Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Być może.

Jeśli chcesz rozwiać wszelkie wątpliwości, możesz zawsze napisać maila do Pera Abrahamsena. Koledzy twierdzą, że na odpowiedź nie trzeba długo czekać.

http://www.abrahamsenaudio.no/#contact

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako fan marki Electrocompaniet chciałbym gołączyć do zespołu.

Przerabiałem już wszystkie integry (poza ECI-6DS), każda wyśmienita w swoim obszarze cenowym (mój faworyt ECI-1) ale od kilku lat słucham na końcówkach AW-220.

 

To leciwe końcówki, które mogą pracowaćw trybie monobloku (220W) lub każda w stereo (bodajże 2x60W). W trybie monobloku są wyśmienite.

Porównywałem do AW 250 (ale nie wiem jaka wersja) i zdecydowanie lepsze były AW220 (bas – jego głębia i sprężystość, perliste wysokie, ciepła średnica, czarne tło).

 

Niestety ostatnio wysiadły mi kondensatory i wysłałem końcówki do serwisu ze Świebodzina.

Niestety pan Remigiusz okazał się kiepskim i bardzo nierzetelnym fachowcem. Zainstalował nieoryginalne kondensatory (Elna w oryginale), dodatkowo o mniejszej pojemności.

Efekt – końcówki grają fatalnie. Ale przygody z serwisem ze Świebodzina to temat na osobny wątek.

 

Czy moglibyście polecić kogoś kto rzetelnie dokonałby wymiany kondensatorów?

Najlepiej jakby jeszcze mógł coś doradzić w temacie możliwego upgrade, skoro jest ku temu okazja.

Chciałbym dać nowe życie tym końcówkom, gdyż je uwielbiam.

 

Dzięki z góry

 

Wymieniono wszystkie kondensatory w sekcji zasilającej.

Oryginalnie (6 sztuk ) były ELNA LP5 80V/10000 uF. Teraz wstawione są ........ SAMWHA HC 80WV 6800uF

:-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako fan marki Electrocompaniet chciałbym gołączyć do zespołu.

Przerabiałem już wszystkie integry (poza ECI-6DS), każda wyśmienita w swoim obszarze cenowym (mój faworyt ECI-1) ale od kilku lat słucham na końcówkach AW-220.

 

To leciwe końcówki, które mogą pracowaćw trybie monobloku (220W) lub każda w stereo (bodajże 2x60W). W trybie monobloku są wyśmienite.

Porównywałem do AW 250 (ale nie wiem jaka wersja) i zdecydowanie lepsze były AW220 (bas – jego głębia i sprężystość, perliste wysokie, ciepła średnica, czarne tło).

 

Niestety ostatnio wysiadły mi kondensatory i wysłałem końcówki do serwisu ze Świebodzina.

Niestety pan Remigiusz okazał się kiepskim i bardzo nierzetelnym fachowcem. Zainstalował nieoryginalne kondensatory (Elna w oryginale), dodatkowo o mniejszej pojemności.

Efekt – końcówki grają fatalnie. Ale przygody z serwisem ze Świebodzina to temat na osobny wątek.

 

Czy moglibyście polecić kogoś kto rzetelnie dokonałby wymiany kondensatorów?

Najlepiej jakby jeszcze mógł coś doradzić w temacie możliwego upgrade, skoro jest ku temu okazja.

Chciałbym dać nowe życie tym końcówkom, gdyż je uwielbiam.

 

Dzięki z góry

 

Wymieniono wszystkie kondensatory w sekcji zasilającej.

Oryginalnie (6 sztuk ) były ELNA LP5 80V/10000 uF. Teraz wstawione są ........ SAMWHA HC 80WV 6800uF

:-))))

 

 

Widzę że jesteś z Łodzi więc skorzystaj z bardzo dobrego serwisu prowadzonego przez p.Tomka Okrasę na ul.Więckowskiego 32, tel.603 233 605

Stacjonarnego już nie pamiętam ale zadzwoń i umów się. Pan Tomasz ma Electrocompanieta w małym palcu i powinieneś być zadowolony z jego usługi.

Mojemu koledze poprawiał kilka popsutych elementów w EC z którym inni fachowcy barowali się i babrali dosłownie. Poradzi co zrobić w kwestii

upgradu .Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To raczej powinieneś być spokojny o rezultaty, a tak przy okazji co mu (ECI 5mkII, nie Markowi) dolegało?

