Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Nieźle wyglądają te kolumnienki no i ładny zestaw EC !!!!

 

AW 400 dźwiękowo ZOSTAJĄ ??? Tez robiłem takie testy z AW 180 < AW 400 < NEMO . Konkluzja prosta acz oczywista , żądziłby zdecydowanie

Kapitan NEMO ale jak podłaczyłem go do moich kolumn to chciały mi pofrunąć do ogródka razem ze mną . AW 400 zostały z konieczności :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę lepiej od AW 180 czy DUŻO lepiej ??? Jak znam zycie to zostaniesz z AW 400 czego życzę !!!

 

Jest trochę inaczej. Moje 180 już znam, a te 400 są niesty nowe i muszą się wygrzać aby to ocenić. Wezmę jeszcze AW600 aby mieć pełen obraz sytuacji i może zrobię jakiś geszeft :) Co do grania na razie się za bardzo nie wypowiadam. Wiadomo, wszystkie produkty EC są niezłe :)

 

 

 

Nieźle wyglądają te kolumnienki no i ładny zestaw EC !!!!

 

AW 400 dźwiękowo ZOSTAJĄ ??? Tez robiłem takie testy z AW 180 < AW 400 < NEMO . Konkluzja prosta acz oczywista , żądziłby zdecydowanie

Kapitan NEMO ale jak podłaczyłem go do moich kolumn to chciały mi pofrunąć do ogródka razem ze mną . AW 400 zostały z konieczności :-)

 

Paweł mówił, że gra z takim powerem Nemo jak piszesz. Lubię granie z EC, to może się skuszę :)

 

Nieźle wyglądają te kolumnienki no i ładny zestaw EC !!!!

 

Dzięki. Lubię te akrylowe świecidełka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł mówił, że gra z takim powerem Nemo jak piszesz. Lubię granie z EC, to może się skuszę :)

 

Koniecznie wypróbuj NEMO aby mieć punkt odniesienia i świadomość jak mogą zagrać 600 W monobloki. Bas jest bardzo dobrze kontrolowany i schodzi

naprawdę nisko - subsonic BASS , środek pełny i nasycony tak że nie upchniesz grama dodatkowego dźwięku a góra bez grama krzykliwości z

totalną klasą wybrzmiewania i dźwięczności.Dźwięk klarowny z olbrzymim potencjałem potęgi ale pod pełną kontrolą . Tylko czy kolumny będą

w stanie oddać ten impakt Nirvany ??? Obawiam się że możesz odczuć ich ukryte braki. Moje mają niską czułość bo 84 - 85 db a brzmiały tak jakby

miały z 92 db przy niskiej głosności nieprzekraczającej godz. 9 . Ważna jest również wielkość pomieszczenia odsłuchowego i w takim ponad 30m2

będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nieźle wyglądają te kolumnienki no i ładny zestaw EC !!!!

 

AW 400 dźwiękowo ZOSTAJĄ ??? Tez robiłem takie testy z AW 180 < AW 400 < NEMO . Konkluzja prosta acz oczywista , żądziłby zdecydowanie

Kapitan NEMO ale jak podłaczyłem go do moich kolumn to chciały mi pofrunąć do ogródka razem ze mną . AW 400 zostały z konieczności :-)

 

Koniecznie wypróbuj NEMO aby mieć punkt odniesienia i świadomość jak mogą zagrać 600 W monobloki. Bas jest bardzo dobrze kontrolowany i schodzi

 

Miałem nadzieją wywinąć się integrą 6dx na której rok grałem, ale nie było z Dynaudio 3,4le takiej kontroli jakiej oczekiwałem. AW180 z tymi dyniami już było bardzo trafioną konfiguracją. Zdanie jak wiesz w temacie AW180 vs 400 są podzielone. Te pierwsze mają więcej barwy, zwinności, nieprzewidywalności, a te drugie są lepiej dociążone i bardziej zrównoważone. Wstępnie moje odczucia w tym temacie są podobne. Moje aktualne kolumny w których średnica jest niezwykle bezpośrednia i wyrazista, co wynika z ich konstrukcji może lepiej zgrają się z 400’etkami. Trochę jednak muszę jeszcze pograć, bo jak wiesz przez pierwsze kilkadziesiąt godzin dźwięk ulega znacznej przemianie. Na koniec sprawdzę jeszcze Nemo, co już ustaliłem. Będę miał pełny przegląd aktualnej oferty EC i oczywiście o swoich wnioskach napiszę :) Jak dla mnie jednak wszystkie modele EC grają bardzo dobrze :)

 

Magnepan, a grałeś może na CD mk3 limitem edition w wersji z SACD? W. Mojej czwórce, która nie czyta gęstych formatów jest Philips, który działa cicho i szybko z którego jestem zadowolony. Ten mk3 ma chyba tylko sens jak ktoś ma kolekcję płyt SACD, bo inaczej to chyba nie ma wchodzić w tego CD z napędem Sony. Jest wolniejszy i głośniejszy niż CD 2 Pro.

