Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle ze ten jak slusznie okreslasz "entry level" mnie osobiscie w pelni satysfakcjonuje. I dzieki temu radosc przynosi mi odkrywanie wielu plyt na nowo. W pewnym sensie zaden system nie bedzie doskonaly.Jest tez w tym calym audio swiatku rodzaj "choroby".Wielu kupujac mega kosztowne zabawki - znam takich slucha na okraglo kilku kawalkow , ktore przez przypadek brzmia mniej lub bardziej zajebiscie.Nie do konca o to w tym wszystkim chodzi - tak mysle.Doszukujemy sie w muzyce czegos czego tak naprawde nie ma. I nie znaczenia czy koncowka wazy 50 kg a kolumny sa wielkosci malego fiata. Liczy sie sluchanie ulubinych plyt bez wzgledu na to czy system jest za 10 czy 100 k. Racja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i AW 400 - to szybkie i muzykalne monobloki z niesamowitą aurą brzmienia. Trochę dodają smaku do szarej rzeczywistości.

Byłem właścicielem AW-400 jak pewnie wiesz i mam inne zdanie AW 180 są lepsze.AW 400 to rozwinięcie końcówki 250-tki,którą uważam za najgorszą z końcówek.AW 400 są lepsze od niej ale gorsze od 180-tek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze ten jak slusznie okreslasz "entry level" mnie osobiscie w pelni satysfakcjonuje. I dzieki temu radosc przynosi mi odkrywanie wielu plyt na nowo. W pewnym sensie zaden system nie bedzie doskonaly.Jest tez w tym calym audio swiatku rodzaj "choroby".Wielu kupujac mega kosztowne zabawki - znam takich slucha na okraglo kilku kawalkow , ktore przez przypadek brzmia mniej lub bardziej zajebiscie.Nie do konca o to w tym wszystkim chodzi - tak mysle.Doszukujemy sie w muzyce czegos czego tak naprawde nie ma. I nie znaczenia czy koncowka wazy 50 kg a kolumny sa wielkosci malego fiata. Liczy sie sluchanie ulubinych plyt bez wzgledu na to czy system jest za 10 czy 100 k. Racja ?

 

Tu nie mówimy o doskonałości systemu ale o konkretnych wzmacniaczach firmy Electrocompaniet i jesli mam ograniczoną

kwotę zakupu to słucham tych którzy mogą coś sensownego doradzić. ECI1 i ECI 2 oraz ECI 3 to wzmacniacze które

są fajne dla naszych dorastających dzieci :) - czasami warto dołożyć 1000 zł lub 2000 aby dotknąć zdecydowanie lepszego dźwięku który jest zarezerwowany dla ECI 4 lub ECI 5. Warto zacisnąć pasa na jakiś czas ale w zamian masz odrobinę nirvany dźwiękowej i odpowiednią moc 2 x 120 W/8 która będzie w stanie wysterować większość kolumn.

Co do słuchania płyt z różnych wartościowo systemów to trochę spłycasz zagadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze ten jak slusznie okreslasz "entry level" mnie osobiscie w pelni satysfakcjonuje. I dzieki temu radosc przynosi mi odkrywanie wielu plyt na nowo

Tak będzie zapewne do czasu odsłuchu wyższych modeli i jak czarodziejską różdżką ta satysfakcja zniknie.Lepiej w takim razie nie słuchać wyżej.

 

Liczy sie sluchanie ulubinych plyt bez wzgledu na to czy system jest za 10 czy 100 k. Racja ?

No to w takim razie można słuchać tych płyt na starym,leciwym Pionierku z czasów powojennych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem właścicielem AW-400 jak pewnie wiesz i mam inne zdanie AW 180 są lepsze.AW 400 to rozwinięcie końcówki 250-tki,którą uważam za najgorszą z końcówek.AW 400 są lepsze od niej ale gorsze od 180-tek.

 

Tak się złożyło że miałem AW 180, AW 400 i AW 600 w jednym czasie przez 3 miesiące oraz pre EC 4.7 i EC 4.8

i tonalność AW 180 i AW 600 była podobna ( ta sama konstrukcja ) ale już w potędze samego dźwięku i sub basie

to AW 180 nie był w stanie dorównać do kapitana NEMO ( AW 600 ).

 

Co do konstrukcj AW 400 to jesteś w totalnym błędzie, monobloki nie mają nic wspólnego z AW 250 !!!!

