Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę tylko napisać, że Beat 100 to niezły wzmacniacz, a ECI 2 pod każdym względem lepszy. Dawno temu zrobiłem dokładnie taką przesiadkę i byłem zadowolony, kolumny wtedy to chyba były ProAki Studio 100 albo stare KEF-y Calinda, dokładnie nie pamiętam. Ale byłem z tej zmiany zadowolony!

Posiadacze nowszych integr Elecro twierdzą, że one są jeszcze lepsze, więc chyba warto zgłębiać temat;-)

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów! Zajrzałem tu bo ostatnio zaintrygowałem się skandynawskim brzmieniem i stylistyką,a to za sprawą Densena Beat 100 którego użytkują od jakiegoś czasu.Jest to już sprzęt leciwy ale ani ząb czasu ani poprzedni użytkownicy nie odcisneli na nim swego piętna.A ma już równe 20 lat mk1,a wygląda jak nowy.

ZAcząłem od czytania angielskiego forum dotyczącego integry V 2.0. i tak trafiłem na to forum właśnie zakończyłem czytać 29 stronę.I już prawie podjąłem decyzję zakupu w przyszłości nowego Abrahamsena V 2.0UP jednakże po lekturze tego forum zacząłem brać pod uwagę używane integry Elecompanieta ECI 2/3/4/5(jak mniemam z wpisów Ostatnie wypusty 4 i model 5 są lepszą opcją) Ponieważ kilkoro z forumowiczów miało styczność z Densenem Beat 100 a słuchali badż posiadają ww modele,prosiłbym ich o jakieś spostrzeżenia i porównania.Czy np Abrahamsen V 2UP to ruch do przodu czy raczej w bok(inna sygnatura dżwięku) Jak się ma ten Densen do ECI 2? Osobiście nie mam możliwości odsłuchu tych modeli.PZDR

 

Kiedyś miałem Densena DM 10 - bardzo fajny wzmacniacz - pojechał do UK. Electrocompaniet to trochę inne granie,

bardziej dojrzałe emocjonalnie, rzekłbym. Jesli już to tylko ECI 4, ECI 5 + , ECI2 głowy sobie nie zawracaj.Wzmacniacz powinien

mieć odpowiednią moc 2 x 120W i w pełni zbalansowany układ co przy ELC jest warunkiem obligatoryjnym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem ww ECI5

Wcześniej grałem na eci2 i który napędzał u mnie AP tempo 6.

Pomimo, iż eci2 dysponował pomimo zaledwie 2x50W to pokrętło głośności nigdy nie przekroczyło godziny 12.

Przy eci5 pokrętło ląduje na godzinie 3, a koniec skali to godz 5 ( wzmacniacz 2x120W) Czy to normalne w tym klocku?

Wzmacniacz tymczasowo podpięty pod wejście TAPE, DVD, VCR (brak przewodów XLR i przejściówki).... przełącznik na +9dB

Czy powinienem zacząć się martwić, że coś jest nie tak? Z góry dzięki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem ww ECI5

Wcześniej grałem na eci2 i który napędzał u mnie AP tempo 6.

Pomimo, iż eci2 dysponował pomimo zaledwie 2x50W to pokrętło głośności nigdy nie przekroczyło godziny 12.

Przy eci5 pokrętło ląduje na godzinie 3, a koniec skali to godz 5 ( wzmacniacz 2x120W) Czy to normalne w tym klocku?

Wzmacniacz tymczasowo podpięty pod wejście TAPE, DVD, VCR (brak przewodów XLR i przejściówki).... przełącznik na +9dB

Czy powinienem zacząć się martwić, że coś jest nie tak? Z góry dzięki za pomoc...

 

Coś jest z nim nie tak. Sam od kilku lat używam ECI5 i z Gauderami Arcona, które do najłatwiejszych nie należą w 21m z reguły nie przekraczam 11ej. W kpl. stosowne przejściówki na XLR powinny być

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od kilku dni jestem posiadaczem ww ECI5

Wcześniej grałem na eci2 i który napędzał u mnie AP tempo 6.

Pomimo, iż eci2 dysponował pomimo zaledwie 2x50W to pokrętło głośności nigdy nie przekroczyło godziny 12.

Przy eci5 pokrętło ląduje na godzinie 3, a koniec skali to godz 5 ( wzmacniacz 2x120W) Czy to normalne w tym klocku?

Wzmacniacz tymczasowo podpięty pod wejście TAPE, DVD, VCR (brak przewodów XLR i przejściówki).... przełącznik na +9dB

Czy powinienem zacząć się martwić, że coś jest nie tak? Z góry dzięki za pomoc...

