to czy jestes w stanie w ilu procentach (mniej wiecej oczywiscie, pi x drzwi hehe) jakosc dzwieku sie ma w Abrahamsenie V20UP prosze?

 

I na koniec, przepraszam ale czy mozesz jak chlop krowie na rowie wytlumaczyc jaki jest plus stosowania XLR (jesli chodzi o jakosc dzwieku) w produktach Electro i Abrahamsena skoro juz wiem ze te firmy preferuja podlaczenia zrodel wlasnie przez ten sposob?

XLR to inny standard no rozumiem, jest glosniejszy no i co z tego? Czy to tylko wplywa na glosnosc i np. scisze integre do poziomu glosnosci jaki jest po RCA to czy dzwiek bedzie tej samej jakosci czy jednak po XLR, z jakiegos powodu, bedzie 'lepiej'?

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiem ze ECI 3 wymiata najabardziej jesli chodzi o integry ECI czyli zakladam ze jego jakosc dzwieku to 100% (w stosunku do innych, gorszych integr tego producenta) to czy jestes w stanie w ilu procentach (mniej wiecej oczywiscie, pi x drzwi hehe) jakosc dzwieku sie ma w Abrahamsenie V20UP prosze?

 

I na koniec, przepraszam ale czy mozesz jak chlop krowie na rowie wytlumaczyc jaki jest plus stosowania XLR (jesli chodzi o jakosc dzwieku) w produktach Electro i Abrahamsena skoro juz wiem ze te firmy preferuja podlaczenia zrodel wlasnie przez ten sposob?

XLR to inny standard no rozumiem, jest glosniejszy no i co z tego? Czy to tylko wplywa na glosnosc i np. scisze integre do poziomu glosnosci jaki jest po RCA to czy dzwiek bedzie tej samej jakosci czy jednak po XLR, z jakiegos powodu, bedzie 'lepiej'?

 

 

ECI 3 NIE WYMIATA NAJBARDZIEJ a tylko zaczyna listę - to najniżej uplasowana integra w moim rankingu z uwagi na moc - tylko 2 x 70W / 8

Lepiej gra od niej ECI 4 bo już ma 2 x 120 W/8. ECI 5 ma również 2 x 120 W/8

 

XLR to nie inny standard ale lepsza jakość z uwagi na pełne zbalansowanie toru przesyłu sygnału po 3 przewodach . RCA przesyła sygnał tylko

2 przewodami . To inna jakość i trzeba samemu doświadczyć , posłuchać aby wiedzieć o co chodzi w tym wszystkim.Tego cyfry ani liczby nie są w stanie

wiernie oddać o ile sygnał po XLR jest lepszy ( przy w pełni zbalansowanych urządzeniach ) od RCA , ale ogólnie można tak powiedzieć że po RCA

gra na 70% możliwości jakościowej dźwięku a po XLR na 100 %. Poczytaj wątek EC tam było sporo wpisów na ten temat.

 

Ranking końcówek mocy EC gdzieś również jest wcześniej zapisany ale jak na razie nie planujesz zakupu to skoncentruj się

na dobrej integrze. Ale UWAGA : jeśli nie masz zbalansowanego źródła to nie zawracaj sobie głowy zbalansowanym wzmacniaczem EC - chyba że kupisz go z myślą o przyszłym zbalansowanym źródle.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jasne, dzieki!

 

Myslalem ze ECI 3 jest 'na pierwszym miejscu' hehe

 

Czyli ECI 5 mk3 jest najlepszy, elegancko. :)

 

pzdr

 

Nie uzywam w ogole CD tylko rMBP z Tidalem Hifi.

Czy DAC moze byc tez 'zbalanoswanym zrodlem' czy to tylko CD player wchodzi wrachube?

 

DAC po XLR może być zbalansowanym źródłem.

