Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam kolumny Vandersteen 1, i ponoć najlepiej grają z elektroniką electrocompaniet, mam okazję za 2900zł kupić Electrocompaniet ECI-3, Czy ktoś może napisać opinię o tym wzmacniaczu..? Obecnie posiadam 2x Denon poa4400A + preamp 2500, szukam raczej ciepłej barwy gdyż kolumny są dość jasne i szczegółowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam kolumny Vandersteen 1, i ponoć najlepiej grają z elektroniką electrocompaniet, mam okazję za 2900zł kupić Electrocompaniet ECI-3, Czy ktoś może napisać opinię o tym wzmacniaczu..? Obecnie posiadam 2x Denon poa4400A + preamp 2500, szukam raczej ciepłej barwy gdyż kolumny są dość jasne i szczegółowe..

 

Vandersteeny nie koniecznie grają z Electrocompanietem najlepiej , grają po prostu dobrze. Kolega ma V1 z końcówką EC 100DMB/ EC 4 i rzeczywiście

człowiek słuchając muzyki zapomina o rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoich poszukiwaniach nowych klocków uważnie przyglądam się Abrahamsenowi.

Czy w pobliżu Lublina (powiedzmy w promieniu do ok. 100 km) jest użytkownik tej marki skłonny zaprosić mnie na odsłuch?

 

(W rozliczeniu butelka dobrego alko). ;)

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam dwa pytania odnośnie AW180

Czy przedwzmacniacz EC 4.5, który aktualnie jest na allegro będzie najlepszym wyborem do tych końcówek jeśli chodzi o coś "niedrogiego" ?

 

Druga rzecz, to prośba o kilka słów charakterystyki dźwięku. Średnica jest bajeczna :) a co z górą pasma ? NIe jest zbyt wycofana ? Czy w kontekście basu jest to sprzęt "trzymający za mordę", czy mimo mocy to pasmo jest dość poluzowane.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transformatory można zluzować i zalć lakierem ewentualnie wymienić jak dobra cena to lakier nie jest drogi..

 

A tak na marginesie może by przeprowadzić ankietę kto i jaki mdel czym napędza..? Ja na Denon 4400A mam dobre brzmienie ale to nie ten rozdział i chciał bym znalesć coś poleconego od ludzi osłuchanych, mam zbyt mało wolnego czasu żeby wypożyczać czy też wozić na odsłuchy więc panowie pochwalcie się jaki model czym napędzacie..?

Edytowane przez Artur_61082
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o zakupie nowych końcówek , i rozbieranie ich i zalewanie czymkolwiek byłoby barbarzynstwem . Z drugiej strony za te pieniądze to niezły obciach. To jakby kupić nowe audi i dać do mechanika żeby wygluszyl komorę silnika bo w kabinie jest za głośno . Może te końcówki których słuchałem były trefne . ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam pytanie techniczne.

Słyszałem kiedyś aw400 i oprócz dobrego grania końcówki dość głośno brzęczały transformatorami , co było mocno irytujące w przerwach między utworami oraz w cichych fragmentach

Jak jest u Was ?

 

U NAS jest dobrze , bez szumów i brzęczenia. Może sruby od transformatorów się lekko poluzowały ? Sprawdź .

 

Hej,

Mam dwa pytania odnośnie AW180

Czy przedwzmacniacz EC 4.5, który aktualnie jest na allegro będzie najlepszym wyborem do tych końcówek jeśli chodzi o coś "niedrogiego" ?

 

Druga rzecz, to prośba o kilka słów charakterystyki dźwięku. Średnica jest bajeczna :) a co z górą pasma ? NIe jest zbyt wycofana ? Czy w kontekście basu jest to sprzęt "trzymający za mordę", czy mimo mocy to pasmo jest dość poluzowane.