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AW180 vs 400 są podzielone. Te pierwsze mają więcej barwy, zwinności, nieprzewidywalności, a te drugie są lepiej dociążone i bardziej zrównoważone.

 

AW 180 to bardzo dobre wzmacniacze i tak jak piszesz mają ładną barwę ale w porównaniu do AW400 troszeczkę koloryzują przekaz muzyczny.

AW 400 też mają dość sporo czaru i barwy ale są bliżej neutralności przekazu i tak jak napisałeś grają w bardziej zrównoważony sposób który

przekonuje dodatkowo lepszym dociążeniem. Przy odtwarzaniu symfoniki orkiestrowej czy chociażby ' Travelogue ' - Joni Mitchell słychać to wyraźnie

i w tych aspektach AW 400 okazują się zdecydowanie lepsze - są bardziej uniwersalne. Jednocześnie nie brakuje im czaru zwłaszcza w środkowych rejestrach a barwa fortepianu może zachwycić na maxa fanów i miłośników tego instrumentu.

 

grałeś może na CD mk3 limitem edition w wersji z SACD? W. Mojej czwórce, która nie czyta gęstych formatów jest Philips, który działa cicho i szybko z którego jestem zadowolony. Ten mk3 ma chyba tylko sens jak ktoś ma kolekcję płyt SACD, bo inaczej to chyba nie ma wchodzić w tego CD z napędem Sony. Jest wolniejszy i głośniejszy niż CD 2 Pro.

 

Domyślam się że pytasz mnie o CDP EC . Miałem dość dawno i jest to ciekawy player ale Meridian 508 którego wtey miałem nie okazał się dużo

gorszy. Co do brzmienia i jakości samych napędów to dla mnie Philips jest pod każdym względem the BEST i Sony nie ma czego szukać w porównaniach do CD 2 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AW 180 to bardzo dobre wzmacniacze i tak jak piszesz mają ładną barwę ale w porównaniu do AW400 troszeczkę koloryzują przekaz muzyczny.

AW 400 też mają dość sporo czaru i barwy ale są bliżej neutralności przekazu i tak jak napisałeś grają w bardziej zrównoważony sposób który

przekonuje dodatkowo lepszym dociążeniem. Przy odtwarzaniu symfoniki orkiestrowej czy chociażby ' Travelogue ' - Joni Mitchell słychać to wyraźnie

i w tych aspektach AW 400 okazują się zdecydowanie lepsze - są bardziej uniwersalne. Jednocześnie nie brakuje im czaru zwłaszcza w środkowych rejestrach a barwa fortepianu może zachwycić na maxa fanów i miłośników tego instrumentu.

 

Czaru im zdecydowanie nie brakuje. Rozdzielczość i barwa typowa dla EC. Faktycznie AW400 grają bardzo równo, co w bezpośredniej konfrontacji z AW180 różnie może być odbierane. Urok 180 polega imho na pewnej nieprzewidywalności i swobodzie generowania muzyki. Myślę, że o końcowym wyborze powinno zadecydować dopasowanie do preferowanej muzyki :) Każdy sam powinien tego posłuchać.

