Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki. Wygląda na to że to bardzo niszowy produkt. Ale jeszcze nie tracę nadziei.

 

Może być ciężko z obiektywną opinią w PL. Myślę, że najszybciej norweskie forum i translator. Takich tematów porównujących tych producentów pewnie trochę będzie. Może to jednak nie być takie proste, bo nawet w samym EC każdy wzmacniacz ma swój charakter i dosyć znaczne różnice. Ryzyk fizyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może być ciężko z obiektywną opinią w PL. Myślę, że najszybciej norweskie forum i translator. Takich tematów porównujących tych producentów pewnie trochę będzie. Może to jednak nie być takie proste, bo nawet w samym EC każdy wzmacniacz ma swój charakter i dosyć znaczne różnice. Ryzyk fizyk :)

 

Ryzyk fizyk ale jednak lepiej oprzeć się na czymkolwiek bo inaczej to w lotto lepiej zagrać. A jak nie to pozostanie polować na coś z Electrocompanieta jakiś Eci4 Eci5 może 180tki w umiarkowanej cenie... Ale to ostateczność, bo wolałbym nówki a póki co ciężko mi przełknąć wydatek powyżej pewnej kwoty - chociaż kto wie może się przełamię jak nie będzie nic mnie satysfakcjonować.

 

A Tobie zazdroszczę bo z tego co rozumiem to póki co znalazłeś chyba swojego graala:) Szczęściarz. W każdym razie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyk fizyk ale jednak lepiej oprzeć się na czymkolwiek bo inaczej to w lotto lepiej zagrać. A jak nie to pozostanie polować na coś z Electrocompanieta jakiś Eci4 Eci5 może 180tki w umiarkowanej cenie... Ale to ostateczność, bo wolałbym nówki a póki co ciężko mi przełknąć wydatek powyżej pewnej kwoty - chociaż kto wie może się przełamię jak nie będzie nic mnie satysfakcjonować.

 

Magnepan to pisał już, że ewentualnie zawsze możesz zapytać w Hificlubie czy nie mają czegoś w rozliczeniu od klienta. Może mają coś okazyjnego. Czasem można się dogadać, a czasem nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ECI5 używane chyba za 7 tys widziałem w PL. Można pokombinować coś z Norwegii ściągnąć, ale trzeba doliczyć dosyć wysokie koszty przesyłki oraz ewentualne cło. Najlepiej znać kogoś, kto tam pracuje i czasem jedzie do PL. A idealnie jak może podjechać w niedalekiej odległości do sprzedającego, to można zrobić dobry zakup.

Chodziło mi ile w PLN kosztuje Abrahamsen porównywalny do ECI5 :)

Tak z ciekawości.

Ja wzmkaka mam, choć przed zakupem testowałem AW 180 i nadal nie mogę o nich zapomnieć:D

Gdybym wtedy miał inne kolumny, których już i tak nie mam hehe.

Warto zapytać w hifi club co mogą zaproponować.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi ile w PLN kosztuje Abrahamsen porównywalny do ECI5 :)

Tak z ciekawości.

Ja wzmkaka mam, choć przed zakupem testowałem AW 180 i nadal nie mogę o nich zapomnieć:D

Gdybym wtedy miał inne kolumny, których już i tak nie mam hehe.

Warto zapytać w hifi club co mogą zaproponować.

 

Pamiętam, chyba mowa była o źródle... AW180 są świetnymi monoblokami. Mają szybkość, niezły wykop i pozostałe najlepsze cechy tranzystora. Przynajmniej z firmowym pre i CD, bo wiadomo, że zmiana jednego lub drugiego wszystko może zmienić. Kable też pewnie dużo zmieniają, bo AW180 jest bardzo szczegółowe. Te nowe, bo te co Mateuszek słucha modyfikowane i na kilogramy, to może inaczej grają :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry.  Ake muszę zapytać.  Z czym ty porównywałes ec że ich sprzęt uważasz za szczegółowe?

 

Oczewiście, że są bardzo neutralne i szczegółowe.

Poprzedni mój zestaw to był Krell FPB 300cx i Krell KCT, a było ich całkiem sporo.