 

ECI 3 , ECI 4 , ECI 5 aż do mk.3 mają podobny charakter brzmienia i różnią się tylko drobnymi zmianami między innymi zasilania ale ECI 3 jest mocowo

najsłabszy . Wszystkie w/w integry to w pełni zbalansowane wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elegancko :)

 

Rozumiem, ze musze sie upewnic ze DAC ma 'w pelni zbalansowana sciezke sygnalu' prawda? (najlepiej zapytac producenta?)

To ze jakis DAC ma XLRy na wyjsciu z tylu wcale nie musi oznaczac ze jest zbalansowany prawda?

Mysle sobie o Tascam UH-7000, ale nie wiiem czy zbalansowany. Zapytalem producenta przez facebooka i mi powiedzieli ze niby jest zbalansowany, hmm.....

 

No to w takim przypadku to ja sobie spokojnie upoluje ECI 3 - mi w zupelnosci wystarczy 70W na kanal do moich warunkow, a jak gra dosc podobnie do duzo drozszych np ECI 5 to nie bede przeplacal, bo i tak mnie nie stac na grubaska pt. ECI 5 hehe.

Czy w ECI 3 az do 5 mk3 jest jakakolwiek klasa A? Czy to typowo AB wzmaki?

 

Jak to jest z tym Abrahamsenem V20UP?

Moze sie rownac z ECI 3 np? (ta sama moc, ale nie wiem jak z kultura i jakoscia dzwieku czyli z czyms co jest najwazniejsze hehe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem.

 

Czy ktos moze mi prosto zrobic rozpiske urzadzen ECI?

 

W sensie ktory byl najlepszy (na 1 miejscu), ktory byl nastepny itd.

Gdzies chyba przeczytalem np. ze ECI 4 gra bardzo podobnie (podobnie 'dobrze') do ECI 5 a jest od niego duzo tanszy, prawda to?

 

Rozumiem ze na pierwszym miejscu/najlepszy byl ECI 1?

Czyli:

1. ECI 1

2...... ??

3

.

.

.

 

dziekimax

 

Magnepan,

 

Jak nie ma nic wspolnego z klasa A?

 

Na plycie czolowej ma wyraznie napisane "Class A", choc przyznam sie ze sie dziwilem jak maly radiator jest w takim razie jak zobaczylem zdjecia srodka na necie.

O co w tym chodzi?

 

obecnie produkowany ECI6 dx bodajrze jest bezsprzecznie najlepszy. choc roznice moiedzy poprzednikiem ds nioe sa jkaies olbrzymie i dotycza sekcji dac

takie kombo za rozsadna cene

eci3 to w ogole porazka to jest AW60 czy Aw70 z dodana sekcja "pre" i sterowaniem z pilota. - cos na poziomie upgrejowanego eci2 choc i tak wolabym eci2 jesli pilot nie3 jest isottny

eci4,5 (wszytskie odslony) i 6 to blizniacze konstrukcje

taka ewolucja. ale mozna smialo stwierdzic ze kazdan nastepna odslona jest lepsza od poprzedniej i ma jednoczesnie mniej z orginalonym dziwkiem electrocopmpaniet czyli mniej oddaja waqtow w czystej kalsie A

ECI1 rozpatrywal bym osobno

jest najwyzej zbiasowany z calej rodzinki i nie bez przyczyyny wciaz jest poszukiwana zabawka. po prostu oddaje najwiecej watow w A klasie

czyli rteasumujac jesli podoba coi sie eci2 to eci6 moze ci sie nie spodobac

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'aha' :)

Ciekawe uwagi Mateuszek, dzieki.

 

Teraz rozumiem dlaczego od ECI 3 wzwyz przestali dawac napis 'Class A' na froncie - bo im wyzej to tej klasy A juz bylo coraz mniej.

Teraz patrze na ECI 1 i kurde.....tam nawet dual mono bylo --> czego nie bylo w ECI 2 juz.

 

Nie wiem co mi sie tak podobalo w tym ECI 2 i dlaczego. Moze to ta klasa A oraz jeszcze, jak Ty to napisales, jeszcze dzwiek bliski 'oryginalnemu electrocompaniet'.