 

Jeszcze dolega oddałem go w tamtym tygodniu.

Wzmacniacz ma dwa i pół roku , jakieś pół roku temu zaczął sie wyłączać lewy kanał ale mu przeszło.

W tamtym tygodniu usterka sie pojawiła znowu ,lewy kanał raz gra raz nie gra .

 

Pozdrawiam .

Edytowane przez Sebmon666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Magnepanem w 100%.

ECI-1 jest super, ECI-5 Mk1 jeszcze lepszy (mnie bardziej podchodzi nawet niż Mk2) ale z końcówkami jest o wiele lepiej.

- wersja low budged to 2x AW220 w trybie monobloku. 7-8 kplz powinno wystarczyć

- wersja optimum (jakość vs. koszt) to 2xAW180

- wersja top 2xAW400 -

- Wersja top of the top 2xAW600

końcówkę 250 pomijam bo nie jest to aż taki krok naprzód w stosunku do EC-5 biorąc pod uwagę koszty związane z tą zmianą (pre + kable + cena 250tki)

 

zapomniałem o AW 120 ale tych nie słuchałem. Więc nie mogę się wypowiedzieć. Podobno dobre

 

Pytanie z innej beczki.

Czy ktoś porównywał Electro z MBL? jeśli tak to co z czym?

 

Jakiś czas temu miałem pożyczoną integrę MBL, nie pamiętam symbolu, z takim złotą płytą po środku. Porównywałem ją z ECI-1 i trudno było zdecydować co lepsze.

Sygnatura dźwięku podobna.

MBL przemawiał do mnie trochę lepszą kontrolą basu, electro ciut bardziej słodki w górze. Bez żalu zamieniłbym jeden na drugi i odwrotnie.

 

Ciekaw jestem jak wypadło by porównanie z końcówkami MBL. Np. AW600 z MBL 9007 lub coś z niższej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wiem, wiem. Przez kilka tygodni miałem u siebie EC 4.8 & AW 180 i ... wszystko byłoby dobrze, gdy by nie te kretyńskie, oblane plastikiem wykluczającym podłączenie większości przewodów zakonfekcjonowanych widłami terminale głośnikowe.

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Przez kilka tygodni miałem u siebie EC 4.8 & AW 180 i ... wszystko byłoby dobrze, gdy by nie te kretyńskie, oblane plastikiem wykluczającym podłączenie większości przewodów zakonfekcjonowanych widłami terminale głośnikowe.

Frantz mam wersję z aktualnej produkcji. Na szczęście stosują już normalne gniazda i da się zakręcić solidne widły np. WBT.

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Przez kilka tygodni miałem u siebie EC 4.8 & AW 180 i ... wszystko byłoby dobrze, gdy by nie te kretyńskie, oblane plastikiem wykluczającym podłączenie większości przewodów zakonfekcjonowanych widłami terminale głośnikowe.

 

To faktycznie wkurzające ale nie zrażaj się bo Mark11 zaproponował monobloki z normalnymi metalowymi zaciskami WBT które mam w swoich AW 400.

Proponuję posłuchać AW 180 z EC 4.7 ( jeśli zdobędziesz ) bo bardziej taki duet do mnie przemówił w bezposrednich porównaniach .

 

Ciekaw jestem jak wypadło by porównanie z końcówkami MBL. Np. AW600 z MBL 9007 lub coś z niższej półki

 

Nie miałem okazji posłuchać wzmacniaczy MBL a tym bardziej porównywać z monoblokami NEMO które same w sobie są świetnymi wzmacniaczami.

Ten dźwięk pozostaje długo w pamięci i tak nisko schodzącego basu w pięknych podziałach dolnych rejestrów jest trudne do uświadczenia w innych

podobnych konstrukcjach. Średnie tony organiczne i mocno osadzone , bardzo ładnie zszyte z górą która jest po prostu aksamitna.

Dla przykładu brzmienie fortepianu , Nemo oddaje bardzo realistycznie i z dużą klasą jakości brzmienia - tego warto posłuchać aby zrozumieć jak wzorcowo może zabrzmieć fortepian na niskich częstotliwościach klawiatury i z klarowną górą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie wkurzające ale nie zrażaj się bo Mark11 zaproponował monobloki z normalnymi metalowymi zaciskami WBT które mam w swoich AW 400.

Proponuję posłuchać AW 180 z EC 4.7 ( jeśli zdobędziesz ) bo bardziej taki duet do mnie przemówił w bezposrednich porównaniach .