Electrocompaniet ma jakby osłodzony atak w stosunku np. do Krella lub innych tranzystorów, ale nie zmienia to faktu, że pokazuje doskonale detale i wybrzmienia. To jest właśnie ten firmowy charakter EC, który albo się komuś podoba, albo wybiera inną markę. Zresztą zawsze jest o tym mowa we wszystkich recenzjach i to chyba oczywiste. O najmniejszym zamulenia nie ma mowy Mateuszek. Nie wprowadzaj tu towarzystwa w maliny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest sporo bajkopsarzy. Snują opowieści z mchu i paproci. A to bajka o tranzystorach które grają jak lampy kiedy indziej znów o lao mpach z atakiem tranzystorów. Do wyboru koloru.

Każdy ma prawo mieć swoje zdanie.

Jeśli ktoś twierdzi że ec gra naturalnie to jego sprawa.( nie mylić że stwierdzeniem że gra źle). Pozwolę sobie jednak nie zgodzić się z powyższą opinią na temat rozdzielczości. Zwłaszcza ec i zwłaszcza 180tki. Z jakiejkolwiek produkcji.

Rozumiem jednak zachwyt po przesiadkce z Krella. Jednak rozdzielczość krella czy ec ma się nijak do detalu porządnych wzmacniaczy tranzystorowych o lampach nie wspomnę.

Z resztą ja w ogóle nie rozumiem porównania konstrukcji z przed 3 dekad. Obojętnie czy wyprodukowanych 30 lat temu czy wczoraj. Wiele rzeczy oczywiście należy rozpatrywać w odniesieniu do ceny i własnych potrzeb. Tu ec ma sporo zalet nie przecze. Miałem w sumie wszystkie ec . Kilka z nich uważam za wybitne a nawet za przełomowe. Pewne przemyślenia opisywalem nie raz w tym i w innych wątkach na tym forum. Nie mam obecnie żadnego.

Dlaczego? Otóż dlatego że pomimo masy zalet (zwłaszcza potężnej wydajności, łatwości odsprzedaży nawet zajechanych egzemplarzy i ogólnie wysokiego stosunku do ceny za waty w a klasie) mają też te wzmacniacze kupę wad.

Jakich? Ano takich jak to że właśnie mają słaba górę. Nieprecyzyjna a przez to nie potrafią oddawać dokładnie sceny. Grają barwna plama o pokazywaniu planów nie wspomnę. Grają szeroko ale nie dadzą rady budować planu w przód i tył. Basu mają też dużo. No i co z tego? Dużo nie znaczy dobrze. Poza tym Dziesiątki konstrukcji zwłaszcza na krzemie ma sporo lepszy bas. Nawet takie nemo klęka przy zwykłym pliniusie i to nie koniecznie reference.

Ec to ciepłe kluchy (nowe nemo też) z wlokacym się basiszczem i mało rozdzielcza Góra. Ale zdecydowanie po ciepłej stronie ( jsk na trana) i wydajne ( jak na trana w swojej cenie). Praw fizyki Pan nie zmienisz - jak mawiał klasyk.

Czasem ludzie kombinuja i łączą je ostrymi kolumnami żeby wyciągnąć górę. Efekt bywa dobry bo ec raczej jazgocze. Głównie dla tego że nie ma czym siać po uszach. Stare krelle też z resztą nie.

Dla wielu ec Taki Pierwszy zachwyt z poważniejszym hajendem? No tak bo w końcu są poprawnie wysterowane kolumny. ( ec stabilne do 1ohma). Dodatkowo niejazgoczaca tranzystorowo Góra i voila. Cód miód i orzeszki. Ale to w dalszym ciągu konstrukcja z przed 3 dekad nie wolna od wielu wad.