Skoro ECI 1 ma i dual mono i jeszcze wiecej klasy A od ECI 2 i jeszcze bardziej oryginalny dzwiek Electro to.....moze byc dla mnie hehe. Zrobie tak ze wypozycze jakos cos gdzies ECI 1 i zobacze czy mi sie podoba bardziej od ECI 2 oraz np taki ECI 5 i jak to wyglada w stosunku do ECI 2 (i wtedy juz ECI 1) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'aha' :)

Ciekawe uwagi Mateuszek, dzieki.

 

Teraz rozumiem dlaczego od ECI 3 wzwyz przestali dawac napis 'Class A' na froncie - bo im wyzej to tej klasy A juz bylo coraz mniej.

Teraz patrze na ECI 1 i kurde.....tam nawet dual mono bylo --> czego nie bylo w ECI 2 juz.

 

Nie wiem co mi sie tak podobalo w tym ECI 2 i dlaczego. Moze to ta klasa A oraz jeszcze, jak Ty to napisales, jeszcze dzwiek bliski 'oryginalnemu electrocompaniet'.

Skoro ECI 1 ma i dual mono i jeszcze wiecej klasy A od ECI 2 i jeszcze bardziej oryginalny dzwiek Electro to.....moze byc dla mnie hehe. Zrobie tak ze wypozycze jakos cos gdzies ECI 1 i zobacze czy mi sie podoba bardziej od ECI 2 oraz np taki ECI 5 i jak to wyglada w stosunku do ECI 2 (i wtedy juz ECI 1) :)

 

pamietaj ze eci1 to nic innego jak integra oparta na AW100 . ten z kolei to kontynacja AW70 . jesli ci sie uda znalesc powyzsze to sygnatura bedzie bliznacza. eci1 zmienice eci2 bo ma wiecej pradu.i jest dual mono.

seria ec4,5,6 to zwykle wzmacniacze w kalsie ab i z orginalnym EC poza podobna wydajnoscia pradowa to ma niewiele wspolnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Mixy , bądź ostrożny bo ECI 1 nie ma nic wspólnego z końcówką AW 100 !!! A dlaczego ? Bardzo proste ECI 1 to integra NIE ZBALANSOWANA

a AW 100 DMB to w pełni ZBALANSOWANA końcówka mocy wklasie A tak jak chcesz. ECI 1 to ZAMULACZ dźwięku , miałem więc wiem coś na ten temat.

 

AW 100 jest kontynuacją AW 60 - również w PEŁNI ZBALANSOWANA KOŃCÓWKA MOCY tak samo jak AW 100 DMB.

 

AW 70 to to samo co AW 220 - AW 220 mono moze grać i stereo i wtedy jest AW 70 - również posiadałem 2 x AW 220.i grało to podobnie do ECI 4

która jest w pełni zbalansowana . Została na dłużej w systemie. Później pojawiła się ECI 5 ale dźwiekowo to jest to samo co ECI 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixy, widzę, że wywołałeś kolejne "starcie Tytanów"....

bądź ostrożny w kierowaniu się opiniami innych (w tym moją)...

tu każdy miał prawie wszystko i dużo wie... ja niestety miałem tylko 4 elementy Electro, choć słuchałem/znam więcej...

I jeśli nie używasz XLR-ów to ECI 2 jest super, a ECI 1 jeszcze lepszy (w sumie każdy bardzo dobry w swojej cenie)

Oczywiście dzielonki są lepsze, ale to inna kasa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eci1 nie ma najlepszego Pre ale ono aż takie złe nie jest. Ma natomiast parę zalet. Poza mnogościa wejść jest pierunsko ciche. Znam przypadki łączenia Eci1 z kolumnami 104db przy absolutnej ciszy. Ze świecą szukać wśród obecnych produkcji takiego czegoś. Nie mam na myśli zaoranych szrotow których jest na rynku wtórnym coraz więcej i niestety na podstawie których ludzie wyrabiają sobie często opinie o poszczególnych klockach z ec.