 

U mnie AW180 grają obok stereo Audio Research REF150 i mono McIntosh MC601. Wypadają na tym "tle" bardzo dobrze pomimo, że pre to niefirmowe: McIntosh C1000 Tube i BAT VK-51SE Line. Będę teraz próbował ich z EC 4.8 i ewentualnie z 4.7.

Generalnie to bdb końcówki do "małych" pomieszczeń i normalnych kolumn, a dedykowany do nich system powinien zaliczać się do kategorii neutralnych i zrównoważonych.

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie AW180 grają obok stereo Audio Research REF150 i mono McIntosh MC601. Wypadają na tym "tle" bardzo dobrze pomimo, że pre to niefirmowe: McIntosh C1000 Tube i BAT VK-51SE Line. Będę teraz próbował ich z EC 4.8 i ewentualnie z 4.7.

Generalnie to bdb końcówki do "małych" pomieszczeń i normalnych kolumn, a dedykowany do nich system powinien zaliczać się do kategorii neutralnych i zrównoważonych.

 

EC AW 180 są najtańsze z tych 3 zestawów i jak byś uplasował je kolejno pod względem jakości grania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EC AW 180 są najtańsze z tych 3 zestawów i jak byś uplasował je kolejno pod względem jakości grania ?

Odpowiem dyplomatycznie, pomimo tego że są najtańsze wcale to nie grają gorzej od wymienionych konkurentów.

 

Lubią dobre okablowanie - zwłaszcza sieciowe wraz listwą. Stosuję na codzień okablowanie i listwy Verictum, zazwyczaj AC Demiurg ale z Arbitrem też grają bardzo dobrze. Listwy sieciowe to Gnosis i Cogitari, a ostatnio tańsza Aria.

 

AW180 bardzo dobrze różnicują w trakcie testów nawet drobne zmiany w moim systemie i są wygodnym narzedziem do pracy :)

„Pomnij, że sąd laika, gdy mówi o dziele

O dziele mówi mało; o laiku – wiele!”

— Henryk Elzenberg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem dyplomatycznie, pomimo tego że są najtańsze wcale to nie grają gorzej od wymienionych konkurentów.

 

Lubią dobre okablowanie - zwłaszcza sieciowe wraz listwą. Stosuję na codzień okablowanie i listwy Verictum, zazwyczaj AC Demiurg ale z Arbitrem też grają bardzo dobrze. Listwy sieciowe to Gnosis i Cogitari, a ostatnio tańsza Aria.

 

AW180 bardzo dobrze różnicują w trakcie testów nawet drobne zmiany w moim systemie i są wygodnym narzedziem do pracy :)

 

Tak potwierdzam , Electrocompaniet lubi dobre pc i xlr. Gram na topowej listwie Enerr i przemiennie sieciówkach Zyggi Cheetach i Kubala Sosna

Emotion oraz na ic K - S Emotion i Metacarbon Stealth Audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieukrywam, że jestem pod wrażeniem iż pomimo upływu czasu w klubie EC walczą wytrwale te same osoby. Jakby nie było musi być to prawdziwa miłość :)

 

Odnośnie ostatniego wpisu i pytania o upgrejdowany ECI-1. Słuchałem takowego i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Przy okablowaniu pilnowałbym jedynie aby go nie zamulić. Za pieniądze które dziś trzeba za niego dać to doskonały zakup. Myślę, że przyszłościowo sam kiedyś zainwestuje w takowego aby cieszył mnie swoim graniem w drugim systemie.

Pozdro!

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieukrywam, że jestem pod wrażeniem iż pomimo upływu czasu w klubie EC walczą wytrwale te same osoby. Jakby nie było musi być to prawdziwa miłość :)

 

Odnośnie ostatniego wpisu i pytania o upgrejdowany ECI-1. Słuchałem takowego i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Przy okablowaniu pilnowałbym jedynie aby go nie zamulić. Za pieniądze które dziś trzeba za niego dać to doskonały zakup. Myślę, że przyszłościowo sam kiedyś zainwestuje w takowego aby cieszył mnie swoim graniem w drugim systemie.

Pozdro!