Ale każdy oczywiście ma prawo do swoich opinii

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cud miód mówisz Mateuszek:) Wybacz, ale tego wpisu nie można traktować poważnie :) Fajny Kolega jesteś i nie ma się co napinać, ale... Widać, że słyszałeś, że w jakimś kościele dzwoni, ale nie wiesz do końca w którym. Tak się akurat składa, że importer ma takie same odczucie jak moje po ponad miesiącu grania na trzech zestawach monobloków. Akurat recenzje które są publikowane w sieci dotyczące CD, monobloków są wyjątkowo trafne i uczciwe. Tak więc Panie jakoś jesteś wyjątkiem. Inna sprawa, to taka, że nie ma sensu dyskutować o wzmacniaczu w oderwaniu od całego systemu. Z Dynaudio na których grałem poprzednio to był całkiem inny świat niż z aktualnymi kolumnami. Może być tak i pewnie tak jest, że do jednych kolumn pasuje lepiej Plinus a gdzie indziej EC. Tylko tyle i aż tyle :)

 

Z resztą ja w ogóle nie rozumiem porównania konstrukcji z przed 3 dekad. Obojętnie czy wyprodukowanych 30 lat temu czy wczoraj.

 

Akurat ten Krell, to był jeden z ostatnich, a KCT jest przez userów z Audiogonu uważane, za jedno z najlepszych jaki Krell wyprodukował. Jest to w porównaniu do EC żyleta :) Pytanie tylko kto czego szuka i ceni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że słyszałeś, że w jakimś kościele dzwoni, ale nie wiesz do końca w którym. Tak się akurat składa, że importer ma takie same odczucie jak moje po ponad miesiącu grania na trzech zestawach monobloków. Akurat recenzje które są publikowane w sieci dotyczące CD, monobloków są wyjątkowo trafne i uczciwe

 

Nie musisz też moich wpisów traktować poważnie. Niw ma takiego obowiązku. Jsk pisałem wcześniej Każdy ma prawo do własnych ocen. Polecam jednak przed wyrażaniem opinii skonfrontować ec z na ten przyklad z czyms z obecnej produkcji bo sorry ale ktc i fpb to żadna rewelacja jest. Zwłaszcza za taką kasę. No na szczęście jest kupa wiary co słucha portfelem i zupełnie średnie klocki za pierdylion znajdują nabywców opierając się na laurach zdobytych dekady temu.

Sęk w tym że każda pliszka swój ogonek chwali. A ludzie do błędów niechętnie się przyznają oj niechętnie. Audiofile zwłaszcza

Kwestia spasowania jest oczywiście priorytetem. Może twoje Dynaudio było zbyt wymagające dla krella? Może kable bez sensu? Opcji jest wiele. Powodów może być sporo. Nie przecze. Gra najsłabszy element. Gusta też bywają różne. Jeden lubi ogórki kiszone na ten przyklad drugi jak mu nogi śmierdza. Do wyboru do koloru.

Tak jak pisałem wcześniej.

I powodzenia

Acha

Pozdrów więc importera. I userow z Audiogona ja tam wolę posłuchać muzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrów więc importera. I userow z Audiogona

 

Widzisz, tak się jednak składa czy nam się to podoba czy nie, to jednak oni najlepiej znają te sprzęty. W zależności od stopnia wtajemniczenia możesz się różnych rzeczy dowiedzieć :) Z tego co wiem, to jednak bardzo marginalny procent kupujących bierze udział w tych forach dyskusyjnych. Z różnych powodów może to wynikać, ale takich maniaków jak my, to znowu aż tak dużo nie ma :) Dynaudio wymagające do Krella :) To znowu nie wiesz, co się tam dzieje i nowe Dynie inaczej teraz grają :)

Jakich znowu błędów??? Nic w ciemno kupować nie muszę i uważam, że Nemo to świetny tranzystor :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo. Handlarze... Znawcy.. ������

Co do znajomości sprzętu to jeśli chodzi o ec to wystarczył mi jednak kontakt z producentem. Tak jak pisałem będąc posiadaczem wielu różnych ec chcąc nie chcąc miałem kontakt z braćmi abrahamsen i to nie jeden raz. (upgrade a częściej naprawa). I jednak te rozmowy cenie bardziej od jakiegokolwiek mądrego dilera z jakimkolwiek stopniem wtajemniczenia.

Co do Dynaudio to mieli gorsze i lepsze modele. Jak wszyscy inni. Ale To nie wątek o Dynaudio.