Tak jak wspominałem wiele razy wcześniej eci1 to dokładnie to samo co aw100 dmb z dołożonym Pre - niestety Pre symetryczne nie jest. Są egzemplarze z dołożonym xlr czyli z ominęta sekcja Pre. ( takie "direct in") ale czy to ma sens? Kwestia jest z czym to zepniesz. Pamiętaj też że wyjścia xlr nie świadczą o budowie symetrycznej źródła

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam ze poruszanie sie po produktach ECI jest 'dosc skomplikowane' hehe

 

Wychodzi na to ze dla jednych Electro sie skonczyl na ECI2 a dla innych zaczal na ECI3 hehe - ciekawe rzeczy w sumie.

 

W takim razie sprobuje moze sie wbic w ta koncowke AW 100 DMB bo:

-ma dual mono,

-ma duzo pradu/wydajnosci pradowej,

-ma duzo/'wiecej mocy w' klasy A niz ECI2

-jest w pelni zbalansowana

 

Jesli sie nie wyrobie (ze znalezieniem egzemplarza i/lub finansami) to przyatakuje ECI2 bo chodza gdzies 2000-2500zl.

Wtedy jak bede mial jeden albo drugi to porownam sobie z ciekawosci z ECI 3-6 (moze ktos do mnie przyjdzie z takim wzmakiem czy cos) i zobacze co wole z tych modeli marki Electrocompaniet.

Ciekawe ile musze liczyc na takiego AW 100 DMB? NIe moge nic znalezc ale pewnie.....ponizej 4000 nie zejde co?

 

Jesli chodzi o Abrahamsena V20UP to jakis.........temat tabu na forum?

Czy mozemy w koncu powiedziec jak to z nim jest? Czy jest podobny do ECI 1 i 2 / AW 100 DMB (duzo klasy A, brzmienie starego/oryginalnego Electro) czy moze raczej do ECI 3-6 ?

W sumie jak patrze na instrukcje tego V20UP to pisza ze to 'jest klasa A' i ze 70W w 8Ω. No ale chyba nie cale 70W w klasie A prawda?

Moze ktos sie wypowiedziec w tej materii i poprostu ocenic czy to syf czy dobry zamiennik Electro (i ktorej "charakterystyki"/filozofii/okresu czasowego)? Jesli ma to wywolac burze, z jakiegokolwiek powodu, to biora to na swoja odpowiedzialnosc ze to ja ja wywolalem.

 

dziekimax wszystkim

 

ps. Swoja droga Electrocompaniet to chyba jedna z nielicznych firm ktora w specyfikacjach podaje wydajnosc pradowa co nie? (choc i tak nie podaja w jakim czasie a to tez przeciez wazne). Tyle wszyscy pieja o 'wysokiej wydajnosci pradowej' albo 'potrzebujesz wzmaka wydajnego pradowo' a malo kto to podaja w specyfikacjach. Nawet audio.com.pl w tych swoich swietnych testach lab nie mierzy tego parametru co mnie niezmiernie dziwi.

 

ps2. jeszcze jedno mi sie przypomnialo jesli chodzi o ECI 2 jak go uslyszalem --> pierwszy raz w zyciu slyszalem wzmak ktory gral tak dobrze ze nawet nie pomyslalem ze chce podbic bas i/lub wysokie i mi wcale nie przeszkadzalo ze nie ma kontroli tonacji (co zawsze mi przekszadza w innych wzmakach). No gralo to wszystko jakby 'idealnie'. Hmmm

 

ps3. Czy w AW100DMB jest wiecej klasy A (do wyzszej mocy) niz w ECI 1 i ECI 2? (bo rozumiem ze zadne z nich nie jest w 'czystej klasie A' w calym zakresie mocy prawda?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam ze poruszanie sie po produktach ECI jest 'dosc skomplikowane' hehe

 

Wychodzi na to ze dla jednych Electro sie skonczyl na ECI2 a dla innych zaczal na ECI3 hehe - ciekawe rzeczy w sumie.