Protoplastą AW 400 są koncówki AW 120 x 2 ale po pewnych modyfikacjach przez fabrykę.

Nie mogę nic złego powiedzieć o monoblokach AW 400 po za samymi zaletami - szybkie, muzykalne,doskonały bas

i ta muzyczna aura która wielu osobom nie daje spokoju - po prostu grają lepiej niż w tzw. realu. Koniecznie trzeba

zadbać o dobre sieciówki ( które jeszcze dociążą dźwięk ) i interkonekty XLR. Wtedy Nirvanę lub grala którego wszyscy

poszukują masz w gratisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnoscia masz racje - co do drozszych modeli EC. Ale zadam Ci pytanie : czy slyszales zestawienie ECI-2 z Proac One SC ? A co do tej paranoji ze sluchaniem i zarazem doszukiwaniem sie czegos czego nie ma to po prostu moje spostrzezenia. Tak sie nakreca ten hifi cyrk.

 

ECI 1 oraz ECI 2 małem w ubiegłym stuleciu. Grały na przemian z Gale 301, MG 0.6 lub Sonus Faber Minima.

 

Problemem ECI 1 jest brak zbalansowanego układu !!! gdyż po xlr electrocompaniety grają dużo lepiej niż po rca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj mam kilku kumpli z bardz ale to bardzo powaznymi zabawkami.I od jakigos czsu to oni odwiedzaja mnie aby sobie posluchac.Ja u siebie slysze wszystko. Moze Ty masz z tym problem wiec brnij w kolejne zakupy sprzetu.Twoj wybor.

 

 

 

ECI 1 oraz ECI 2 małem w ubiegłym stuleciu. Grały na przemian z Gale 301, MG 0.6 lub Sonus Faber Minima.

 

Problemem ECI 1 jest brak zbalansowanego układu !!! gdyż po xlr electrocompaniety grają dużo lepiej niż po rca.

Stulecie sie zgadza - tyle , ze zadalem Ci konkretne pytanie (ECI-2 i 1 SC).To robi ruznice.Co nie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy porównałem ECI 1 z ECI 4 to wszystko stało się jasne w ciągu 5 minut. ECI 4 latest edition został na długo !!!

 

Sluchaj mam kilku kumpli z bardz ale to bardzo powaznymi zabawkami.I od jakigos czsu to oni odwiedzaja mnie aby sobie posluchac.Ja u siebie slysze wszystko. Moze Ty masz z tym problem wiec brnij w kolejne zakupy sprzetu.Twoj wybor.

 

Stulecie sie zgadza - tyle , ze zadalem Ci konkretne pytanie (ECI-2 i 1 SC).To robi ruznice.Co nie ?

 

Proac One to bardzo sympatyczne monitorki ale nie słuchałem ich z EC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kreska nie ośmieszaj się ECI-2 to najsłabszy element produkcji tej firmy.Nie ma się nad czym podniecać w czasie,w którym miałem to urządzenie(lata 90-te) dużo lepiej spisywał się Densen.

 

Tak się złożyło że miałem AW 180, AW 400 i AW 600 w jednym czasie przez 3 miesiące oraz pre EC 4.7 i EC 4.8

Od kogo miałeś AW-600?Reszta jest dostępna bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kreska nie ośmieszaj się ECI-2 to najsłabszy element produkcji tej firmy.Nie ma się nad czym podniecać w czasie,w którym miałem to urządzenie(lata 90-te) dużo lepiej spisywał się Densen.

O widze ze kolega idzie na ostro .Nie zamierzam byc smieszny ani tez powazny jak Ty w tej chwili.Po za tym masz pewnie na mysli klasyk B100 - mialem.Ale wole subtelny, mega muzykalny ECI-2.Kumasz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kreska nie ośmieszaj się ECI-2 to najsłabszy element produkcji tej firmy.Nie ma się nad czym podniecać w czasie,w którym miałem to urządzenie(lata 90-te) dużo lepiej spisywał się Densen.

 

Od kogo miałeś AW-600?Reszta jest dostępna bez problemu.

 

Z HiFi Clubu.

 

O widze ze kolega idzie na ostro .Nie zamierzam byc smieszny ani tez powazny jak Ty w tej chwili.Po za tym masz pewnie na mysli klasyk B100 - mialem.Ale wole subtelny, mega muzykalny ECI-2.Kumasz ?