Ale na marginesie to na jakiej podstawie możesz ocenić co wiem a czego nie wiem o Dynaudio? Bo jeśli oparłes się na podobnych przesłanksch jak o ec to chetbie posłucham. Bedzue przynajmniej zabawnie.

 

do jednych kolumn pasuje lepiej Plinus a gdzie indziej EC. Tylko tyle i aż tyle :)

 

Ja nie pisze o spasowaniu tylko o basie jako takim

 

bo AW180 jest bardzo szczegółowe. Te

Posluchsj proszę takiego dartzeela, reimyo albo nawet gamuta.( o lampach to nawet nie ma co pisać. Zakładam że poruszamy się w krainie krzemu i porządne wzmacniacze zostawiamy na boku).

Potem napisz co jest bardziej szczegółowe. Krell to zwykły suchotnik bez finezji przy wymienionych. Ciężko będzie tylko znaleźć płaszczyznę odniesienia Ake zawsze można spróbować. W sumie czenu nie

 

Tak więc Panie jakoś jesteś wyjątkiem

Kurcze no tu to w ogóle pojechał obywatel

Jest kupa wiary która się zgodzi że mną. Musisz uwierzyć. Prawda boli

 

userów z Audiogonu uważane, za jedno z najlepszych jaki Krell wyprodukował. Jest to w porównaniu do EC żyleta

To.w końcu ci ma więcej góry twoim zdaniem krell czy ec? Bo.juz Się pogubiłem. Zyleta to chyba coś ostrego? Czy tylko jazgot?

 

userów z Audiogonu uważane, za jedno z najlepszych jaki Krell wyprodukował. Jest to w porównaniu do EC żyleta

To.w końcu ci ma więcej góry twoim zdaniem krell czy ec? Bo.juz Się pogubiłem. Zyleta to chyba coś ostrego? Czy tylko jazgot?

 

Nemo to świetny tranzystor :)

Niezły. Zwłaszcza przy obecnych odjechanych cenach hajenda to można to uznać za swoisty ewenement. Jak lubisz estetykę ec to poszuksj sensownego egzemplarza dynamic precision. Czyli dp. Taki hajend z tego samego konsorcjum. Mają parę fajnych modeli. Niekoniecznie z obecnej produkcji. Znajdziesz tam wszystko co najlepsze z ec plus to co w ec brakuje.

 

nie ma się co napinać, ale... Widać, że słyszałeś, że w jakimś kościele dzwoni, ale nie wiesz do końca w którym. Tak się akurat składa, że importer ma takie same odczucie jak moje

 

No. Bez napinki chłopie, bez napinki...

Coś tam pewnie słyszałeś. Jakieś hajendy sprzedawców zgadzajacych się z klientem.

 

Rozdzielcze ec... ������

Z dobrą Góra ������������������

Chłopie.

Może Gdzieś, coś, kiedyś...

Ale bez napinki :-)))

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj z określoną marką wiąże się jakiś pomysł na dźwięk. Trudno powiedzieć czy któryś jest lepszy czy gorszy. Jeden wybierze system z Audio Note, ktoś inny Accuphase lub Audio Researchczy czy Electrocompaniet. Czy można stwierdzić, co gra lepiej? Na pewnym poziomie jest to sprawa gustu i subiektywnego wyboru.

 

Przed Krellem przez dwa lata grałem na lampowych monoblokach Cayin 9085D. Świetna konstrukcja. Lampa mocy 805, sterująca 300B i 40 Watt prawdziwie A clasowego granie. O długiej liście lamp KT czy innych nawet nie wspominam. Taki czar jaki potrafi stworzyć taki zestaw praktycznie jest nieosiągalny dla tranzystora. Poczytaj sobie o tej lampie. Podobną konstrukcję ma w swojej ofercie jedynie topowy model Carry Audio. Dlatego jako wieloletni użytkownik głównie wzmacniaczy lampowych począwszy od KT, 300B, 211 i 805 uważam za bardzo trafne porównanie, że sygnatura dźwiękowa idzie właśnie w tym kierunku. Piękna barwa, spokój i wyrafinowanie, budowanie atmosfery poprzez wprowadzanie słuchacza w określony klimat, a niekoniecznie natychmiastowe podanie na twarz wszystkich detali, które są ale podane w określonym charakterze. Na różnych kolumnach inaczej to się odbiera. Oczywiście nadal tranzystor nie jest lampą, tak jak stwierdzenia, że CD jak gramofon nie można traktować dosłownie.

