Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje ratunku. Pisalem dzis do Electrocompaniet w sprawie wymiany przedniego panelu (pekniety) w Electrocompaniet EC 4 1/2 XLR ,wszystko pieknie moga to zrobic ale.... cena ok 500$ wiec w zasadzie duuuzo. I tu nasunelo mi sie pytanie moze ktos z szanownego grona ma pojecie czy mozna wykonac kopie lub zna firme ktora by to wykonala w rozsadniejszej cenie? Z gory dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuje ratunku. Pisalem dzis do Electrocompaniet w sprawie wymiany przedniego panelu (pekniety) w Electrocompaniet EC 4 1/2 XLR ,wszystko pieknie moga to zrobic ale.... cena ok 500$ wiec w zasadzie duuuzo. I tu nasunelo mi sie pytanie moze ktos z szanownego grona ma pojecie czy mozna wykonac kopie lub zna firme ktora by to wykonala w rozsadniejszej cenie? Z gory dzieki za pomoc.

 

Pewnie , szkoda takiej kasy. Proponuję zdjąć panel i pojechać z tym do lepszego szklarza aby zrobł z dymionego szkła identycznej

grubości co oryginał i poproś aby wywiercił otwory. Zapłacisz góra 250- 300 zł i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem dzis do Electrocompaniet w sprawie wymiany przedniego panelu (pekniety) w Electrocompaniet EC 4 1/2 XLR ,wszystko pieknie moga to zrobic ale.... cena ok 500$ wiec w zasadzie duuuzo

Za taką kasę to mogę Ci odsprzedać takie pre w bdb stanie.....jakby co, bo mam w piwnicy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką kasę to mogę Ci odsprzedać takie pre w bdb stanie.....jakby co, bo mam w piwnicy;-)

 

Takich rzeczy nie powinno trzymać się w piwnicy.........powód ? urządzenie i całe okablowanie mogło złapać wilgoć.Miałem kiedyś

taki przypadek i od tej pory jestem ostrożny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich rzeczy nie powinno trzymać się w piwnicy.........powód ? urządzenie i całe okablowanie mogło złapać wilgoć.Miałem kiedyś

taki przypadek i od tej pory jestem ostrożny.

Ale to piwnica używana, w której mam taką małą "pracownię", nawet mam tam drugi systemik, jest ogrzewana, więc nie mam uprzedzeń do pomieszczeń na najniższym piętrze;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

W sumie to odlozylem zakup i chce dozbierac na zakup AW 250 DMB. W zasadzie nie ma sensu kupowac aw60 skoro niewiele mi brakuje na 250-tke :-)

 

Nissio, a nie lepiej zainteresować się zdecydowanie lepszą końcówką w typie AW100DMB ? Albo integrą ECI 4 lub 5.

U mnie stoi taki zestaw Electrocompaniet ECC-1 CD Player Electrocompaniet ECI 5-MKII gra z FACALAMI ARIA. . Chce sprobowac dzielonej amplifikacji. Edytowane przez nissio100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to odlozylem zakup i chce dozbierac na zakup AW 250 DMB. W zasadzie nie ma sensu kupowac aw60 skoro niewiele mi brakuje na 250-tke :-)

 

U mnie stoi taki zestaw Electrocompaniet ECC-1 CD Player Electrocompaniet ECI 5-MKII gra z FACALAMI ARIA. . Chce sprobowac dzielonej amplifikacji.

 

 

Skoro myślisz o dzielonym wzmocnieniu to tylko monobloki AW 180 lub AW 400, koncówka AW 250 nie zagra tak dobrze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale różnica w pieniążkach, które trzeba wydać jest znaczna;-)

 

To na pewno, ale warto chociaż posłuchać AW 180 vs AW 250 , może wówczas pieniążki się znajdą :-)

A ja pozdrawiam kolegę Witolda jako nowy właściciel EC 4.5 z przepięknym pilotem.Odmłodzimy go wkrótce dając lepsze zasilanie

i nowsze kondy...zobaczymy jak zagra w porównaniu z EC 4.7 .Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie rozwazam ewentualny zakup aw 180 jednak .....jestem z zona na etapie zakupu domu w uk bo tam mieszkam. I zakup aw 180 musze odlozyc na przyszlosc. Mysle ze za ok rok stana te szanowne monobloki w moim pokoju. Narazie pozostane przy aw250 dmb. Napewno da ta koncowka wiele radosci. Traktuje ten zakup jako inwestycje. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmłodzimy go wkrótce dając lepsze zasilanie

i nowsze kondy...zobaczymy jak zagra w porównaniu z EC 4.7 .Jeszcze raz dziękuję.

Cieszę się, że poszedł "w dobre ręce", bo to co chcesz zrobić, świadczy o bardzo mądrym podejściu!

Życzę zadowolenia z użytkowania i napisz jak wypadnie sparring z EC 4.7, bo jestem b. ciekawy....

a jaka to inwestycja?

może okazać się, że nie najlepsza - chyba, że trafi się baaardzo okazyjny zakup;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka inwestycja? Ze stanie u mnie ciekawy klocek

Jak dobrze kupisz, to zyskasz doświadczenie, a i ze sprzedażą jakoś będzie...

Ciekawe jak przy tym EC 4.8 wypada

Nie znam się b. dobrze na elektronice, ale wydaje mi się, że budowa wewnętrzna przemawia zdecydowanie na korzyść 4.8 ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po informacji jaką otrzymałem wcześniej na temat mocy końcówki mocy Abrahamsen V4.0 UP, że w trybie mono ma 150W/8ohm napisałem maila bezpośrednio do Abrahamsena w celu potwierdzenia i dostałem taką odpowiedź:

 

"The V4.0 UP will deliver 230-240 Watt`s in 8 Ohm. (depending on how high your current in the wall is)"

 

Czy to jest możliwe? :)

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po informacji jaką otrzymałem wcześniej na temat mocy końcówki mocy Abrahamsen V4.0 UP, że w trybie mono ma 150W/8ohm napisałem maila bezpośrednio do Abrahamsena w celu potwierdzenia i dostałem taką odpowiedź:

 

"The V4.0 UP will deliver 230-240 Watt`s in 8 Ohm. (depending on how high your current in the wall is)"

 

Czy to jest możliwe? :)

 

Peer Abrahamsen prawdopodobnie miał na myśli grubość przewodów jakie masz w scianach - jednym słowem konstruktor

zwraca szczególną uwagę na zasilanie prądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.