 

W takim razie sprobuje moze sie wbic w ta koncowke AW 100 DMB bo:

-ma dual mono,

-ma duzo pradu/wydajnosci pradowej,

-ma duzo/'wiecej mocy w' klasy A niz ECI2

-jest w pelni zbalansowana

 

Jesli sie nie wyrobie (ze znalezieniem egzemplarza i/lub finansami) to przyatakuje ECI2 bo chodza gdzies 2000-2500zl.

Wtedy jak bede mial jeden albo drugi to porownam sobie z ciekawosci z ECI 3-6 (moze ktos do mnie przyjdzie z takim wzmakiem czy cos) i zobacze co wole z tych modeli marki Electrocompaniet.

Ciekawe ile musze liczyc na takiego AW 100 DMB? NIe moge nic znalezc ale pewnie.....ponizej 4000 nie zejde co?

 

Jesli chodzi o Abrahamsena V20UP to jakis.........temat tabu na forum?

Czy mozemy w koncu powiedziec jak to z nim jest? Czy jest podobny do ECI 1 i 2 / AW 100 DMB (duzo klasy A, brzmienie starego/oryginalnego Electro) czy moze raczej do ECI 3-6 ?

W sumie jak patrze na instrukcje tego V20UP to pisza ze to 'jest klasa A' i ze 70W w 8Ω. No ale chyba nie cale 70W w klasie A prawda?

Moze ktos sie wypowiedziec w tej materii i poprostu ocenic czy to syf czy dobry zamiennik Electro (i ktorej "charakterystyki"/filozofii/okresu czasowego)? Jesli ma to wywolac burze, z jakiegokolwiek powodu, to biora to na swoja odpowiedzialnosc ze to ja ja wywolalem.

 

dziekimax wszystkim

 

ps. Swoja droga Electrocompaniet to chyba jedna z nielicznych firm ktora w specyfikacjach podaje wydajnosc pradowa co nie? (choc i tak nie podaja w jakim czasie a to tez przeciez wazne). Tyle wszyscy pieja o 'wysokiej wydajnosci pradowej' albo 'potrzebujesz wzmaka wydajnego pradowo' a malo kto to podaja w specyfikacjach. Nawet audio.com.pl w tych swoich swietnych testach lab nie mierzy tego parametru co mnie niezmiernie dziwi.

 

ps2. jeszcze jedno mi sie przypomnialo jesli chodzi o ECI 2 jak go uslyszalem --> pierwszy raz w zyciu slyszalem wzmak ktory gral tak dobrze ze nawet nie pomyslalem ze chce podbic bas i/lub wysokie i mi wcale nie przeszkadzalo ze nie ma kontroli tonacji (co zawsze mi przekszadza w innych wzmakach). No gralo to wszystko jakby 'idealnie'. Hmmm

 

ps3. Czy w AW100DMB jest wiecej klasy A (do wyzszej mocy) niz w ECI 1 i ECI 2? (bo rozumiem ze zadne z nich nie jest w 'czystej klasie A' w calym zakresie mocy prawda?)

 

eci1 ,70,75,100 i 120 ma taka sama plye a w sumie plytki kanalow. nawet serwisowke maja jedna gdzie jest podany spis plytek wraz z oznaczeniami.

120 ma ciut inne wartosci rezystorow (doslownie paru) poza tym roznia sie tylko sekcja zasilania

mozna dodac ze eci1 byly w 3 wersjach 80,100 i 120w przy czym najczesciej wystepowaqly 100w. koncowka produkcji miala120 (ze swieca szukac) a poczatek mial 80w (czarne male galki)