 

Wracając do AKTUALNEGO AW180, to wyjątkowo precyzyjne, szybkie i dynamiczne wzmacniacze. Niezwykle udana konstrukcja. Nie bez powodu są uznawane jako wzmacniacze wręcz kultowe. NEMO grają prawie identycznie, bo to prawie to samo tylko są zdublowane. AW400 gra już całkiem innych charakterem od połowy pasma w dół. A tu już wchodzimy w dopasowanie do kolumn i rodzaju słuchanej muzyki. Komuś może bardziej podobać się te podkreślanie niższego rejestru przez AW400, a innemu szybkość i precyzyjność AW600. Tak czy inaczej, lampy to oczywiście nie są, ale jako tranzystory grają doskonale. Można oczywiście inaczej :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze jakość Hovlanda odgrywa tu rolę. Miałem doświadczenie z symetrycznymi AR Reference 2 , dzielonym Passe, czy ...przedwzmacniaczem w moim Burmesterze. Ale emocje i wgląd w nagranie najlepiej oddaje Hovland. Co ciekawe więcej różnić i zmian odbierałem nie poprzez wymianę interkonektu , ale poprzez zmianę lampy w przedwzmacniaczu. Ostatecznie najciekawiej zagrały lampa Telefunkena i RCA. Chodziło mi tylko ,że zawsze warto szukać i dostosowywać dźwięk pod swoje ..ucho!!

Pozdrawiam Krzysiek

 

Krzysztofie , Witaj w klubie Electrocompanieta ze swoimi monoblokami AW 400 i świetnym preampem Hovlanda HP 100.. To wspaniały pre i zagra

doskonale z większością wzmacniaczy tak więc nic dziwnego że ładnie współgra z EC.Mam model HP 200 który ma zbalansowane wyjście więc

ładnie komponuje się z AW 400 po XLR. Wcześniej testowałem Lamma 2.1 którego mogłem kupić w bardzo atrakcyjnej cenie ale Hovland zagrał

lepiej z moimi AW 400 więc został. Bardzo równy pre ze świetną projekcją dźwięku tak jak napisałeś i co ważne , jest równy w całym zakresie pasma

bez podkreślania żadnego z jego podzakresów. Dalej mam swojego EC 4.7 ( jeden z ostatnich egzemplarzy produkcyjnych ) który doskonale komponuje

się z monoblokami ale trzymam go bardziej dla sentymentu.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Roxy , widać że masz spore doswiadczenie jesli idzie o dźwięk wzmacniaczy lampowych a monobloki Cayin 9085D sa tego dowodem. Jestem ciekaw

co skłoniło Ciebie do pozostawienia lampy ? ciekawość dobrych tranzystorów ? trudnośći użytkowania lampowych wzmacniaczy latem ? co by nie było napisz. Co do specyfiki wypowiedzi i wiedzy @Mateuszka to mam podobne odczucia do twoich bo nie jeden raz spierałem się na temat

jakości brzmienia poszczególnych urzadzeń EC - tu trzeba ogólnie zachować zdrowy rozsadek bo gra cały system , jednak między urzadzeniami EC

jest znacząca róznica w brzmieniu. Dla przykładu @Mat lubi koncówkę AW 250 która jak dla mnie gra mułowato , podobnie do ECI 1 i w bezposrednim

starciu AW 250 vs AW 400 to absolutna przepaść na korzyść monobloków.Miałem te urzadzenia u siebie i całą ( prawie ) gamę produktów EC i doskonale

wiem które grają lepiej od których. Dłubanie w klockach ( Mateuszek ) nie jest myślę dobrym zajęciem bo zamysł konstruktora co do charakteru brzmienia

idzie w łeb - owszem wymiana kondensatorów czy tranzystorów w bardzo starych egzemplarzach jest wskazana ale 25 - 30 letnie niegrzebane (sprawdzone ) wzmacniacze i preampy potrafią zagrać nadal wyśmienicie tak że szczęki trzeba szukać na dywanie przez dobre 5 minut.

