Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mateuszek, wprawdzie czasem nie zgadzam się z Twoimi sprzętu ocenami, ale ceny sprzętu są akurat bardzo dobre :)

Ja już kupuje w PL i raczej przy tym pozostanę. Drożej oczywiście, ale jako stały klient mam inne, oczywiste korzyści. Jeśli ktoś zaczyna swój sprzęt budować, to fajne okazje.

 

Co do samego NEMO, to jest to bezdyskusyjnie najlepszy wzmacniacz Electrocompanieta. IMHO jest jeszcze klasą lepszy niż AW400. Główna różnic polega nie tylko na tym, że jest mocniejszy i potrafi wygenerować dźwięki np. w zakresie niższego basu. Największym jego atutem jest niesamowita szczegółowość, dynamika, barwa i przejrzystość ale w pełnym paśmie. AW400 jest w swojej manierze podobny do Krella FPB 300cx. Bas jest mocno zaakcentowany i jak Magnepan pisał, np słuchając fortepianu taka estetyka sprawdzi się idealnie. Z pewnością wielu osobom może się takie coś podobać. Mam wrażenie, że jest to uzyskiwanie poprzez jakby celowe pogrubienie i podkreślenie tego obszaru pasma. Natomiast AW600 gra z bardzo dynamicznie ale potrafi to zrobić niesamowicie "zwinnie" zero jakiejś ociężałości, niechcianego spowolnienia, zamulenia. Słychać to, że są to połączone dwie AW180, ponieważ praktycznie identycznie zachowuje się AW180, ale oczywiście bez takiego POWERA. Nie ma mowy o tym Mateuszek, że najnowsza wersja AW180 jest jakaś cieplejsza itp. To bardziej AW400 jak ktoś chce takiej zmiany w swoim systemie.

Natomiast jeśli ktoś gra na AW400 i zanim wymieni swoje kolumny, to powinien posłuchać AW600. Nemo pokazuje, co potrafi źródło i w niczym go nie ogranicza. Zazwyczaj to takie rzeczy potrafią wzmacniacze lampowe, a tutaj proszę. Największa moc z serii i największy poziom wyrafinowania :) Reasumując z przymróżeniem oka, to porównując do samochodów, to AW180 to BMW 3 z dobrym silnikiem, AW400 to taki spokojny Mercedes, a AW600 Ferrari :) Góra pasma, średnica jest typowa dla wszystkich wzmacniaczy EC. Dlatego czy uruchomi się integrę, czy monobloki słychać, że jest to EC. Różnice, to dynamika, rozdzielczość, skala i wyrafinowanie. Jeśli chodzi natomiast o ergonomię i estetykę, to AW400 fajnie się je uruchamia z przodu, ale mi się bardziej podoba jak ten przycisk złoty jest umieszczony w tyłu obudowy i schowany, a nie na środku z przodu. To są już jednak drobiazgi i rzecz gustu. Ładnie gra EC z Luminem jako zródłem, ale to już inny temat :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. AW400 jest w swojej manierze podobny do Krella FPB 300cx.

 

no nie moge sie ztym zgodzic

 

AW180 to BMW 3 z dobrym silnikiem, AW400 to taki spokojny Mercedes, a AW600 Ferrari

 

inaczej moim zdaniem

AW180 to taki usportowiony diesel

Nada to taka wydajna kulturalna benzyna

a nemo to taki musclecar ale w dalszym ciagu diesel

ale to wszytstkko zalezy od spasowania z glosnikami

 

 

mi tezx bardziej sie podobaja wizualnie nady od nemo

jakies takie zgrabniejsze sa

nie neguje tez ze nemo to kawal skurczybykow :-)