 

dla wielu koniec EC to usuniecie braci abrahamsenow z firmy (rok 2004 o ile dobrze pamiertam)

pozniejsze konstrukcje nie maja z nimi nic wspolnego

dlatego zalozyli swopja firme ktora tez ,ma niewielewspolnego ze starym ec. icvh wzmacniacze nie sa wysoko zbasowane w a klasie. ale tez opieraja sie na dosc wydajnych zasilaczach

beda grac pododnie do nowszych ec. co do a klasy...hmm

jest z 5 czy wiecej roznych A kals

. i w suumnie kazdy wzmacniacz jako taki odda jakas czasc poczatkowa w a klasie. pytanie tylko jaka.jeden oddadza 0,3w inne 5w. innymi slowy iedne promil inne procent a jeszcze inne 40%. ale w wiekszej mierze to po prostu chwyt marketingowy. nie zawze tez a klasa jest panaceum na wszytsko

im wyzej w klase a tym wiecej parzystych harmonicznych tyajk porzqadanych przez wiekszoasc audiofili .ale klasa a tez niesie za soba problemy z odporowadzaniem ciepla i rozjerzdzaniem sie parametrow iwec nie ma zlotego sordka

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi jak to jest z tymi listwami zasilającymi ,które mają w sobie filtr.

Chciałem coś takiego kupić do swojego ECI 5 MKII,ale ten wzmak ma w sobie transformator toroidalny,

który sam w sobie jest dobrym filtrem na zakłócenia z sieci (chyba?).Jeśli tak to jaki sens jest stosować następny filtr w listwie?

Czy to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AW 60 gra lepiej od ECI 2. AW 100 lepiej od 60-tki. Cena tylko wyższa o 1,5 do 2 kilozłotych.

 

AW60 na alle chodzą za 2000-2500. Na ebayu widziałem za ponad 3000 nawet.

AW100 rzadko trafić można, ale za 4000 się trafiają, Za granicą za jakieś 1000-1200 euro

 

No i pre do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i AW 100 DMB jest w pelni zbalansowana oraz ma dual mono a ECI 2 nie ma ani jednego ani drugiego.

Biorac pod uwage ze 'juz dzweik ECI 2' mi sie podobal to w takim wypadku AW 100 DMB bedzie musialo byc strzalem w dziesiatke.

 

Wysteruje w miare ok AW100DMB bez pre a tylko z DACa regulacja glosnosci czy nie i 'musi byc pre'?

 

Jako jedyny konkurent to biore praktycznie Xindak PA-M - sama czysta klasa A, potega na basie i dual mono. Cena podobna (budzet mam do 5000-5500).

Ciekawe czy ten AW 100 DMB pokona tego PA-M czy nie.

Patrze jeszcze na Denka PMA-2020AE, ale w sumie chyba odpuszcze bo tam nic tej 'A klasy nie ma' a w sumie na co mi 140W w 8Ω na kanal. Fakt, tam jest to piekne dual mono na blachach a nie toroidach i mega wyglad i prawdziwe 'Made in Japan' ale....hmmmm

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak ktoś z różnych powodów chce lub musi pozostać przy tranzystorze, to nie bez powodu w wielu recenzjach pojawia się ten aspekt lampowości w graniu tranzystora jaką ma EC.

I za to kocham EC.

 

no i AW 100 DMB jest w pelni zbalansowana oraz ma dual mono a ECI 2 nie ma ani jednego ani drugiego.

Biorac pod uwage ze 'juz dzweik ECI 2' mi sie podobal to w takim wypadku AW 100 DMB bedzie musialo byc strzalem w dziesiatke.

 

Wysteruje w miare ok AW100DMB bez pre a tylko z DACa regulacja glosnosci czy nie i 'musi byc pre'?

 

Jako jedyny konkurent to biore praktycznie Xindak PA-M - sama czysta klasa A, potega na basie i dual mono. Cena podobna (budzet mam do 5000-5500).

Ciekawe czy ten AW 100 DMB pokona tego PA-M czy nie.