 

He,he długa droga przed Tobą. Lepiej pomyśl o Pianocrafcie Yamahy, też gra subtelnie jak gra cicho.Muzykalnie również

jak coś nucimy pod nosem :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj mam kilku kumpli z bardz ale to bardzo powaznymi zabawkami.I od jakigos czsu to oni odwiedzaja mnie aby sobie posluchac.Ja u siebie slysze wszystko. Moze Ty masz z tym problem wiec brnij w kolejne zakupy sprzetu.Twoj wybor.

 

Stulecie sie zgadza - tyle , ze zadalem Ci konkretne pytanie (ECI-2 i 1 SC).To robi ruznice.Co nie ?

 

Kolega troche niezdrowo sie podnieca i próbuje na sile wszystkich przekonać, ze nie maja racji.

Ja Ci jednak napisze, szczerze, nie poznałeś jeszcze pełni a myśle, ze nawet połowy możliwości swoich 1sc.

I oczywiście tak, słuchałem ich z ECI.

Edytowane przez squad05

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Wydaje mi sie, ze znam 1sc jak własna kieszeń dlatego pozwoliłem sobie na wpis. Mam je od 8lat i sprawdziłem jak grają ze spora ilością sprzętu z rożnych kategorii cenowych.

Trzymaj je i "walcz", dostarcza Ci wielu wspaniałych chwil.

Kolegów z klubu Electro posłuchaj, warto.

Pozdrawiam.

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECI-2 to najsłabszy element produkcji tej firmy.Nie ma się nad czym podniecać w czasie,w którym miałem to urządzenie(lata 90-te) dużo lepiej spisywał się Densen

A który i z jakim towarzystwem, bo też miałem Beata i 10-kę, zmieniłem na DPA pre + dwie zmostkowane końcówki....

 

A tak poza tym, bo każdy ma prawo do własnych ocen, ale nie psujmy człowiekowi radości ze słuchania MUZYKI!!!!

Bo tak naprawdę to na czym, jest mniej istotne niż to, Czego słuchamy...

przynajmniej dla mnie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A który i z jakim towarzystwem, bo też miałem Beata i 10-kę, zmieniłem na DPA pre + dwie zmostkowane końcówki....

 

A tak poza tym, bo każdy ma prawo do własnych ocen, ale nie psujmy człowiekowi radości ze słuchania MUZYKI!!!!

Bo tak naprawdę to na czym, jest mniej istotne niż to, Czego słuchamy...

przynajmniej dla mnie......

Dziekuje za wsparcie - jestem tu nowicjuszem az tu nagle taki atak ze strony tych dwoch hiend bossow .Slucham sobie SevenSteps To Heaven i sie raduje a tu wpisy typu : kup sobie Yamahe, entry level ,slabizna itp. Z pewnoscia maja sporo racji ale ... Hm niewazne. Pozdrawiam

 

Rozumiem.

Wydaje mi sie, ze znam 1sc jak własna kieszeń dlatego pozwoliłem sobie na wpis. Mam je od 8lat i sprawdziłem jak grają ze spora ilością sprzętu z rożnych kategorii cenowych.

Trzymaj je i "walcz", dostarcza Ci wielu wspaniałych chwil.

Kolegów z klubu Electro posłuchaj, warto.

Pozdrawiam.

Raz jeszcze sorki za ten pomylkowo zaznaczony wpis.Kto wie - moze z czasem wychyle sie jakims powazniejszym wzmacniaczem. Jak na razie to mi w zupelnosci wystarcza .Rowniez pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem "gorszy" , sprzęt daje więcej przyjemności. Człowiek nie wynika w każdy detal tylko słucha.

 

Podobnie jest jak z jazdą na hulajnodze , masz wrażenie że za chwilę pofruniesz z powodu prędkości jaką się przemieszczasz :-) ,wyobraźnią doganiasz nawet tych którzy śmigają na rowerze - są bez szans ........i fruniesz w takt muzyki i niezmąconej niczym radosnej twórczości :-))

 

Radosc ze sluchania muzyki.

 

Dokładnie tak .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podobnie jest jak z jazdą na hulajnodze , masz wrażenie że za chwilę pofruniesz z powodu prędkości jaką się przemieszczasz :-) ,wyobraźnią doganiasz nawet tych którzy śmigają na rowerze - są bez szans ........i fruniesz w takt muzyki i niezmąconej niczym radosnej twórczości :-))

 

 

 

Dokładnie tak .......