 

Co do fortepianu, to pełna zgoda. Właśnie słucham Gordona Kremera, “Preghiera” i zarówno fortepiano, ale też instrumenty smyczkowe brzmią na AW400 wybornie :)

Tego specyficznego klimatu w muzyce, który ma EC trochę mi brakowało w Krellu FPB300cx na którym wcześniej grałem. Tutaj jest dwa w jednym. Barwa i power :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tego specyficznego klimatu w muzyce, który ma EC trochę mi brakowało w Krellu FPB300cx na którym wcześniej grałem. Tutaj jest dwa w jednym. Barwa i power :)

 

...jak się już osłuchasz AW400 to może zrób delikatne porównanie tych wzmacniaczy - tak dla potomności ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak się już osłuchasz AW400 to może zrób delikatne porównanie tych wzmacniaczy - tak dla potomności ;-)

 

Coś skromnego i bardzo subiektywnego :) Daleko mi jednak do wiedzy jaką ma w tym temacie Magnepan :)

Miałem kiedyś monobloki oparte na lampie 805 ze sterującą 300B i oczywiście EC takich cudów nie oferuje. Tak wiec Ty Mirek możesz spać spokojnie :)

Jeśli jednak ktoś z różnych powodów chce lub musi pozostać przy tranzystorze, to nie bez powodu w wielu recenzjach pojawia się ten aspekt lampowości w graniu tranzystora jaką ma EC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego specyficznego klimatu w muzyce, który ma EC trochę mi brakowało w Krellu FPB300cx na którym wcześniej grałem. Tutaj jest dwa w jednym. Barwa i power :)

 

 

...jak się już osłuchasz AW400 to może zrób delikatne porównanie tych wzmacniaczy - tak dla potomności ;-)

 

Ja również bym prosił o takie porównanie.

Szkoła dźwięku EC jest mi bardzo bliska , a takie klocki (AW400) jak ma Roxy to uwielbiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również bym prosił o takie porównanie.

Szkoła dźwięku EC jest mi bardzo bliska , a takie klocki (AW400) jak ma Roxy to uwielbiam .

 

Akurat moje są na razie te „maluchy” 180’ki. Niestety jak się już pochwaliłem publicznie, to będę musiał chyba kupić te 400”tki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxy, jeżeli przyjemność słuchania muzyki jest zdecydowanie po stronie AW400....to, jest coś po stronie Krella?...bas, dynamika...?

w zeszłym roku byłem bardzo bliski zakupu AW400....prawie już gąski głaskałem ;-) ...ale nie wypaliło...

miał stać obok Jadisa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat moje są na razie te „maluchy” 180’ki. Niestety jak się już pochwaliłem publicznie, to będę musiał chyba kupić te 400”tki :)

 

:-) :-) :-)

 

Powinieneś dobrze wygrzać AW 400 i ja na Twoim miejscu bym ich nie wyłączał , jednak powinny być pod stała kontrolą ( obecność w domu ).

Po 100 - 200 h będą już trochę wygrzane. Nalezy pamiętać ze w fabryce EC przed zapakowaniem monobloki są wygrzewane min.30 - 50 h więc

sparing z czystym sumieniem będziesz mógł przeprowadzić po 200 h.

 

Wiem jaki będzie rezultat tych porównań ale jednak wszystko zależy od aplikacji całego systemu i osobistych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxy, jeżeli przyjemność słuchania muzyki jest zdecydowanie  po stronie AW400....to, jest coś po stronie Krella?...bas, dynamika...?

w zeszłym roku byłem bardzo bliski zakupu AW400....prawie już gąski głaskałem ;-) ...ale nie wypaliło...

miał stać obok Jadisa....

 

Po stronie Krella z pewnością była funkcjonalność preampu KCT jakiego miałem. Ilość wejść i wyjść, możliwość konfiguracji, wyjścia RCA, pancerny pilot itd. Jeśli chodzi o końcówkę, to wydaje mi się, że Krell był bardziej neutralny i chłodny. Dlatego czasem pomysły się pojawiają aby dodawać do niego, czyli do końcówki lampowe pre. Oczywiście fani ML uważają, że jest to i tak dźwięk po cieplej stronie z Krella, tego modelu.

Jeśli chodzi o EC to imho konfiguracja z lampowy pre monobloków nie wiem czy miała by jakiś sens. Ponieważ cała szkoła tego producenta ma już taki wyrazisty charakter w graniu jak i wyglądzie, że albo ktoś w to wchodzi albo nie. W tym sensie, że ten przekaz jest taki trochę „przyciemniony i tajemniczy” ale niezwykle barwny i „nieodchudzony”. To co płynie z kolumn jest trochę niedopowiedzianew pozytywnym sensie, tak że na dłuższą metę jest to wciągające i chce się słuchać coraz więcej i dłużej. Reasumując, bardzo lubię EC bo łączy niezwyklą muzykalność, barwę rozdzielczość i w przypadku monobloków moc.