 

Problemem ECI 1 ( jak dla mnie ) jest to że wzmacniacz nie jest konstrukcją zbalansowaną a raczej wszystkie DOBRE wzmacniacze Electrocompanieta są zbalansowane i grają zdecydowanie lepiej od prostszych konstrukcji. Electrocompaniet był pierwszą firmą audio w Europie która wprowadziła na rynek zbalansowane konstrukcje do stałej produkcji już na początku lat 90 XX stulecia.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECI1 zagra gorzej czy inaczej od ECI5

pomijając oczywiście brak zbalansowania

i tak w dac-u nie mam XLR

 

ECI 4 lub 5 zagra lepiej od ECI 1 - w bardziej otwarty sposób i z lepszą przestrzenią . Mocowo są zblizone do siebie.

 

Ta otwartość brzmienia ładnie zharmonizuje się z SF Minima Vintage . Sprawdzałem takie połączenie ale po XLR i było naprawdę dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuje sie niejako wywolany do tablicy

ECI1 ma duzo wieksza wydajnosc pradowa niz eci5. ECI1 lub nawet ECI2 jest tez wyzej zbiasowany niz pozniejsze konstrukcje wlaczajac w to kazde3 wydanie ECI5.

ECI1 jest bezposrednia wariacja na temat AW100DMB z ktorej z kolei wyewoluowala AW120DMB. jedna z najbardziej udanych kosztrukcji elektrocompaniet.ECI5 to ewolucja ECI3 ktore bylo z kolei rozwninieciem AW60 czy pozniejszego AW220. totalnie inne konstrukcje

nie upgreadowany ECI1 gra ciemno i bez rozdzielczowsci, . jest to przede wszytskim efekt tranzystorow starej generacji wolnych diod i generalnego zuzycia sprzetu (najmlodsze egzemplarze maja po 20 lat) i pracuja w stosunkowo wysokich temeraturach). ma za ta przyjemna barwe i gra z ladnym nasyceniem.

orginalny upgread polega na zmiane tranow i diod czyli ma na celu glownie poprawe detalu czyli najwiekszej slabosci ECI1

ECI1 po 20 latach wymaga wymiany kondensatorow w zasilaniu. i nie jest to fanaberia tylko swoisty mus. po 20 latach elektrolirty najzwyczajniej w swiecie nie trzymaja parametrow.

mozna uzupelnic upgread o wymiane pozostalych kondensatorow w torze sygnalu i usuniecie potencjometru balansu (jest zbedny a jest to dodaqtkowe waskie gardlo).

porownywanie konstrukcji ECI1 i ECi5 nie ma sensu

Eci5 w punkcie wyjscia jest jest baredziej dynamiczny z bardziej rozdzielcza gora ale wydajnosci pradoiwe a co za tym idzie barwy i nasycenia tam nie mozna uswiadczyc.mowimy tu o porownaniu do nie upgrejdowanego egzemlarza ECI1 oczywiscie. po ugrejdzie tranow i diod dystans sie zmneijsza ale dopiero wywalenie z toru balansu i wymiana kondow sprzegajacych otwiera gore w ECI1.

po takim zabiegu gora oba maja na zblizonym poziomie. rozdzielczosc i atak tez.

ECI1 bedzie gorowal wciaz nasyceniem i wydajnoscia i rozmachem. tego nie uzyskamy z ECI5 ze wzgledu na slabsze w punkcie wyjscia zasilanie. popatrzcie na zalaczone zdjecia... fizyki sie nie oszuka. w tym momenncie przyslowiowa waga wzmacniacza ma znaczenie i cieazko z tym dyskutowac

jeden problem wiekszosc egzemplarzy ECI1 to zajechane szroty. przywrocenie im blasku to kupa forsy i czasu. ECI5 to juz inna produkcja - nowsza i skierowana do innego odbiorcy. nie wyszla tez z pod reki Abrahamsena tylko "nowego" ELECTROCOMPANIET z Tau.

kwestia barwy i preferrencji oraz dopasowania do wzmacniacza to osobna kwestia.