Patrze jeszcze na Denka PMA-2020AE, ale w sumie chyba odpuszcze bo tam nic tej 'A klasy nie ma' a w sumie na co mi 140W w 8Ω na kanal. Fakt, tam jest to piekne dual mono na blachach a nie toroidach i mega wyglad i prawdziwe 'Made in Japan' ale....hmmmm

:)

OJOJOJ Denka nie mieszaj do tego ;-), nie ta liga. Xindaka nie słyszałem, więc nie wiem. Ale AW100 polecam bez dwóch zdań. Przejrzystość, dynamika i to ciepełko,,, mm palce, a właśiwie uszy lizać,

 

Jesli dobrze pamiętam to w rodzimej prasie jeszcze nikt ni recenzował monobloków AW 400 i AW 600 . Moim zdaniem należy im się poczytne miejsce

z dobrą i rzetelną opinią na tle konkurencji.Ale zrecenzować dobrze sprzęt od strony samych odsłuchów nie jest tak wcale łatwo patrząc na niektóre

artykuły w naszej prasie. Recenzja recenzją ale koniecznie należy posłuchać je u siebie w swoich warunkach bo każdy recenzent ma inne preferencje

które często ' przeszkadzają ' w rzetelnym oddaniu prawdy o pisanym dźwięku.

 

Tu recenzja AW 600 i pozostałych komponentów EC

http://soundrebels.com/electrocompaniet-emc-1-mkiv-ec-4-8-aw600/

Próbując na zimno określić wynik starcia Norwegów z posiadanymi przeze mnie Japończykami spokojnie mogę powiedzieć, że panowie z północnej części Europy konsekwentnie kroczyli swoją, wytyczoną przed laty drogą barwy i masy, ale nie popadali przy tym w ich szkodliwy nadmiar. Owszem, przez cały czas ten sznyt był odczuwalny, jednak umiejętnie aplikowany w wymagających tego rodzaju działalności momentach. Gdybym miał określić grupę docelową dla testowanego seta: EMC 1 MKIV, EC 4.8 i AW 600, powiedziałbym, że jeśli nie jesteście uczuleni, powtarzam uczuleni na punkcie grania kolorem, spotkanie z Elektrocompanietem może być tym, co zaspokoi Wasze najskrytsze oczekiwania. A co mam na myśli mówiąc o uczuleniu? Nic nadzwyczajnego, gdyż chodzi mi jedynie o miłośników żyletek przecinających między-kolumnowy eter, czyli w domyśle wielbicieli smagania swoich narządów słuchu ostrymi dźwiękami, a nie głaskania relaksującą muzyką. Niestety nie mam pojęcia, do jakiej kasty zaliczacie się Wy, ale jeśli utożsamiacie się z osobnikami kochającymi harmonię soniczną, powinniście spróbować sił z tytułowym zestawem. To może być strzał w przysłowiową dziesiątkę.

Jacek Pazio

 

AMEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i AW 100 DMB jest w pelni zbalansowana oraz ma dual mono a ECI 2 nie ma ani jednego ani drugiego.

Biorac pod uwage ze 'juz dzweik ECI 2' mi sie podobal to w takim wypadku AW 100 DMB bedzie musialo byc strzalem w dziesiatke.

 

Wysteruje w miare ok AW100DMB bez pre a tylko z DACa regulacja glosnosci czy nie i 'musi byc pre'?

 

Jako jedyny konkurent to biore praktycznie Xindak PA-M - sama czysta klasa A, potega na basie i dual mono. Cena podobna (budzet mam do 5000-5500).

Ciekawe czy ten AW 100 DMB pokona tego PA-M czy nie.

Patrze jeszcze na Denka PMA-2020AE, ale w sumie chyba odpuszcze bo tam nic tej 'A klasy nie ma' a w sumie na co mi 140W w 8Ω na kanal. Fakt, tam jest to piekne dual mono na blachach a nie toroidach i mega wyglad i prawdziwe 'Made in Japan' ale....hmmmm

:)

no i AW 100 DMB jest w pelni zbalansowana oraz ma dual mono a ECI 2 nie ma ani jednego ani drugiego.

Biorac pod uwage ze 'juz dzweik ECI 2' mi sie podobal to w takim wypadku AW 100 DMB bedzie musialo byc strzalem w dziesiatke.