 

Na pewno coś z nim jest ne tak.......120W/8 to już spora moc i generalnie przy mało czułych kolumnach w granicach 85-86 db

słucha się maksymalnie na godz 10 . Jest wtedy głośno i wystarczająco nawet w 30m2. Generalnie Electrocompaniety należy

łaczyć tylko po XLR - jest zdecydowanie lepiej od bylejakości z interkonektów po rca. Każdy piec Electrocompanieta oprócz

ECI 1 oraz ECI 2 ma w pełni zbalansowany układ o czym niektóre brandy mogą tylko sobie pomarzyć :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Gość pisze, że nie miał z nim żadnych problemów. Grał na

Sonus Faber Cremona na XLR, które też sprzedał na niemieckim ebayu . Rozkręciłem wzmacniacz i nie widać prób ingerencji, czy naprawy.

Muszę chyba wymienieć CDka na jakiś z XLRem, choć nie powinno tak aż takiej różnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś z szanownych kolegów miał możliwość porównania ecc-1 do Abrahamsen V1.0 Up. Sprzedawca Abrahamsena zachwala że gra lepiej od ecc-1, ale nie bardzo mnie to przekonuje jest 3 razy tańszy.

 

Abrahamsen i Electrocompaniet to ten sam konstruktor ale czy A gra lepiej od EC ? Jedno co jest pewne to to ze Electrocompaniet

ma znacząco większą moc od Abrahamsena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Gość pisze, że nie miał z nim żadnych problemów. Grał na

Sonus Faber Cremona na XLR, które też sprzedał na niemieckim ebayu . Rozkręciłem wzmacniacz i nie widać prób ingerencji, czy naprawy.

Muszę chyba wymienieć CDka na jakiś z XLRem, choć nie powinno tak aż takiej różnicy...

 

Kolega dokupil do ECI5 kolumny ATC 40 i tez musi rozkręcać potencjometr na maxa a I tak nie jest bardzo głośno? W zasadzie by normalnie słuchać musi dojechać za połowę skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z zalet korzystania z XLR-ów w takiej sytuacji jest też z reguły dwukrotnie wyższe napięcie sygnału wyjściowego.

 

Co do głośności - mam niby tylko kolumny podstawkowe, napędzane solidną końcówką mocy i żeby było głośno to też trzeba na niektórych płytach nieźle rozkręcić potencjometr w pre;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z zalet korzystania z XLR-ów w takiej sytuacji jest też z reguły dwukrotnie wyższe napięcie sygnału wyjściowego.

 

Co do głośności - mam niby tylko kolumny podstawkowe, napędzane solidną końcówką mocy i żeby było głośno to też trzeba na niektórych płytach nieźle rozkręcić potencjometr w pre;-)

 

Wcześniej kumpel grał na MA GS i nie miał tego problemu. Może moc ECI5 nie jest jednak tak duża, skoro nie jest w stanie napędzie ATC 40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje poprzednie pytanie nie udało się nikomu odpowiedzieć, więc zapytam inaczej.

Czy dwie końcówki Abrahamsen V40 Power Amplifier w trybie mono sa w stanie dobrze wysterować kolumny 3-drożne na scan-speak (illuminator/revelator)?

Końcówka w trybie mono ma 150W/8ohm - nie znalazłem opini w internecie na temat wydajności prądowej.

Warto się zainteresować tym zestawem, czy szukać pln-ów na zestaw AW180 z allegrogo? :)

Jest przepaść cenowa między Abrachamsen'em, a Electrocompaniet'em... zastanawiające.

Bajzel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje poprzednie pytanie nie udało się nikomu odpowiedzieć, więc zapytam inaczej.

Czy dwie końcówki Abrahamsen V40 Power Amplifier w trybie mono sa w stanie dobrze wysterować kolumny 3-drożne na scan-speak (illuminator/revelator)?

Końcówka w trybie mono ma 150W/8ohm - nie znalazłem opini w internecie na temat wydajności prądowej.

Warto się zainteresować tym zestawem, czy szukać pln-ów na zestaw AW180 z allegrogo? :)

Jest przepaść cenowa między Abrachamsen'em, a Electrocompaniet'em... zastanawiające.

 

Widzisz problem polega na tym że nie ma oficjalnej dystrybucji Abrahamsena w PL z uwagi na przepisy prawne.Z tego co wiem

Abrahamsen swoje produkty sprzedaje jedynie w Norwegii i Szwecji poprzez sieć sklepów w rodzaju MM. To co kupujesz w necie

od kogoś nie ma oficjalnej gwarancji i w razie zepsucia jesteś zdany na siebie, chociaż te produkty generalnie są bezawaryjne

ale nigdy nie wiadomo co może się przytrafić. Co ważne to z odsprzedażą urządzeń Electrocompanieta nie będziesz miał problemów ( AW 180 ) a z Abrahamsenem już może być trudniej.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, aktualnie jest do kupienia CD UP EC ze spiderem w idealnym stanie w HiFi Clubie - skontaktuj się z nimi bo cdp EC

to granie najwyższych lotów za rozsądne $.

 

EMC-1 przekracza mój budżet, poza tym pierwsze modele mają już 15 lat. Napędy jeśli jeszcze są osiągalne, to strasznie drogie 400-500 $.

ECC-1 weszła do produkcji jakieś 6 lat później, postęp do EMC-1 na pewno zrobiono.