 

Dzięki

 

Do Aw 180 kupiłbym zdecydowanie pre EC 4.7 , te monobloki zasługują na ten przedwzmacniacz. Bas jest bardzo ładny i nie za twardy , taki prawie idealny jak dla mnie, środek fantastyczny i góra bez wrzasków - taka jak powinna być i nie wycofana.Ogólnie, bardzo dobry zestaw stereo wzbudzający

lekką zazdrość kolegów z powodu fajnego dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialismy u znajomego pre electro i jak dla mnie było zbyt miękko, troche bez wyrazu, powierza z aw180. Najlepiej z tego co mieliśmy możliwość podłączyć zagrał pre Moon 740p. Przestrzeń, wybrzmienia i powietrze w dźwięku. Kolumny bw 803d3, kable AQ, zródło tidal z bluesound.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odsłuchu będę miał 4.8, ale będę mógł sobie na niego pozwolić dopiero pewnie w przyszłym roku, a jeśli zdecyduję się na AW180 to z czymś to musi grać w tzw międzyczasie.

Z AW 180 jest "też problem', że ilość potrzebnego okablowania wyraźnie podnosi koszt zabawy.

W sobotę zobaczę. Mam nadzieję, że będzie super i wzmacniacz będę miał na lata :!!!

 

Czytając kolegę GOŁĄB89 jak widać nie koniecznie pre Electro, choć taki Moon droższy niż AW180 :)

 

Poza Electro rozważam i to jest mój faworyt pod odsłuchach (patrząc cena/ dźwięk ) Primaluna Dialogue HP.Wzmak ten wygrał u mnie z Pliniusem Hiato, Accu 370, czy Octave v70, UR Sinfonia (tutaj już nie tak do końca wygrał)

 

było zbyt miękko, troche bez wyrazu, powierza z aw180

 

to trochę mnie zmartwiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odsłuchu będę miał 4.8, ale będę mógł sobie na niego pozwolić dopiero pewnie w przyszłym roku, a jeśli zdecyduję się na AW180 to z czymś to musi grać w tzw międzyczasie.

Z AW 180 jest "też problem', że ilość potrzebnego okablowania wyraźnie podnosi koszt zabawy.

W sobotę zobaczę. Mam nadzieję, że będzie super i wzmacniacz będę miał na lata :!!!

 

Czytając kolegę GOŁĄB89 jak widać nie koniecznie pre Electro, choć taki Moon droższy niż AW180 :)

 

Poza Electro rozważam i to jest mój faworyt pod odsłuchach (patrząc cena/ dźwięk ) Primaluna Dialogue HP.Wzmak ten wygrał u mnie z Pliniusem Hiato, Accu 370, czy Octave v70, UR Sinfonia (tutaj już nie tak do końca wygrał)

 

 

 

to trochę mnie zmartwiłeś

 

Nie sugeruj się takimi wpisami bez pokrycia - gość nawet nie napisał ( bo nie wie ) który pre słyszał .

 

Urządzenia Moona grają dobrze tylko na Księżycu - he,he :-) :-)

 

Miałem prawie wszystkie koncówki Eleectrocompanieta i AW 180 to bardzo dobre wzmacniacze o organicznym brzmieniu - w tej klasie dźwięku

i cenie konkurencja nie jest w stanie zagrozić tym monoblokom . Moc też jest wystarczająca 2 x 180W/8 . Pre EC 4.8 ma dość ciemne i wycofane

brzmienie i na moje ucho EC 4.7 zagrał lepiej z AW 180 więc został w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam pre do systemu. Jako, że wszystkie elementy są zbalansowane to pomyślalem o Electrocompaniecie.

Lubię gęsty dzwięk, z iskierką ciepła ale nie znoszę mułu i misiów ;). Szeroka, głęboka scena. Generalnie interesuje mnie wysoka klasa dzwięku.

Ktory z pre polecalibyście? 4,7 może 4.8...? Niestety nie slyszałem żadnego. Końcówka nie ma charakteru kolumny leciutko ciepłe.

Zestaw E ktory słyszałem EC to AW100 i pre 4.5, cd EC nie pamiętam. Charakter marki mi odpowiadał ale chciałbym... troszkę wyżej :)

Z gory dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam pre do systemu. Jako, że wszystkie elementy są zbalansowane to pomyślalem o Electrocompaniecie.

Lubię gęsty dzwięk, z iskierką ciepła ale nie znoszę mułu i misiów ;). Szeroka, głęboka scena. Generalnie interesuje mnie wysoka klasa dzwięku.

Ktory z pre polecalibyście? 4,7 może 4.8...? Niestety nie slyszałem żadnego. Końcówka nie ma charakteru kolumny leciutko ciepłe.