 

Wysteruje w miare ok AW100DMB bez pre a tylko z DACa regulacja glosnosci czy nie i 'musi byc pre'?

 

Jako jedyny konkurent to biore praktycznie Xindak PA-M - sama czysta klasa A, potega na basie i dual mono. Cena podobna (budzet mam do 5000-5500).

Ciekawe czy ten AW 100 DMB pokona tego PA-M czy nie.

Patrze jeszcze na Denka PMA-2020AE, ale w sumie chyba odpuszcze bo tam nic tej 'A klasy nie ma' a w sumie na co mi 140W w 8Ω na kanal. Fakt, tam jest to piekne dual mono na blachach a nie toroidach i mega wyglad i prawdziwe 'Made in Japan' ale....hmmmm

:)

 

Ec się dobrze steruje bo ma bardzo czułe wejścia.

Pamiętaj że przy zakupie takiego aw100 czy jeszcze lepiej aw120 To możesz trafić egzemplarz z poprzedniego tysiąclecia. Serwis jest 2skazany a ustawienie biasu obowiązkowe wręcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz chcialem sie pytac o tego AW120, jako jeszcze lepsza opcje od AW100, bo widze ze sa jakies rozne (AW 2x120, AW 3x120 oraz jakis Ampliwire 120DMB) i o ktora to dokladnie chodzi, ale.....to juz chyba zabawa blizej 10k zl wiec odpuszcze chyba i.......

.....pozostane przy planie kupna (w ciemno niestety) "Ampliwire 100 DMB".

 

Skoro mowicie ze to taki ECI 2 na sterydach (jesli chodzi o dzwiek i sposob jego prezentacji z dodanym do tego dual mono i pelnym zbalansowaniem) to powinno byc mega bo naprawde ECI 2 wywowal na mnie super wrazenie (do dzisiaj nie wiem dlaczego hehe).

Mam kumpla w norwegii wiec pewnie za 4000 w idealnym stanie mi zalatwi i nic lepszego z Electro w tych pieniadzach nie kupie (takiego co gra jak ECI 2 na sterydach hehe).

 

Taki kumpel mi tez mowil, jak uslyszal ze mi sie podobalo granie ECI 2, zebym sie mocno pochylil wlasnie na Abrahamsenem V20UP bo ponoc bardzo podobnie gra wlasnie jak ECI 2. Nie wiem czy to prawda a poza tym......V20UP to 4500-5000 a za te pieniazki bede mial AW 100 DMB, ktory pewnie (zgaduje) zmiecie tego V20UP co nie?

 

ps. wlasnie ktos mi kurde tlumaczyl o tych harmonicznych parzystych ze o to chodzi ze ludzkie ucho wlasnie je odbiera jako 'przyjemne' i wzmacniacz ktore ma akurat parzyste to bedzie brzmial (powinien) 'lepiej'. Nie wiedzialem ze im glebsza klasa A tym wiecej parzystych. Patrzylem tez na te chinskie Dussun V6 i V8 i Jungson J88 bo one to sa chyba 'cale' w czystej klasie A ale nie wiem.....troche sie boje to zamawiac z krainy ryzu.

Ogolnie tez cos mowil ze wlasnie wazne jest zeby wzmak byl SET a nie pushpull bo kazdy SET wprowadza parzyste harm. i ze kazdy SET to automatycznie klasa A, ale nie kazda klasa A jest automatycznie SETem (moze byc klasa A w push pullu) czy jakos tak hehe. Dywagacje takie hehe. Staram sie zglebiac najwieksza wiedze jaka moge :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..że ładnie gra to pewne ....czekam na jakieś konkrety ;-)

 

 

Nemo jest bezkonkurencyjne... :)

 

Kierowany ciekawością podłączyłem do nich Electrocompaniet ECM-1 i Lumina D2. Lumin od jednego z kolegów z "kurnika" :) Trzeba przyznać, że w konfrontacji z CD, to pliki radzą sobie coraz lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.