Widze , ze wyswietlil sie szpec od audio.Dzisiaj jakby grzeczniej - ba nawet metaforycznie . Pojmij wreszcie ze wiekszosci entuzjastow tematu nie ekscytuje wyscig - ktory to najwyrazniej Cie kreci - wiec baw sie we wlasnym grajdolku - bo faktycznie masz z tym jakis bardzo powazny problem.Parafrazujac klasyke : sluchaj i daj sluchac innym. Rozumiesz co mam na mysli ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiesz co mam na mysli ?

Piszesz w tak zakamuflowany sposób,ze trudno to pojąć.Moje wykształcenie nie wystarczy.....żeby zrozumieć.Nie wiem jak innych.

A na marginesie piszesz na forum o audio i opisy tych urządzeń to normalność.Warto jeszcze przypomnieć,ze piszesz w tzw.klubie Electrocompaniet,w którym takie opisy to też normalność.Jeśli jednak dla ciebie jest ważniejsze by słuchać muzyki bez względu na to z czego,to nasuwa się pytanie:Co tu robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wsparcie - jestem tu nowicjuszem az tu nagle taki atak ze strony tych dwoch hiend bossow .

Spoko, po prostu mam sentyment do firmy i tego konkretnego urządzenia.

Niestety starsi koledzy (stażem, doświadczeniem) mają niestety rację, że można lepiej, chociaż wyrażają to w nie najdelikatniejszy sposób - cóż, może im po raz kolejny "przestało grać";-)

Należałoby sobie bardziej do serca wziąć dewizę firmy - bo jest w niej zawarte to co najważniejsze, niezależnie od budżetu zainwestowanego w sprzęt.....post-11828-0-98517400-1440446821_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreska, słuchaj i jeszcze raz słuchaj muzyki ale nie pisz więcej na temat sprzętów na których słuchasz albo o jakimś

wyścigu do ? gdzie ? bo tylko kompromitujesz się .

 

Spoko, po prostu mam sentyment do firmy i tego konkretnego urządzenia.

Niestety starsi koledzy (stażem, doświadczeniem) mają niestety rację, że można lepiej, chociaż wyrażają to w nie najdelikatniejszy sposób - cóż, może im po raz kolejny "przestało grać";-)

Należałoby sobie bardziej do serca wziąć dewizę firmy - bo jest w niej zawarte to co najważniejsze, niezależnie od budżetu zainwestowanego w sprzęt.....post-11828-0-98517400-1440446821_thumb.jpg

 

Witold, taka łopatologia też nie pomoże , on tego nie zrozumie - gość czuje podstęp z każdej strony......

Edytowane przez Magnepan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz w tak zakamuflowany sposób,ze trudno to pojąć.Moje wykształcenie nie wystarczy.....żeby zrozumieć.Nie wiem jak innych.

A na marginesie piszesz na forum o audio i opisy tych urządzeń to normalność.Warto jeszcze przypomnieć,ze piszesz w tzw.klubie Electrocompaniet,w którym takie opisy to też normalność.Jeśli jednak dla ciebie jest ważniejsze by słuchać muzyki bez względu na to z czego,to nasuwa się pytanie:Co tu robisz?

Uwaga - madrala No 2 - czyli Ty. Jezeli nie rozumiesz polskiej pisowni to juz Twoj problem.A na forum zapisalem sie z mysla iz moze jest ktos - bowiem nawet w siedzibie EC nie maja pojecia - skad ta sygnatura na moim wzmacniaczu - czyli ktos cos wie - a tu tylko z Twojej strony i Twojego dyszla na M . Bardzo nieprzyjemne komentarze.Czaisz o co mi chodzi ? Tak na marginesie od dwoch lat biore mniej lub bardziej aktywny udzial w norweskim forum zwiazanym z EC tematem.I uwierz mi - o ile jestes to w stanie pojac - tam rownie nazwijmy to nieeleganckich wpisow i komentarzy jak Twoje - nie uswiadczysz. To tyle !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie od dwoch lat biore mniej lub bardziej aktywny udzial w norweskim forum zwiazanym z EC tematem.I uwierz mi - o ile jestes to w stanie pojac

 

Kreska , posłuchaj, bierz czyny udział w Norweskim forum o EC i wróć na AS za jakiś czas jak zdobędziesz trochę

wiedzy teoretycznej i praktycznej o Electrocompaniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.