Ciekawe jest też, że jakoś ostatnio sporo osób sprzedaje EMC-1, a ECC-1 jakoś nie widać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz problem polega na tym że nie ma oficjalnej dystrybucji Abrahamsena w PL z uwagi na przepisy prawne.Z tego co wiem

Abrahamsen swoje produkty sprzedaje jedynie w Norwegii i Szwecji poprzez sieć sklepów w rodzaju MM. To co kupujesz w necie

od kogoś nie ma oficjalnej gwarancji i w razie zepsucia jesteś zdany na siebie, chociaż te produkty generalnie są bezawaryjne

ale nigdy nie wiadomo co może się przytrafić.

 

Sprostuję, bo to nie jest do końca prawdziwa informacja. Otóż rok temu kupiłem Abrahamsena V2.0 UP jako nowego, od sprzedawcy z netu w Polsce. Mam w teczce gwarancję dwuletnią firmy Abrahamsen oraz kartę gwarancyjną sprzedającego na dwa lata w systemie ,,door-to-door''. Co prawda naprawa odbyłaby się pewnie w Norwegii lub Szwecji, ale nie jestem pozbawiony prawa do gwarancji.

Kupiłem tego Abrahamsena z pewnym niedowierzaniem, trochę nieufny pięknym opisom sprzedawcy, z prawem do zwrotu w terminie 14 dni no i pozostał na długo. Nic się nie zdarzyło, gra jak na moje oczekiwania bardzo dobrze, zastąpił Creeka Destiny 2 i w moim systemie, dla moich oczekiwań co do jakości dźwięku jest to lepszy / inny / niż Creek.

Gra w komplecie z CD lampowym Jolida JD 100 z lampami Raytheona , a kolumny Audio Physic Tempo 3 dobrze się z tym wzmacniaczem zgrywają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed momentem otrzymałem informacje od jednego z użytkowników AS i prawdopodobnie sytuacja nie wygląda tak różowo

jak sądziłem ale nie będę wychodził przed szereg. Poczekajmy na oficjalny wpis kolegi.

 

Sprostuję, bo to nie jest do końca prawdziwa informacja. Otóż rok temu kupiłem Abrahamsena V2.0 UP jako nowego, od sprzedawcy z netu w Polsce. Mam w teczce gwarancję dwuletnią firmy Abrahamsen oraz kartę gwarancyjną sprzedającego na dwa lata w systemie ,,door-to-door''. Co prawda naprawa odbyłaby się pewnie w Norwegii lub Szwecji, ale nie jestem pozbawiony prawa do gwarancji.

Kupiłem tego Abrahamsena z pewnym niedowierzaniem, trochę nieufny pięknym opisom sprzedawcy, z prawem do zwrotu w terminie 14 dni no i pozostał na długo. Nic się nie zdarzyło, gra jak na moje oczekiwania bardzo dobrze, zastąpił Creeka Destiny 2 i w moim systemie, dla moich oczekiwań co do jakości dźwięku jest to lepszy / inny / niż Creek.

Gra w komplecie z CD lampowym Jolida JD 100 z lampami Raytheona , a kolumny Audio Physic Tempo 3 dobrze się z tym wzmacniaczem zgrywają .

 

Produkty Abrahamsena trzymają jakość nie tylko dźwiękową...... bo Peer razem z synem postawił wysoką poprzeczkę na bezawaryjność swoich urządzeń które na pewno są warte zainteresowania i podjęcia ewentualnego ryzyka w razie czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECC -1 to tańsza wersja cdp różniąca się od droższego EMC 1UP i zdecydowanie poniżej. Co prawda ta sama szkoła ale słabszy

dźwięk. Player na początek zabawy w audio.

 

Jest na sprzedaż końcówka AW250 DMB...

Warta uwagi?

 

AW 250 - stereofoniczna końcówka Electrocompanieta.Dźwięk mocno ocieplony i trochę pozbawiony rozdzielczości. Ale ogólnie OK można cieszyć się tym dźwiękiem dobierając odpowiednie elementy systemu.Na uwagę zasługuje pokaźna moc 2 x 250/8 .Przy bezpośrednim porównaniu AW 250 vs AW 400 monobloczki złoiły dupsko końcówce że aż hej !!!

 

Jest na sprzedaż końcówka AW250 DMB...

Warta uwagi?

 

Jesli będziesz chciał kupić i posłuchać AW 180 !!! to zachęcam do kontaktu z HiFi Club w W-wie bo oni zawsze coś mają na stanie

a w razie czego doradzą z zakupem. Cena za komplet 15 kzł jest OK ale warto wiedzieć kto był ich posiadaczem i gdzie zostały

kupione.Ale znając brać Electrocompanietową myślę że kazdy ich użytkownik dba o sprzęt jak mało który użytkownik systemów

audio.Jest to ściśle związane z preferencjami muzycznymi dla których kupuje się wzmacniacze EC.Powodzenia.

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.