Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież pisze, że cdn... czyli na razie są tylko zdjęcia :)

 

Recenzja jest, kliknij na pierwszy link ( czytaj dalej )

 

Waldku, ale pisanie to tylko pisanie,.... co Ci to da, skoro sam znasz te urządzenia;-)

 

Roxy - super Avatar!!!

 

Masz racje ale mogłoby być napisane bardziej konkretnie z porównaniem do sprzętu testujacego . Byłem pewien że tak to będzie.

 

Witam,podajcie proszę jakie xlr zastosować do połączenia ECI 5MKII z Cambridge audio 840C.

Nie wiem czy miedz ? Czy srebro?Będę szukał raczej używanych kabli .

 

Polecam interkonekty Sun Audio lub Black Rhodium model Symphony. Paleta kabli jest dość duża i nie bedziesz miał z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sun Audio mam i trochę mi wyostrza górę.Black Rhodium Symphony z kolei ma koc .

Chciałbym dużo przestrzeni i kontrolowany bas.

 

To dobra integra, ale nie posiada do końca tych cech o których wspominasz. Twoje oczekiwania w pełni mogą zaspokoić monobloki EC. Imho oczekiwania w stosunku do kabla mogą być nadmiernie rozbudzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sun Audio mam i trochę mi wyostrza górę.Black Rhodium Symphony z kolei ma koc .

Chciałbym dużo przestrzeni i kontrolowany bas.

 

Jeżeli Black Rhodium Symphony ma koc to coś jest nie tak z Twoim słuchem i nie bardzo wiesz co piszesz. Jeśl Sun Audio ostrzy to może sam nie wiesz

czego chcesz i co byś chciał więc jak to mówią do roboty i help yourself.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepinałem te kable i koc był zdjęty przy Sun,słuch mam może nie najlepszy, ale to by znaczyło że cała trójka obecnych ma problem...

 

Jeżeli Sun Audio Ci ostrzy to coś jest nie tak z systemem na którym słuchasz.Cambridge Audio 840 jest generalnie OK za tą cenę a integra ECI 5 mk.2

gra bardzo dobrze więc przyczyny należy szukać w kolumnach które prawdopodobnie nie są najwyższych lotów. Do integry ECI 5 potrzebne są kolumny

kosztujące tyle samo co ECI 5 w detalu lub nawet do 20 kzł. A jakie masz kable zasilajace ? Czy te które fabryka daje do kompletu tzw. zestaw do

zasilania komputerów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taką rozmowę lubię, rzeczową.Tak mam kable komputerowe i na jakiś czas HiperionIV

 

Sam sobie odpowiedziałeś częsciowo na bolączki systemu. Interkonektami tego nie uratujesz nawet tymi które kosztują 12 - 15 kzł za komplet.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to Paweł J. prowadzi Ciebie za rączkę więc mówiąc przysłowiowo - ' nie zginiesz ' w meandrach audio i słuchaj to co ma Ci do

powiedzenia. Sun Audio to naprawdę dobry interkonekt w bardzo rozsądnej cenie a dystrybutor Electrocompanieta na Niemcy od dawna zalecał

SA do wzmacniaczy EC z dobrym efektem. Oczywiście ze można lepiej , ale wtedy cena szybuje dość wysoko w górę. Wszystkie komputerowe

sieciówki są do wyrzucenia bo EC i Cambridge na nich nie zagra. Coś tam poszukam i wynajdę więc się nie martw i przekażę Pawłowi. Mam

nawet dedykowane sieciówki Electrocompanieta tylko muszę je znaleźć. Powoli też rozglądaj się za lepszymi kolumnami bo te które posiadasz nie

koniecznie muszą zgrywać się z resztą systemu. Pamiętaj również o dobrych kablach głośnikowych w rozsądnej cenie. Proponuję Transparent Audio

Music lub Music plus. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sun Audio mam i trochę mi wyostrza górę.Black Rhodium Symphony z kolei ma koc .

Chciałbym dużo przestrzeni i kontrolowany bas.

W jakiej cenie szukasz?

 

 

No taką rozmowę lubię, rzeczową.Tak mam kable komputerowe i na jakiś czas HiperionIV

Rzeczowa dyskusje zacznij od wypełnienia profilu bo inaczej to nie wiadomo co z czym się je.

Jeśli ktoś coś Ci cokolwiek radzi bez tej konkretnej wiedzy co do reszty sprzętu to po prostu z ciebie robi balona a z siebie pajaca. Na forach jest sporo takich mądrych inaczej więc proszę uważaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O , norweski guru się pojawił który ma permanentny problem z ortografią i stylistyką . Zaraz się zaczną ' prawdy objawione ' o EC i o Abrahamsenie, co gra a co nie gra i co należy zmodować ze szrotu ( czyt. złomu ) aby jakoś grało. Przestrzegam przed takimi znafcami - warto dwa razy się zastanowić zanim coś się zrobi wg. takich zaleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się napinać :)

Nie ma sensu. To fakt.

Jeśli jesteś pewien że to kwestia interkonektu to może warto sprawdzić nordost Heimdal. Za swoją cenę oferuje sporo. Poza tym w pełni odsprzedawalny dalej w razie nie nie trafienia w gusta więc zakup bezpieczny. Bas szybki i kontrolowany. Scena nordostowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozdrawiam wszystkich fanów EC :-). Do Bartika - Jeżeli chcesz pozostać jakiś czas przy tych kolumnach, to musisz przyciąć kabelkiem bas. Nie będzie wtedy tego "rozlanego buczenia". To są głośniki do "jasnego" sprzętu. Natomiast electrocompaniet gra gęstym osadzonym na dolnej średnicy dźwiękiem. O basie nie wspomnę. Zmiana kolumn jest niezbędna, żebyś był w pełni zadowolony. Ale nic na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pozdrawiam wszystkich fanów EC :-). Do Bartika - Jeżeli chcesz pozostać jakiś czas przy tych kolumnach, to musisz przyciąć kabelkiem bas. Nie będzie wtedy tego "rozlanego buczenia". To są głośniki do "jasnego" sprzętu. Natomiast electrocompaniet gra gęstym osadzonym na dolnej średnicy dźwiękiem. O basie nie wspomnę. Zmiana kolumn jest niezbędna, żebyś był w pełni zadowolony. Ale nic na siłę.

 

Paolo , chyba dobrze radzisz koledze ale najlepiej jak sam dojrzeje do tej decyzji . Człowiek musi czasami połknąć gorzką pigułę aby otrząsnąć się

z letargu i przyznać z pokorą że jest zagubiony .Ale czas i własne doświadczenia ( chociaż bolesne dla kieszeni niekiedy ) będą najlepszym doradcą :-) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba umieć cieszyć się z tego co się ma na chwilę obecną ,po co krytykować kogoś kto słucha na Altusach?

Czy powinienem czuć się ,,lepszy,, ,że mam Hiperiony ? Krytykancka postawa nie przemawia do mnie.

Natomiast cenie sobie wszelkie życzliwe rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny nie są najgorsze. Znam gorsze w podobnej cenie. Gdyby były robione za granicą to by ludzie cmokali na ich widok a polskiej myśli die nie docenia. Masz luźny basik to potraktuj go nordostem. Brahma do wzmacniacza też nie zaszkodzi. Nie napisałeś jakim budżetem dysponujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.