ECI1 ma wieksza wydajnosc wiec latwiej mu dobrac kolumny ECI5 ma XLR i plene sterowanie z pilota...

dla kazdego cos milego

na koniec dodam tylko ze ECI1 znikaja z rynku szybko nawet egzemplarze dwudziestoparoletbnie a powzniejsze egzemplarze niekoniecznie

 

ECI1 wystepowalo tez w rozych wersjcha i ciezko je wrzyucac do jednego worka. te z czaarnymi galkami mialy okolo 75-80 W . ppotem pojawily sie wersje 100w z pomaranczowa dioda (najbardziejåpopularne) a na koncu byly z niebieska dioda 120w i te sa najbardziej poszukiwane. barwa sie nie rozna tylko wydajnoscia. 120 bylo wyprodukowanych zaledwie kilksaet sztuk i na ryku wtorym wystepuja sporadycznie. ciezko je rozpoznac (tylko w sumie po wiekosci traf) dodatkowo wiele ludzi wymienilo w zwykluch setkkach diody na niebieskie. wiec jak widac nawet ciezko porownac do suiebnie dwa egzemplarze ECI1. mozna sie mocno zdziwic. byly tez egzemplarze z kamiennym frontem ktore mialy uzyte ciet lepsze komponenty ale ciezko znalesc laldny egzemplarz z niewytartymi zloceniami...

post-983-0-72889700-1516095500_thumb.jpg

post-983-0-85613900-1516095505_thumb.jpg

EC-POWERAMPS-HISTORY.pdf

EC-OTHER-PRODUCTS-HISTORY.pdf

Edytowane przez mateuszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECI1 wystepowalo tez w rozych wersjcha i ciezko je wrzyucac do jednego worka. te z czaarnymi galkami mialy okolo 75-80 W . ppotem pojawily sie wersje 100w z pomaranczowa dioda (najbardziejåpopularne) a na koncu byly z niebieska dioda 120w i te sa najbardziej poszukiwane. barwa sie nie rozna tylko wydajnoscia. 120 bylo wyprodukowanych zaledwie kilksaet sztuk i na ryku wtorym wystepuja sporadycznie. ciezko je rozpoznac (tylko w sumie po wiekosci traf) dodatkowo wiele ludzi wymienilo w zwykluch setkkach diody na niebieskie.

 

ECI1 wystepowalo tez w rozych wersjcha i ciezko je wrzyucac do jednego worka. te z czaarnymi galkami mialy okolo 75-80 W . ppotem pojawily sie wersje 100w z pomaranczowa dioda (najbardziejåpopularne) a na koncu byly z niebieska dioda 120w i te sa najbardziej poszukiwane. barwa sie nie rozna tylko wydajnoscia. 120 bylo wyprodukowanych zaledwie kilksaet sztuk i na ryku wtorym wystepuja sporadycznie. ciezko je rozpoznac (tylko w sumie po wiekosci traf) dodatkowo wiele ludzi wymienilo w zwykluch setkkach diody na niebieskie.

 

Czytając niektóre wpisy o EC1 - tzn że zamulają itd... bardzo mnie dziwiły. Miałem integrę EC1 i jak dla mnei była to absolutnie najlepsza integra jaką słyszałem ever. Żadnego zamulania, potężny dobrze kontrolowany bas, mega drive, cieplutka nasycona średnica, perliste, rozdzielcze granie dające dużo przyjemności ze słuchania. Nigdy więcej nie miałem okazji usłyszeć lepszego grania z integry. A miałem takie wynalazki jak Gryphon Tabu, słabsze modele Macintosh. Do electro nie było po prostu startu. Nawet w bezpośrednim porównaniu z BAT VK3i + VK500 (który było kolejną ewolucja po EC1 na dłużej) electro świetnie się bronił. Różnice na korzyść zestawu BAT na pewno nie były adekwatne do różnicy w cenie. Na dłuższą metę nawet chciałem powrócić do Ec-1 ale sprzedałem. Do tej pory tego żałuję.

 

Jednak ...jakiś czas temu mój znajomy kupił EC 1. Ucieszyłem się jak dziecko, pożyczyłem aby powspominać i ... dupa.

Zupełnie nie ten dźwięk. Pojawiło się zamulenie, dobrze pamiętany drive nadal w sferze wspomnień. Grało to na prawdę średnio

Moja integra była z niebieską diodą, kolegi z czerwoną. Różnica - moim zdaniem - przepaść.

 

Jeśli miałbym kupić wersję z czerwoną diodą mocno bym się zastanawiał. Wersję z niebieską kupuje w ciemno nawet za 6 kplz jeśli w bardzo dobrym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dioda ma nic do rzeczy. Oba mają identyczna barwę. Różnią się mocą. Można to odczuć przy glosniejszym słuchaniu albo przy bardzo wymagających kolumnach. Trafiłeś na egzemplarz w dobrym stanie a twój kolega kupił po prostu padaczke. Starsza i bardziej zużyta. Może nawet grzebana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.