Zestaw E ktory słyszałem EC to AW100 i pre 4.5, cd EC nie pamiętam. Charakter marki mi odpowiadał ale chciałbym... troszkę wyżej :)

Z gory dzięki za rady.

 

Wszystkie preampy Electrocompanieta EC 4, EC 4.5 , EC 4.7 , EC 4.8 są zbalansowane więc musisz popróbować który z nich zagra najlepiej

w Twoim systemie. Moim zdaniem warto zainteresować się ostatnią 3 ale jeśli szukasz grania wyczynowego to będziesz musiał poszukać innego

i droższego brandu np.Audio Research.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Dzwięk firmowy podoba mi się. Jeśli utrzymany jest w konwencji 4.5 i 100 to chętnie poszedłbym w tym kierunku. O 4.7 slyszałem same superlatywy nie licząc gałki głośności :) ale to szczegół.

 

Czułość gałki głośności a własciwie jej skok można skorygować końcówkami mocy delikatnie zmniejszając im wydajność muzyczno - prądowo bez uszczerbku dla samego dźwięku. Ja nie korygowałem tej ' przypadłości ' bo u mnie jest wszystko w porządku i skok głośności jest czuły ale działa

prawidłowo jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie muszę robić bo mam dzielone cd i regulację głośności na dac :)

Więc jak? :) Szukać 4.7 lub 4.8? Mają dociążony dzwięk z iskierką ciepła?

Mówisz o 3. Nie znam muszę poczytać.

 

Mówiłem o 3 ostatnich modelach tzn.EC 4.5 , EC 4.7 , EC 4.8 - takie powinieneś szukać do przetestowania. Ale powtórzę : W moim systemie najlepiej sprawdził się EC 4.7 w konfrontacji z EC 4.8 ( ten zagrał ciemnym i wycofanym dźwiękiem ).

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam od kliku dni AW180 oraz pre 4.8 do testów.

 

Nie da się ukryć, że pod kilkoma względami jest lepiej niż kiedykolwiek u mnie. Przestrzeń, niższy bas, masa dźwięku. Tutaj jest super.

 

Boli mnie natomiast bardzo brak blasku na górze. Ogólnie brakuje mi wydźwięku przy gitarze, perkusji. Przy wokalach jest zbyt spokojnie. Chyba takie czarne tło, aż do bólu.

NIe wiem na ile to akustyka u mnie oraz spore kolumny, ale cały czas jest wyczuwalne podbicie na średnicy. Maiłem podobnie z Primaluną na EL34

Jak na moje ucho na takich kapelach jak Slash, czy Muse zupełnie nie jest to to. Momentami totalny brak separacji.

 

Wcześniej na takich wzmakach jak Accu370, czy Octave v70 nie było takiej przestrzeni, w pewnym zakresie miękkiego przyjemnego dźwięku, ale góra była, czasem aż za dużo.

Próbowałem końcówki bez pre. Sterowałem moim Youngiem DSD oraz Auralic Altair. Mój Dac to jednak super wyrównane granie. Auralic natomiast wyciął zupełnie to miękkie wypełnienie, bas. Góry więcej, ale nie lepiej.

 

Hmmmm i co tu zrobić ??? Z czym łączycie AW180 ??

Edytowane przez maciek36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam od kliku dni AW180 oraz pre 4.8 do testów.

 

Nie da się ukryć, że pod kilkoma względami jest lepiej niż kiedykolwiek u mnie. Przestrzeń, niższy bas, masa dźwięku. Tutaj jest super.

 

Boli mnie natomiast bardzo brak blasku na górze. Ogólnie brakuje mi wydźwięku przy gitarze, perkusji. Przy wokalach jest zbyt spokojnie. Chyba takie czarne tło, aż do bólu.

NIe wiem na ile to akustyka u mnie oraz spore kolumny, ale cały czas jest wyczuwalne podbicie na średnicy. Maiłem podobnie z Primaluną na EL34

Jak na moje ucho na takich kapelach jak Slash, czy Muse zupełnie nie jest to to. Momentami totalny brak separacji.