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie z tym wygrzewaniem bywa. Ponoć najbardziej dźwięk zmienia się przez pierwszych 20-30 godzin, a poźniej już są to zmiany niewielkie. Inaczej jest z kolumnami, ale to zależy też od ich konstrukcji. U mnie zazwyczaj jednak dobry sprzęt pokazuje się z korzystnej strony od samego początku :) Akurat te, oba "skurczybyki" są już wygrzane:)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wbrew tego co mowia o B&W to one graja cvalkiem cacy z ec

zwlaszcza seria 800 mam dwoch znajomych ktorzy z powidzeniem popedza wlasnie B&W electrocompanietem

jedem ma 805 ze 180tkamni a drigi takie olbrzmymy z jednym niskotonowcem wlasnie z nemo oba zsrtawy graja niezle w swoejej klasie

fajne granie to 400 z usherami kolega kidys mial zanim nie przesiadl sie na 300b

aloe generalbnie to uniwersalne wzmaki

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkiego kontaktu z B&W nie miałem. Jakieś Vintage i one bardzo dobre były. Miałem raz okazje kilka godzin posłuchać najwyższy model B&W z serii 800 i do tego najwyższy módel Krella i topowy CD jednej firmy. Celowo więcej nie pisze, bo świat mały. Okablowanie również top :) Człowiek ten miał drugi system 20 krotnie tańszy, który o wiele bardziej mi się podobał. Charakter jakby zbyt „siłowy” jak dla mnie :) Może z EC zagrałyby to lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja troszkę zmienię temat , mój "ołtarz" to AP tempo6 +Electrocompaniet ECI 5 . Muzyka płynie głównie z PC przez DAC-ka Hegel HD11. Wiadomo, że pliki flack dają gęsty i detaliczny dźwięk , zastanawiam się nad nie drogim CD-kiem, z możliwością podpięcia do DAC-ka I tak ostatnio wpadł mi w oko Marantz, CD 63SE. Czy iść tą drogą , a może nie warto bo i tak nie będzie różnicy?Mój budżet to max 1000zł, muzyka jakiej słucham to głównie rock, czasem jazz i blues.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD 63SE. Czy iść tą drogą , a może nie warto bo i tak nie będzie różnicy?Mój budżet to max 1000zł, muzyka jakiej słucham to głównie rock, czasem jazz i blues

 

Mam "takiego" Marantza 42mk2 w stanie mint :) Przerobione ma zasilanie, terminale i gniazdo. Kilka stówek mnie ten mod kosztował, ale dobry z niego transport jest. Akurat tego modelu nie znam, część Marantzów dobrze się w roli sprawują. Problemem nie jest ten tysiąc na to CD, ale późniejsze koszty zakupu płyt. Dobre płyty dużo kosztują, a kolekcję buduje się przez lata :) Praktyczniej będzie podłączyć tam np. Bluesounda. Mam teraz u siebie od naszego kolegi forumowego i bardzo przyjemnie on gra nawet bez DAC. Tzn bardzo równo, np początku bez fajerwerków, później przyjemnie się go słucha i genialna apka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkiego kontaktu z B&W nie miałem. Jakieś Vintage i one bardzo dobre były. Miałem raz okazje kilka godzin posłuchać najwyższy model B&W z serii 800 i do tego najwyższy módel Krella i topowy CD jednej firmy. Celowo więcej nie pisze, bo świat mały. Okablowanie również top :) Człowiek ten miał drugi system 20 krotnie tańszy, który o wiele bardziej mi się podobał. Charakter jakby zbyt „siłowy” jak dla mnie :) Może z EC zagrałyby to lepiej.

B&W ze zla albo inaczej zle dobrana amplifikacja sa jazgotliwe i zbyt kliniczne. dlatego wiekszosc rasowych audiofili nie przepada za nimi.

to troche blad bo seria 800 potrafi ladnie zagrac tylko trzba dopbrac im amplifikacje wlasnie i kable. EC i B&W gra nizle.zaleta takiego npolaczenia jest przede wszytskim cena . mam na mysli sh. seria 800 jest dosc szeroko reprezen towana wiec latwo jest dobrac cos do metrazu. czestotliwosc wystepowania na sh tez jest spora. 801 lub 802 i nemo mozna spokojnie dostac w okoloicy 35-40k i taki zestawik spokojnie naglosni salon 50-60m2

przy takim budzecie ciezko znalesc cos co poradzi sobie sobie an takim metrazu

innym problelem jest nagminne wkladanie olbrzymowow ze styajni b&W do malych mieszkan.