 

Tak więc luz , totalny luz i dalej rób swoje bo idziesz dobrą drogą !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudnośći użytkowania lampowych wzmacniaczy latem ?

 

 

Na pierwszym miejscu na pewno ergonomia i łatwość dopasowania potencjalnych kolumn, bo nie mam niestety tyle cierpliwości do lamp. A jak grałem na lampowym CD, PRE i monoblokach, to było ich na prawdę dużo. Oczywiście dźwięk wynagradzał te niedogodności. Wykonanie ich było nienaganne. Posiadały trafa Tamury, a kto ich u mnie słuchał, to zawsze je wspomina i mnie pyta dlaczego je sprzedałem :) Jedno mnie w nich tylko denerwowało, to ten chińsko-cygański wygląd z świecącym się na złoto okrągłym okienkiem :) Zdecydowanie wolę styl Audio Note, czy Electrocompanieta, czyli klasyczną elegancję. Być może w przyszłości znowu wrócę do jakiejś dobrej lampy lub drugi zestaw zbuduje właśnie na efektywnych kolumnach z jakimś SE małej mocy. Ostatnio spodobała mi się lampka naszego forumowego kolegi Triodego Line Magnetic. Z JBL efekt jest zjawiskowy :) Zestaw prosty, łatwo nad nim zapanować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie , Witaj w klubie Electrocompanieta ze swoimi monoblokami AW 400 i świetnym preampem Hovlanda HP 100.. To wspaniały pre i zagra

doskonale z większością wzmacniaczy tak więc nic dziwnego że ładnie współgra z EC.Mam model HP 200 który ma zbalansowane wyjście więc

ładnie komponuje się z AW 400 po XLR. Wcześniej testowałem Lamma 2.1 którego mogłem kupić w bardzo atrakcyjnej cenie ale Hovland zagrał

lepiej z moimi AW 400 więc został. Bardzo równy pre ze świetną projekcją dźwięku tak jak napisałeś i co ważne , jest równy w całym zakresie pasma

bez podkreślania żadnego z jego podzakresów. Dalej mam swojego EC 4.7 ( jeden z ostatnich egzemplarzy produkcyjnych ) który doskonale komponuje

się z monoblokami ale trzymam go bardziej dla sentymentu.

Dzięki!

W zasadzie od dawna czułem się członkiem klubu!!! Wiem ,że mamy podobne oceny Hovlanda i ciężko będzie go czymś zastąpić. Z ciekawostek , pamiętam ,że miałeś bardzo negatywne oceny kabla van den Hula , ja ostatnio aż tak krytyczny czy odsłuchu jego najwyższego modelu !? nie byłbym aż tak negatywny, gdyby nie dramatyczna sztywność i szerokość wideł , która w połączeniu z ekologicznymi gniazdami Dynaudio doprowadziła mnie na skraj rozpaczy. Prawie pół roku grałem na Transparencie Reference i było super , ale jakie było moje zdziwienie świetnym granie z WW Eclipse Silver... Cuda się zdarzają Kabel za kilka tysięcy zagrał nie gorzej u mnie niż Transparent z kilkadziesiąt...

Pozdrowieni!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu @Mat lubi koncówkę AW 250 która jak dla mnie gra mułowato , podobnie do ECI 1 i w bezposrednim

starciu AW 250 vs AW 400 to absolutna przepaść na korzyść monobloków.Miałem te urzadzenia u siebie i całą ( prawie ) gamę produktów EC i doskonale

wiem które grają lepiej od których. Dłubanie w klockach ( Mateuszek ) nie jest myślę dobrym zajęciem bo zamysł konstruktora co do charakteru brzmienia

Z zasady nie czytam twoich postów bo jsk pisałem wcześniej mam dodanych cie di ignoeoeanych użytkowników u ten post przeczytałem w sumie przypadkiem prz czytałem z konta kolegi.

