Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie zrobiłeś Andrzej te foto, bo w tle są 400 setki :)

Nawet niezły jest ten nowy streamer EC. Dziś pokazała się aktualizacja softu, u mnie jednak kable Transparenta są do niego zbyt dociążone, ale ogólnie bardzo dobrze pasują do EC.

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Fajnie zrobiłeś Andrzej te foto, bo w tle są 400 setki :)

Nawet niezły jest ten nowy streamer EC. Dziś pokazała się aktualizacja softu, u mnie jednak kable Transparenta są do niego zbyt dociążone, ale ogólnie bardzo dobrze pasują do EC.

 

Dzięki za info, zaraz sprawdzam. Podłącz do jego DAC-a jakiś bardzo dobry transport CD. Wcześniej podłóż coś miękkiego na podłogę na wysokości szczęki :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, zaraz sprawdzam. Podłącz do jego DAC-a jakiś bardzo dobry transport CD. Wcześniej podłóż coś miękkiego na podłogę na wysokości szczęki :)

 

Sorry za zamieszanie, bo na telefonie w którym mam Androida pojawiało się info o aktualizacji softu EC, niby się później ten soft pobierał, a okazało się później, że owszem, ale faktycznie ona dotyczy tego streamera z audio-video. Ja teraz gram z ECM-1.

 

Barni, a jakiego Ty masz streamera?

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transparent Ultra Balanced. Ładnie gra. Ma taką samą rozdzielczość jak Stereovox, ale więcej „ludzkiego pierwiastka” oczywiście z moimi kolumnami :)

ostatnio też mocno szukałem kabla głośnikowego, przewinęło się ich sporo od najwyższego van den Hula, transparenta reference, monstera, xlo, a skończyło się na taśmach wireworld silver. Ten pierwotnie mocno niedoceniany kabelek zagrał w moim systemie z największą energią i pazurem. Może mieć na to wpływ konfiguracja gdzie mocno system ocieplają kable Kubali, czy tez lampowy przedwzmacniacz. Ale fakt jest taki ,że jeden z najtańszych kabelków , które słuchałem pozostał. Potwierdzam też, że połączenie AW 400 i C2 jest trafne, gram tak już od kilku lat. W ostatnich dniach mam na odsłuchu bardzo ciekawego DACa z lampami nuvistor.!? Gra to bardzo interesująco nawet w porównaniu do Burmestera

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam też, że połączenie AW 400 i C2 jest trafne, gram tak już od kilku lat.

To gra z pewnością bardzo dobrze :) EC z Dynaudio bardzi się lubią.

 

W ostatnich dniach mam na odsłuchu bardzo ciekawego DACa z lampami nuvistor.!?

 

A co to konkretnie za daczek lampowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gra z pewnością bardzo dobrze :) EC z Dynaudio bardzi się lubią.

 

 

 

A co to konkretnie za daczek lampowy?

Cóż produkt jednostkowy, bardzo poważnego audiofila z Krakowa, a zarazem producenta hybrydowych monobloków Merit, oparty na bardzo nietypowej i wyjątkowej lampie nie lampie "nuvistor" , mikrominiaturowa lampa wprowadzona przez RCA w latach pięćdziesiątych. Gra gęsto , ale szczegółowo , bez mulenia z energią. Muszę się "mocno" trudzić by wykazać przewagę 001 Burmestera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż produkt jednostkowy, bardzo poważnego audiofila z Krakowa, a zarazem producenta hybrydowych monobloków Merit, oparty na bardzo nietypowej i wyjątkowej lampie nie lampie "nuvistor" , mikrominiaturowa lampa wprowadzona przez RCA w latach pięćdziesiątych. Gra gęsto , ale szczegółowo , bez mulenia z energią. Muszę się "mocno" trudzić by wykazać przewagę 001 Burmestera...

 

Teoretycznie zawsze jest obawa przed zakupem i późniejszą odsprzedażą wyrobów z takich manufaktur. Ale sam posiadam lampowe pre gramofonowe od Kornela Mikołajca i specjalnie mnie nie martwi czy go ktoś kupi, bo wiem jak gra i każdy kto go słucha chce go odkupić :)... a jakiego używasz transportu do tego DACA?

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie zawsze jest obawa przed zakupem i późniejszą odsprzedażą wyrobów z takich manufaktur. Ale sam posiadam lampowe pre gramofonowe od Kornela Mikołajca i specjalnie mnie nie martwi czy go ktoś kupi, bo wiem jak gra i każdy kto go słucha chce go odkupić :)... a jakiego używasz transportu do tego DACA?