 

Wcześniej na takich wzmakach jak Accu370, czy Octave v70 nie było takiej przestrzeni, w pewnym zakresie miękkiego przyjemnego dźwięku, ale góra była, czasem aż za dużo.

Próbowałem końcówki bez pre. Sterowałem moim Youngiem DSD oraz Auralic Altair. Mój Dac to jednak super wyrównane granie. Auralic natomiast wyciął zupełnie to miękkie wypełnienie, bas. Góry więcej, ale nie lepiej.

 

Hmmmm i co tu zrobić ??? Z czym łączycie AW180 ??

 

Probowales z tradycyjnym - normalnym cd ? Tak z ciekawosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, nie mam takowego. Mam porównanie na identycznym zestawie z innymi wzmacniaczami.

 

Niestety Panie, ale to wina słabego źródła jest. Miałem u siebie ECI-5km2 i podłączyłem do niego "średniego Marantza" CD i uznałem ten wzmacniacz za taki sobie. Zrobiłem "zamiankę" i gram teraz ECI-6dx czyli ten sam wzmacniacz tylko, że streamerem, ale za źródło mam emc-1up. System nabrał skrzydeł, życia i pięknie gra. Miałem Altaira, soft, technologia super, ale ... Funkcjonalność ECI-6DX, obsługa Tidal itd. to już inny temat jest :)

Young DSD jest ale pod warunkiem, że podasz mu na prawdę dobry sygnał. Tu często są niestety większe koszty niż sam DAC aby zagrało to na wysokim poziomie.

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Panie, ale to wina słabego źródła jest. Miałem u siebie ECI-5km2 i podłączyłem do niego "średniego Marantza" CD i uznałem ten wzmacniacz za taki sobie. Zrobiłem "zamiankę" i gram teraz ECI-6dx czyli ten sam wzmacniacz tylko, że streamerem, ale za źródło mam emc-1up. System nabrał skrzydeł, życia i pięknie gra. Miałem Altaira, soft, technologia super, ale ... Funkcjonalność ECI-6DX, obsługa Tidal itd. to już inny temat jest :)

Young DSD jest ale pod warunkiem, że podasz mu na prawdę dobry sygnał. Tu często są niestety większe koszty niż sam DAC aby zagrało to na wysokim poziomie.

 

Tak, absolutnie się zgadzam, że z dobrym źródłem będzie lepiej. Pytanie na ile ono potrafi zmienić sygnaturę dźwięku. Z innymi wzmacniaczami klocki które mam grały nawet zbyt jasno, analitycznie, a teraz tego mocno brakuje z AW180. Tutaj ewidentnie wzmacniacz na to wpływa.

Źródło będzie kolejnym etapem zmian, czy też dac i źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku kolegów przesiadło się z Auralic na Luminy i są zadowoleni jeśli iść tym tropem. Pomysłów na DAC jest wiele. Transport, to od Aries w górę jeśli te monobloki mają pokazać możliwości :)

 

Pokazują już, obawiam się jednak o górę, brak tzw blasku. Ja lubię ja to pasmo nie jest wycofane, czy przytłumione, a tu wg mnie tak jest.

No nic, zobaczę co i jak.

Za niedługo mam nadzieję zmieniać lokum, może się wstrzymam z takimi decyzjami już do tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niedługo mam nadzieję zmieniać lokum, może się wstrzymam z takimi decyzjami już do tego czasu.

Ładnie się zgrywa z nowymi Dynkami, które są jasno strojone. Idealna synergia barwy i otwartości. Sam jestem zaskoczony. Ze starszymi dynkami może być za ciemno. Wiele współczesnych kolumn jest tak efekciarsko strojonych to akurat tu Electrocompaniet wybacza więcej niż inna elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie się zgrywa z nowymi Dynkami, które są jasno strojone. Idealna synergia barwy i otwartości. Sam jestem zaskoczony. Ze starszymi dynkami może być za ciemno. Wiele współczesnych kolumn jest tak efekciarsko strojonych to akurat tu Electrocompaniet wybacza więcej niż inna elektronika.

 

Zmiana kolumn to ostateczność, choć też rozważam. Tylko za dużo zmian na raz :( Ja takim audiofanem nie jestem, aby żyć po to by zmieniać klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.