Oczywiście można wybrać inny wzmacniacz, może jeszcze bardziej rozdzielczy itd. jednak jest to już kwestia estetyki dźwięku jaka do kogo bardziej przemawia i co się chce uzyskać.

Jeśli jeszcze mowa o rozdzielczości, to firmowy CD jest bardzo dobry, ale z gramofonem i lampowy pre zaczyna się dopiero jazda :)

Jeśli chodzi o bas i dyanamikę, to EC Krellowi nie ustępuje. Można by ewentualnie się spierać gdzie jes bardziej punktowy i obfitszy. Krell dobra rzecz była, ale sprzęty niestety będą już tylko starsze.

 

Powinieneś dobrze wygrzać AW 400 i ja na Twoim miejscu bym ich nie wyłączał , jednak powinny być pod stała kontrolą ( obecność w domu ).

Po 100 - 200 h będą już trochę wygrzane. Nalezy pamiętać ze w fabryce EC przed zapakowaniem monobloki są wygrzewane min.30 - 50 h więc

sparing z czystym sumieniem będziesz mógł przeprowadzić po 200 h.

 

Wiem jaki będzie rezultat tych porównań ale jednak wszystko zależy od aplikacji całego systemu i osobistych preferencji.

 

Chyba jest w przygotowaniu jakaś recenzja AW400, bo miałem dostać wygrzane, ale zostały u „jakiegoś” recenzenta i pojechały tam jeszcze AW600.

Umka jak pisałeś specjalnie się nie wysilił ostatnio z tymi NEMO :)

Z drugiej strony, to ciężko pisać coś nowego jeśli ten sprzęt nie zmienia formy ani charakteru i trzyma poziom :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest w przygotowaniu jakaś recenzja AW400, bo miałem dostać wygrzane, ale zostały u „jakiegoś” recenzenta i pojechały tam jeszcze AW600.

 

Jesli dobrze pamiętam to w rodzimej prasie jeszcze nikt ni recenzował monobloków AW 400 i AW 600 . Moim zdaniem należy im się poczytne miejsce

z dobrą i rzetelną opinią na tle konkurencji.Ale zrecenzować dobrze sprzęt od strony samych odsłuchów nie jest tak wcale łatwo patrząc na niektóre

artykuły w naszej prasie. Recenzja recenzją ale koniecznie należy posłuchać je u siebie w swoich warunkach bo każdy recenzent ma inne preferencje

które często ' przeszkadzają ' w rzetelnym oddaniu prawdy o pisanym dźwięku.

 

Tu recenzja AW 600 i pozostałych komponentów EC

http://soundrebels.com/electrocompaniet-emc-1-mkiv-ec-4-8-aw600/

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze pamiętam to w rodzimej prasie jeszcze nikt ni recenzował monobloków AW 400 i AW 600 . Moim zdaniem należy im się poczytne miejsce

z dobrą i rzetelną opinią na tle konkurencji.Ale zrecenzować dobrze sprzęt od strony samych odsłuchów nie jest tak wcale łatwo patrząc na niektóre

artykuły w naszej prasie.

 

Szerze mówiąc jest to dla mnie całkowicie niezrozumiałe. Ja nie podchodzę bezkrytycznie do tej marki, bo ma swoje słabe strony. Np. brak wejścia cyfrowego w CD, działanie aplikacji sterującej na iphone, która się wysypuje na Tidalu. Na Androidzie wszystko działa dobrze. Natomiast jeśli chodzi o monobloki, to właśnie AW400 są chyba najbardziej niedocenione. A pomimo braku recenzji jak widać i tak znajdują się osoby które je kupują, co najlepiej o nich świadczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że 400 super. 600tki zagrają z maniera 180tek tylko z dużo większą mocą

Różnice są wprost proporcjonalne jak plinius 103 i ref. Ta sama forma przekazu a różnią się mocą. Nie trzeba długo oglądać 600 żeby dostrzec podobieństwo do 180.

Jeśli ktoś absolutnie nie potrzebuje watów to 400 zdecydowanie Górą

Nie mogę napisać za 180tki czy nemo grają źle. Nigdy w życiu . Grają inaczej i tyle.

400 grają poprawniej i równej z troszkę bardziej szybsza Góra bez lekko spowolnionego basu.