DAC jest tylko na odsłuchu i raczej nie do sprzedaży. Jest efektem czterdziestoletniej pasji bogatego audiofila, który mając większość topowych produktów realizuje ze swoim sztabem od czasu do czasu swoje pomysły ( prowadzi bisness na pograniczu programatyki i elektroniki) Ja na co dzień gram na jak już napisałem z 001 Burmestera i jego wykorzystałem jako transport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

001 Burmestera i jego wykorzystałem jako transport

 

Niezły player :)

 

Ja po kilkutygodniowych odsłuchach zdecydowałem się jednak na Nemo. Granie na nim, to jak jazda V12 :) Nie chodzi tylko o moc, ale o wyrafinowanie, dynamikę i barwę. Firmowy set EC jest super dopasowany i chyba zostanę z nim na dobrych kilka najabliższych lat.

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezły player :)

 

Ja po kilkutygodniowych odsłuchach zdecydowałem się jednak na Nemo. Granie na nim, to jak jazda V12 :) Nie chodzi tylko o moc, ale o wyrafinowanie, dynamikę i barwę. Firmowy set EC jest super dopasowany i chyba zostanę z nim na dobrych kilka najabliższych lat.

Co do Nemo to oczywiste !!! Super !!! A co do firmowej konfiguracji ... to jestem trochę na bakier. Nie dość ,że przedwzmacniacz jest lampowy tj. Hovland HP-100, to jeszcze nie jest on ...zbalansowany!? Ale mimo tego gra wyśmienicie , a barwa i średnica...nie do pokonania. Tak więc ogólna prawda co do EC ,że gra tylko w systemie zbalansowanym nie zawsze się sprawdza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co  do Nemo to oczywiste !!! Super  !!! A co do firmowej konfiguracji ... to jestem trochę na bakier. Nie dość ,że przedwzmacniacz jest lampowy tj. Hovland  HP-100, to jeszcze nie jest on ...zbalansowany!? Ale mimo tego gra wyśmienicie , a barwa i średnica...nie do pokonania. Tak więc ogólna prawda co do EC ,że gra tylko w systemie zbalansowanym nie zawsze się sprawdza...

 

Oczywiście, że się nie sprawdza. Mój gramofon ma pre niezbalansowane, a gra znacznie lepiej niż większość CD. To tylko pewne założenie, ale jak podłączysz coś wybitnego po RCA, to i tak jest lepiej niż XLR.

Tyle, że pewnie Twój pre lampowy i CD kosztuje pewnie sporo, a w EC nie tak aż znowu dużo, a razem gra doskonale i nie trzeba szukać :) Dla mnie Nemo to jak Gral :) Nie wiem jak oni to zrobili, ale ciągnie od zera do 350 bez dziury w gazie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do Nemo to oczywiste !!! Super !!! A co do firmowej konfiguracji ... to jestem trochę na bakier. Nie dość ,że przedwzmacniacz jest lampowy tj. Hovland HP-100, to jeszcze nie jest on ...zbalansowany!? Ale mimo tego gra wyśmienicie , a barwa i średnica...nie do pokonania. Tak więc ogólna prawda co do EC ,że gra tylko w systemie zbalansowanym nie zawsze się sprawdza...

 

Nie do końca

Znajdź jakieś symetryczne Pre które bedzue odpowiadało jakością Hovland

A potem napisz jak gra całość

Nikt tu nie pisał że ec nie zagra po rca

Natomiast większość się zgadza że fajnie jest wykorzystać potencjał w 100%.

Sęk tkwi jednak w tym że o ile przyzwoitych Pre se jest multum tak symetrycznych jest mało i są drogie

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chciałbym się przywitać z wszystkimi w klubie, gdyż to mój pierwszy post.

 

Nie jestem co prawda posiadaczem ani Electrocompanieta ani Abrahamsena, ale chciałbym - mam natomiast w związku z tym kilka pytań do szanownych klubowiczów:

 

Czy ktoś kupował produkty Abrahamsena bezpośrednio od nich?