No i co widzę? Jurgen nie kłam. Czy ty nigdy nie dorosniesz? To że tam wypisujesz banialuki na temat sprzętu którego nawet na oczy nie widziałes to temat żartów większości użytkowników i nic mi w sumie do tego. Jak ktoś się na to nabiera to jego sprawa.

Ale nie przypisuj innym użytkownikom wypowiedzi które nie miały miejsca bo to jest po prostu niegrzeczne delikatnie rzecz ujmując. Podobnie jest z innymi działaniami których jsk widzę albo nie rozumiesz albo najzwyczajniej w świecie przeinaczasz złośliwie.

Prostuje

Nigdzie nie pisałem że 250tka jest lepsza od 400 albo że jest ona dźwiękowo lepsza od innych ec.

Napisałem i podtrzymuje że 250tka jest atrakcyjna cenowo bo to w sumie to samo co 180tki. Dźwiękowo różnica jest minimalna i potrzeba tylko jednego zasilającego co czyni ją po prostu atrakcją propozycja. To tyle i aż tyle

Nigdy nie przerabialem układów abrahamsena bo nie na po co. Dokonywane były ma moje zlecenie wymiany kondensatorów diod i tranzystorów na tożsame. Nowsze i szybsze ake zawsze takich samych parametrów. Co do zmiany charakteru ec przez wymianę powyższych to oczywiście prowadzi to do zmian i to czasem znacznych (kondy sprzegające) w Pre jednak to jednak zważając na to ile różnych komponentów zastosowali producenci ec przez dekady produkcji nie uważam podobnych ingerencji jako grzebanie tylko jako zwykłe doprowadzenie klocków do stanu uzywalnosci. Ciężko uznać też za "grzebanie" dokonywanie powyższych czynności w Konstruktura ec. Które są najzwyczajniej uwzględnione w cenniku jako upgrade level 1 czy 2. Wystarczy użyć Google. Polecam.

I na koniec to że 400 gra lepiej od 250 to żadne nowum. Co do innych ec to zwłaszcza Eci1 To polecałbym posłuchania. Sęk w tym że nowych nie ma a zajechanych szrotow jest multum.

Roxy miał możliwość porównania nowych klocków x obecnej produkcji i takie porównanie uważam za miarodajne. Natomiast mówienie że Eci 1 to mul å już aw120 to petarda świadczy tylko o ignorancji i niezrozumienie tematu.

Magnepan. Od wielu lat pracujesz na swoją opinię. Od ciebie zależy czy przy swojej reputacji ludzie będą cie traktować poważnie czy dalej jesteś jurgenem

To tyle i aż tyle.

I jeszcze raz. Proszę cię o jedno. Zwłaszcza po to żebys nie musiał się bez sensu kompromitowac. Nie wchodzimy sobie w drogę ok? Ja nie pije do twoich wypowiedzi. I myślałem że ostatnio zrozumiałeś. Jak widać nie bo w dalszym ciągu prowokujesz. Po co? Żeby dalej cie odbierać przez pryzmat jurgenem i tak samo traktować?

Jeśli tak to ok

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepłe kluchy w stosunku do innych wzmacniaczy.

Ale swoje zalety niewątpliwie ma.

...jeżeli się mylę to popraw mnie..

jak ktoś mi powie o jakimś gościu że jest jak ,,ciepłe kluchy,, to dla mnie to samo

co ,,dupa wołowa,, ,,fajtłapa,, ciamajda,, ;-) itp. ....podobnie jest z Nemo

jako czytający ,,ciepłe kluchy,, odbieram to jako coś bez dynamiki, energii ...

Edytowane przez Miroslav1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś opisał krella i nemo? Może så jakieś ładniejsze o bardziej poetyckie porównania więc atakuj śmiało

wyluzuj..naprawdę.

ja pamiętam pewne sprawy...nie widziałeś na oczy preampu Krella-a chcesz wydawać jakieś opinie..

Nemo to wspaniałe wzmacniacze,trzeba im tylko stworzyć warunki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.