efektem tego jest swoisty mit jazgotliwych diamentowych piszczalek B&W ktore zwyczajnie sie dusza na 20m2

EC z B&W to takie bezpieczne polaczenie . oczywiscie jest sporo innych fajnych polaczen ale nagloscnic uczciwie 60m2 zazwyczaj wiaze sie z woiekszymi wydatkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 i Nemo to niestety nie moja (finansowo) liga. Ale zazdroszczę (w pozytywnym znaczeniu) Ci Roxy, że słuchasz ukochanej muzy w najbardziej optymalnym zestawieniu sprzętowym. Ja zadowalam się CA Azurem 840C, Pre Electrocompanietem 4.5, końcówką AW100DMB oraz Spendorami S8e. IC zbalansowane Sun Wire Audio Reference. Głośnikowe bi wire vovox initio. Za tę kasę dźwięk bomba. ;-)

 

Mam pytanie: Czy warto w przyszłości zainwestować w używany CD EC?

 

Na ebayu chodzą od 8 kilozłotych. Za rok, dwa może będą tańsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem do Electro z ciekawosci i napisali mi tak:

"All our amps are class AB (sometimes called high BIAS AB), and the they switch from class A to AB at about 2 watts. The former Electrocompaniet marked many of the amps "Class A", but this was to show that they were a "Top class/High class/Class A" product of great quality. This was confusing so we don't do this anymore.

ECI1 and AW100 and older amps have a bit more bias and will switch later. But not much."

 

i wszystko jasne.

2W w klasie A, moze z 4-5W w AW100 i ECI1 i starszych modelach.

Jesli chodzi o 'Class A' na frontach to nie ma to nic do znaczenia pracy koncowki mocy a o jakosci produktu.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400 i Nemo to niestety nie moja (finansowo) liga. Ale zazdroszczę (w pozytywnym znaczeniu) Ci Roxy, że słuchasz ukochanej muzy w najbardziej optymalnym zestawieniu sprzętowym. Ja zadowalam się CA Azurem 840C, Pre Electrocompanietem 4.5, końcówką AW100DMB oraz Spendorami S8e. IC zbalansowane Sun Wire Audio Reference. Głośnikowe bi wire vovox initio. Za tę kasę dźwięk bomba. ;-)

 

Nie ma czego zazdrościć. Może gra u Ciebie równie dobrze.

 

Pomijając kwestie zasadności zakupu CD, to jako CD jest bardzo fajny UMC1. Ten tańszy tez może być niezły, ale go nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2W w klasie A, moze z 4-5W w AW100 i ECI1 i starszych modelach.

okolo 6 o ile dobrze pamietam

6 watow to baaardzo duzo

 

poza tym starsze modele180 czy innych 250 tez byly wyzej biasowane

w pewnymnmomencie zdecyowano sie uzyc innych tranzystorow i obnizono bial

modele po upgrejdzie tez przechodza przez obnizanie biasu

 

Electrocompanietem 4.5, końcówką AW100DMB

 

polecam grzebna c oba - a zwlaszcza 4,5

na pra3wde warto kazedej wydanej zlotoiwki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne, 6W w A klasie to duzo - zgodze sie. Dzieki Mateuszek.

 

Szukam AW 100 DMB w takim razie i bede szukal az trafie.

Dual mono, pelne zbalansowanie i az 6W w A klasie + "stare brzmienie Electrocompaniet" (cieplo, lampowosc). Czego chciec wiecej?

mega, ciesze sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy AW 250 DMB jest jeszcze "lepszy" od AW 100 DMB i AW 120 DMB?

 

To ten sam czas/okres produkcji?

 

Czyli czy pozostajemy przy tym samym (co AW 100 DMB i 120 DMB) 'oryginalnym brzmieniu Electrocompanieta' z wyzszym BIASem i klasa A (do 6W gdzies), pelnym zbalansowaniem i dual mono prosze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.