180, zwłaszcza starsze (na przykład 30 letnie egzemplarze których jest sporo na s/h) potrafią rozciągac i przymulac co ludzie biorą za "lampowosc"

Nie jest prawdą że lampowe Pre do ec To złe rozwiązanie. Problemem w jego dobraniu jest mocno nietypowa czułość wejść EC. Ale warto. Nawet bardzo.

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róznice dźwiękowe pomiędzy AW 180 vs NEMO ocierają się o jeden lub dwa poziomy wyżej . Charakter brzmienia jest podobny bo to ta sama rodzina

ale zróżnicowanie w zakresie samego basu , średnich tonów i wysokich to już galaktyka w odtwarzanej muzyce. Stopniowanie podzakresów pasma jest tak różne ze wskazaniem na NEMO że trudno te monobloki porównywać ze sobą , nie da się i nie wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu jakiś posiadacz plikowca ECM-2 ?

 

 

Jest jeszcze jego młodszy brat dedykowany stricte do audio ECM-1, bez obsługi video. Jeszcze go nie słuchałem, ale zamierzam to lada dzień zrobić. A co Ciebie interesuje?

Grałem jakiś dłuższy okres na ECI-6dx więc znam software doskonale od strony funkcjonalnej. W tym ECM-1 jest ponoć jakiś nowszy DAC. Dodatkowo tańszy niż ECM-2 o 6 tys.

Może uda mi się go wkrótce porównać z Luminem, to zobaczymy jak się sprawy potoczą :)

 

@Magnepan

Zostają u mnie AW400 zgodnie z Twoimi przewidywaniami. Nie abym jakąś specjalną różnicę widział, ale zostawić wolę sobie większy zapas mocy na przyszłość :)

Nie będę specjalnie oryginalny jeśli napiszę, że zauważalna różnica jest na plus pomiędzy i tak już dobrą integrą, a dzielonką. Natomiast AW180 chyba nie bez powodu mają status kultowych:) Ja mam duży salon i dlatego decyduje się na te AW400. Choć może tej odrobiny szaleństwa jaką mają w sobie AW180 będzie mi brakowało :) Trafnie ujął ich charakter Tomasz Karasiński z hi-fi pisząc o "...energii, zdecydowania i przejrzystości dzielonego zestawu".

Czasem narzekamy na recenzje, ale ta jest imho bardzo trafna i rzetelna.

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy jest ktos wlozyl do niego dysk HDD lub SSD i porownywal brzmienie z tym uzyskiwanym po LAN / DLNA. Zastanawiam sie wlasnie nad ta opcja. Dac wbudowany w ECM2 warto zasilic swietnym transportem. U mnie zasilony z wyjscia cyfrowego CD T+A zagral gorzej od DAC-a wbudowanedo w ten odtwarzacz. W sumie mnie to nie zdziwilo, gdyz ten CD u mnie zastapil AA Capitole Mk. 2 od ktorego gral lepiej jeszcze na starym filtrze cyfrowym PMD100. Zostawilem wiec ECM2 do plikow i Tidala, CD graly jednak z T+A. Dopoki nie podlaczylem do tego DAC- a transportu MBL-a ... Szczęki do dzis nie moge znalezc :-) mimo, ze poki co gra na przypadkowym okablowaniu sieciowym i cyfrowce w postaci Belkina :-)

 

Taka ciekawostka - na pytanie na FB o support do MQA na ECM2 odpowiedzieli Not yet, but we are working on it.

:-)

Edytowane przez barni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy jest ktos wlozyl do niego dysk HDD lub SSD i porownywal brzmienie z tym uzyskiwanym po LAN / DLNA.

 

Jakiś czas temu chciałem sobie zrobić dobrze :) i wymieniłem w NASie dyski na specjalne dedykowane do NAS o większej pojemności. Skończyła się ta impreza tak, że po jakimś czasie dyski wyją jak szalone i nie chce mi się tego NASA uruchamiać nawet w drugim pokoju. Dlatego jak grałem z plików, to wolę wpiąć dysk do streamera. Teoretycznie powinno być lepiej po lanie. Jak zacząłem grać z Qobuza, to praktycznie przestałem grać z plików. Aplikacja z tym serwisem dobrze działa. Tidal na Aple się wysypuje.

Co do tego, że podpinając dobry napęd i nawet z przeciętnego DAC można bardzo dużo wycisnąć to sam wielokrotnie doświadczałem...

Jeśli chodzi o soft, to niestety mogliby większą aktywność wykazać w tym temacie.

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.