Dziś dostałem odpowiedź od Thomasa na moje pytanie, jak mogę kupić ich produkty w Polsce: "The products are made in Sweden and shipped from Sweden so there is no additional TAX or VAT when shipped to Poland.". Co jest dla mnie zaskoczeniem, gdyż przeczytałem wszystkie 52 strony tego wątku i przewijały się tam informacje, że skoro Norwegia nie jest w unii monetarnej to będzie podatek i cło, a tu taka miła niespodzianka? Ciekaw jestem, czy ktoś z klubu tak kupował?

 

Kolejne pytanie, które już się przewijało, ale ponieważ nie było nigdzie w całym wątku odpowiedzi - zadam podobne pytanie jeszcze raz (właściwie nie było na nie odpowiedzi, kogoś kto by rzeczywiście posiadał i mógł porównać sprzęt Electrocompaniet z Abrahamsen) a nóż widelec, może teraz uda się i ktoś sensownie odpowie:

Czy któryś z klubowiczów jest w stanie porównać Abrahamsena v2.0 lub v3.0 + v4.0 ewentualnie v3.0 +v4.0x2 do produktów electrocompanieta? Słyszałem eci4 zdaje się z tych wcześniejszych lat produkcji i mi się podobało ale nie słyszałem Abrahamsena (jak wiadomo łączy go z Electrocompanietem osoba Pera i design co sugeruje podobny charakter brzmienia), a przyznam, że wolałbym nówkę niż używkę więc raczej celuję albo w Abrahamsena v2.0 lub v3.0 + v4.0 (ewentualnie 2xv4.0).

 

Z góry dzięki i pozdrawiam klubowiczów - a swoją drogą to zazdraszczam (pozytywnie) zadowolonym posiadaczom Electrocompanieta (bo to rzeczywiście ponadczasowy sprzęt w kwestii muzykalności i nie tylko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca

Znajdź jakieś symetryczne Pre które bedzue odpowiadało jakością Hovland

A potem napisz jak gra całość

Nikt tu nie pisał że ec nie zagra po rca

Natomiast większość się zgadza że fajnie jest wykorzystać potencjał w 100%.

Sęk tkwi jednak w tym że o ile przyzwoitych Pre se jest multum tak symetrycznych jest mało i są drogie

Masz rację. W dużej mierze jakość Hovlanda odgrywa tu rolę. Miałem doświadczenie z symetrycznymi AR Reference 2 , dzielonym Passe, czy ...przedwzmacniaczem w moim Burmesterze. Ale emocje i wgląd w nagranie najlepiej oddaje Hovland. Co ciekawe więcej różnić i zmian odbierałem nie poprzez wymianę interkonektu , ale poprzez zmianę lampy w przedwzmacniaczu. Ostatecznie najciekawiej zagrały lampa Telefunkena i RCA. Chodziło mi tylko ,że zawsze warto szukać i dostosowywać dźwięk pod swoje ..ucho!!

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jaki jest koszt w PLN modelu powiedzmy podobnego do ECI5?

Thx

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

No właśnie chciałbym aby ten Abrahamsen v2.0 up był odpowiednikiem eci5 ale to trochę podejrzane bo kosztuje w przeliczeniu okolo 3100pln, a pre v3.0 up + 2xv4.0up to koszt około 11000pln. Dlatego zapytalem czy ktos moze miał jednocześnie lub w niezbyt odległym czasie reprezentantów obu marek i może pokusił by się o porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jaki jest koszt w PLN modelu powiedzmy podobnego do ECI5?

Thx

 

ECI5 używane chyba za 7 tys widziałem w PL. Można pokombinować coś z Norwegii ściągnąć, ale trzeba doliczyć dosyć wysokie koszty przesyłki oraz ewentualne cło. Najlepiej znać kogoś, kto tam pracuje i czasem jedzie do PL. A idealnie jak może podjechać w niedalekiej odległości do sprzedającego, to można zrobić dobry zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątka jest bardzo fajna, sam rok na tym grałem. W części konfiguracji z trudniejszymi kolumnami sprawdzi się lepiej Krell kav300i. Taką dynamikę i skrajne pasma maja dopiero 180 tki. Można go taniej kupić i jest super, nie ma oczywiście tego firmowego, klubowego klimatu jak EC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątka jest bardzo fajna, sam rok na tym grałem. W części konfiguracji z trudniejszymi kolumnami sprawdzi się lepiej Krell kav300i. Taką dynamikę i skrajne pasma maja dopiero 180 tki. Można go taniej kupić i jest super, nie ma oczywiście tego firmowego, klubowego klimatu jak EC :)

 

A abrahamsena przypadkiem nie słuchałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.